Ubuntu Merchandise

...wallpapers, screenshots, videos, χιούμορ, κλπ

Συντονιστές: Geochr, konnn

Re: Ubuntu Merchandise

Δημοσίευσηαπό linuxman » 24 Οκτ 2009, 00:34

@ntonius έγραψε:
pc_magas έγραψε:Άραγε που μπορεις να αγοράσεις και γίνετε με μετρητα?


Πιστωτική κάρτα ή paypal

Εγώ θα έλεγα να το κάνετε με προπληρωμένη κάρτα που όσα λεφτά θα βάλεις μέσα αυτά θα έχει .
Έτσι έχω πάρει εγώ .
Οδηγίες προς Νεοεισερχόμενους
1 Γνώσεις Linux: Πολύ καλό ┃ Προγραμματισμού: Ικανοποιητικό ┃ Αγγλικών: Ικανοποιητικό
2 Linux Mint 17.1 Rebecca 3.13.0-37-generic 64bit (el_GR.UTF-8, X-Cinnamon cinnamon)
3 Intel Core i5-2310M CPU @ 2.10GHz ‖ RAM 3866 MiB ‖ Dell Inc. 0D7C51 - Dell Inc. Dell System Vostro 3750
4 Intel 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics [8086:0116] {i915}
5 wlan0: Intel Centrino Wireless-N 1030 [Rainbow Peak] [8086:008a] (rev 34) ⋮ eth0: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller [10ec:8168] (rev 06)
http://www.greeklug.gr
Άβαταρ μέλους
linuxman
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 10378
Εγγραφή: 10 Μάιος 2008, 20:41
Τοποθεσία: Thessaloniki / Macedonia / Greece
Εκτύπωση

Re: Ubuntu Merchandise

Δημοσίευσηαπό @ntonius » 24 Οκτ 2009, 00:53

linuxman έγραψε:
@ntonius έγραψε:
pc_magas έγραψε:Άραγε που μπορεις να αγοράσεις και γίνετε με μετρητα?


Πιστωτική κάρτα ή paypal

Εγώ θα έλεγα να το κάνετε με προπληρωμένη κάρτα που όσα λεφτά θα βάλεις μέσα αυτά θα έχει .
Έτσι έχω πάρει εγώ .


Ναι , έτσι το κάνω κι εγώ , αλλά κι αυτό θεωρείται πιστωτική κάρτα
Γενικά και οι τράπεζες αυτό προτείνουν αν κάποιος πάει και ζητήσει κάρτα για αγορές από το internet , για να χεις το κεφάλι σου ήσυχο.
Γνώσεις ⇛ Linux: Μέτρια ┃ Προγραμματισμός: Όχι ┃ Αγγλικά: Πολύ Καλά
Λειτουργικό : Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal
Προδιαγραφές ⇛ AMD Phenom II X2 555 3,2Ghz │Gigabyte GA-880GM-UD2H │ 4GB (1333MHz) │
│ Asus Radeon 5750 Formula (1GB) │ Samsung TFT 17" │

Oδηγίες προς νεοεισερχόμενους
Οδηγοί - How to - Tutorials
Αντιμετώπιση προβλημάτων
Εγκατάσταση codec και εφαρμογών πολυμέσων
Άβαταρ μέλους
@ntonius
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: 21 Μάιος 2009, 09:55
Εκτύπωση

Re: Ubuntu Merchandise

Δημοσίευσηαπό mrjack » 24 Οκτ 2009, 13:05

linuxman έγραψε:
@ntonius έγραψε:
pc_magas έγραψε:Άραγε που μπορεις να αγοράσεις και γίνετε με μετρητα?


Πιστωτική κάρτα ή paypal

Εγώ θα έλεγα να το κάνετε με προπληρωμένη κάρτα που όσα λεφτά θα βάλεις μέσα αυτά θα έχει .
Έτσι έχω πάρει εγώ .


+1.
Βολικοτατα.
Άβαταρ μέλους
mrjack
seniorTUX
seniorTUX
 
Δημοσιεύσεις: 625
Εγγραφή: 06 Φεβ 2009, 03:45
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
IRC: mrjack
Εκτύπωση

Re: Ubuntu Merchandise

Δημοσίευσηαπό bullgr » 17 Νοέμ 2009, 13:45

Πάντως παιδιά, η κούπα είναι πολύ μούφα... Αν και δεν την χρησιμοποιούσα σχεδόν καθόλου (είμαι του φραπέ) παρά μόνο περιστασιακά και πολύ σπάνια μόνο η σύζυγος, χθες ράγισε από τα πλάγια και λίγο πιο πάνω από τον πάτο. Πλέον είναι για πέταμα.

Η ποιότητά των προϊόντων του ubuntu shop είναι κατώτατη των περιστάσεων... Τα μόνα που αξίζουν είναι οι τσάντες τους και ο ρουχισμός (μπλούζες, t-shirt, καπέλα)... Όλα τα άλλα είναι παζαρέξ!!!

Προσπαθώντας να έχουν κέρδος και παράλληλα να κρατήσουν σχετικά καλές τιμές, επιλέγουν προϊόντα χαμηλής ποιότητας... Δεν ξέρω εάν πρέπει να γίνεται έτσι, πάντως εγώ ευχαρίστως θα έδινα και τα διπλάσια αρκεί να ξέρω ότι η κούπα θα είναι γ@μ@της ποιότητας.

Προσωπικά προτιμώ καλύτερη ποιότητα σε όλα τα προϊόντα και ας κοστίζουν παραπάνω... Αντί να πουλάν στυλό που μετά από κάποια χρήση αρχίζουν να πετάγονται τα ελατήρια, ας πουλάν στυλό τύπου parker στην διπλάσια-τριπλάσια τιμή... Θα ξέρω όμως ότι αξίζει...

Δεν ξέρω, ίσως εάν εκφράσουμε τα παράπονά μας , ίσως αλλάξει κάτι...
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ... HASTA SIEMPRE...
Άβαταρ μέλους
bullgr
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1853
Εγγραφή: 10 Μάιος 2008, 21:45
Εκτύπωση

Re: Ubuntu Merchandise

Δημοσίευσηαπό filippos.xf » 17 Νοέμ 2009, 13:50

bullgr έγραψε:Αντί να πουλάν στυλό που μετά από κάποια χρήση αρχίζουν να πετάγονται τα ελατήρια

:lol: :lol:
bullgr έγραψε:Δεν ξέρω, ίσως εάν εκφράσουμε τα παράπονά μας , ίσως αλλάξει κάτι...

Γιατί όχι.
filippos.xf
superbTUX
superbTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2866
Εγγραφή: 14 Μαρ 2009, 04:58
Εκτύπωση

Re: Ubuntu Merchandise

Δημοσίευσηαπό mrjack » 17 Νοέμ 2009, 13:54

Σε ρουχισμο, τσαντες ειναι μια χαρα.

Το ασυρματο ποντικι που το ειδα απο κοντα ηταν πραγματι μετριας ποιοτητας.
Άβαταρ μέλους
mrjack
seniorTUX
seniorTUX
 
Δημοσιεύσεις: 625
Εγγραφή: 06 Φεβ 2009, 03:45
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
IRC: mrjack
Εκτύπωση

Re: Ubuntu Merchandise

Δημοσίευσηαπό @ntonius » 17 Νοέμ 2009, 20:41

bullgr έγραψε:Αντί να πουλάν στυλό που μετά από κάποια χρήση αρχίζουν να πετάγονται τα ελατήρια, ας πουλάν στυλό τύπου parker στην διπλάσια-τριπλάσια τιμή... Θα ξέρω όμως ότι αξίζει...



Μια που το αναφέρεις , τα μελάνια που έχουν εσωτερικά οι ubuntu στυλοί (τα λευκά μελανοδοχεία) είναι τύπου parker (ίδιο σχήμα-μέγεθος ανταλλακτικού).
Εντάξει...σκοπός δεν είναι να τα αλλάζεις σε αυτού του είδους τα στυλό , αλλά είναι σίγουρα καλύτερης ποιότητας από την κοινή φτηνούρα που βλέπεις στους περισσότερους διαφημιστικούς στυλούς.
Τους χρησιμοποιώ καιρό τώρα και δεν μπορώ να πω ότι έχω παράπονο.Θα ξανα έπαιρνα

Και κάτι άλλο...στο επάνω μέρος του στυλού αν δεις έχει το logo της εταιρείας που το φτιάχνει και λίγο πιο δίπλα τη λέξη senator. Ακολουθώντας το όνομα βρήκα αυτό --> http://www.senatorpen.com

bullgr έγραψε:Δεν ξέρω, ίσως εάν εκφράσουμε τα παράπονά μας , ίσως αλλάξει κάτι...


Αυτό λέγεται feedback και πιστεύω ότι και οι ίδιοι θα ενδιαφέρονται για την άποψη των αγοραστών προκειμένου να έχει καλή κίνηση το μαγαζί...
Γνώσεις ⇛ Linux: Μέτρια ┃ Προγραμματισμός: Όχι ┃ Αγγλικά: Πολύ Καλά
Λειτουργικό : Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal
Προδιαγραφές ⇛ AMD Phenom II X2 555 3,2Ghz │Gigabyte GA-880GM-UD2H │ 4GB (1333MHz) │
│ Asus Radeon 5750 Formula (1GB) │ Samsung TFT 17" │

Oδηγίες προς νεοεισερχόμενους
Οδηγοί - How to - Tutorials
Αντιμετώπιση προβλημάτων
Εγκατάσταση codec και εφαρμογών πολυμέσων
Άβαταρ μέλους
@ntonius
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: 21 Μάιος 2009, 09:55
Εκτύπωση

Re: Ubuntu Merchandise

Δημοσίευσηαπό Mitsakos » 18 Νοέμ 2009, 23:16

bullgr έγραψε:Πάντως παιδιά, η κούπα είναι πολύ μούφα... Αν και δεν την χρησιμοποιούσα σχεδόν καθόλου (είμαι του φραπέ) παρά μόνο περιστασιακά και πολύ σπάνια μόνο η σύζυγος, χθες ράγισε από τα πλάγια και λίγο πιο πάνω από τον πάτο. Πλέον είναι για πέταμα.

Η ποιότητά των προϊόντων του ubuntu shop είναι κατώτατη των περιστάσεων... Τα μόνα που αξίζουν είναι οι τσάντες τους και ο ρουχισμός (μπλούζες, t-shirt, καπέλα)... Όλα τα άλλα είναι παζαρέξ!!!

Προσπαθώντας να έχουν κέρδος και παράλληλα να κρατήσουν σχετικά καλές τιμές, επιλέγουν προϊόντα χαμηλής ποιότητας... Δεν ξέρω εάν πρέπει να γίνεται έτσι, πάντως εγώ ευχαρίστως θα έδινα και τα διπλάσια αρκεί να ξέρω ότι η κούπα θα είναι γ@μ@της ποιότητας.

Προσωπικά προτιμώ καλύτερη ποιότητα σε όλα τα προϊόντα και ας κοστίζουν παραπάνω... Αντί να πουλάν στυλό που μετά από κάποια χρήση αρχίζουν να πετάγονται τα ελατήρια, ας πουλάν στυλό τύπου parker στην διπλάσια-τριπλάσια τιμή... Θα ξέρω όμως ότι αξίζει...

Δεν ξέρω, ίσως εάν εκφράσουμε τα παράπονά μας , ίσως αλλάξει κάτι...


Πλάκα πλάκα μου έδωσες ιδέα... :think:
Θα πάω να τυπώσω εγω σε κούπα καλή ότι θέλω με σχέδιο ubuntu.
Ηθελα να φέρω μία κούπα...
Γνώσεις ⇛ Linux: Not bad ┃ Προγραμματισμός: Λίγο┃ Αγγλικά: Πολύ Καλά
Λειτουργικό ⇛ 18.04 LTS x64
Προδιαγραφές ⇛ SONY VAIO VGN-NW21EF & DELL Inspiron 15 Series
>>Οδηγοί-How To-Tutorials<< && >>Οδηγίες προς νεοεισερχόμενους<<
Άβαταρ μέλους
Mitsakos
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1705
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2008, 09:05
Τοποθεσία: Πειραιάς/ Νίκαια
Εκτύπωση

Re: Ubuntu Merchandise

Δημοσίευσηαπό vista killer » 19 Νοέμ 2009, 14:55

Εχώ αγοράσει την κούπα και είναι μια χαρά. Φτιάχνω κουπάτο καφέ ελληνικό εδώ κανα χρόνο και ακόμα αντέχει μια χαρά και το σήμα του Ubuntu :D. Είχα πάρει και ένα μπρελόκ από τα πρώτα που είχαν βγει αλλά μου έσπασε μετά από κάποιους μήνες.
Άβαταρ μέλους
vista killer
saintTUX
saintTUX
 
Δημοσιεύσεις: 1550
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 11:57
Εκτύπωση

Re: Ubuntu Merchandise

Δημοσίευσηαπό snooz » 29 Δεκ 2009, 02:06

Ωραιο το slide :clap:
Η τσαντουλα για το laptop τα σπαει :thumbup: (λεφτα μου μενει να βρω μονο :P)
Γνωσεις Linux : Αρχαριος | Προγραμματισμος : Οχι | Αγγλικα : Μετρια
Laptop : Ubuntu 9.10 Karmic Koala i386 | CPU : Intel Centrino Mobile Technology 1,5 GHz | RAM : 256 Mb | GRAPHIC CARD : ???? | HD : 40 Gb
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
snooz
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 18 Δεκ 2009, 18:12
Τοποθεσία: Giannena
IRC: sNooz
Εκτύπωση

ΠροηγούμενηΕπόμενο

  • ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ
    ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Επιστροφή στο Put the FUN back