Ποιοι είναι οι <<αγαπημένοι>> μας χρήστες ;

...wallpapers, screenshots, videos, χιούμορ, κλπ

Συντονιστές: Geochr, konnn

Re: Ποιοι είναι οι <<αγαπημένοι>> μας χρήστες ;

Δημοσίευσηαπό dim459 » 21 Απρ 2013, 18:59

sotos21 έγραψε:Ενεργοί "αγαπημένοι" Learner, dim459, fkol k4

Μα τι γλυκό αγόρι ! ! !
sotos21 έγραψε:Αλλά η ιδιαίτερη σχέση, μια σχέση που χτίστηκε μέσα από το αέναο κυνηγητό στις δημοσιεύσεις του, κατατάσσει τον madvinegar σε μακράν τον πιο αγαπημένο μου. Είναι τόσο απρόβλεπτος, που από την μια μπορεί να πάρει ένα αρχάριο χρήστη από το χέρι, να του βρει στο net ένα σπάνιο πακέτο, να τον βοηθήσει στην μεταγλώττιση και στην εγκατάσταση και από την άλλη να ποστάρει στο forum με την απορία "Γιατί Learner ενώ έβαλα ένα αποθετήριο και έκανα update δεν εγκαταστάθηκε το πακέτο;;;"!!!

Δεν υπάρχουν σχόλια για τον mad !
Ακόμα νοιώθω ενοχές που κάποτε του την είχα πέσει κάπως άκομψα, επειδή με τη μια πρότεινε ndiswrapper.
Εντάξει μετά έγραψε και τον καταπληκτικό οδηγό και εξιλεώθηκε, χεχε...
Βέβαια η τελευταία παράθεση ισχύει και για σένα Σωτήρη, γέλασα απεριόριστα όταν διάβασα το θέμα που έψαχνες πως αλλάζεις γλώσσα στο lxde, εδώ έλυσες άλλα και άλλα (αγγούρια) στη γλώσσα κόλλησες ;

Αφού ανακινήθηκε αυτό το thread, ας προσθέσω τον fkol k4.
Γνωστός μεγαλομέτοχος της canonical, μιλάει απευθείας με τον Marc και σπεύδει να εξυπηρετήσει όσους φρικάρουν με το default unity. Νομίζω ότι εξαιρουμένου του David Siegel (αν θυμάμαι καλά ήταν ο πρώτος που επόπτευε την εξέλιξη του unity πριν από κάποια χρόνια) δεν πρέπει να υπάρχει άλλος που να ασχολήθηκε πιο πολύ με αυτό.
Άξιος stockholder !
Γνώσεις ⇛ Linux: Αν μου δώσεις οδηγίες σε τερματικό δεν τρομάζω ┃ Προγραμματισμός: Καθόλου┃ Αγγλικά: Εξαιρετικά
Λειτουργικό : Kubuntu 22.04 64bit.
Συσκευές-> Πάρα πολλές, θα στο γράψω ανά περίπτωση.
Άβαταρ μέλους
dim459
antiwinTUX
antiwinTUX
 
Δημοσιεύσεις: 3754
Εγγραφή: 15 Φεβ 2009, 19:28
Τοποθεσία: Bόρεια Αττική
Εκτύπωση

Re: Ποιοι είναι οι <<αγαπημένοι>> μας χρήστες ;

Δημοσίευσηαπό fkol k4 » 21 Απρ 2013, 21:57

Όταν είχε ανοίξει αυτό το θέμα παραήμουν καινούριος στο φόρουμ για να γράψω για κάποιον.
Τι καινούριος, 26 ημερών μέλος ήμουν. Βρέφος!

Off topic:
Να φανταστείτε, ούτε τις μετοχές της Canonical δεν είχα ακόμη, ούτε καν τον Mark ήξερα!!! Εικόνα Εικόνα

Δύο χρόνια και κάτι μετά, μου είναι ακόμη πιο δύσκολο να γράψω για κάποιον, γιατί ή η λίστα θα πρέπει να είναι τεράστια ή θα πρέπει να αδικήσω κάποιον.
Ας αδικήσω όμως, δεν πειράζει (τι θα μου κάνουν εξάλλου, μέτοχο άνθρωπο :mrgreen: ).
Θα αφήσω λοιπόν έξω Learner, simosx, Geochr, ubuderix, lepidas, toumbo, dgtfeargr, pc_magas και άλλα παιδιά που έχουμε βρεθεί από λίγες έως και αρκετές ώρες και εκτός φόρουμ και δεν τους γνωρίζω πλέον μόνο ως μέλη αλλά και ως πρόσωπα (και ελπίζω να γνωριστούμε ακόμα περισσότεροι).

Το ευχαριστιέμαι με τους sotos21 και madvinegar που όταν βαριόμαστε μπαίνουμε για να πειράξουμε ο ένας τον άλλον και χαίρομαι όταν βλέπω στο forum τον OPanos (που όταν πρωτομπήκε στο forum έλεγε πως του φαίνονται όλα βουνό και τώρα ξέρει απ' έξω όλο το wiki του Arch :bow: ).
Εκτιμώ πολύ τη νέα γενιά του forum (eliasps, clepto, ilias95) που γράφει όταν έχει κάτι σοβαρό να πει (όχι σαν εμάς τους χάβαλους :P ).

Στο «μου λείπουν» δεν τους βάζω γιατί ευτυχώς έστω και πιο αραιά σε σχέση με πριν εμφανίζονται ακόμα οι vagrale13 και geosanto με τις βαθιές γνώσεις, ο ακούραστος medigeek (που αν και στην άλλη καριέρα του είναι όπως και στο forum, όποιος τον συναντήσει θα είναι πολύ τυχερός) και οι ThP και monkgr με την ομορφιά του γραπτού λόγου τους.

Πάνω από όλους όμως,




το αγαπημένο μου πειραχτήρι,




ο φίλος μου ο dim459, ο μόνος του forum ο οποίος έχει μεγαλύτερη διάθεση για πλακίτσα και πείραγμα ακόμη και από εμένα και τον sotos21, πράγμα όχι και τόσο εύκολο :P
Γνώσεις: Linux: ★★★☆☆ Προγραμματισμός: ★☆☆☆☆ Αγγλικά: ★★★★★
Η υπογραφή μου
Οδηγίες για αρχάριους στο Ubuntu (12.04 LTS)Οδηγοί του forum
Άβαταρ μέλους
fkol k4
antiwinTUX
antiwinTUX
 
Δημοσιεύσεις: 4829
Εγγραφή: 28 Φεβ 2011, 22:56
Τοποθεσία: Αθήνα
Launchpad: fkol-k4
IRC: fkol_k4
Εκτύπωση

Re: Ποιοι είναι οι <<αγαπημένοι>> μας χρήστες ;

Δημοσίευσηαπό monkgr » 22 Απρ 2013, 09:56

Δὲν χάθηκα πρέ! Δωνὰ εἶμαι ἀκόμα καὶ σᾶς διαβάζω... Μόνο ποὺ δὲν πολυγράφω - μιὰ ἡ ἀλλαγὴ διανομῆς ποὺ μὲ ἀπόκοψε ἀπὸ τὶς ἰδιαιτερότητες τοῦ πάντα γλυκούτσικου (!!!) Ubuntu, μιὰ τὸ γενικότερο στρίμωγμα στὴ δουλειά, μιὰ ἡ μανία μου νὰ καταπιάνομαι μὲ ἕνα σωρὸ πράγματα ποὺ δὲν βολεύονται (τὰ ἄτιμα) ὅλα μαζί...
Ὡς γηραιότερος καὶ «παλιός», ἐλπίζω νὰ μοῦ ἐπιτρέψετε νὰ δηλώσω ὅτι σᾶς ἀγαπάω ὅλους καὶ δὲν κάνω διακρίσεις - ἄλλωστε μιὰ κοινότητα εἴμαστε ὅλοι.
Μήγαρις ἔχω ἄλλο στὸ νοῦ μου, πάρεξ ἐλευθερία καὶ γλῶσσα; (Διονύσιος Σολωμός)

[i][color=#FF0040]Γνώσεις ⇛ Linux: Μέτριο ┃ Προγραμματισμός: Μόνο LaTeX ┃ Ἀγγλικά: Καλά
Άβαταρ μέλους
monkgr
daemonTUX
daemonTUX
 
Δημοσιεύσεις: 924
Εγγραφή: 26 Μαρ 2009, 21:07
Τοποθεσία: Ρόδος
Εκτύπωση

Re: Ποιοι είναι οι <<αγαπημένοι>> μας χρήστες ;

Δημοσίευσηαπό sotos21 » 22 Απρ 2013, 10:20

monkgr έγραψε:Δωνὰ εἶμαι ἀκόμα καὶ σᾶς διαβάζω

Αλλού αυτά, έχουμε ανάγκη από τον γραπτό σου λόγο και την ομορφιά του όταν τον αποτυπώνεις(πολυτονικό).
1 Γνώσεις Linux: Πρώτα βήματα ┃ Προγραμματισμού: Καθόλου ┃ Αγγλικών: Καθόλου
2 Ubuntu 23.10 Mantic Minotaur 6.3.0-7-generic 64bit (el_GR.UTF-8, Unity:Unity7:ubuntu unity)
3 AMD Ryzen 7 7730U with Radeon Graphics ‖ RAM 15368 MiB ‖ASUS TN3604YA - ASUS Vivobook_S_Flip TN3604YA_TN3604YA
4 Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Barcelo [1002:15e7] {amdgpu}
5 wlp1s0: MEDIATEK Corp. Device [14c3:7922]
Άβαταρ μέλους
sotos21
Freedom
Freedom
 
Δημοσιεύσεις: 6302
Εγγραφή: 21 Φεβ 2011, 21:28
Τοποθεσία: Αθήνα
Εκτύπωση

Re: Ποιοι είναι οι <<αγαπημένοι>> μας χρήστες ;

Δημοσίευσηαπό OPanos » 22 Απρ 2013, 11:19

Υπερβολές Φίλιππε, υπερβολές πως ξέρω απ' έξω ΟΛΟ το wiki :P

Εγώ δεν κάνω διακρίσεις.
Εντάξει στην προσωπική ζωή, υπάρχουν 3 φίλοι που είμαστε μαζί από την 1η δημοτικού [σχεδόν 46 χρόνια φίλοι, τι να πεις, ούτε αδελφός].
Όποιον δεν γουστάρω, δεν ασχολούμαι.
Δεν μπαίνω καν στον κόπο να του εξηγήσω γιατί.
Είμαι απόλυτος ο μπαγάσας, αλλά στα 52 μου -σχεδόν- δεν έχω χρόνο για άλλα "πειράματα", μου τον έχει πάρει όλον η κοράκλα μου.
Όπως έλεγε εκείνη η ξανθιά:
Σας αγαπώ :P

Τέλος πάντων, και εγώ θυμάμαι όταν προσπάθησα πρώτη φορά να εγκαταστήσω Sabayon [ακόμα έχω τα pm που αλλάζαμε] το δράμα μου.
Τώρα, η εγκατάσταση του arch, είναι ένα μέσον να έχω να κάνω κάτι -μιας και η δουλειά, έχει πάει σταδιάλα, όπως πολύ καλά γνωρίζουμε όσοι ακόμα έχουμε-.
Linux: Στο Δημοτικό ┃ Προγραμματισμός: Μπα ┃ Αγγλικά: Προχωρημένος
Laptop :
Arch x64

Intel Core i5-2410M CPU @ 2.30GHz ‖ RAM 3943 MiB ‖ Acer JE70_HR - Acer Aspire 7750G
Catalyst-12.8.1 [AMD Radeon HD 6600M Series] [1002:6741]
Netbook
Arch x64-[XFCE4]
Intel Atom CPU N455 1.66GHz ‖ RAM 983 MiB ‖ Hewlett-Packard 148A - HP Mini 110-3100
Άβαταρ μέλους
OPanos
daemonTUX
daemonTUX
 
Δημοσιεύσεις: 768
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 17:49
Εκτύπωση

Re: Ποιοι είναι οι <<αγαπημένοι>> μας χρήστες ;

Δημοσίευσηαπό clepto » 22 Απρ 2013, 11:24

fkol k4 έγραψε:ο dim459, ο μόνος του forum ο οποίος έχει μεγαλύτερη διάθεση για πλακίτσα και πείραγμα
και λίγα λες!
αν και δεν φαίνεται πολύ τώρα τελευταία... :? :?: :!:
1 Γνώσεις Linux: Ικανοποιητικό ┃ Προγραμματισμού: Ικανοποιητικό ┃ Αγγλικών: Ικανοποιητικό
2 Ubuntu 13.04 raring 3.8.0-30-generic 64bit (en_US.UTF-8, Unity ubuntu), Ubuntu 3.8.0-19-generic, Windows 7
3 Intel Core i7-3537U CPU @ 2.00GHz ‖ RAM 3840 MiB ‖ ASUS K56CB
4 Intel 3rd Gen Core processor Graphics Controller [8086:0166] {i915}
5 wlan0: Atheros Inc. AR9485 Wireless Network Adapter [168c:0032] (rev 01) ⋮ eth0: Realtek RTL8111/8168 PCI Express Gigabit Ethernet controller [10ec:8168] (rev 0a)
clepto
antiwinTUX
antiwinTUX
 
Δημοσιεύσεις: 4102
Εγγραφή: 07 Ιαν 2010, 16:27
Τοποθεσία: Πάτρα
Launchpad: christriant
IRC: Clepto
Εκτύπωση

Re: Ποιοι είναι οι <<αγαπημένοι>> μας χρήστες ;

Δημοσίευσηαπό madvinegar » 22 Απρ 2013, 11:52

Εχω να πω πως συμμετέχω σε παρα πολλά φορουμ. Για υπολογιστές, για αυτοκινητα, ελληνικά και ξένα. Σε καποια ειμαι και admin.
Ηταν η πρωτη φορά που σε τοσο μικρο χρονικο διάστημα με καλοδεχτηκανε έτσι και σκιστήκανε να βοηθησουν σε καποιο προβλημα μου.
Το λιγοτερο που μπορω να κανω, ειναι να ανταποδώσω και εγω οπως μπορω.
Χωρις πλακα, αυτο το κλιμα που εχετε δημιουργησει στο φορουμ βγαινει και προς τα έξω πολύ εντονα.

Οχι πως εχω καποιο προβλημα με τα αλλα παιδιά, αλλα οι αγαπημενοι μου φυσικά ειναι:
- ο Σωτηρης το πειραχτήρι - (πειραχτηρι και οσον αφορα το PC του που το κανει πεδίο δοκιμών 3 φορες τη μέρα αλλα και οσον αφορά τα πειράγματα που κανει σε μενα (τον συμπαθω όσο και αν με πειράζει - σχεδον το συνηθισα και αν δεν με πειράξει νομιζω οτι μου κραταει μούτρα),
- o Learner που σκίζεται πάντα να βοηθησει και δείχνει πολύ υπομονετικός (ηταν ο μονος που ειχα προτεινει για mod οταν εγινε η ψηφοφορία γιατι πραγματικά το αξίζει)
- ο master fkol που τον χαρακτηριζω απομηχανη Θεό (εκει που εχουμε προτεινει ολοι 100 λυσεις σε ενα προβλημα και δεν δουλευει καμια, ερχεται ο fkol δινει 2 εντολες και το φτιάχνει. Βεβαια δεν ξερω αν αυτο προκύπτει επειδη εχει "ανοιχτή γραμμη" με την canonical). :P

Επίσης
- ο dim459 (αν και σιγουνταρει τον Σωτηρη στα πειράγματα - αλλα ευτυχως ηταν δικαιος με το πιο πανω σχόλιο του), και
- ο the_eye που ειναι η σιωπηλή δύναμη του φόρουμ. Λιτός, απέριττος και πολύ εύστοχος στα ποστ του.

Με τα αλλα παιδιά απλα δεν εχει τυχει να εχουμε παραπάνω τριβή, αλλα ειμαι σιγουρος πως οποιος αποτελει μερος του φορουμ (και εννοω απο τα μέλη που μένουν, οχι τους snippers που μολις λυσουν το προβλημα τους, φευγουν), είτε είναι ήδη μια χαρά παιδιά, είτε τους καταπίνει το σύστημα του φόρουμ και τους μετατρέπει σε καλά παιδιά. :angel:
1 Γνώσεις Linux: Μέτριο ┃ Προγραμματισμού: Καθόλου ┃ Αγγλικών: Πολύ Καλό
2 Ubuntu 18.04 bionic beaver 4.13.0-16-generic 64bit (el_GR.UTF-8, Gnome ubuntu)
3 Intel Core2 Duo CPU T5550 1.83GHz ‖ RAM 2008 MiB ‖ Acer Chapala - Acer, inc. Aspire 5920G
4 Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] RV620/M82 [Mobility Radeon HD 3450/3470] [1002:95c4] {radeon}
5 wlan0: Intel PRO/Wireless 3945ABG [Golan] Network Connection [8086:4222] (rev 02) ⋮ eth0: Broadcom NetLink BCM5787M Gigabit Ethernet PCI Express [14e4:1693] (rev 02)
Blog: https://madvinegar.wordpress.com/
Άβαταρ μέλους
madvinegar
superbTUX
superbTUX
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: 15 Ιαν 2012, 21:10
Εκτύπωση

Re: Ποιοι είναι οι <<αγαπημένοι>> μας χρήστες ;

Δημοσίευσηαπό dim459 » 24 Απρ 2013, 20:35

@monkgr
Άστα αυτά και γράφε !
@clepto
Εδώ είμαι βρε !
@fkol k4
Τα αισθήματα αμοιβαία !
@madvinegar
Ω ναι χρυσό μου, είμαι δίκαιος, σαν τον Αριστείδη ένα πράγμα... χεχε...
Γνώσεις ⇛ Linux: Αν μου δώσεις οδηγίες σε τερματικό δεν τρομάζω ┃ Προγραμματισμός: Καθόλου┃ Αγγλικά: Εξαιρετικά
Λειτουργικό : Kubuntu 22.04 64bit.
Συσκευές-> Πάρα πολλές, θα στο γράψω ανά περίπτωση.
Άβαταρ μέλους
dim459
antiwinTUX
antiwinTUX
 
Δημοσιεύσεις: 3754
Εγγραφή: 15 Φεβ 2009, 19:28
Τοποθεσία: Bόρεια Αττική
Εκτύπωση

Re: Ποιοι είναι οι <<αγαπημένοι>> μας χρήστες ;

Δημοσίευσηαπό ubuderix » 24 Απρ 2013, 21:22

Πραγματικά είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα

1 Γνώσεις Linux: Προσπαθώ ┃ Προγραμματισμού: Καθόλου ┃ Αγγλικών: Μέτρια
2 Ubuntu 12.04 precise 3.7.0-030700-generic 64bit (el_GR.UTF-8, Unity ubuntu), Ubuntu 3.5.0-25-generic, Ubuntu 3.5.0-24-generic
3 Intel Pentium CPU G630 @ 2.70GHz ‖ RAM 3678 MiB ‖ ASRock H61M-S
4 Intel 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller [8086:0102] {i915}
5 wlan0: 0846:4260 NetGear WG111v3 54 Mbps Wireless [realtek RTL8187B] ⋮ eth0: Atheros Inc. AR8152 v2.0 Fast Ethernet [1969:2062] (rev c1)
http://imagebin.ubuntu-gr.org/files/1372175733.png
Άβαταρ μέλους
ubuderix
Συντονιστής
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1668
Εγγραφή: 11 Μάιος 2008, 12:07
Τοποθεσία: Πειραιάς
Launchpad: ubuderix
IRC: ubuderix
Εκτύπωση

Re: Ποιοι είναι οι <<αγαπημένοι>> μας χρήστες ;

Δημοσίευσηαπό Th P » 24 Απρ 2013, 22:39

Και εγώ διαβάζω όποτε μπορώ στο forum στον ελάχιστο πλέον "ελεύθερο" χρόνο, λόγω πολύ αυξημένων επαγγελματικών και οικογενειακών υποχρεώσεων
(συνήθως ξεκλέβω γι`αυτό λίγο χρόνο στις εφημερίες, μισομοιρασμένο με την άλλη μου αγάπη, την φωτογραφία.....).

Με ξαφνιάζει το ότι υπάρχει αναφορά στην παρουσία μου στην κοινότητα
(φίλε μου fkol k4 σ`ευχαριστώ για την συμπάθεια :oops: , αλλά ο Gandalf είναι άπιαστος :bow: .....),
που προσωπικά δεν την θεωρώ και σημαντική (οι περισσότερες δημοσιεύσεις μου άλλωστε, βρίσκονται στην ενότητα "περί ανέμων").

Η αλήθεια είναι ότι αναπολώ συχνά την εποχή των συζητήσεων με τους διαδικτυακούς φίλους (πολλοί απ` αυτούς έχουν "χαθεί" τελείως...).

Φίλτατε monkgr μήπως πρέπει να αναβιώσουμε την "λεξομαχία";

Φιλικά
Θανάσης Π.
Σταθερή είναι η διανομή που προσπαθείς ανεπιτυχώς να κρασσάρεις
Linux: Low┃Προγραμματισμός: No┃Αγγλικά: Good
Είμαι αναλφάβητος, ανιστόρητος και άξιος της μοίρας μου
Άβαταρ μέλους
Th P
powerTUX
powerTUX
 
Δημοσιεύσεις: 1981
Εγγραφή: 02 Μάιος 2009, 10:46
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
IRC: ThP1
Εκτύπωση

Προηγούμενη

  • ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ
    ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Επιστροφή στο Put the FUN back