Ποιοι είναι οι <<αγαπημένοι>> μας χρήστες ;

...wallpapers, screenshots, videos, χιούμορ, κλπ

Συντονιστές: Geochr, konnn

Ποιοι είναι οι <<αγαπημένοι>> μας χρήστες ;

Δημοσίευσηαπό dim459 » 31 Μαρ 2011, 21:55

Ανοίγω αυτό το θέμα για να γελάσουμε και να πειραχτούμε λίγο μεταξύ μας, εννοείται καλοπροαίρετα δε θέλω χοντράδες.
Μιας και δε γνωριζόμαστε από κοντά, ο καθένας φαντάζομαι έχει σχηματίσει μια εικόνα για τον άλλον βάσει των γραφομένων του, η οποία βεβαίως μπορεί να είναι και αυθαίρετη. Νομίζω ότι θα έχει πλάκα να τσιγκλιστούμε λιγάκι. Λοιπόν ξεκινάω εγώ :
1) Χρήστης yodan000 :
O <<βομβαρδιστής>> ! ! Άπειρες ερωτήσεις επί παντός θέματος και ελαφρώς γκαντέμης. Αγόρι μου, όλα σε σένα συμβαίνουν ; Άκρως αγαπημένος, μπορεί να αποτελέσει αντικείμενο ενός forum μόνος του. Save Yodan (κατά το Free Willy).
2) Χρήστης ΠΑΤΕΝΤΙΑΡΗΣ :
Όντως πατεντιάρης, όλο το πειράζει και τα κάνει σκατά. Μνημειώδης στιγμή η αναζήτηση δεύτερου ιδίου (νομίζω) motherboard για να το έχει <<κάβα>>. Σ' αγαπάω λόγω ονόματος, έχει μια απίστευτη τσαχπινιά.
3) Χρήστης skatoulis :
Καλά, εδώ τα σχόλια περιττεύουν. Μα σκατούλης ; ; ! ! Υποκλίνομαι !
4) Χρήστης simosx :
Ο δικός μας Richard Stallman. Ορθόδοξο linux, φωτιά στους αιρετικούς (καλά εδώ υπερβάλλω, αλλά μου αρέσει), κάθε φορά που εγκαθιστώ <<κλειστά πακέτα>> σε βλέπω εφιάλτη στον ύπνο μου (η φωνή της συνείδησης).
5) Χρήστης medigeek :
Ο αλτρουιστής. Είναι ο άνθρωπος που μπορεί να ασχοληθεί με το πρόβλημά σου σα να ήταν δικό του. Οι απαντήσεις του είναι οι πλέον μακροσκελείς και αναλυτικές, ακούραστος, δουλέυει με μπαταρίες duracell. Respect, η προσωποποίηση του κοινοτικού πνεύματος !
6) Χρήστης monkgr :
Ο φιλοσοφημένος καλοκάγαθος γερούλης του forum. Αν ήμασταν το γαλατικό χωριό σίγουρα θα ήταν ο Πανοραμίξ. (Έλα πες αλήθεια τώρα, όλο το φίλτρο το κρατάς για τον εαυτό σου, έτσι ; )
7) Ειδική αναφορά χρειάζεται στη Valeria και τη basoula. Όχι γιατί είναι από τις λίγες κοπέλες μας, αλλά λόγω της απίστευτης ευγένειάς τους. Εντυπωσιασμένος !
ΟΚ, αυτά για την ώρα, αν δω ότι <<τραβάει>> μπορεί να επανέλθω.
Γνώσεις ⇛ Linux: Αν μου δώσεις οδηγίες σε τερματικό δεν τρομάζω ┃ Προγραμματισμός: Καθόλου┃ Αγγλικά: Εξαιρετικά
Λειτουργικό : Kubuntu 22.04 64bit.
Συσκευές-> Πάρα πολλές, θα στο γράψω ανά περίπτωση.
Άβαταρ μέλους
dim459
antiwinTUX
antiwinTUX
 
Δημοσιεύσεις: 3754
Εγγραφή: 15 Φεβ 2009, 19:28
Τοποθεσία: Bόρεια Αττική
Εκτύπωση

Re: Ποιοι είναι οι <<αγαπημένοι>> μας χρήστες ;

Δημοσίευσηαπό medigeek » 31 Μαρ 2011, 22:08

dim459 έγραψε:Είναι ο άνθρωπος που μπορεί να ασχοληθεί με το πρόβλημά σου σα να ήταν δικό του.

..κι αυτό γιατί τα περισσότερα προβλήματα τα είχα ο ίδιος. :P Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Ρίχνω το βοτσαλάκι μου για να δώσουμε στους χρήστες όσο γίνεται καλύτερη εικόνα της κοινότητας. :)

Spoiler: show
Ο λόγος είναι ότι πέρασα κι εγώ κάποτε (το 2005 συγκεκριμένα) από την άποψη ότι «το linux μου έκαψε το σκληρό δίσκο». Και κυριολεκτικά με πεταξαν με τις βρυσιές έξω από ένα IRC κανάλι στο Undernet (#linux νομίζω) επειδή το ανέφερα εκεί. Ο δίσκος πράγματι ήταν για πέταμα, αλλά τώρα που το σκέφτομαι μετά από χρόνια, μάλλον το τροφοδοτικό ήταν (κρίμα, και το έδωσα για ανακύκλωση!). Πήρα μια μικρή δόση εμπειρίας και κουράγιου και δοκίμασα ξανά το ubuntu το 2006, dual boot με windows και έπαιζα σιγά-σιγά.
Απαντώντας σε ερωτήσεις άλλων όχι μόνο μάθαινα καινούργια πράγματα και εντολές, αλλά έλυνα και τα δικά μου μελλοντικά προβλήματα. Η εμπειρία είναι το 90% της μάθησης!


Edit:
+1 για τον yodan000 και τον simosx, έχω την ίδια άποψη. :clap:
Να προσθέσω και τον the_eye που αναπάντεχα ανέλαβε την διαχείριση του θέματος του φόρουμ και του... άλλαξε τα φώτα χιχι.
Να μην ξεχάσω και τον logari81 και τις τέλειες του απαντήσεις (και πακέτα!) όσον αφορά τα προβλήματα με τα wireless. :bow:
Κύπριος; Κόπιασε στο ubuntu-cy! ┃ Launchpad Debian Github
Οδηγός για νεοεισερχόμενους -- Αρχικές οδηγίες για αρχάριους χρήστες του Ubuntu

1 Γνώσεις Linux: Πολύ καλό ┃ Προγραμματισμού: Πολύ καλό ┃ Αγγλικών: Πολύ καλό
2 Ubuntu 12.10 quantal 3.5.0-21-generic 64bit (en_US.UTF-8, GNOME cinnamon2d), Ubuntu 3.5.0-19-generic, Windows 7
3 Intel Core2 Duo CPU E6550 2.33GHz ‖ RAM 5970 MiB ‖ MSI MS-7235
4 nVidia G73 [GeForce 7300 GT] [10de:0393] {nvidia}
5 eth0: Realtek RTL-8110SC/8169SC Gigabit Ethernet [10ec:8167] (rev 10)
Άβαταρ μέλους
medigeek
Freedom
Freedom
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: 24 Μάιος 2008, 14:49
Τοποθεσία: Σερβία/Κύπρος
Launchpad: medigeek
IRC: savvas
Εκτύπωση

Re: Ποιοι είναι οι <<αγαπημένοι>> μας χρήστες ;

Δημοσίευσηαπό yiannis66 » 31 Μαρ 2011, 22:22

Εγώ θα προσθέσω Th P Τα "μάτια" του Forum (λόγο επαγγέλματος)
και μαζί με τον MakisM1 τον σκαπανέα μας
οι φωτογράφοι του χωριού μας (λίγο εξελιγμένοι από τον τότε φωτογράφο)
και τον πάντα αυστηρό και οξύθυμο s.dalas
(Αλήθεια καιρό έχω δω ανάρτηση του)
Να είστε όλοι καλά
1 Γνώσεις Linux: O.K ┃ Προγραμματισμού: 0 ┃ Αγγλικών: O.K
2 Ubuntu 19.10 eoan 5.3.0-19-generic 64bit (el_GR.UTF-8, ubuntu:GNOME ubuntu-wayland), Ubuntu 5.3.0-18-generic
3 Intel Core i5 CPU 660 3.33GHz ‖ RAM 7760 MiB ‖ Hewlett-Packard 304Bh - HP Compaq 8100 Elite CMT PC
4 Intel Core Processor Integrated Graphics [8086:0042] {i915}
5 enp0s25: Intel 82578DM Gigabit Network Connection [8086:10ef] (rev 05)
Άβαταρ μέλους
yiannis66
daemonTUX
daemonTUX
 
Δημοσιεύσεις: 1016
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2009, 22:52
Τοποθεσία: Ροδος
Εκτύπωση

Re: Ποιοι είναι οι <<αγαπημένοι>> μας χρήστες ;

Δημοσίευσηαπό clepto » 31 Μαρ 2011, 22:26

ο s.dalas θα έχει διάβασμα για τις σπουδές μάλλον γιατί και εγώ έχω να δω καιρό δημοσίευση του...!
+1 για medigeek και simosx!!συμφωνώ και με τους άλλους φυσικά!
1 Γνώσεις Linux: Ικανοποιητικό ┃ Προγραμματισμού: Ικανοποιητικό ┃ Αγγλικών: Ικανοποιητικό
2 Ubuntu 13.04 raring 3.8.0-30-generic 64bit (en_US.UTF-8, Unity ubuntu), Ubuntu 3.8.0-19-generic, Windows 7
3 Intel Core i7-3537U CPU @ 2.00GHz ‖ RAM 3840 MiB ‖ ASUS K56CB
4 Intel 3rd Gen Core processor Graphics Controller [8086:0166] {i915}
5 wlan0: Atheros Inc. AR9485 Wireless Network Adapter [168c:0032] (rev 01) ⋮ eth0: Realtek RTL8111/8168 PCI Express Gigabit Ethernet controller [10ec:8168] (rev 0a)
clepto
antiwinTUX
antiwinTUX
 
Δημοσιεύσεις: 4102
Εγγραφή: 07 Ιαν 2010, 16:27
Τοποθεσία: Πάτρα
Launchpad: christriant
IRC: Clepto
Εκτύπωση

Re: Ποιοι είναι οι <<αγαπημένοι>> μας χρήστες ;

Δημοσίευσηαπό Qdata » 31 Μαρ 2011, 22:51

simosx=>σχεδόν για όλα τα θέματα και προβλήματα μπορεί να δώσει μια πλήρη απάντηση.Ξέρω πως όποια ομάδα Linux ΕΛ/ΛΑΚ βρω στο internet ο Σίμος θα έχει συμβάλει σε αυτή και θα έχει αναλάβει την διαχείρισή του!@simosx Σου αξίζουν συγχαρητήρια!

medigeek =>(εκτός από αυτά που είπατε) ξέρω πως αν αυτή την στιγμή postaρω στο "Ανάπτυξη Λογισμικού" και ειδικότερα στο "Τα πάντα για την Python" θα πάρω μια απάντηση που θα με καλύψει!

s.dalas => ακόμα ένας πολύ "ψαγμένος" (ειδικός) στο φόρουμ, που είναι από τους πρώτους που θα δώσουν απάντηση σε ένα νέο topic .Αν και τώρα τελευταία δεν μας επισκέπτεται πολύ.
:) :bow: :thumbup: :angel: :!: :)

+vagrale13! :thumbup:

medigeek έγραψε:+1 για τον yodan000 και τον simosx, έχω την ίδια άποψη.
Να προσθέσω και τον the_eye που αναπάντεχα ανέλαβε την διαχείριση του θέματος του φόρουμ και του... άλλαξε τα φώτα χιχι.
Να μην ξεχάσω και τον logari81 και τις τέλειες του απαντήσεις (και πακέτα!) όσον αφορά τα προβλήματα με τα wireless.

+1 :)

Edit : Και ένα μπράβο στον clepto που αν και 16 έχει μπει δυναμικά στο φόρουμ. :thumbup: :)
Linux User: #530165
Γνώσεις ⇛ Linux: Μέτριο ┃ Προγραμματισμός: Ναι ┃ Αγγλικά: Καλά
Λειτουργικό ⇛ Ubuntu 11.04 32bit σε Intel(R) Atom(TM) CPU N270 @ 1.60GHz
(Notebook) Προδιαγραφές ⇛ 2x Intel(R) Atom(TM) CPU N270 @ 1.60GHz │ 1016MB │ HDA-Intel - HDA Intel -- USB-Audio - USB AUDIO│ 1024x600 pixels
Νέος στο Linux?Οδηγοί - How to - Tutorials
Qdata
powerTUX
powerTUX
 
Δημοσιεύσεις: 1875
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010, 19:40
Τοποθεσία: Σέρρες
IRC: dimos
Εκτύπωση

Re: Ποιοι είναι οι <<αγαπημένοι>> μας χρήστες ;

Δημοσίευσηαπό ftso » 01 Απρ 2011, 06:02

Θα μπορούσα να γράψω αρκετούς. Σχεδόν τρία χρόνια που είμαι ενεργός χρήστης και
συντονιστής (...Μητσοτάκης του φόρουμ ένα πράμα :P) έχω δει κόσμο και κόσμο να περνάει από το φόρουμ.
Πολλοί από αυτούς ξεχωριστοί και ιδιαίτερα ενεργοί κατά περιόδους.
Με στεναχωρεί το γεγονός ότι αρκετοί από αυτούς χάνονται, με χαροποιεί όμως το ότι νέοι και αξιόλογοι εμφανίζονται.
Για αυτό θα αναφέρω μόνο τους τέσσερις που ξεχωρίζω από τους παλιότερους σαν χαρακτήρες
και σαν χρήστες που ανέβασαν και συνεχίζουν να ανεβάζουν ακόμα και τώρα το επίπεδο της κοινότητας στο τεχνικό κομμάτι:
Dimitris, medigeek, logari81,simosx
Επίσης τον χαμηλών τόνων sudobash, που αν και δεν φαινόταν αρκετά στις συζητήσεις, έχει κρατήσει άψογα την διαχείριση
του φόρουμ, την σελιδοποίηση του περιοδικού και τον συντονισμό του φόρουμ για αρκετό καιρό, και μάλιστα για μια περίοδο
όλα αυτά ταυτόχρονα.

Αυτοί αποτελούν πρότυπα για μένα και θα πρέπει να αποτελούν για κάθε νέο μέλος για να πάει η κοινότητα ακόμη πιο ψηλά. ;)

(ελπίζω να μην μου ξέφυγε κάποιος)
Άβαταρ μέλους
ftso
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6409
Εγγραφή: 12 Μάιος 2008, 13:40
Τοποθεσία: Αθήνα
IRC: ftso
Εκτύπωση

Re: Ποιοι είναι οι <<αγαπημένοι>> μας χρήστες ;

Δημοσίευσηαπό 2010 » 01 Απρ 2011, 10:47

Οτι εχω μαθει απο Linux το οφειλω σε 4 χρηστες, τους (με αλφαβητικη σειρα) logari81, medigeek, simosx και vagrale13.
Τους ευχαριστω παρα πολυ για την αμεριστη βοηθεια!
Γενικα θα ηθελα αν γινεται με καποιο συστημα να επιβραβευουμε τον καθε χρηστη που βοηθαει σημαντικα στην επιλυση των προβληματων ή των αποριων μας (π.χ. με προσθηκη ποντων σε καθε επιλυση).
Ειναι αυτο δυνατο;
Ευχαριστω.
Γνώσεις ⇛ Linux: Ελάχιστες ┃ Προγραμματισμός: Καθόλου ┃ Αγγλικά: Άριστα
1. Dell Inspiron Q15R N5110: Intel Core i5-2450M (2.50 GHz) / 4 GB RAM / NVIDIA GT525M 1GB |Λειτουργικό: Ubuntu 16.04 LTS 64bit
2. HP Probook 4520s: Intel Core i3-370M (2.40 GHz) / 3 GB RAM / ATI Mobility Radeon HD 4500 | Λειτουργικό: Ubuntu 12.10 64bit
_____________________________________________________________________________________________________________
My Samos Blog
Άβαταρ μέλους
2010
daemonTUX
daemonTUX
 
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: 12 Δεκ 2009, 13:41
Εκτύπωση

Re: Ποιοι είναι οι <<αγαπημένοι>> μας χρήστες ;

Δημοσίευσηαπό kzlazy » 01 Απρ 2011, 10:52

Ωραίο θέμα άνοιξες. Εγώ βέβαια θα κάνω μια άλλη προσέγγιση, λίγο πιο ουδέτερη διότι θα είναι ομαδική. Εχω εγγραφεί στο φόρουμ σχετικά νωρίς, και παρακολουθώ όσο μου επιτρέπουν οι χρόνοι μου, κυρίως ζητώντας βοήθειες. Συνήθως μπαίνοντας τσεκάρω τα ενεργά θέματα και κυρίως την πρώτη σελίδα (=> πρόλογος για να πω ότι δεν έχω ψάξει το φόρουμ θεματικά ή σε βάθος). Εχω λοιπόν ψιλοδιακρίνει κάποιες ψιλοκλασικές ομαδοποιήσεις, για ορισμένες των οποίων θα γράψω με το πνεύμα του dim459.
1)Τα δοκάρια : είναι εκείνοι οι άτλαντες που κρατούν τον κόσμο στους ώμους τους. Φέρουν το μεγαλύτερο βάρος, αλλά και είναι αόρατοι κάτω από τη σκιά του και έχουν αναφερθεί ήδη κάποιοι παραπάνω. Είναι αόρατοι διαχειριστές, συντονιστές, σελιδοποιητές, διορθωτές, φύλακες της τάξης, με μια λέξη η μηχανή κάτω από το καπώ. Χωρίς πολλά πολλά λόγια και σχόλια τους αξίζει ένα μεγάλο ευχαριστώ.
2)Οι γκουρού : λίγο πολύ τους έχετε ήδη αναφέρει τους μεγάλους κλασικούς (ενδεικτικά και χωρίς αξιολογική σειρά : ftso, simosx, logari81, ο πολύ παλιός κλασικός και άφαντος τελευταία ilpara και από τον πιο πρόσφατο κόσμο ο MakisM1 κλπ). Εκεί που έχεις κάνει το ερώτημα ή έχεις σπείρει στον οργανισμό σου το χάος και την αμφιβολία κάνοντας απονενοημένα διαβήματα που κλονίζουν το σύστημά σου (εκεί που επιδράς καταστροφικά στο κομπιούτερ σου δηλαδή) ξαφνικά βλέπεις post από κάποιον τέτοιον. Αμέσως αρχίζει να αχνοφέγγει η ελπίδα και πάλι. Συνήθως τα πράγματα δεν είναι και τόσο απλά : θα σουν πουν να εκτελέσεις κάποιες εντολές να κάνεις post τα αποτελέσματα κλπ κλπ, αλλά ο μίτος για το δρόμο της σωτηρίας (έξω από το λαβύρινθο) έχει πιαστεί. Η σχέση τους με το πρόβλημά σου είναι ερωτική: Δεν το είχαν αλλά η ιδιοσυγκρασία τους ωθεί να στο λύσουν (μήπως είμαστε κοντά στον πραγματικό hacker ?). Ισχύει για σχεδόν όλα τα θέματα.
3)Οι πιο μπλαζέ : όλοι τους έχουμε δει κάπου κάπου. Το ξέρεις ότι ξέρουν, όμως δεν επεμβαίνουν συχνά. Είναι εδώ στο φόρουμ καιρό κι έχουν συνήθως ένα καλό τριψήφιο νούμερο δημοσιεύσεων (πολύ επισφαλές κριτήριο, αλλά και μια πρώτη ένδειξη). Θα θύμιζαν εκείνους τους κλασικούς τύπους στο καφενείο του παλιού χωριού. Εχουν το status που τους εξασφαλίζει το «στασίδι» στο κεντρικό καφενείο και προσοχή όταν μιλήσουν, αλλά δεν πολυδείχνονται παρά μόνο αν κάτι περάσει πολύ κοντά τους ή τσιγκλήσει για κάποιο απροσδιόριστο λόγο το ενδιαφέρον τους. Είναι αυτοί που θα προσεγγίσουν το θέμα σου όταν είναι πολύύύ σίγουροι ότι θα σου πουν κάτι πολύ κρίσιμο. Συνήθως είχαν το πρόβλημα και βρήκαν λύση, οπότε σε βοηθούν να μην παιδεύεσαι. Άλλοτε πάλι έχουν ασχοληθεί πάρα πολύ με κάτι συγκεκριμένο και βρίσκουν μπροστά τους ένα βολικό θέμα. Ισχύει για όλα τα επιμέρους ειδικά θέματα (ενδεικτικά και χωρίς αξιολογική σειρά : δίκτυα, φωτογραφία, λεξικά, ασφάλεια, KDE, OCR, οτιδήποτε)
4)Οι νέοι (ως ιδιοσυγκρασία, όχι οι νεοεισερχόμενοι ) : τους περιγράφει και ο Αριστοτέλης εξαιρετικά. «Οι νέοι λοιπόν... είναι γεµάτοι από επιθυµίες και επιχειρούν να πραγµατοποιήσουν όλα όσα επιθυµήσουν... Είναι ασταθείς και αψίκοροι (αψίκορος = αυτός που χορταίνει εύκολα) στις επιθυµίες τους. Έχουν σφοδρές επιθυµίες, αλλά γρήγορα ησυχάζουν γιατί οι πόθοι τους είναι ζωηροί, αλλά δεν διαρκούν, όπως η δίψα και η πείνα των κουρασμένων». Οι νέοι (στο λίνουξ, στο ubuntu, στο φόρουμ), έχουν έρθει περίεργοι, πληγωμένοι, απογοητευμένοι από τα windows και ξαφνικά ανακαλύπτουν τη χαρά του compiz και της παραμετροποίησης. Τότε είναι που ξεχνούν ότι το μέχρι τότε σύστημά τους δεν δούλευε ή τους κρεμούσε και ψάχνουν τον τρόπο για όλα τα πιθανά και απίθανα (από το να κάνουν σύστημα κύβων με όλες τις επιφάνειες διαφορετικές μέχρι να αιωρηθεί το λάπτοπ τους με το πάτημα ενός κουμπιού. Οι πιο τεμπελάκοι θέλουν και την πίτα ολόκληρη βλ.λίνουξ ασφαλές σταθερό σύστημα και το σκύλο... ξεκούραστο δηλαδή τις εφαρμογές των windows να τρέχουν κανονικά). Μόλις δουν ότι δεν ανακάλυψαν το ελντοράντο ή τον κρυφό παράδεισο ή το τζίνι από το λυχνάρι, επέρχεται κορεσμός και η επιθετική φάση (δε βρίσκω drivers, δεν με ικανοποιεί τίποτα, τι κονσόλα και αηδίες) και μετά, συνήθως, επικρατεί η συνήθεια (ή αλλιώς η δύναμη της αδράνειας) και... πεθαίνουν ως νέοι (δηλαδή ή αλλάζουν τρόπο και ύφος και μένουν ή πάνε πίσω από εκεί που ήρθαν).
5)Οι «ποντάκηδες» : Τους έχετε δει όλοι. Εμφανίζονται μια ωραία πρωία, με 3 posts από το πρώτο τους θέμα. Πας στη δουλειά και όταν γυρίσεις και μπεις στο φόρουμ έχουν ήδη καβατζώσει καμία 60ριά. Ξύνεις το κεφάλι σου λίγο και πας για ύπνο. Την άλλη μέρα έχουν γίνει τριψήφιοι. Σιγά σιγά διαβάζεις τα θέματά τους που διακρίνονται από μια κυκλικότητα (ερώτημα απάντηση, πίσω στο αρχικό ερώτημα, απάντηση από άλλον, ξανά μανά στο αρχικό στάδιο με απορία, νουθεσίες από άλλους για υπομονή και διάβασμα, νέο θέμα και πάει λέγοντας). Μετά από μια εξάντληση των συμμετοχών στα θέματα του «περί ανέμων» και το άνοιγμα δεκάδων θεμάτων που φανερώνουν ότι θέλουν να κοιμηθούν άσχετοι και να ξυπνήσουν linux geeks, κάποια μέρα ένα πρωί χάνονται σαν την πρωινή πάχνη ή σαν να εξατμίστηκαν. Αναρωτιέσαι που να πήγαν για δύο τρεις μέρες και μετά η ζωή συνεχίζεται χωρίς μεγάλη διαφοροποίηση. Μη μου πείτε ότι σε ατό το φόρουμ δεν έχετε δει τουλάχιστον καμιά ντουζίνα.
6)Ο monkgr : Ελα παιδιά, ο άνθρωπος είναι μια κατηγορία μόνος του. Γράφει σε πολυτονικό, μόνο αυτό αρκεί (για την αποφυγή παρεξηγήσεων, δεν το χρωματίζω και πάντως σίγουρα όχι αρνητικά. Το θεωρώ πολύ δύσκολο και κατά μια έννοια μοναχικό, και άρα αξιοπρόσεκτο και αξιοσέβαστο). Κατά τα άλλα, έχει παντρέψει επιτυχώς το στυλ του με το avatar του. Προσηνής κι ευπροσήγορος, διαβαστερός έμπειρος και σοφός (όχι απαραίτητα γέρων), α, και με κρυφά resources...
Now there sits a man with an open mind. You can feel the draft from here...
Groucho (τι θα πει ποιός Groucho) ?

Επίπεδο Γνώσεων: Linux: Μέτριο / Προγραμματισμός: Όχι / Αγγλικά: Καλά
Arch 64b με KDE
Acer Aspire 5680 laptop / Intel core 2 duo / 2 x 2048 Mb / nVidia GeForce Go 7600 / 1280x800
Άβαταρ μέλους
kzlazy
seniorTUX
seniorTUX
 
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2008, 15:02
Εκτύπωση

Re: Ποιοι είναι οι <<αγαπημένοι>> μας χρήστες ;

Δημοσίευσηαπό konnn » 01 Απρ 2011, 11:21

Ωραίο το ποστ σου Klazy, όσο αφορά τον Monk έχεις δίκιο....Αν βρεθώ το καλοκαίρι Ρόδο θα ήθελα να τον συναντήσω ...όπως και άλλα μέλη βέβαια.
1 Linux: Μέτριος ┃ Προγραμματισμός: Μέτριος ┃ Αγγλικά: Προχωρημένος
2 Desktop : Ubuntu 16.04 64bit
a Intel Core i3 CPU 530 2.93GHz ‖ RAM 3824 MiB ‖ Intel DH55HC -
b nVidia Device [10de:1040] (rev a1)
c eth0: Intel 82578DC Gigabit Network Connection
3 Notebook : Ubuntu 16.04 64 bit
a Intel Core i3-2365M CPU @ 1.40GHz ‖ RAM 3854 MiB ‖ LENOVO 20197
b Intel 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller
c 5 wlan0: Intel Centrino Wireless-N 2230 ⋮ eth0: Realtek RTL8101E/RTL8102E

Αυτόματη υπογραφή.
Άβαταρ μέλους
konnn
Συντονιστής
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 3568
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2010, 17:54
Τοποθεσία: Καλαμάτα
Launchpad: konnn
Εκτύπωση

Re: Ποιοι είναι οι <<αγαπημένοι>> μας χρήστες ;

Δημοσίευσηαπό Th P » 02 Απρ 2011, 16:16

Επειδή η λίστα θα ήταν μακροσκελής και άδικη για όσους απο αμέλεια παρέλειπα:

Ubuntu-gr :!: :!: :!:



μου άρεσε και ο παραλληλισμός με το γαλατικό χωριό



:D :) :lol: :shock: :mrgreen: :bow: :!:
Σταθερή είναι η διανομή που προσπαθείς ανεπιτυχώς να κρασσάρεις
Linux: Low┃Προγραμματισμός: No┃Αγγλικά: Good
Είμαι αναλφάβητος, ανιστόρητος και άξιος της μοίρας μου
Άβαταρ μέλους
Th P
powerTUX
powerTUX
 
Δημοσιεύσεις: 1981
Εγγραφή: 02 Μάιος 2009, 10:46
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
IRC: ThP1
Εκτύπωση

Επόμενο

  • ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ
    ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Επιστροφή στο Put the FUN back

cron