το ιντερνετ κολαει καθε 10 λεπτα

...κάρτες δικτύου, modems, προβλήματα internet
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Για την ευκολότερη επίλυση του προβλήματός σας.
Καλό είναι να δημοσιεύσετε τα αποτελέσματα των εντολών στο τερματικό :
lspci -nn
lsusb
rfkill list

το ιντερνετ κολαει καθε 10 λεπτα

Δημοσίευσηαπό Athakos » 01 Μαρ 2014, 18:41

οτανε ειμαι στο φεισμπουκ, η στο γρεπολις, το ιντερνετ κολαει καθε 10 λεπτά και μου βγαζει το εξης μυνημα


Ένα σενάριο ενεργειών σε αυτή τη σελίδα μπορεί να είναι απασχολημένο,ή να έχει σταματήσει να ανταποκρίνεται. Μπορείτε να διακόψετε το σενάριο τώρα, ή να συνεχίσετε για να δείτε αν το σενάριο θα ολοκληρωθεί.

Σενάριο ενεργειών: https://tsjs.s3.amazonaws.com/tsjs_coup ... sMAM=1:594


ειμαι παντελως ασχετος, και νομιζω οτι εχω το 11.10, κολημένα πάνω στα βιστα.
ευχαριστω
Athakos
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 16 Φεβ 2012, 23:58
Εκτύπωση

Re: το ιντερνετ κολαει καθε 10 λεπτα

Δημοσίευσηαπό the_eye » 02 Μαρ 2014, 00:19


!

Μήνυμα ενημέρωσης προς τον/την Athakos

Σε παρακαλούμε να διαβάσεις τις οδηγίες προς νεοεισερχόμενους προσεκτικά. Είναι σημαντική η προσάρτηση της υπογραφής με τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή σου hardware id (πχ [10ec:8168]), έτσι ώστε να δίνονται συγκεκριμένες πληροφορίες όταν πρόκειται για επίλυση ενός προβλήματός σου. Οι αλλαγές μπορούν να γίνουν από τον πίνακα ελέγχου αλλά και με το αυτόματο script που θα το βρεις παρακάτω.
Αυτόματο script υπογραφής
Όσο λιγότερο κλειστό λογισμικό έχεις, τόσα λιγότερα προβλήματα.
1 Γνώσεις ⇛ Linux: Καλό ┃ Προγραμματισμός: Ναι PHP, MySQL ┃ Αγγλικά: Καλά
2 Ubuntu 22.04 Jammy Jellyfish 5.15.0-58-generic 64bit (el_GR.UTF-8, ubuntu:GNOME ubuntu)
3 Intel Core i3-6100 CPU @ 3.70GHz ‖ RAM 7836 MiB ‖ Gigabyte B150M-HD3 DDR3-CF - Gigabyte B150M-HD3 DDR3
4 Intel HD Graphics 530 [8086:1912] {i915}
5 enp1s0: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller [10ec:8168] (rev 15)
Οδηγοί Ubuntu Βίντεο Οδηγοί
Άβαταρ μέλους
the_eye
Διαχειριστής
Διαχειριστής
 
Δημοσιεύσεις: 11672
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010, 17:19
Launchpad: ntoulasd
IRC: the_eye_
Εκτύπωση

Re: το ιντερνετ κολαει καθε 10 λεπτα

Δημοσίευσηαπό lepidas » 07 Μαρ 2014, 13:29

Athakos έγραψε:οτανε ειμαι στο φεισμπουκ, η στο γρεπολις, το ιντερνετ κολαει καθε 10 λεπτά και μου βγαζει το εξης μυνημα


Ένα σενάριο ενεργειών σε αυτή τη σελίδα μπορεί να είναι απασχολημένο,ή να έχει σταματήσει να ανταποκρίνεται. Μπορείτε να διακόψετε το σενάριο τώρα, ή να συνεχίσετε για να δείτε αν το σενάριο θα ολοκληρωθεί.

Σενάριο ενεργειών: https://tsjs.s3.amazonaws.com/tsjs_coup ... sMAM=1:594


ειμαι παντελως ασχετος, και νομιζω οτι εχω το 11.10, κολημένα πάνω στα βιστα.
ευχαριστω
δεν κολλαει το ιντερνετ αλλα ειναι θεμα javascript. περισσοτερα δεν ξερω απλα στο λεω για να μαθεις απο που να ξεκινησεις να ψαχνεις
Άβαταρ μέλους
lepidas
superbTUX
superbTUX
 
Δημοσιεύσεις: 3326
Εγγραφή: 11 Μάιος 2011, 11:10
Εκτύπωση

Re: το ιντερνετ κολαει καθε 10 λεπτα

Δημοσίευσηαπό menios9 » 22 Μάιος 2015, 08:12

παιδια ειμαι νεος εδω μεσα αλλα θελω να βοηθησω τον φιλο μας πιο πανω.εδω και 15 μερες ειχα ενα θεμα με το σεναριο λειτουργειων και κολλαγε ο mozila εκανα τα παντα διαβαζα ρωτουσα αλλα κανενα αποτελεσμα.τα νευρα μου ειχαν σπασει δεν αλλαζε σελλιδες αργουσε πολυ μεχρι που διαβασα καπου για την ασφαλη λειτουργια.μπηκα το γυρισα στην κανονικη λειτουργια και ο υπολογιστης τρεχει σαν τον κεντερη.ελπιζω να βοηθησα


!

Μήνυμα ενημέρωσης προς τον/την menios9
Καλώς ήρθες στο φόρουμ της Ελληνικής Κοινότητας που αφορά την διανομή Ubuntu.Το νήμα αυτό έχει ξεκινήσει τον Μάρτιο 2014.Η καλή σου πρόθεση για βοήθεια είναι δεκτή.

Σε παρακαλούμε να διαβάσεις τις οδηγίες προς νεοεισερχόμενους προσεκτικά. Είναι σημαντική η προσάρτηση της υπογραφής με τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή σου hardware id (πχ [10ec:8168]), έτσι ώστε να δίνονται συγκεκριμένες πληροφορίες όταν πρόκειται για επίλυση ενός προβλήματός σου. Οι αλλαγές μπορούν να γίνουν από τον πίνακα ελέγχου αλλά και με το αυτόματο script που θα το βρεις παρακάτω.
Αυτόματο script υπογραφής
menios9
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 22 Μάιος 2015, 08:05
Εκτύπωση


Επιστροφή στο Κάρτες Δικτύου (Ethernet, WiFi, Bluetooth) / Internet