Πρόβλημα με lyrics στο Exaile

...βίντεο, ήχος, players, codecs, κλπ (όχι προβλήματα καρτών εδώ)

Συντονιστές: adem1, konnn

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Για εγκατάσταση codec, java, flash και εφαρμογών πολυμέσων τρέξτε στο τερματικό
Για ubuntu
sudo apt-get -y install ubuntu-restricted-extras
Για kubuntu
sudo apt-get -y install kubuntu-restricted-extras

Πρόβλημα με lyrics στο Exaile

Δημοσίευσηαπό mmyron » 25 Οκτ 2010, 10:41

Καλημέρα σε όλους,

Τρέχω lucid 64bit. Εγκατέστησα το exaile (0.3.1.1), χωρίς κανένα πρόβλημα. Όμως εδώ και λίγο καιρό δεν μου εμφανίζει στοίχους για κανένα τραγούδι (ούτε καν αναφέρει οτι δεν τους βρίσκει!). Δεν έχω αλλάξει κάτι στο σύστημα (πέρα από τις ενημερώσεις που προτείνει κάθε τόσο).
Αναζητώντας λύση δοκίμασα να το ξηλώσω και να το εγκαταστήσω ξανά χωρίς επιτυχία γιατί δεν ξέρω πώς αλλά ενώ έκανα πλήρη απεγκατάσταση, η νέα ξαναβρίσκει τις ρυθμίσεις τις παλιάς! Googlάροντας δοκίμασα και κάποιες λύσεις οι οποίες αφορούσαν την ενεργοποίηση του context info από την καρτέλα των plugins και την απενεργοποίηση του lyrics fly, χωρίς επιτυχία.
Σαν έσχατη λύση πρόσθεσα στο source list το ppa του exaile και εγκατέστησα την νέα έκδοση (0.3.2) η οποία πάλι βρήκε τις παλιές ρυθμίσεις αλλά τουλάχιστον η καρτέλα lyrics φαίνεται να δουλεύει πιό σωστά (εμφανίζει μήνυμα "no lyrics found" και δίνει επιλογή μεταξύ "local" "lyrics fly" και"lyrics wiki" ) παρόλο που και πάλι δεν βρίσκει στοίχους για τραγούδια που παλιά έβρισκε...

Καμιά ιδέα;
1 Γνώσεις Linux: Γηράσκω αεί διδασκόμενος ┃ Προγραμματισμού: Η GW-Basic μετράει; ┃ Αγγλικών: You must be joking...
2 LinuxMint 17.1 rebecca 3.13.0-37-generic 64bit (en_US.UTF-8, XFCE xfce)
3 AMD FX-8320E Eight-Core Processor ‖ RAM 7949 MiB ‖ Gigabyte 990FXA-UD3 - Gigabyte To be filled by O.E.M.
4 nVidia G92 [GeForce GTS 250] [10de:0615] {nvidia}
5 eth0: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller [10ec:8168] (rev 06)]
mmyron
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2008, 13:28
Τοποθεσία: Thessaloniki
Εκτύπωση

  • ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ
    ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Επιστροφή στο Εφαρμογές για Πολυμέσα

cron