Wallpaper

...wallpapers, screenshots, videos, χιούμορ, κλπ

Συντονιστές: Geochr, konnn

Wallpaper

Δημοσίευσηαπό prov83 » 10 Μάιος 2009, 02:55

Μπορεί να είμαι νεος αλλά εχω βρεί τον τρόπο... :lol:



By prov8383
Τελευταία επεξεργασία από ftso και 01 Νοέμ 2009, 17:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: για να μην έχουμε άλλα...
Γνώσεις ⇛ Linux: Χαμηλό ┃ Προγραμματισμός: Όχι ┃ Αγγλικά:Πολύ Καλά
Λειτουργικό ⇛ Kubuntu 10.04 σε 32bit Acer Travelmate 2492
Προδιαγραφές ⇛ Intel(R) Celeron(R) M CPU 420 @ 1.60GHz│ 2GB │Intel 945GM
Άβαταρ μέλους
prov83
dudeTUX
dudeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 442
Εγγραφή: 23 Απρ 2009, 15:35
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Εκτύπωση

Re: Wallpaper

Δημοσίευσηαπό kon_nos » 10 Μάιος 2009, 11:48

Καλή είναι. Δεν χρειαζόταν ωστόσο να ανοίξεις καινούργια θέμα. viewtopic.php?f=33&t=113
Εγκατάσταση των OpenGL headers σε Ubuntu
«Tων πολλών επιδίωξη η Ηδονή, των εκλεκτών η Δόξα, των δ’ επιλέκτων η Αρετή» - Αριστοτέλης
Άβαταρ μέλους
kon_nos
dudeTUX
dudeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2008, 01:11
Τοποθεσία: Αθήνα, Νέο Φάληρο
IRC: kon_nos
Εκτύπωση

Re: Wallpaper

Δημοσίευσηαπό prov83 » 10 Μάιος 2009, 19:25

Δεν είναι γυμνό, είναι τέχνη από ένα φωτογράφο που αγαπά το λογισμικό ποθ χρησιμοποιούμε και αφιέρωσε χρόνο για να το δημιουργήσει.
Λυπάμαι αν ντραπήκατε βλέποντας το, και ζητώ συγνώμη που προσέβαλα εσάς και την παράγραφο 4.
Επίσης λυπάμαι που ήμουν μέλος της κοινότητας σας. Καθότι αφελής γαρ, θεώρησα πως το ελεύθερο λογισμικό είναι συνοδοιπόρος της ελεύθερης έκφρασης.
Ευχαριστώ για την βοήθεια που μου παρείχατε, θα συνεχίσω να επισκέπτομαι το φόρουμ σας αλλά οχι πλέον ως μέλος.
Παρακαλώ να τερματίσετε τον λογαριασμό μου.
Γνώσεις ⇛ Linux: Χαμηλό ┃ Προγραμματισμός: Όχι ┃ Αγγλικά:Πολύ Καλά
Λειτουργικό ⇛ Kubuntu 10.04 σε 32bit Acer Travelmate 2492
Προδιαγραφές ⇛ Intel(R) Celeron(R) M CPU 420 @ 1.60GHz│ 2GB │Intel 945GM
Άβαταρ μέλους
prov83
dudeTUX
dudeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 442
Εγγραφή: 23 Απρ 2009, 15:35
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Εκτύπωση

Re: Wallpaper

Δημοσίευσηαπό The_Mentor » 10 Μάιος 2009, 19:43

εμένα πάντως μου άρεσε.
The_Mentor
daemonTUX
daemonTUX
 
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 15 Μάιος 2008, 14:34
Εκτύπωση

Re: Wallpaper

Δημοσίευσηαπό ilpara » 10 Μάιος 2009, 20:07

prov83, όπως είχα γράψει αρχικά, θα το συζητούσε η ομάδα συντονισμού και για αυτό δεν αφαιρέθηκε η το link παρά μόνο η εικόνα, έως ότου ληφθεί απόφαση. Το εκλάβαμε ως τέχνη, σύμφωνα και με το μήνυμα σου, και επανήλθε :D ;)
Η δουλειά του συντονιστή δεν είναι τόσο εύκολη όσο ίσως νομίζεις διότι έχουμε να κάνουμε με πολλούς διαφορετικούς ανθρώπους με διαφορετικές προσωπικότητες, εμπειρίες, ευαισθησίες! Δεν είναι λίγοι που έχουν ενοχληθεί από εικόνες που έχουν λίγο ή πολύ γυμνό, όπως δεν είναι και λίγοι που έχουν ενοχληθεί διότι δεν υπάρχει απόλυτη ελευθερία αλλά υπάρχουν κανόνες λειτουργίας. Θα ολοκληρώσω λέγοντας ότι δεν είναι σωστό ο καθένας να λέει «φεύγω» με την πρώτη δυσκολία γιατί αν το πράτταμε και οι συντονιστές το φόρουμ θα είχε διαλυθεί... Ζητάω και πάλι να δείξεις κατανόηση και να συζητάμε ;)
*Oδηγίες προς Nεοεισερχόμενους*ΟδηγοίLive chat (IRC)
⇛ Linux: Μέτριο ┃ Προγραμματισμός: Όχι ┃ Αγγλικά: Καλά
⇛ Ubuntu 12.04 32bit
⇛ Dell M4300: T7500 (2.2GHZ 4MB) ┃ 2GB ┃ NVIDIA Quadro FX 360M (256MB) ┃ Intel 4965 ┃ 15.4" WUXGA
Άβαταρ μέλους
ilpara
powerTUX
powerTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: 11 Μάιος 2008, 11:43
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας
IRC: ilpara
Εκτύπωση

Re: Wallpaper

Δημοσίευσηαπό dimitrak » 10 Μάιος 2009, 23:01

Προσωπικά, μου αρέσουν οι δημιουργικές προσπάθειες...
Είμαι και εγώ ένας από αυτούς που προσπαθούν να "δημιουργήσουν" το δικό τους στίγμα.

Θα ήθελα prov83 να μπεις στον κόπο και να διαβάσεις τα ακόλουθα που εκφράζουν την προσωπική μου άποψη :

Καταρχήν να πως πως θεωρώ λάθος σου το να ανοίξεις νέο θέμα.
Βέβαια, είναι κάτι που διορθώνεται από τους διαχειριστές/συντονιστές αλλά για σκέψου ...

Οι διαχειριστές/συντονιστές από την αγάπη τους για αυτό το λειτουργικό και το λογισμικό "έστησαν" και επιτυχώς "τρέχουν"
το forum , το site και το ubuntistas εδώ και 1 χρόνο.
Την ίδια αγάπη, που οδήγησε και τον δημιουργό αυτού του wallpaper.

Καλώς ή κακώς οι γνώμες όπως πολύ σωστά ανέφερε ο ilpara διαφέρουν.
Θα πρέπει λοιπόν όλοι οι έχοντες αρμοδιότητα, να εκφράζουν την άποψή τους.
Η Δημοκρατία ως βάση της ελέυθερης έκφρασης και ιδεολογίας (που ασπάζεται και το ελέυθερο λογισμικό) χρειάζεται νόμους και κανόνες που θα την περιορίζουν.
Δυστυχώς ή ευτυχώς, τα forum έτσι λειτουργούν.

Ακολούθως, θα ήθελα να πω πως η συμπεριφορά "φεύγω, γιατί δεν δέχεστε αυτό που δημιούργησα" δεν ταιριάζει σε δημιουργικούς ανθρώπους.
Ιδιαίτερα όταν αυτοί συμμετέχουν σε κοινότητες "ελέυθερης δημιουργίας και συμμετοχής"

Θα ήθελα να αναθεωρήσεις τις τελευταίες 4 προτάσεις σου, περί λύπης , αποχώρησης και διαγραφής.
Θα ήταν κρίμα να χαθεί κάποιο δημιουργικό ενδιαφέρον από μικρο-παρεξηγήσεις.

Σημείωση :
Αντιλαμβάνομαι, πως έχει υπάρξει μια αλληλογραφία σου με τους διαχειριστές.
Θα ήθελα λοιπόν να σου ζητήσω προκαταβολικά συγγνώμη, αν σε θίγουν κάποια από αυτά που γράφω.
| iMac 24" - Mac OS X El Capitan |
| Macbook Pro 13" Retina - Mac OS X El Capitan |
| HP xw6400 Workstation - Ubuntu 14.04 LTS Server 64bit + Ajenti|
Άβαταρ μέλους
dimitrak
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 14 Μάιος 2008, 22:45
Τοποθεσία: εντός δικτύου...
IRC: dimitrak
Εκτύπωση

Re: Wallpaper

Δημοσίευσηαπό cyberpython » 10 Μάιος 2009, 23:44

Εγώ δε θα εκφέρω άποψη σχετικά με το κατά πόσο είναι "κατάλληλο" το περιεχόμενο της εικόνας, αλλά έχω να παρατηρήσω οτι είναι screenshot οπότε θα έπρεπε να τοποθετηθεί στο αντίστοιχο thread εξ' αρχής ή να μεταφερθεί από κάποιον συντονιστή.
Παρεμπιπτόντως, για όποιον θέλει το παραπάνω wallpaper είναι διαθέσιμο στο gnome-look.org (girl_by_wolf του dfcwolf aka zoltan emodi)
Κοινότητα ΕΛ/ΛΑΚ Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών / Ubuntu-gr / My Web Log
Επίπεδο Γνώσεων Linux: Μέτριο, Προγραμματισμός: Ναι, Aγγλικά: Καλά
Λειτουργικό : Ubuntu 10.04 - 32bits
Η/Υ : Intel Core2 4400@2 GHz / 2GB DDR2 RAM / GeForce 8400 GS 512MB / Creative SB Audigy SE
Άβαταρ μέλους
cyberpython
seniorTUX
seniorTUX
 
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 14 Μάιος 2008, 13:22
Εκτύπωση

Re: Wallpaper

Δημοσίευσηαπό linuxman » 11 Μάιος 2009, 00:29

Λοιπόν , άνθρωποι είμαστε και κάνουμε λάθη , μπορεί να έγινε λάθος και τι να κάνουμε τώρα ?
Μόλις καταλάβαμε ότι είναι μία χαρά οι εικόνα και δεν υπάρχει πρόβλημα με το περιεχόμενο την επαναφέραμε όπως ήτανε .
Δεν καταλάβατε ότι πολύ δύσκολο να προσέχεις όλα και να σκέφτεσαι εάν κάποιος θα ενοχληθεί με το περιεχόμενο .
Ζητώ από όλους ένα μεγάλο συγνώμη μίας και εγώ το ξεκίνησα το θέμα αυτό με το μήνυμα στο φίλο μας prov83 .
Ήθελα δημόσια να του ζητήσω συγνώμη και να ζητήσω να συνεχίσει να είναι εδώ μίας και είμαστε μία παρέα και μπορεί να κάνουμε λάθη .
Οδηγίες προς Νεοεισερχόμενους
1 Γνώσεις Linux: Πολύ καλό ┃ Προγραμματισμού: Ικανοποιητικό ┃ Αγγλικών: Ικανοποιητικό
2 Linux Mint 17.1 Rebecca 3.13.0-37-generic 64bit (el_GR.UTF-8, X-Cinnamon cinnamon)
3 Intel Core i5-2310M CPU @ 2.10GHz ‖ RAM 3866 MiB ‖ Dell Inc. 0D7C51 - Dell Inc. Dell System Vostro 3750
4 Intel 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics [8086:0116] {i915}
5 wlan0: Intel Centrino Wireless-N 1030 [Rainbow Peak] [8086:008a] (rev 34) ⋮ eth0: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller [10ec:8168] (rev 06)
http://www.greeklug.gr
Άβαταρ μέλους
linuxman
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 10378
Εγγραφή: 10 Μάιος 2008, 20:41
Τοποθεσία: Thessaloniki / Macedonia / Greece
Εκτύπωση

Re: Wallpaper

Δημοσίευσηαπό grammo » 11 Μάιος 2009, 10:09

Εικόνα
Sony Vaio VGN-FZ21M
CPU: Intel Core 2 Duo 2.00 GHz
Memory: 2GB/Go DDR2 SDRAM
Optical: Blu-ray Disc
Graphics: NVIDIA GeForce 8400 GT GPU
OS: Ubuntu 10.10 (maverick)
Άβαταρ μέλους
grammo
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 10 Ιαν 2009, 03:40
Εκτύπωση

Re: Wallpaper

Δημοσίευσηαπό prov83 » 11 Μάιος 2009, 18:00

Δε πιστεύω ότι έκανε κάποιος απο εσάς λάθος. Έπρεπε να είμαι πιο προσεκτικός, πράγμα που θα κάνω στο μέλλον.
Μακάρι να είχα χρόνο να καθήσω να διαβάσω όλους τους κανονές λειτουργίας και τα θέματα του φόρουμ. Aλλά δυστυχώς ακόμα και αυτό το λίγο καθημερινά παλεύω να το κερδίσω(γκρίνια από μάνα και φίλη). Φαντάζομαι κάπως έτσι είμαστε όλοι/ες. Όπως προείπα θα κάνω ό,τι μπόρω για να ακολουθήσω τους βασικούς κανόνες λειτουργίας.
Ευχαριστώ για την κατανόηση και την ανωτερότητα τας.
Γνώσεις ⇛ Linux: Χαμηλό ┃ Προγραμματισμός: Όχι ┃ Αγγλικά:Πολύ Καλά
Λειτουργικό ⇛ Kubuntu 10.04 σε 32bit Acer Travelmate 2492
Προδιαγραφές ⇛ Intel(R) Celeron(R) M CPU 420 @ 1.60GHz│ 2GB │Intel 945GM
Άβαταρ μέλους
prov83
dudeTUX
dudeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 442
Εγγραφή: 23 Απρ 2009, 15:35
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Εκτύπωση

Επόμενο

Επιστροφή στο Put the FUN back