Κούπες με λογότυπο ελληνικής κοινότητας

...wallpapers, screenshots, videos, χιούμορ, κλπ

Συντονιστές: Geochr, konnn

Re: Κούπες με λογότυπο ελληνικής κοινότητας

Δημοσίευσηαπό bullgr » 17 Δεκ 2008, 20:45

Παιδιά, επειδή βλέπω ότι δεν θα βγάλουμε άκρη εάν θέλετε μπορώ να αναλάβω εγώ... Εργάζομαι ως γραφίστας και έτσι μπορώ να πάρω το προϊόν σε τιμή χονδρικής.

Επειδή η υπόθεση της κούπας με inox δεν μου αρέσει (μου θυμίζει στρατό, άσε που είναι κακόγουστες), προτείνω κούπες όπως αυτές που είχε αναφέρει ο @simosx:
Εικόνα
Η κούπα θα είναι μαύρη με το λογότυπο του ubuntu-gr τυπωμένο έγχρωμο και στις δύο πλευρές... Εναλλακτικά θα μπορεί να είναι η κούπα λευκή, αλλά προτείνω να είναι μαύρη... Ας ξεφύγουμε λίγο από τα τετρημμένα...

Η τιμή τους είναι 6 ευρώ το τεμάχιο για 200 κούπες, άρα:
200 Χ 6 = 1200 ευρώ
Κάτω από 6 ευρώ είναι πάρα-πάρα πολύ δύσκολο να βρεθεί για τη συγκεκριμένη ποσότητα...

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
Βασική προϋπόθεση για να αναλάβω είναι να προπληρώσουν ΟΛΟΙ τις κούπες που έχουν παραγγείλει... Γιατί τα 1200 ευρώ θα πρέπει να τα καταβάλω άμεσα με τη παραλαβή. Και δεν έχω τη δυνατότητα να καλύψω τέτοιο ποσό...

Εάν συμφωνείτε με τα παραπάνω, ιδίως όσοι έχετε παραγγείλει ήδη κάποιες ποσότητες (μέσω spreadsheed), θα προχωρήσω σε οδηγίες καταβολής χρημάτων...
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ... HASTA SIEMPRE...
Άβαταρ μέλους
bullgr
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1853
Εγγραφή: 10 Μάιος 2008, 21:45
Εκτύπωση

Re: Κούπες με λογότυπο ελληνικής κοινότητας

Δημοσίευσηαπό gourgi » 17 Δεκ 2008, 21:56

στις αρχικές συζητήσεις λέγαμε για 2-3 ευρώ /τεμάχιο
αν τελικά η τιμή είναι 6 ευρώ /τεμάχιο μάλλον η παραγγελία μου των 15 τεμαχίων θα υποδιπλασιαστεί :roll:

παντως βασιζόμενος στην φώτο και εγώ προτιμώ το μαύρο :)
Όσο ζω ... μαθαίνω!
Desktop:stable9.04 i386|testing9.10 i386|Opteron Amd64 1.8GHz|RAM 2GB|Nvidia 6600GT|Msi K8N Platinum|Live! 24bit 5.1|Pixelview Playtv Pro BT878+rev.9d
Asus EEE 1000h9.04 i386|N270|RAM 2GB|945GME|RT2860|82801G
Oδηγίες προς νεοεισερχόμενους σε forum ή linux
Άβαταρ μέλους
gourgi
seniorTUX
seniorTUX
 
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: 02 Ιουν 2008, 14:45
Τοποθεσία: Ξάνθη - Πτελεός
IRC: gourgi
Εκτύπωση

Re: Κούπες με λογότυπο ελληνικής κοινότητας

Δημοσίευσηαπό chazisop » 18 Δεκ 2008, 10:58

Ναι και εμένα μου φαίνεται λίγο πολλά τα 6 ... ειδικά για όσους θα πάρουν καμιά δεκαριά κούπες ...

Αλλά αν είναι καλή η ποιότητα χαλάλι ...
Επίπεδο Γνώσεων: Linux: Μέτριο / Προγραμματισμός: Ναι / Αγγλικά:Καλά
Ubuntu 8.10 Intrepid Ibex
Intel Core2 6400 @ 2.13GHz , 3GB RAM , Nvidia 7600 GT , 2 x 120GB Western Digital hdd , 1x1TB Seagate hdd
chazisop
punkTUX
punkTUX
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2008, 04:19
Εκτύπωση

Re: Κούπες με λογότυπο ελληνικής κοινότητας

Δημοσίευσηαπό g00fy » 18 Δεκ 2008, 11:38

Επειδή έχω παραγγείλει κούπες από το Site της Canonical, οι κούπες τους είναι απαράδεκτες.

Το λογότυπο είναι τεράστιο, δε διαβάζεται παρά μόνο αν στρέψεις την κούπα 360 μοίρες.

Η ποιότητά τους είναι παζαριού.

Επίσης τις πλήρωσα αν θυμάμαι καλά πάνω από 7 ευρώ + μεταφορικά (εντάξει είχα και κάποια άλλα πράγματα μέσα, Mousepad – απαράδεκτο, fleece jacket – παζάρι, αυτοκόλλητα – αν τα εκτύπωνα θα ήταν καλύτερα).

Επειδή η παραγγελία μας είναι μικρή, κάτω από 200 τεμάχια, δε μπορούμε να έχουμε καλή τιμή.
Όπως και να έχει, είναι καλύτερη από της Canonical, θα είναι αισθητικά ποιο όμορφες, φαντάζομαι και ποιοτικά.
Αν κάποιοι φίλοι είχαν στο μυαλό τους για πολλές με σκοπό να τις κάνουν δώρο, εδώ είναι ένα θέμα γιατί βγαίνει τριπλάσια τιμή.
Γνώμη μου είναι να μην το αφήσουμε. Απλά να βρούμε κι άλλους για να καλύψουμε το ποσό ή να επαναπροσδιορίσουμε την ποσότητα.
Η/Υ: Intel Pentium DualCore / 2GB RAM / nVidia Geforce 8400GS / Ubuntu 10.04 64bit
Η/Υ: Toshiba Tecra R10-10S / Ubuntu 9.10 64bit

motd: May the source be with you!
g00fy@ubuntu-gr.org:~$ cat /etc/γνώσεις.conf
Linux:kuru (όχι guru) / Προγραμματισμός:Ναί / Αγγλικά:Καλά
Άβαταρ μέλους
g00fy
seniorTUX
seniorTUX
 
Δημοσιεύσεις: 614
Εγγραφή: 12 Σεπ 2008, 18:58
Τοποθεσία: Σε όλη τη Μακεδονία!
Εκτύπωση

Re: Κούπες με λογότυπο ελληνικής κοινότητας

Δημοσίευσηαπό gourgi » 18 Δεκ 2008, 13:57

g00fy έγραψε:Αν κάποιοι φίλοι είχαν στο μυαλό τους για πολλές με σκοπό να τις κάνουν δώρο, εδώ είναι ένα θέμα γιατί βγαίνει τριπλάσια τιμή.
Γνώμη μου είναι να μην το αφήσουμε. Απλά να βρούμε κι άλλους για να καλύψουμε το ποσό ή να
επαναπροσδιορίσουμε την ποσότητα.

ακριβώς αυτό σκεφτόμουν βάζοντας 15 τεμάχια στην παραγγελία.
εννοείται ότι δεν πρέπει να το αφήσουμε!
ήδη άρχισα να μετράω άτομα για να βρώ τον ακριβή αριθμό που θα κάνω παραγγελία :)
Όσο ζω ... μαθαίνω!
Desktop:stable9.04 i386|testing9.10 i386|Opteron Amd64 1.8GHz|RAM 2GB|Nvidia 6600GT|Msi K8N Platinum|Live! 24bit 5.1|Pixelview Playtv Pro BT878+rev.9d
Asus EEE 1000h9.04 i386|N270|RAM 2GB|945GME|RT2860|82801G
Oδηγίες προς νεοεισερχόμενους σε forum ή linux
Άβαταρ μέλους
gourgi
seniorTUX
seniorTUX
 
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: 02 Ιουν 2008, 14:45
Τοποθεσία: Ξάνθη - Πτελεός
IRC: gourgi
Εκτύπωση

Re: Κούπες με λογότυπο ελληνικής κοινότητας

Δημοσίευσηαπό makis » 07 Φεβ 2009, 18:11

Kαλά είναι να βγουν απ' όλη την παραγγελία μισες και μισές στον χρωματισμό.
Οταν καταλήξετε είμαι μέσα για παραγγελία και να κανονίσουμε και για Τ-shirt και γιατί όχι μετά το καλοκαίρι για γ***** μπουφανάκια :ugeek:
Λειτουργικό:Ubuntu 10.04
Η/Υ:Επεξεργαστής 64bit AMD64 2GHz +3800 | RAM 2X2GB-800Mhz | Κάρτα γραφικών MSI-nVidia GeForce NX8500GT 256mb/128bit
makis
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: 13 Δεκ 2008, 15:34
Τοποθεσία: Κατερίνη
Εκτύπωση

Re: Κούπες με λογότυπο ελληνικής κοινότητας

Δημοσίευσηαπό bullgr » 11 Φεβ 2009, 15:01

makis έγραψε:Kαλά είναι να βγουν απ' όλη την παραγγελία μισες και μισές στον χρωματισμό.Οταν καταλήξετε είμαι μέσα για παραγγελία και να κανονίσουμε και για Τ-shirt και γιατί όχι μετά το καλοκαίρι για γ***** μπουφανάκια

Δυστυχώς επειδή οι ποσότητες είναι μικρές, το κόστος ανά τεμάχιο είναι αρκετά μεγαλύτερο από πχ κάποιο merchandise shop που λόγω μεγάλης παραγγελίας ρίχνει την τιμή ανά τεμάχιο.

Με 100 κούπες και με 100 Τ-shirt δεν γίνεται δουλειά... Οι ποσότητες για να πετύχουμε καλές τιμές ανά τεμάχιο πρέπει να είναι από 500 και πάνω... Και δυστυχώς αυτές οι ποσότητες δεν μπορούν να καλυφθούν από την κοινότητα. Και ούτε δεν μπορούμε να απαιτήσουμε να βρεθεί κάποιος "τρελός" να πληρώσει 900-1000 ευρώ για 500 κούπες και να περιμένει 2-3 χρόνια πότε θα ξεπουλήσει!!!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ... HASTA SIEMPRE...
Άβαταρ μέλους
bullgr
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1853
Εγγραφή: 10 Μάιος 2008, 21:45
Εκτύπωση

Re: Κούπες με λογότυπο ελληνικής κοινότητας

Δημοσίευσηαπό giannis12a » 11 Φεβ 2009, 16:55

Έτσι μου ρχεται να πάρω ένα πινέλο και να την ζωγραφίσω μόνος μου. :D
Εικόνα
το link παραπέμπει σε ανθρωπιστικού περιεχομένου σελίδα
pleiades place
Γνώσεις ⇛ Linux: Είμαι Χάκερ ┃ Προγραμματισμός: Όχι δεν προγραμματίζω ποτέ τίποτα, τ' αφήνω όλα στην τύχη ┃ Αγγλικά: Γαλλικά/Χορός/Πιάνο
Άβαταρ μέλους
giannis12a
dudeTUX
dudeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: 03 Αύγ 2008, 14:26
Τοποθεσία: ΒΥΡΩΝΑΣ
Εκτύπωση

Re: Κούπες με λογότυπο ελληνικής κοινότητας

Δημοσίευσηαπό makis » 12 Φεβ 2009, 01:31

bullgr έγραψε:
makis έγραψε:Kαλά είναι να βγουν απ' όλη την παραγγελία μισες και μισές στον χρωματισμό.Οταν καταλήξετε είμαι μέσα για παραγγελία και να κανονίσουμε και για Τ-shirt και γιατί όχι μετά το καλοκαίρι για γ***** μπουφανάκια

Δυστυχώς επειδή οι ποσότητες είναι μικρές, το κόστος ανά τεμάχιο είναι αρκετά μεγαλύτερο από πχ κάποιο merchandise shop που λόγω μεγάλης παραγγελίας ρίχνει την τιμή ανά τεμάχιο.

Με 100 κούπες και με 100 Τ-shirt δεν γίνεται δουλειά... Οι ποσότητες για να πετύχουμε καλές τιμές ανά τεμάχιο πρέπει να είναι από 500 και πάνω... Και δυστυχώς αυτές οι ποσότητες δεν μπορούν να καλυφθούν από την κοινότητα. Και ούτε δεν μπορούμε να απαιτήσουμε να βρεθεί κάποιος "τρελός" να πληρώσει 900-1000 ευρώ για 500 κούπες και να περιμένει 2-3 χρόνια πότε θα ξεπουλήσει!!!


:idea: :?:
Δε στέλνετε ένα mail στo canonical store να δούμε τι τιμές θα μας δώσουν για μαζική παραγγελία?
Λειτουργικό:Ubuntu 10.04
Η/Υ:Επεξεργαστής 64bit AMD64 2GHz +3800 | RAM 2X2GB-800Mhz | Κάρτα γραφικών MSI-nVidia GeForce NX8500GT 256mb/128bit
makis
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: 13 Δεκ 2008, 15:34
Τοποθεσία: Κατερίνη
Εκτύπωση

Re: Κούπες με λογότυπο ελληνικής κοινότητας

Δημοσίευσηαπό bullgr » 12 Φεβ 2009, 12:25

makis έγραψε:Δε στέλνετε ένα mail στo canonical store να δούμε τι τιμές θα μας δώσουν για μαζική παραγγελία?

Το θέμα είναι ότι θέλουμε το λογότυπο της Ελληνικής Κοινότητας Ubuntu-gr... Άρα οι κούπες της canonical δεν μας κάνουν...
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ... HASTA SIEMPRE...
Άβαταρ μέλους
bullgr
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1853
Εγγραφή: 10 Μάιος 2008, 21:45
Εκτύπωση

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Put the FUN back

cron