Συνάντηση Ομάδας Ηρακλείου και Ομάδας ΤΕΙ για χάραξη στόχων

...του ubuntu-gr και άλλων κοινοτήτων (Ανακοινώσεις, Συζητήσεις, Οργάνωση)

Συντονιστές: Geochr, ubuderix

Συνάντηση Ομάδας Ηρακλείου και Ομάδας ΤΕΙ για χάραξη στόχων

Δημοσίευσηαπό kaingeo » 02 Δεκ 2008, 19:41

Όσοι ενδιαφέρονται να συμμετέχουν σε δράσεις για το ελεύθερο λογισμικό στο Ηράκλειο να έρθουν 17:00 στο Τει Ηρακλείου την Πέμπτη 4 Δεκεμβρίου. Η ομάδα του ΤΕΙ φιλοξενεί όλους τους λινουξάδες του Ηρακλείου για χάραξη κοινών στόχων και δράσεων.

Στην συνάντηση δεν αυτή δεν θα υπάρχει παρουσίαση κάποιου θέματος αλλά συζήτηση για χάραξη κοινών στόχων όσον αφορά το ελεύθερο λογισμικό στο Ηράκλειο.

Οδηγίες:
Μπαίνουμε μέσα στο συγκρότημα από την κεντρική είσοδο του Τει, διασχίζουμε την κεντρική πλατεία διαγώνια αριστερά μέχρι να βρεθούμε σε ένα μεγάλο Π που υπάρχει στο δάπεδο. Μετά στρίβουμε αριστερά και ξανά αριστερά στην πρώτη πόρτα. Ανεβαίνουμε την σκάλα και πρόχωράμε στον διάδρομο. Εκεί όλο και κάποιον θα δείτε με κανένα ύποπτο μπλουζάκι ;)
Στον χάρτη φαίνεται που είναι το μεγάλο Π της πάσπ.

http://maps.google.com/maps?f=d&saddr=&daddr=35.31847,25.102757&hl=el&geocode=&mra=mi&mrsp=0&sz=18&sll=35.318465,25.102762&sspn=0.002946,0.003771&ie=UTF8&t=h&z=18

Δεν βλέπω πολύ ενθουσιασμό από το Ubuntu-gr. Από τότε που μετακόμισε η συνομιλία στο Hellug δεν βλέπω κόσμο που έβλεπα. Γιατί; Αντε να έρθετε και οι φοιτητές. Δίπλα είναι το ΤΕΙ
Τελευταία επεξεργασία από simosx και 02 Δεκ 2008, 20:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Άλλαξα τον τίτλο, «Τει» σε «ΤΕΙ».
kaingeo
punkTUX
punkTUX
 
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 10 Μάιος 2008, 21:15
Τοποθεσία: Ηράκλειο
Εκτύπωση

Re: Συνάντηση Ομάδας Ηρακλείου και Ομάδας ΤΕΙ για χάραξη στόχων

Δημοσίευσηαπό sudobash » 02 Δεκ 2008, 22:14

Θα είμαι εκεί! :D Ελπίζω να έχει συμμετοχή!

Θα σταλούν mails σε λίστες; Να στείλω στη λίστα του Πανεπιστημίου;
Ubuntu 9.10 32bit | 2 x Intel Core 2 Duo T5500 @ 1.66GHz | 2GB DDR2 RAM | Intel 950 Graphics
Richard Stallman wrote the compiler God used. The Big Bang was the Universe's first segfault.
Άβαταρ μέλους
sudobash
daemonTUX
daemonTUX
 
Δημοσιεύσεις: 876
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 20:11
Τοποθεσία: Κρήτη
Εκτύπωση

Re: Συνάντηση Ομάδας Ηρακλείου και Ομάδας ΤΕΙ για χάραξη στόχων

Δημοσίευσηαπό kaingeo » 03 Δεκ 2008, 10:33

Ναι ότι μπορείς κάνε! :)
kaingeo
punkTUX
punkTUX
 
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 10 Μάιος 2008, 21:15
Τοποθεσία: Ηράκλειο
Εκτύπωση

Re: Συνάντηση Ομάδας Ηρακλείου και Ομάδας ΤΕΙ για χάραξη στόχων

Δημοσίευσηαπό amag » 03 Δεκ 2008, 11:32

kaingeo έγραψε:Δεν βλέπω πολύ ενθουσιασμό από το Ubuntu-gr. Από τότε που μετακόμισε η συνομιλία στο Hellug δεν βλέπω κόσμο που έβλεπα. Γιατί; Αντε να έρθετε και οι φοιτητές. Δίπλα είναι το ΤΕΙ


Φίλε μου Γιώργο
ο ενθουσιασμός πάντα υπάρχει μόνο που ο καθένας τον εξηγεί διαφορετικά βάση των επιθυμιών και στόχων του

βλέπω οτι μέχρι στιγμής έχει γίνει αρκετά καλή δουλεια τουλάχιστον απο την πλευρά των φοιτητών και μπράβο τους

καλη συνέχεια

Γνώσεις ⇛ Linux: Αρχάριος ┃ Προγρ: Όχι ┃ Αγγλικά: Λίγο
Διανομή ⇛ Ubuntu 8.10
Υπολογιστής ⇛ Intel Pentium M processor 1.60GHz │741MB│852GM/855GM 20061102 x86/MMX/SSE2│PRO/Wireless LAN 2100 3B Mini PCI│Audio 82801DB/DBL/DBM│TFT 15.4"
Άβαταρ μέλους
amag
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: 22 Οκτ 2008, 15:25
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Εκτύπωση

Re: Συνάντηση Ομάδας Ηρακλείου και Ομάδας ΤΕΙ για χάραξη στόχων

Δημοσίευσηαπό kaingeo » 03 Δεκ 2008, 12:00

Σε καταλαβαίνω ρε Αντώνη αλλά το πρόβλημα είναι ότι σε τέτοιες ιστορίες υπάρχουν τόσοι πολλοί διαφορετικοί άνθρωποι που θέλεις πάρα πολύ χρόνο μόνο για να τους γνωρίσεις. Τα πράγματα στο ελεύθερο λογισμικό κινούνται πάρα πολύ αργά. Δυστυχώς. Φαντάσου ότι αυτό που έχει γίνει τώρα το προσπαθώ εδώ και δύο τουλάχιστον χρόνια! Αν είχα απογοητευτεί θα τα είχα παρατήσει. Έλα στο ΤΕΙ να πεις τις προτάσεις σου θα δεις ότι πολλοί θα γουστάρουν.
kaingeo
punkTUX
punkTUX
 
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 10 Μάιος 2008, 21:15
Τοποθεσία: Ηράκλειο
Εκτύπωση

Re: Συνάντηση Ομάδας Ηρακλείου και Ομάδας ΤΕΙ για χάραξη στόχων

Δημοσίευσηαπό amag » 03 Δεκ 2008, 12:32

Γιώργο μου
Η απογοήτευση δέν έχει να κάνει με τον τρόπο που λειτουργούν ορισμένα άτομα
έχει να κάνει καθαρά με τον τροπο σκέψης και αντηληψης ορισμένων πραγμάτων

ξέρω οτι απο την μιά στιγμή στην άλλη δέν αλάζει ο κόσμος, ούτε γίνονται όλα ρόδινα
δυστυχώς οι καταστάσεις της ζωής μερικές φορές σου επιβάλουν προταιρεότητες που δεν αναβάλονται
και στα 36 μου χρόνια έχω πολύ πιο σημαντικά πράγματα να σκευτώ απο το να μαθω πως να κάνω ένα pc να πετάει

πέρα απο αυτά όμως νοιόθω και ενεργός πολίτης
είμαι ανοικτός σε κάθε προταση που θα μπορούσε να προσφέρει στην πόλη μας να βοηθήσω με κάθε μέσο που μπορώ
αλλά να υπάρχει κάποια πρόταση που να έχει βάσεις

απο την πρώτη φορά που μιλίσαμε νομίζω πως κατάλαβες τις προθέσεις μου και τον συλογισμο μου

Γνώσεις ⇛ Linux: Αρχάριος ┃ Προγρ: Όχι ┃ Αγγλικά: Λίγο
Διανομή ⇛ Ubuntu 8.10
Υπολογιστής ⇛ Intel Pentium M processor 1.60GHz │741MB│852GM/855GM 20061102 x86/MMX/SSE2│PRO/Wireless LAN 2100 3B Mini PCI│Audio 82801DB/DBL/DBM│TFT 15.4"
Άβαταρ μέλους
amag
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: 22 Οκτ 2008, 15:25
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Εκτύπωση

Re: Συνάντηση Ομάδας Ηρακλείου και Ομάδας ΤΕΙ για χάραξη στόχων

Δημοσίευσηαπό kaingeo » 03 Δεκ 2008, 13:29

Έλα απλά στο ΤΕΙ και θα τα πούμε από κοντά. Δύο ώρες θα κρατήσει ;)
kaingeo
punkTUX
punkTUX
 
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 10 Μάιος 2008, 21:15
Τοποθεσία: Ηράκλειο
Εκτύπωση


Επιστροφή στο Εκδηλώσεις - Συναντήσεις - Ενέργειες & Υλικό Προώθησης

cron