Συνεργατικό βιβλίο για ΕΛ/ΛΑΚ

...από το ubuntu, το linux, και το ελεύθερο λογισμικό / λογισμικό ανοιχτού κώδικα (ΕΛ/ΛΑΚ)

Συντονιστές: adem1, ubuderix

Συνεργατικό βιβλίο για ΕΛ/ΛΑΚ

Δημοσίευσηαπό tsakf » 18 Οκτ 2010, 22:07

Έχω ξεκινήσει μιά προσπάθεια να δημιουργήσω ένα συνεργατικό ηλεκτρονικό βιβλίο (PDF) με ερωτήσεις και απαντήσεις για ανθρώπους που θέλουν να γνωρίσουν το ΕΛ/ΛΑΚ. Όσοι θέλουν να συνεισφέρουν με μιά ερώτηση και απάντηση είναι ευπρόσδεκτοι να στείλουν την ερώτηση/απάντησή τους στο tsakf.at.yahoo.dot.com. Οι ερωτήσεις/απαντήσεις αφορούν την χρήση στο σπίτι, στο γραφείο, προϊόντα και υπηρεσίες, στο δημόσιο και στην εκπαίδευση. Για να είναι αντιληπτό τι περίπου ζητάω έχουν ετοιμασθεί κάποιες σελίδες που βρίσκονται στην διεύθυνση :http://tsakf.net/fossqabook.pdf. Οι σελίδες αυτές δείχνουν και την κατεύθυνση που έχει αυτή η προσπάθεια. Θέλω ερώτηση-απάντηση-ονοματεπώνυμο-url.

Έχω απαντήσει γενικά στις έτοιμες σελίδες, γιατί αυτή την στιγμή δεν ασχολούμαι με την προώθηση κάποιας διανομής ή κάποιου έργου ή κάποιου προϊόντος. Όσοι θέλουν να βάλουν, ερωτήσεις/απαντήσεις για την διανομή τους ή για κάποιο έργο που ασχολούνται ή για κάποια υπηρεσία που παρέχουν είναι ευπρόσδεκτοι.

θα λαμβάνω υλικό μέχρι τις 13/11/2010, και μετά από αυτή την ημερομηνία θα ξεκινήσω την επιμέλεια του βιβλίου.

Διαδόστε όπου μπορείτε την προσπάθεια για να συγκεντρωθεί αρκετό υλικό.
tsakf
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2008, 13:54
Εκτύπωση

  • ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ
    ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Επιστροφή στο Νέα - Ειδήσεις - Ανακοινώσεις

cron