Κούπες με λογότυπο ελληνικής κοινότητας

...wallpapers, screenshots, videos, χιούμορ, κλπ

Συντονιστές: Geochr, konnn

Re: Κούπες με λογότυπο ελληνικής κοινότητας

Δημοσίευσηαπό diamond_gr » 11 Δεκ 2008, 13:37

Γειά σας,

Τηλεφώνησα εκεί που μου είπες Αντώνη.
Μίλησα με ην κα Έλλη (οι άλλοι 2 ήταν απασχολημένοι). Βασικά προσπάθησε να μου πουλήσει κάτι άλλο (πωλήτρια γαρ). Ημερολόγια που είναι της εποχής.
Μου πρότεινε επίσης και USB (αυτό το συζητάμε) και μπρελοκ. Της είπα ότι θα χρειαστούμε mouse pads και μπλουζάκια αργότερα.
Από κούπα μου πρότεινε την Inox. Κόστος 2Ε (δεν είπε για ΦΠΑ που πιθανώς να έχει).
Θα πάρω αν είναι τιμή για Inox αλλά και την πορσελάνινη (προσπάθησε να με αποτρέψει από αυτή λόγο σπασιμάτων, ακριβειας κλπ).
Περιμένω κατάλογό τους αύριο και μετά συζητάω. Θα σας πω αν έχει κάτι άλλο που να είναι ενδιαφέρον.
Επισκεφθείτε το Blog μου.

Υποστηρίξτε το GNOME
Άβαταρ μέλους
diamond_gr
seniorTUX
seniorTUX
 
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: 11 Μάιος 2008, 00:10
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Launchpad: diamond_gr
IRC: diamond_gr
Εκτύπωση

Re: Κούπες με λογότυπο ελληνικής κοινότητας

Δημοσίευσηαπό amag » 11 Δεκ 2008, 13:59

δεν προσπαθησε να σε αποτρεψει για αυτο το λογο απλα τα περιθωρια κερδους λογο του ανταγωνισμου ειναι πολυ μικρα

ακου για να μαθαινεις πως λειτουργει το συστημα
οταν κανεις μια εισαγωγη απο κινα που ειναι και το 90% των προιοντων οσο μεγαλυτερο βαρος τοσο μεγαλυτερο κοστος
οι ινοχ φλυτζανες ειναι πολυ πιο ελαφριες απο τις κεραμικες που σημαινει οτι μπορει σαν αγορα να ειναι πιο ακριβες αλλα στο τελικο κοστολογιο ερχονται πιο φθηνα και δεν εχει και φθορες αφου και να πεσουν κατω δεν σπανε σε σχεση με τις αλλες

επειδη τα εχω δουλεψει σχεδον ολα τους τα ειδη...
οι φλυτζανες οι ινοξ ειναι μια καλη λυση οστοσο αυτοι τις εχουν λιγο ακριβα και οταν γινει εκτυπωση επανω αυτη ξεθοριαζει λογο μεταλου
οστοσο αν αυτο ειναι κατι που σας αρεσει θα μπορουσα να σας προμηθευσω αν θελετε αλλα με χαραξη το λογοτυπο επανω οταν λεμε χαραξη μην φανταστειτε οτι θα ειναι σκαμενη γιατι το παχος της φλυτζανας ειναι τοσο λιγο 2/10 που αυτο δεν ειναι εφικτο

οσο για τα usb stick δεν θα στο προτεινα και ο λογος ειναι απλος
για να κατεβασουν το κοστολογιο μαζευουν οτι σαβουρα βρουν στην κινεζικη αγορα
για usb και οτιδηποτε εχει σχεση με ηλεκτρονικο υπαρχει αλλη εταιρεια που εχει αξιολογα πραγματα λιγο ακριβα αλλα αξιοπιστα
εξαλου σε αυτη τη ζωη οτι πληρωσεις παιρνεις... ποσο μαλον στο διαφημιστικο που οι παγιδες ειναι πολες...

αυτα τα λιγα
συγνωμη που σε έμπλεξα έτσι φίλε μου...

Γνώσεις ⇛ Linux: Αρχάριος ┃ Προγρ: Όχι ┃ Αγγλικά: Λίγο
Διανομή ⇛ Ubuntu 8.10
Υπολογιστής ⇛ Intel Pentium M processor 1.60GHz │741MB│852GM/855GM 20061102 x86/MMX/SSE2│PRO/Wireless LAN 2100 3B Mini PCI│Audio 82801DB/DBL/DBM│TFT 15.4"
Άβαταρ μέλους
amag
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: 22 Οκτ 2008, 15:25
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Εκτύπωση

Re: Κούπες με λογότυπο ελληνικής κοινότητας

Δημοσίευσηαπό diamond_gr » 13 Δεκ 2008, 14:43

Έλαβα τον κατάλογο από την εταιρία. Έχει αρκετά πράγματα μέσα (νομίζω ότι είναι και στο site).Δεν έχει κούπες πορσελάνινες. Θα τηλεφωνήσω την Τρίτη να ρωτήσω.
Μήπως υπάρχει και κάποιος άλλος στην Θεσσαλονίκη που μπορούσε να βοηθήσει;
Επισκεφθείτε το Blog μου.

Υποστηρίξτε το GNOME
Άβαταρ μέλους
diamond_gr
seniorTUX
seniorTUX
 
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: 11 Μάιος 2008, 00:10
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Launchpad: diamond_gr
IRC: diamond_gr
Εκτύπωση

Re: Κούπες με λογότυπο ελληνικής κοινότητας

Δημοσίευσηαπό kriti » 13 Δεκ 2008, 15:20

παιδια οχι inox πινεις καφε και καιγονται τα χειλη σου πορσελανη ειναι οτι καλυτερο
και για μπλουζακι ειμαι μεσα μονο να ειναι καλης ποιοτητας μακο κατι φτινιαρικα γινονται πατσαβουρια :D
manjaro - hp pavilion -geforce 7400 -1,73 dualcore
Άβαταρ μέλους
kriti
daemonTUX
daemonTUX
 
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: 01 Ιουν 2008, 22:21
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
IRC: kriti
Εκτύπωση

Re: Κούπες με λογότυπο ελληνικής κοινότητας

Δημοσίευσηαπό dexter_ax » 13 Δεκ 2008, 16:01

Μπλουζάκι θα ήταν καλή ιδέα, γιατί το μπλουζάκι θα μπορούσε να το δει κάποιος που δεν ξέρει καν τι είναι το ubuntu και το linux γενικότερα και να ψαχτεί λίγο ή ακόμα καλύτερα να ρωτήσει αυτόν που φοράει τη μπλούζα ή ακόμα καλύτερα να μπει στο φόρουμ και να εκφράσει εδώ την απορία του και να γίνει κι αυτός λινουξάκιας ή κάποιος ubuntistas που δεν ξέρει για το φόρουμ να το δει και να μπει,
ενώ η κούπα δεν έχει και κάποια ιδιαίτερη σημασία εκτός του ότι τη βλέπεις εσύ και απλά σ αρέσει.
Γνώσεις ⇛ Linux: Μέτριο ┃ Προγραμματισμός: Ναι ┃ Αγγλικά: Καλά
Λειτουργικό ⇛ Ubuntu 10.04 64bit σε Desktop με: Intel i3 @2.93GHz │ 4GB Ram│ ATI HD4300/4500 | mobo: gigabyte p55m-ud2
dexter_ax
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 06 Δεκ 2008, 04:19
Τοποθεσία: Χανιά
Εκτύπωση

Re: Κούπες με λογότυπο ελληνικής κοινότητας

Δημοσίευσηαπό amag » 13 Δεκ 2008, 23:34

kriti έγραψε:παιδια οχι inox πινεις καφε και καιγονται τα χειλη σου

εντελως ενημερωτικα... υπαρχουν ισοθερμικες ινοχ που δεν καιγονται τα χειλη σου... εξαρταται βεβαια και ποσο ζεστο θελεις το νερο στον καφε σου

kriti έγραψε:και για μπλουζακι ειμαι μεσα μονο να ειναι καλης ποιοτητας μακο κατι φτινιαρικα γινονται πατσαβουρια :D

δυστυχως ειναι πολυ λιγα που εχουν καλη ποιοτητα ακι ο λογος ειναι απλος... οταν βλεπεις ενα μπλουζακι που κανει 1,5 - 2ε τυπωμενο τι περιμένεις να βρεις ποιοτητα?

για μπλουζακια σας εχω μια εκπληξη !!! υπαρχει μια εταιρια η οποια φτιαχνει σταμπες για μπλουζακια σιδεροτυπα με πολη καλη αναλυση και ποιοτητα
συνηθως τα περισσοτερα μπλουζακια ειδικα σε μικρες ποσοτητες φτιαχνονται με αυτον τον τροπο το κοστος ειναι σχετικα μικρο αν θυμαμαι καλα γυρω στα 50 λεπτα πρεπει να στοιχιζει η Α4 μπορουμε λοιπον να παραγγειλουμε σιδεροτυπα και ο καθενας να το βαλει σε μλουζακι της αρεσκιας του

αλοιως αν παμε στην ετοιμη λυση πειτε μου το για να σας βρω καλη ποιοτητας μπλουζακι μονο που να ξερετε οτι το κοστος θα ειναι λιγο υψυλο (περιπου στα 5 ευρω) αλλα πρεπει να το ψαξω λιγακι

οσο για αλλες διευθυνσεις για θεσαλλονικη μπορω να σου βρω την τριτη γιατι την δευτερα δεν θα ειμα στο γραφειο

τις τελευταιες ημερες με αφορμη αυτο το ποστ σκευτομαι σοβαρα κατι που μπορει να σας φανει ωραιο
μπορω να βγαλω μια σειρα απο διαφορα διαφημιστικα που θα εχουν σχεση με το UBUNTU τα οποια θα διατιθονται μεσα απο το φορουμ η την ιστοσελιδα δεν ξερω... οστοσο αυτο για να γινει επειδη εχει καποιο κοστος υψηλο θελει μελετη και θελει και προιοντα τα οποια να εχουν αξια να τα αγορασει καποιος ... αλλα και χαμηλη τιμη αλλα οχι σε βαρος της ποιοτητας...
θα μπορουσα να το ψαξω περισσοτερο απο βδομαδα και να σας κανω μερικες προτασεις και τελικες τιμες ωστε να μου πειτε την γνωμη σας και κατα ποσο θα σας ενδιεφερε αυτο.

Γνώσεις ⇛ Linux: Αρχάριος ┃ Προγρ: Όχι ┃ Αγγλικά: Λίγο
Διανομή ⇛ Ubuntu 8.10
Υπολογιστής ⇛ Intel Pentium M processor 1.60GHz │741MB│852GM/855GM 20061102 x86/MMX/SSE2│PRO/Wireless LAN 2100 3B Mini PCI│Audio 82801DB/DBL/DBM│TFT 15.4"
Άβαταρ μέλους
amag
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: 22 Οκτ 2008, 15:25
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Εκτύπωση

Re: Κούπες με λογότυπο ελληνικής κοινότητας

Δημοσίευσηαπό simosx » 14 Δεκ 2008, 00:36

Στη Wikipedia λέει ότι Inox είναι μεταλικό,
http://en.wikipedia.org/w/index.php?tit ... edirect=no

Είναι πράγματι έτσι;
προσωπικό ιστολόγιο ϗ πλανήτης Ubuntu-gr
Συμβάλετε και εσείς στο ελληνικό βιβλίο Ubuntu!
1 Γνώσεις Linux: Πολύ καλό ┃ Προγραμματισμού: Πολύ καλό ┃ Αγγλικών: Πολύ καλό
2 Ubuntu 13.10 saucy 3.11.0-031100rc1-generic 64bit (el_GR.UTF-8, Unity ubuntu)
3 AMD E-450 APU with Radeon HD Graphics ‖ RAM 3555 MiB ‖ Sony Corporation VAIO
4 AMD nee ATI Wrestler [Radeon HD 6320] [1002:9806] {fglrx_pci}
5 eth0: Atheros Inc. AR8151 v2.0 Gigabit Ethernet [1969:1083] (rev c0) ⋮ wlan0: Atheros Inc. AR9285 [168c:002b] (rev 01)
Φτιάξτε και εσείς τη δική σας υπογραφή (παραπάνω κείμενο) αυτόματα με κλικ εδώ!
simosx
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 10334
Εγγραφή: 11 Μάιος 2008, 18:52
Launchpad: simosx
IRC: simosx
Εκτύπωση

Re: Κούπες με λογότυπο ελληνικής κοινότητας

Δημοσίευσηαπό Alekoman » 14 Δεκ 2008, 03:24

Ρίξτε και μια ματιά εδώ κι εδώ.... :roll:
Δεν ξέρω σε τί τιμές μπορούμε να κυμανθούμε, απλά έχω δει ότι έχουν φτιάξει κι άλλες κοινότητες και είπα να κάνω αυτή την παράθεση... :) ;)
Άβαταρ μέλους
Alekoman
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 14 Δεκ 2008, 03:18
Εκτύπωση

Re: Κούπες με λογότυπο ελληνικής κοινότητας

Δημοσίευσηαπό amag » 14 Δεκ 2008, 11:53

simosx έγραψε:Στη Wikipedia λέει ότι Inox είναι μεταλικό,
Είναι πράγματι έτσι;


Αλήθεια λέει... η ακριβης ελληνικη μεταφραση ειναι ανοξειδοτο ατσαλι φαντασου οτι η χυτρα ταχυτητας της μαμας ειναι κατασκευασμενη απο αυτο το υλικο
το ανοξειδωτο ατσαλι ειναι το σκλυροτερο μεταλο που υπαρχει αντεχει σε υψηλες πιεσεις και δεν πιανει ποτε οξειδωση δηλαδη σκουρια κατι που το κανει πολυ ασφαλες σαν μεταλλο για χειρουργικα εργαλεια
η χαραξη του μπορει να επιτευχθει μονο με εργαλεια κοβαλτιου ενω την τελειοτερη χαραξη την πετυχαινουμε με διαμαντι απο 0,25/καρατια και πανω γιαυτο και στην χαραξη δεν μπορουμε να δωσουμε βαθος

το ανοξειδωτο περα απο τα εργαλεια και τα σκευη παραγεται και σε φυλλα απο 2/10 του χιλιοστου για κατασκευες βαρελιον ντεποζιτων (το καλυτερο υλικο για την φυλαξη υγρων καθως δεν μεταφερει μυρωδιες και οξειδωση ) παγκων εργασιας καθως και πληθως εφαρμογων απο διακοσμησεις καταστηματων μεχρι μεταλλικών επιγραφων

οστοσο επειδη στην ελλαδα ζουμε και μας αρεσει ειτε απο υπερβολη είτε απο αμαθεια θα ακουσεις να ονομαζουν ινοχ και πολα αντικειμενα γυρω σου τα οποια απλα ειναι μεταλλικα και γυαλιζουν ή μίξεις μετάλων αλουμινιου , χαλκου και μπρουτζου με επιστρωση χρωμιου (δηλαδη νικελ)
απ οτι καταλαβες το ανοξειδωτο δεν γυαλιζει οσο το νκελ (χρωμιο) το οποιο ναι μεν ειναι μεταλλο αλλα επιτυνχανεται με ηλεκτρικη εκενωση δηλαδη βαπτισμα του υλικου

μια ακομα ιδιοτητα του ινοχ ειναι οτι μπορει να ανεβει ευκολα σε υψηλες θερμοκρασιες αλλα και το αντιθετο αν εχεις ενα υγρο (ΝΕΡΟ, ΡΑΚΙ κλπ) και θελεις να το κρυωσεις σε μικρο χρονικο διαστημα μπορεις να το τοποθετησεις σε ενα ανοξειδωτο δοχειο και να το βαλεις στην καταψυξη (μπορεις να χρησιμοποιησεις ενα μπρικι) θα δεις οτι παγωνει πολυ πιο γρηγορα το υγρο απ οτι να ειναι σε πλαστικο η γυαλι μεσα,
απο την αλλη η καλη ποιότητα ινοξ σε μαγειρικα σκευη επιτυνχανει την ταχύτερη ανάπτυξη της επιθεμιτης θερμοκρασίας (αυτο σημαινει σημαντηκή οικονομία ενέργειας με την συχνή χρήση)

οσο για τις ανοξειδωτες φλυτζανες ειναι κατασκευασμενες με διπλο τοιχωμα που επιτερεπει στο να παραμένει το υγρο ζεστο ή κρύο χωρίς να επηρεάζεται η εξωτερική επιφάνεια του. παρ ολα αυτα ενα ζεστο υγρο κρυωνει ευκολοτερα σε ενα ινοξ σκευος

Γνώσεις ⇛ Linux: Αρχάριος ┃ Προγρ: Όχι ┃ Αγγλικά: Λίγο
Διανομή ⇛ Ubuntu 8.10
Υπολογιστής ⇛ Intel Pentium M processor 1.60GHz │741MB│852GM/855GM 20061102 x86/MMX/SSE2│PRO/Wireless LAN 2100 3B Mini PCI│Audio 82801DB/DBL/DBM│TFT 15.4"
Άβαταρ μέλους
amag
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: 22 Οκτ 2008, 15:25
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Εκτύπωση

Re: Κούπες με λογότυπο ελληνικής κοινότητας

Δημοσίευσηαπό diamond_gr » 17 Δεκ 2008, 19:15

Τελικά αυτός που μου έδωσες να επικοινωνήσω μου είπε ότι περιμένει εισαγωγή και να επικοινωνήσω μετά τις γιορτές μαζί του για να δούμε και τιμή.

Σας ενημερώνω ότι πιθανώς εγώ μέχρι αρχές Φεβρουαρίου να μην μπορέσω να κάνω κάτι λόγω υποχρεώσεων. Αν θέλει κάποιος ας επικοινωνήσει μαζί μου για να του δώσω τα στοιχεία που να πάει.
Επισκεφθείτε το Blog μου.

Υποστηρίξτε το GNOME
Άβαταρ μέλους
diamond_gr
seniorTUX
seniorTUX
 
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: 11 Μάιος 2008, 00:10
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Launchpad: diamond_gr
IRC: diamond_gr
Εκτύπωση

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Put the FUN back