ΚΑΝΟΝΕΣ οργάνωσης-λειτουργίας συντονιστών-διαχειριστών

...οδηγοί-προτάσεις-ιδέες-σχόλια για το forum, την κοινότητα, το ubuntu

Συντονιστής: Geochr

Συμφωνείτε με το κείμενο με ημ/νια δημοσίευσης 3-6-09?

Το δημοψήφισμα λήγει στις 17 Ιουν 2009, 19:25

ΝΑΙ, συμφωνώ απολύτως
25
69%
ΝΑΙ, συμφωνώ αλλά δημοσίευσα στο παρόν θέμα προτάσεις βελτιώσεων
10
28%
ΟΧΙ, διαφωνώ μερικώς και δημοσίευσα στο παρόν θέμα ενστάσεις-προτάσεις αλλαγών
1
3%
ΟΧΙ, διαφωνώ απολύτως
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 36

Re: ΚΑΝΟΝΕΣ οργάνωσης-λειτουργίας της ομάδας του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό Phantomas » 04 Ιουν 2009, 19:23

ftso
Μόνο 58 μέλη έχουν >100 δημοσιεύσεις.... αν και συμφωνώ πως οι 10 δημοσιεύσεις δεν είναι σωστό μέτρο....

Νομίζω συμφωνώ με τον bullgr.... είναι καλό να μπει και χρονικός περιορισμός... και το είχα προτείνει στο κανάλι (με πολύ λιγότερο από 3 μήνες όμως που λέει ο bullgr). Το ποιο θα είναι αυτό το όριο μπορούμε να το συζητήσουμε αν συμφωνεί η υπόλοιπη κοινότητα με την πρόταση
Άβαταρ μέλους
Phantomas
punkTUX
punkTUX
 
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2008, 15:57
IRC: Phantomas
Εκτύπωση

Re: ΚΑΝΟΝΕΣ οργάνωσης-λειτουργίας της ομάδας του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό ftso » 04 Ιουν 2009, 19:41

Phantomas έγραψε:Μόνο 58 μέλη έχουν >100 δημοσιεύσεις....

Ναι αλλά ακολουθούν αρκετοί όπως εσύ με πάνω απο 50 :)
Δηλαδή είναι θέμα χρόνου να αυξηθούν τα 58 άτομα.
Το βλέπουμε μακροχρόνια το θέμα και όχι το τι συμβαίνει τώρα μετά από μόνο ένα χρόνο λειτουργίας...
Άβαταρ μέλους
ftso
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6409
Εγγραφή: 12 Μάιος 2008, 13:40
Τοποθεσία: Αθήνα
IRC: ftso
Εκτύπωση

Re: ΚΑΝΟΝΕΣ οργάνωσης-λειτουργίας της ομάδας του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό bullgr » 04 Ιουν 2009, 20:02

Πιστεύω μια αναλογία πχ 3 μήνες εγγεγραμμένος και τουλάχιστον 30 δημοσιεύσεις να είναι αρκετές... Έτσι ούτε υπερβάλουμε αλλά αποκλείουμε και αυτούς που "είδαν φως και μπήκαν"... Πέφτουν 10 δημοσιεύσεις ανά μήνα... Πολύ λογικό ποσοστό...

ftso έγραψε:Το βλέπουμε μακροχρόνια το θέμα και όχι το τι συμβαίνει τώρα μετά από μόνο ένα χρόνο λειτουργίας...

Εάν κάποτε φτάσουμε τους 10.000 εγγεγραμμένους χρήστες, μπορούμε να αυξήσουμε το όριο... Δεν θα είναι δεσμευτικό... Θα προσαρμόζεται ανάλογα με την κίνηση του forum και όποτε κρίνεται απαραίτητο...
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ... HASTA SIEMPRE...
Άβαταρ μέλους
bullgr
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1853
Εγγραφή: 10 Μάιος 2008, 21:45
Εκτύπωση

Re: ΚΑΝΟΝΕΣ οργάνωσης-λειτουργίας της ομάδας του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό zissis » 04 Ιουν 2009, 20:05

Να ποστάρω γρήγορα σε άσχετα θεματάκια να βγώ απο το πρόβλημα :lol: αν είμαι ενεργός ή όχι :?: ή να κάτσω στα λιγοστά μου ποστάκια :?: :lol:
Αν και παρακολουθώ την λίστα το κανάλι και το φόρουμ απο την αρχή της ύπαρξής τους (περίπου), ποστάρω όταν έχω χρόνο και μόνο οταν είναι κάτι που με αφορά και γνωρίζω, και όχι για να γράφει το ρολόι...
Τι σημασία έχει αν είσαι νέος ή παλιός :?: Όλοι εδώ για ένα σκοπό νομίζω είμαστε (μπάς και μάθει ο κόσμος τι ειν αυτό "τα λίνουξ") και εδώ να μάθει και την λειτουργεία του Ubuntu απο το Α μέχρι εκεί που μπορεί ο καθένας. :roll:
Υγεία σε όλους καλή δύναμη και μια ευχή "να γίνει το φόρουμ το κέντρο μιας μεγάλης διανομής και όχι το κέντρο του κάθε εγω"
Ζ
Oδηγίες προς NεοεισερχόμενουςΟδηγοίLive chat (IRC)
Γνώσεις ⇛ Linux: Καλό ┃ Προγραμματισμός: Όχι ακόμα ┃ Αγγλικά: Καλά
Λειτουργικό ⇛ Ubuntu 10.04
Προδιαγραφές ⇛│custom pc |
Άβαταρ μέλους
zissis
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 12 Μάιος 2008, 15:50
Τοποθεσία: Greece?
IRC: zissis
Εκτύπωση

Re: ΚΑΝΟΝΕΣ οργάνωσης-λειτουργίας της ομάδας του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό koukouvaou » 04 Ιουν 2009, 21:00

Δεν έχεις άδικο, προσπαθούμε να μαθαίνουμε από τα λάθη για να μην επαναλαμβάνονται! Δεν θα βρεις όμως αρκετά τέτοια παραδείγματα από την σημερινή ομάδα, τουλάχιστον από εμένα ...και αν κάναμε κάποιο λάθος, άνθρωποι είμαστε και όποιος δουλεύει κάνει λάθη, σημασία έχει να μην ξαναγίνονται. Πάντως σκοπός μας είναι να αλλάξει η κατάσταση σύμφωνα με τους παραπάνω ΚΑΝΟΝΕΣ, αυτή είναι η πρόθεση μας και παρακαλώ πλέον να μας κρίνεις για αυτή την πρόθεση, δηλ την πρόθεση απλά μέλη - admins - mods να έχουν άποψη ίσης βαρύτητας και να υπόκεινται στην δημοκρατική κρίση της κοινότητας με την καλύτερη δυνατή διαδικασία (την οποία προσπαθούμε να "ανακαλύψουμε" συζητώντας στο παρόν νήμα) :)
Συμφωνω απολυτα.

Τα πρώτα 25 μέλη είναι λίγο περιοριστικό όντως.
Ελάχιστοι μήνες εγγραφής:3 και ελάχιστα ποστ:100 είναι καλά?
Αυτό δείχνει ότι και είναι ενεργός ο άλλος... ;)
Αυτη ειναι και η δικη μου προταση.Off topic:
20 μονο με αποψη :?: Παρτε θεση :!:
Spoiler: show
Επίπεδο Γνώσεων: Linux: Κατι εχω μαθει.../ Προγραμματισμός: Όχι/ Αγγλικά: Καλά
Λειτουργικό ubuntu 9.10 32bit
Η/Υ&Μοντέλο: intel E5200/ μνημη: 2 gb/ Καρτα γραφων: Intel 3100/ Οθόνη & Ανάλυση:asus 19" wide/camera cyper snipa
# 28271

Ελεύθερο λογισμικό για Ελεύθερους ανθρώπους.
pirateparty.gr
Άβαταρ μέλους
koukouvaou
seniorTUX
seniorTUX
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 29 Αύγ 2008, 22:02
Τοποθεσία: Μεταμορφωση Αττικης (Koυκουβαουνες)
IRC: koukouvaou
Εκτύπωση

Re: ΚΑΝΟΝΕΣ οργάνωσης-λειτουργίας της ομάδας του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό Nisok » 04 Ιουν 2009, 21:58

Πιστεύω ότι είμαστε σε καλό δρόμο απλά θα προτείνω στις δικές μου αναλογίες
2 μήνες και 40 πόστ.
Ο λόγος το δέκα posts ανα μήνα με τρείς μήνες δείχνει μικρότερη "δυναμική" από το 20 (~1 / μέρα) posts για 2 μήνες.
Και με δυναμική εννοώ την πιθανότητα το μέλος να γίνει σύντομα ιδιαίτερα ενεργό.
Άβαταρ μέλους
Nisok
Διαχειριστής
Διαχειριστής
 
Δημοσιεύσεις: 2637
Εγγραφή: 25 Ιαν 2009, 15:00
Τοποθεσία: /home
IRC: nisok
Εκτύπωση

Re: ΚΑΝΟΝΕΣ οργάνωσης-λειτουργίας της ομάδας του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό paschalis.m » 04 Ιουν 2009, 22:11

Απλα να πω κατι: μιλαμε για δικαιωμα ψηφου ετσι? μονο τωρα θα υπαρξουν θεματα προς ψηφιση? δεν θα βγουν και αλλα στο δρομο?
η προταση μου ειναι η εξης:
ενας minimum αριθμος μηνυματων πανω απο 100 (να μην πω ακομη παραπανω) και ενας minimum διαστημα παρουσιας στο φορουμ (3 μηνες).
λετε οτι ειναι "μονο 58 τα ατομα", ΤΩΡΑ ειναι 58 μετα απο 5 μηνες θα ειναι 100 και μετα απο 1 χρονος αλλοι τοσοι.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
paschalis.m
punkTUX
punkTUX
 
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: 10 Σεπ 2008, 22:10
IRC: paschalis
Εκτύπωση

Re: ΚΑΝΟΝΕΣ οργάνωσης-λειτουργίας της ομάδας του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό koukouvaou » 04 Ιουν 2009, 22:33

Οποτα Ηλια λιγο πολυ συμφωνουμε στο κανουργειο τροπο λειτουργειας 1.Αναδειξη διαχειριστων -Συντονιστων με ψηφο 2.Επιλυση μικροθεματων απο αυτους 3.Συζητιση και αποφασεις για σοβαρα θεματα στο IRC(με αναγνωριζμενους χρηστες). Το θεμα που υπαρχει μεχρι τωρα ειναι οι προυποθεσεις για να ειναι καποιος μελος (με δικαιωμα ψηφου).Το ποιος θα το αποφασισει αυτο δεν ξερω αλλα αν ειναι μονο αυτο θα τη βρουμε την ακρη ;) ;) .
Spoiler: show
Επίπεδο Γνώσεων: Linux: Κατι εχω μαθει.../ Προγραμματισμός: Όχι/ Αγγλικά: Καλά
Λειτουργικό ubuntu 9.10 32bit
Η/Υ&Μοντέλο: intel E5200/ μνημη: 2 gb/ Καρτα γραφων: Intel 3100/ Οθόνη & Ανάλυση:asus 19" wide/camera cyper snipa
# 28271

Ελεύθερο λογισμικό για Ελεύθερους ανθρώπους.
pirateparty.gr
Άβαταρ μέλους
koukouvaou
seniorTUX
seniorTUX
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 29 Αύγ 2008, 22:02
Τοποθεσία: Μεταμορφωση Αττικης (Koυκουβαουνες)
IRC: koukouvaou
Εκτύπωση

Re: ΚΑΝΟΝΕΣ οργάνωσης-λειτουργίας της ομάδας του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό sokoban4ever » 04 Ιουν 2009, 23:48

Λοιπόν παιδιά νομίζω ότι από την εμπειρία που έχουν οι πρώτοι του forum θα έχουν σίγουρα χρήσιμες γνώσεις.
Οι υπόλοιποι συμπεριλαμβανομένου και εμένα θα αποκτήσουν με την σειρά τους εμπερίες. αλλά θα πάρουν και από τους παλιούς
οπότε συσσωρεύσουμε πολύ εμπειρία :)
Με λίγη υπομονή και με την μεταβλητή search_id να είναι ίση με newposts στο URL ;)
μπορούμε να βοηθάμε με την ησυχία μας .

Γενικά δεν ξέρω τι άλλο να πώ γιατί όλα καλά μου φαίνονται αν κρίνω από την διάθεση γενικότερα
Πάντως παιδιά όσο πιό πολύ είμαστε τόσο το καλύτερο . Στην τελική και οι πολλές απόψεις υγεία είναι
για φανταστείτε να είχαμε όλοι απόλυτα ίδιες απόψεις (δεν θα ήταν φρικιαστικό ? μπλιάχχχχχ)
:D
Θέλουμε και μπορούμε να έχουμε μια καλύτερη ζωή και όσο θα ζούμε θα προσπαθούμε να την αποκτήσουμε ακόμα και αν πεθάνουμε προσπαθώντας, και αν κάποια στιγμή λιγίσουμε έχουμε το επίπεδο να πούμε κουράστηκα λίγο να ,να ξαποστάσουμε , ώστε να συνεχίσουμε πάλι δυνατοί ξανά.

Μήνυμα με αγάπη και αληλλεγγύη σε όλους τους ανθρώπους από όλους τους λαούς , ιδίως του Ελληνικού.
Άβαταρ μέλους
sokoban4ever
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2331
Εγγραφή: 13 Φεβ 2009, 02:22
Εκτύπωση

Re: ΚΑΝΟΝΕΣ οργάνωσης-λειτουργίας της ομάδας του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό ktogias » 05 Ιουν 2009, 00:13

Διαβάζω στο προτεινόμενο κείμενο:
Τα μέλη της ομάδας του φόρουμ (διαχειριστές ϰ συντονιστές) αναδεικνύονται με δημοκρατική διαδικασία από το σύνολο της κοινότητας (ψηφίζουν όσοι ενδιαφέρονται)

και πιο κάτω
Για ευρύτερα θέματα, είναι σημαντικό να υπάρχει επικοινωνία και γενικότερη αποδοχή από τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας, και για σημαντικά θέματα από την κοινότητα --σημειώνεται αφενός ότι η άποψη όλων των μελών της κοινότητας, ανεξαρτήτως του ρόλου/καθηκόντων έκαστου, έχει ίση αξία και βαρύτητα, και αφετέρου ότι οποιοσδήποτε έχει δικαίωμα να θέσει οποιοδήποτε θέμα προς συζήτηση στη κοινότητα.
Η κοινότητα συνεδριάζει στο IRC (#ubuntu-gr-meetings) σε ώρα που θα έχει γνωστοποιηθεί σε λίστα και φόρουμ και κανάλι τουλάχιστον 24 ώρες νωρίτερα. Η συζήτηση είναι ανοικτή σε όλα τα μέλη της κοινότητας. [...]


Τα παραπάνω με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο.

Συνεχίζοντας όμως στην ανάγνωση της υπόλοιπης συζήτησης, άρχισα να μπερδεύομαι σχετικά με το τι θεωρούμε εδώ "κοινότητα" και "μέλη της κοινότητας". Διαβάζω για προϋποθέσεις (αριθμός posts, διάρκεια συμμετοχής στο forum) ώστε κάποιος να έχει δικαίωμα ψήφου ή να θεωρείται μέλος (της κοινότητας υποθέτω). Ποιοι είναι λοιπόν η κοινότητα; Είναι μόνο αυτοί που που έχουν πάνω από Χ post ή είναι γραμμένοι στο forum πάνω από Y μήνες; Με μια γρήγορη στατιστική του Phantomas βγήκε ότι περισσότερες από 10 δημοσιεύσεις έχει μόνο περίπου το 20%. Το υπόλοιπο 80% τι είναι; Δεν είναι κομμάτι της κοινότητας; Δεν πρέπει να έχουν λόγο στις αποφάσεις;

Νομίζω ότι πρέπει να δούμε την κοινότητα ως το 100% των ανθρώπων που έστω κάνανε τον κόπο να εγγραφούν. Να δούμε μέσα στην κοινότητα ακόμα και αυτούς που δεν πρόλαβαν να γραφτούν ακόμα αλλά απλά περνάνε και διαβάζουν που και που τα όμορφα πράγματα που γράφονται εδώ μέσα, ακόμα και αυτόν που ήταν περαστικός από το κανάλι συνεδριάσεων ή μια συζήτηση και ένοιωσε την ανάγκη να εκφράσει την άποψή του. Αυτό θα πει να είμαστε μια ανοικτή κοινότητα, μια κοινότητα που ενθαρρύνει την είσοδο και ανεμπόδιστη εξέλιξη νέων ανθρώπων στους κόλπους της. Διαφορετικά δημιουργούμε άλλη μια κλειστή ιεραρχική δομή, που κάνει διακρίσεις, που αποκλείει τους πολλούς και δίνει την εξουσία της λήψης αποφάσεων σε λίγους σύμφωνα με κάποια κριτήρια, είτε είναι ο αριθμός των posts είτε οτιδήποτε άλλο.

Εγώ π.χ. δραστηριοποιούμαι στην κοινότητα από το 2005, σε διάφορους τομείς ανάλογα με τη διάθεση και το χρόνο μου. Είμαι γραμμένος στο forum από τους πρώτους μήνες λειτουργίας του, αλλά έχω 91 posts μόνο. Αρκετοί με ξέρετε και ζητάτε τη γνώμη μου ή με καλείτε σε τυπικές ή άτυπες συσκέψεις της κοινότητας. Θα άλλαζε αυτό αν αντί για 91 δημοσιεύσεις είχα 20; Ή θα γίνω πιο άξιος να έχω δικαίωμα ψήφου με 10 δημοσιεύσεις ακόμα; Αυτό που θέλω να πω είναι ότι κατά τη γνώμη μου η προσφορά και ακόμα περισσότερο η πρόθεση και δυναμική για προσφορά δεν μπορεί να μετρηθεί με νούμερα ή να μπει σε κανόνες. Μάλιστα τα νούμερα και οι αποκλεισμοί με βάση αυτά μπορούν πολύ εύκολα να αποθαρρύνουν κάποιον, να μειώσουν τη διάθεση και τη δυναμική του για προσφορά ή και να διαστρεβλωθούν σκόπιμα από κάποιον προκειμένου να αποκτήσει το όποιο "προνόμιο" ή "διάκριση".

Φόβος κάποιων είναι ότι αν έχουν δικαίωμα συμμετοχής στη λήψη αποφάσεων όλοι θα προκληθεί μπάχαλο ή κάποιοι μπορεί να προβούν σε τεχνάσματα προκειμένου να προκαλέσουν αποφάσεις που δεν θα είναι για το όφελος της κοινότητας. Και τα δυο σκέλη του παραπάνω φόβου τα θεωρώ αβάσιμα:

Αυτή εδώ η συζήτηση και ψηφοφορία (όπως και πολλές άλλες σε αυτό και άλλα ανοικτά forum) είναι δημόσια και μπορεί να συμμετέχει και "η κουτσή Μαρία". Βλέπετε μέχρι στιγμής κάποιο μπάχαλο; (δε μιλάω για μικροπαρεκτροπές που συμβαίνουν "και στις καλύτερες οικογένειες" και εύκολα μαζεύονται με την παρέμβαση των πιο ψύχραιμων, αλλά για κάτι που δεν μαζεύεται και βλάπτει μακροπρόθεσμα την κοινότητα.) Πρώτα απ' όλα, πιστεύετε ότι θα πλακώσει ο πολύς ο κόσμος να γράφει εδώ ή να πατήσει το κουμπάκι της ψηφοφορίας πάνω; Το εύχομαι, αλλά με βάση την εμπειρία μου δεν το βλέπω... Πάλι οι 10-20 που από μεράκι ή παραξενιά μας αρέσει να ασχολούμαστε με την κοινότητα θα τα πούμε και άντε άλλοι τόσοι να τα διαβάσουν με προσοχή και οι διπλάσιοι από τους προηγούμενους να ψηφίσουν. Μακάρι να ενδιαφερόντουσαν περισσότεροι να πουν την άποψή τους και να εκφράσουν την ψήφο τους. Και ας είχαν γραφτεί και χθες. Ποιος νοιάζεται; Όσο πιο πολλοί τόσο πιο δυνατοί θα είμαστε σαν κοινότητα και τόσο πιο κατάλληλες για τους πολλούς αποφάσεις θα παίρνουμε.

Όσον αφορά την περίπτωση να μπει κάποιος άσχετος επίτηδες σε μια ψηφοφορία στο IRC ή αλλού προκειμένου να την σαμποτάρει ή να ψηφίσει πολλές φορές με διάφορα ψευδώνυμα: 1. Τη θεωρώ πολύ μικρή σαν πιθανότητα να μπει κάποιος στον κόπο να κάνει κάτι τέτοιο. Ακόμα πιο μικρή θεωρώ την πιθανότητα να μην τον αντιληφθεί έγκαιρα το σώμα της κοινότητας. 2. Αν θελήσει πραγματικά κάποιος να το κάνει για να κάνει κακό στην κοινότητα ή σε κάποιους προσωπικά, κάλλιστα μπορεί να περιμένει να μαζέψει χρόνο και ανέξοδα posts της μιας γραμμής, ώστε να αποκτήσει τις τυπικές προϋποθέσεις και μετά να σαμποτάρει μια ολιγομελή κλειστή ομάδα πολύ πιο εύκολα από ότι μια ανοικτή πολύ μεγαλύτερη κοινότητα, όπου η "κουτσή Μαρία" και "το μέλος των 0 posts" μπορεί να τον αντιληφθούν και να τον ξεμπροστιάσουν την ώρα που θα δουλεύει κάτω από τη μύτη των "επιφανών" και "καταξιωμένων" μελών.

Επειδή ήδη έγραψα πολλά, να συνοψίσω την άποψή μου:

* Θεωρώ μαι ανοικτή κοινότητα που δεν κάνει κανενός είδους διακρίσεις ανάμεσα στα μέλη της, πέραν των λειτουργικών ρόλων που κάποιοι αναλαμβάνουν, πάντα με απόφαση και υπό την κρίση του συνόλου.
* Δεν συμφωνώ με τη θέσπιση τυπικών κριτηρίων προκειμένου να έχει κάποιος δικαίωμα ψήφου. Να μπορεί να ψηφίσει και να πει τη γνώμη του όποιος ενδιαφέρεται και μπαίνει στον κόπο να το κάνει.
* Συμφωνώ με το να πρέπει να κάνει κάποιος register το nick του προκειμένου να μπορεί να μπει στο κανάλι συζητήσεων και ψηφοφοριών. Είναι μια απλή διαδικασία που μπορεί να την κάνει ο καθένας και προστατεύει πρώτα την ταυτότητα του ίδιου, και μετά την κοινότητα από φαινόμενα κατάχρησης από τρίτους. Αν υπάρχουν και άλλοι τρόποι διασφάλισης της ταυτότητας που μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε (π.χ. pgp? ) και στο forum καλό θα ήταν να το κάνουμε.
* Προτείνω την πρόβλεψη δυνατότητας αφαίρεσης του δικαιώματος ψήφου από κάποιον στην εξαιρετική μόνο περίπτωση που αυτός αναφερθεί από κάποιο αριθμό μελών της κοινότητας (ή κάποιου οργάνου, όπως οι συντονιστές π.χ.) ότι καταχράται και χρησιμοποιεί κακώς το δικαίωμα αυτό με στόχο τη βλάβη του συνόλου. Η τελική απόφαση για αφαίρεση του δικαιώματος να γίνεται μετά από ανοικτή ψηφοφορία όπου πάλι θα μπορούν να ψηφίσουν όσοι ενδιαφέρονται για το θέμα.
ktogias
dudeTUX
dudeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: 10 Μάιος 2008, 22:52
IRC: ktogias
Εκτύπωση

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικά

cron