Υποβολή υποψηφιότητας για νέους Συντονιστές

...οδηγοί-προτάσεις-ιδέες-σχόλια για το forum, την κοινότητα, το ubuntu

Συντονιστής: Geochr

Re: Υποβολή υποψηφιότητας για νέους Συντονιστές

Δημοσίευσηαπό sotos21 » 18 Μάιος 2015, 21:13

Συμφωνείται όλοι μεταξύ σας βλέπω, με πρώτη και καλλίτερη την ίδια μου την θυγατέρα.
Τώρα θα δείτε τι θα πάθετε μόλις θα φωνάξω τον δικηγόρο μου.

ΔΗΜΗΤΡΗΗΗΗΗ
1 Γνώσεις Linux: Πρώτα βήματα ┃ Προγραμματισμού: Καθόλου ┃ Αγγλικών: Καθόλου
2 Ubuntu 23.10 Mantic Minotaur 6.3.0-7-generic 64bit (el_GR.UTF-8, Unity:Unity7:ubuntu unity)
3 AMD Ryzen 7 7730U with Radeon Graphics ‖ RAM 15368 MiB ‖ASUS TN3604YA - ASUS Vivobook_S_Flip TN3604YA_TN3604YA
4 Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Barcelo [1002:15e7] {amdgpu}
5 wlp1s0: MEDIATEK Corp. Device [14c3:7922]
Άβαταρ μέλους
sotos21
Freedom
Freedom
 
Δημοσιεύσεις: 6303
Εγγραφή: 21 Φεβ 2011, 21:28
Τοποθεσία: Αθήνα
Εκτύπωση

Re: Υποβολή υποψηφιότητας για νέους Συντονιστές

Δημοσίευσηαπό eliasps » 18 Μάιος 2015, 21:21

George Pantelis έγραψε:Σαν πολύ στα σοβαρά με έχεις πάρει και καλύτερα να μου βγεί το μάτι. Υπάρχουν γραπτά ντοκουμέντα άλλωστε ότι ο Σωτήρης με έχει χαρακτηρίσει συγγενή του Mad...

Χαχαχα! Όχι βρε 'συ, ίσα ίσα!!!
Απλά εξηγώ το αρνητικό κομμάτι του συντονισμού. Αυτά που έγραψες δυστυχώς είναι αποτέλεσμα των καθηκόντων που επιβαρύνουν έναν συντονιστή. ;)
Άβαταρ μέλους
eliasps
antiwinTUX
antiwinTUX
 
Δημοσιεύσεις: 4017
Εγγραφή: 16 Δεκ 2011, 22:25
Τοποθεσία: Αθήνα, Αττική
Launchpad: eliasps
IRC: eliasps
Εκτύπωση

Re: Υποβολή υποψηφιότητας για νέους Συντονιστές

Δημοσίευσηαπό George Pantelis » 18 Μάιος 2015, 21:21

Μας εγκαλείς που ομόθυμα σε αγαπάμε και λέμε τα καλύτερα λόγια δηλαδή;;;; 8-)
1 Γνώσεις Linux: Μέτριες ┃ Προγραμματισμού: Οχι ┃ Αγγλικών: Αριστο
2 EndeavourOS KDE plasma / Gnome, Ubuntu 22.04 5.15.0-30-generic 64bit (el_GR.UTF-8,Gnome ubuntu), Arch linux (VM)
3 Intel Core2 Duo CPU P8400 2.26GHz ‖ RAM 3908 MiB ‖ Dell Inc. 0F328M - Dell Inc. Latitude E6500
4 Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics [8086:2a42] {i915
5 eth0: Intel 82567LM Gigabit Network Connection [8086:10f5] (rev 03) ⋮ wlan0: Intel WiFi Link 5100 [8086:4232]
Άβαταρ μέλους
George Pantelis
daemonTUX
daemonTUX
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2013, 19:24
Τοποθεσία: Xαλκίδα
Launchpad: George Pantelis
Εκτύπωση

Re: Υποβολή υποψηφιότητας για νέους Συντονιστές

Δημοσίευσηαπό George Pantelis » 18 Μάιος 2015, 21:27

eliasps έγραψε:Αυτά που έγραψες δυστυχώς είναι αποτέλεσμα των καθηκόντων που επιβαρύνουν έναν συντονιστή.

Μπααααα...ο χαρακτήρας και η ιδιοσυγκρασία μας μας ακολουθούν όσο και να κρυφτούμε, ό,τι κι αν κάνουμε. Δες το καθαρά σαν καλοπροαίρετο τρόλιν/πείραγμα και μόνο...
1 Γνώσεις Linux: Μέτριες ┃ Προγραμματισμού: Οχι ┃ Αγγλικών: Αριστο
2 EndeavourOS KDE plasma / Gnome, Ubuntu 22.04 5.15.0-30-generic 64bit (el_GR.UTF-8,Gnome ubuntu), Arch linux (VM)
3 Intel Core2 Duo CPU P8400 2.26GHz ‖ RAM 3908 MiB ‖ Dell Inc. 0F328M - Dell Inc. Latitude E6500
4 Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics [8086:2a42] {i915
5 eth0: Intel 82567LM Gigabit Network Connection [8086:10f5] (rev 03) ⋮ wlan0: Intel WiFi Link 5100 [8086:4232]
Άβαταρ μέλους
George Pantelis
daemonTUX
daemonTUX
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2013, 19:24
Τοποθεσία: Xαλκίδα
Launchpad: George Pantelis
Εκτύπωση

Re: Υποβολή υποψηφιότητας για νέους Συντονιστές

Δημοσίευσηαπό dim459 » 19 Μάιος 2015, 14:18

Πω πω, μερικές μέρες έλειψα και έχασα επεισόδια.
ΟΚ, όσον αφορά στον Σωτήρη προφανώς και θα μπορούσε να είναι διαχειριστής ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων, από την άλλη αντιλαμβάνομαι τόσο τις επιφυλάξεις του, όσο και το γεγονός ότι όντας άκρως καλοπροαίρετος και πρόθυμος να βοηθήσει, ήδη διαθέτει πολύ χρόνο στην επίλυση προβλημάτων φίλων, οπότε υποθέτω ότι τυχόν "διοικητικές αρμοδιότητες" θα αποτελούσαν και μια επιπλέον επιβάρυνση.
Νομίζω λοιπόν, ότι αφού σεβαστούμε και την επιθυμία του, καλό είναι να τον αφήσουμε να συνεχίσει το θεάρεστο έργο του, διατηρώντας το low profile του.
(Σωτηράκο αγόρι μου, πέρνα μια βόλτα να συνεννοηθούμε για την αμοιβή μου, χεχεχε)....
Γνώσεις ⇛ Linux: Αν μου δώσεις οδηγίες σε τερματικό δεν τρομάζω ┃ Προγραμματισμός: Καθόλου┃ Αγγλικά: Εξαιρετικά
Λειτουργικό : Kubuntu 22.04 64bit.
Συσκευές-> Πάρα πολλές, θα στο γράψω ανά περίπτωση.
Άβαταρ μέλους
dim459
antiwinTUX
antiwinTUX
 
Δημοσιεύσεις: 3755
Εγγραφή: 15 Φεβ 2009, 19:28
Τοποθεσία: Bόρεια Αττική
Εκτύπωση

Re: Υποβολή υποψηφιότητας για νέους Συντονιστές

Δημοσίευσηαπό Th P » 19 Μάιος 2015, 16:08

Η "μαύρη πέτρα" δεν ήταν σε καμία περίπτωση "μπηχτή" για την απουσία του οποιουδήποτε
συντονιστή από τον τομέα της βοήθειας μελών στην επίλυση προβλημάτων,
αλλά η επισήμανση της πλήρους απουσίας μελών με θητεία συντονιστή από την κοινότητα, κυρίως
μετά την λήξη της θητείας τους.....
(αν και την βοήθεια στα πρώτα μου βήματα στο ελεύθερο λογισμικό όταν γράφτηκα στην κοινότητα,
μου την πρόσφεραν και μέλη με θητεία συντονιστή (pros, jim137, ftso, MakisM1.....
ο κατάλογος είναι μεγάλος και ζητώ συγνώμη από αυτούς που ξεχνάω....)

Ο sotos21 στον οποίο απευθυνόμουν, κατάλαβε πολύ καλά τι εννοούσα....

'Οπως επίσης κατανοώ τον επιπλέον φόρτο δουλειάς ενός συντονιστή, έχοντας περάσει για μικρό έστω διάστημα από τους ubuntistas.

Τώρα μάλλον ως "κουτσή Μαρία" φαίνεται πως ήρθε η στιγμή να ευχαριστήσω όλους όσους
με βοήθησαν στα πρώτα μου βήματα (αλλά και στη συνέχεια μέχρι και σήμερα)
με το ελεύθερο λογισμικό και να απαλλάξω την κοινότητα από την ανούσια και ελάχιστη παρουσία μου.....

Καλή συνέχεια.

Φιλικά

Θανάσης Π.
Σταθερή είναι η διανομή που προσπαθείς ανεπιτυχώς να κρασσάρεις
Linux: Low┃Προγραμματισμός: No┃Αγγλικά: Good
Είμαι αναλφάβητος, ανιστόρητος και άξιος της μοίρας μου
Άβαταρ μέλους
Th P
powerTUX
powerTUX
 
Δημοσιεύσεις: 1985
Εγγραφή: 02 Μάιος 2009, 10:46
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
IRC: ThP1
Εκτύπωση

Re: Υποβολή υποψηφιότητας για νέους Συντονιστές

Δημοσίευσηαπό Learner » 19 Μάιος 2015, 16:51

Th P έγραψε:Η "μαύρη πέτρα" δεν ήταν σε καμία περίπτωση "μπηχτή" για την απουσία του οποιουδήποτε
συντονιστή από τον τομέα της βοήθειας μελών στην επίλυση προβλημάτων,
αλλά η επισήμανση της πλήρους απουσίας μελών με θητεία συντονιστή από την κοινότητα, κυρίως
μετά την λήξη της θητείας τους.....

Σε αυτό θα συμφωνήσω. Οι λόγοι μπορεί να είναι πολλοί και διάφοροι όπως και οι περιπτώσεις ενεργών μελών / συντονιστών / που εξαφανίστηκαν μετά το πέρας της "θητείας" τους.
Th P έγραψε:Τώρα μάλλον ως "κουτσή Μαρία" φαίνεται πως ήρθε η στιγμή να ευχαριστήσω όλους όσους
με βοήθησαν στα πρώτα μου βήματα
(αλλά και στη συνέχεια μέχρι και σήμερα)
με το ελεύθερο λογισμικό και να απαλλάξω την κοινότητα από την ανούσια και ελάχιστη παρουσία μου.....

Καλή συνέχεια.

Φιλικά

Θανάσης Π.


Να ρωτήσω γιατί; :problem:
Έχασα επεισόδια, έγινε κάτι που δεν το κατάλαβα;
Ρωτάω επειδή είχα σκοπό (και σήμερα συγκεκριμένα) να σου στείλω ένα π.μ :-)
About Me
NickTux@GitHub

Spoiler: show
1. Ubuntu 18.04 LTS
2. Intel Core i3 CPU M 380 2.53GHz ‖ RAM 6GB ‖ Acer Aspire 5733
3. Intel Integrated Graphics [8086:0046] {i915}
4. wlan0: Atheros Inc. AR9485 Wireless Network Adapter [168c:0032] (rev 01)
Άβαταρ μέλους
Learner
Συντονιστής
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 9765
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2010, 21:24
Τοποθεσία: Αθήνα
Launchpad: nicktux
IRC: NickTux
Εκτύπωση

Re: Υποβολή υποψηφιότητας για νέους Συντονιστές

Δημοσίευσηαπό eliasps » 19 Μάιος 2015, 18:05

Th P έγραψε:Η "μαύρη πέτρα" δεν ήταν σε καμία περίπτωση "μπηχτή" για την απουσία του οποιουδήποτε
συντονιστή από τον τομέα της βοήθειας μελών στην επίλυση προβλημάτων,

Δεν εννοούσα σε καμία περίπτωση πως ήταν μπηχτή! Και δεν έγραψα τίποτα κακοπροαίρετα ούτε με αρνητικό χαρακτήρα!
Αν και όπως λες το εξέφρασα λανθασμένα, ακόμα και έτσι είναι σωστό. Δυστυχώς, ένας συντονιστής σε πολλές περιπτώσεις περιορίζει αρκετά την ενασχόλησή του με άλλους τομείς του φόρουμ και δίνει μεγαλύτερη βάση στον συντονισμό. Είναι γεγονός. Δεν το εξέλαβα σαν μπηχτή, αλλά εξηγώ γιατί γίνεται κάτι τέτοιο!

Th P έγραψε:αλλά η επισήμανση της πλήρους απουσίας μελών με θητεία συντονιστή από την κοινότητα, κυρίως
μετά την λήξη της θητείας τους.....
(αν και την βοήθεια στα πρώτα μου βήματα στο ελεύθερο λογισμικό όταν γράφτηκα στην κοινότητα,
μου την πρόσφεραν και μέλη με θητεία συντονιστή (pros, jim137, ftso, MakisM1.....
ο κατάλογος είναι μεγάλος και ζητώ συγνώμη από αυτούς που ξεχνάω....)

Αυτό πιθανότατα να μην οφείλεται στον τομέα του συντονισμού, αλλά στην έλλειψη χρόνου γενικότερα.

Th P έγραψε:Τώρα μάλλον ως "κουτσή Μαρία" φαίνεται πως ήρθε η στιγμή να ευχαριστήσω όλους όσους
με βοήθησαν στα πρώτα μου βήματα (αλλά και στη συνέχεια μέχρι και σήμερα)
με το ελεύθερο λογισμικό και να απαλλάξω την κοινότητα από την ανούσια και ελάχιστη παρουσία μου.....

Κάνεις μεγάλο λάθος, φίλε Θανάση! Σε καμία περίπτωση δεν εννοούσα εσένα. Δεν εννοούσα κανέναν! Αν ήθελα να πω κάτι για οποιονδήποτε, πίστεψέ με θα το έκανα με τον πιο άμεσο τρόπο.
Απλά ήταν ο τρόπος μου να πω πως κάθε μέλος εδώ μέσα, ενεργό ή ανενεργό, συντονιστής ή μη, νέος ή παλιότερος, έχει την ίδια αντιμετώπιση με τους υπόλοιπους.
Διαβάζω και ξαναδιαβάζω αυτό που έγραψα και αναρωτιέμαι πως το πήρες προσωπικά!
Απολογούμαι για αυτό και σου λέω ειλικρινά πως δεν υπήρχε καμία αναφορά, έμμεση ή άμεση προς εσένα. Και για αυτό σε παρακαλώ να δεχτείς την συγνώμη μου, μιας και πρόκειται για διαφορετικές ερμηνείες στην έκφρασή μας και τίποτα περισσότερο.
Άβαταρ μέλους
eliasps
antiwinTUX
antiwinTUX
 
Δημοσιεύσεις: 4017
Εγγραφή: 16 Δεκ 2011, 22:25
Τοποθεσία: Αθήνα, Αττική
Launchpad: eliasps
IRC: eliasps
Εκτύπωση

Re: Υποβολή υποψηφιότητας για νέους Συντονιστές

Δημοσίευσηαπό sotos21 » 19 Μάιος 2015, 18:40

dim459 έγραψε:Πω πω, μερικές μέρες έλειψα και έχασα επεισόδια.
ΟΚ, όσον αφορά στον Σωτήρη προφανώς και θα μπορούσε να είναι διαχειριστής ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων, από την άλλη αντιλαμβάνομαι τόσο τις επιφυλάξεις του, όσο και το γεγονός ότι όντας άκρως καλοπροαίρετος και πρόθυμος να βοηθήσει, ήδη διαθέτει πολύ χρόνο στην επίλυση προβλημάτων φίλων, οπότε υποθέτω ότι τυχόν "διοικητικές αρμοδιότητες" θα αποτελούσαν και μια επιπλέον επιβάρυνση.
Νομίζω λοιπόν, ότι αφού σεβαστούμε και την επιθυμία του, καλό είναι να τον αφήσουμε να συνεχίσει το θεάρεστο έργο του, διατηρώντας το low profile του.
(Σωτηράκο αγόρι μου, πέρνα μια βόλτα να συνεννοηθούμε για την αμοιβή μου, χεχεχε)....

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση και την έστω και επ' αμοιβή συμπαράσταση.
Προφανώς αυτή η εκφυλόφατσα όπως έχεις αποκαλέσει εσύ τον τρισκατάρατο εδώ τους συσπείρωσε όλους εναντίον μου, με σκοπό εφόσον επωμισθώ επιπλέον αρμοδιότητες, να μην μου μένει χρόνος να ασχολούμαι μαζί του.
Διαβρώνει εκ των έσω το αγαπημένο μας forum με ένα συνδυασμό σκοτεινών εντολών και της νόσου των χοίρων, αποσκοπώντας σε ταπεινά προσωπικά κίνητρα.
1 Γνώσεις Linux: Πρώτα βήματα ┃ Προγραμματισμού: Καθόλου ┃ Αγγλικών: Καθόλου
2 Ubuntu 23.10 Mantic Minotaur 6.3.0-7-generic 64bit (el_GR.UTF-8, Unity:Unity7:ubuntu unity)
3 AMD Ryzen 7 7730U with Radeon Graphics ‖ RAM 15368 MiB ‖ASUS TN3604YA - ASUS Vivobook_S_Flip TN3604YA_TN3604YA
4 Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Barcelo [1002:15e7] {amdgpu}
5 wlp1s0: MEDIATEK Corp. Device [14c3:7922]
Άβαταρ μέλους
sotos21
Freedom
Freedom
 
Δημοσιεύσεις: 6303
Εγγραφή: 21 Φεβ 2011, 21:28
Τοποθεσία: Αθήνα
Εκτύπωση

Re: Υποβολή υποψηφιότητας για νέους Συντονιστές

Δημοσίευσηαπό George Pantelis » 19 Μάιος 2015, 19:59

Δεν ξέρω αν το προσέξατε αλλά είμαστε μία ωραία ατμόσφαιρα! :P
https://www.youtube.com/watch?v=-0D3cotZvAc
1 Γνώσεις Linux: Μέτριες ┃ Προγραμματισμού: Οχι ┃ Αγγλικών: Αριστο
2 EndeavourOS KDE plasma / Gnome, Ubuntu 22.04 5.15.0-30-generic 64bit (el_GR.UTF-8,Gnome ubuntu), Arch linux (VM)
3 Intel Core2 Duo CPU P8400 2.26GHz ‖ RAM 3908 MiB ‖ Dell Inc. 0F328M - Dell Inc. Latitude E6500
4 Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics [8086:2a42] {i915
5 eth0: Intel 82567LM Gigabit Network Connection [8086:10f5] (rev 03) ⋮ wlan0: Intel WiFi Link 5100 [8086:4232]
Άβαταρ μέλους
George Pantelis
daemonTUX
daemonTUX
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2013, 19:24
Τοποθεσία: Xαλκίδα
Launchpad: George Pantelis
Εκτύπωση

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικά

cron