Πώς να κάνετε εγκατάσταση στο ubuntu οποιασδήποτε εφαρμογής

...εγκαταστάσεις, αναβαθμίσεις, διαχείριση partitions, boot-loader, κλπ

Συντονιστής: adem1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στην ενότητα αυτή γράφουμε θέματα/ προβλήματα μόνο για το UBUNTU ή τα παράγωγά του.

Re: Πώς να κάνετε εγκατάσταση στο ubuntu οποιασδήποτε εφαρμογής

Δημοσίευσηαπό ftso » 08 Ιουν 2008, 14:12

Έπειδή δεν έχω ubuntu, διαχειρίζομαι τα repositories απο το synaptic όπου η διαδικασία δεν είναι ίδια με αυτήν του οδηγού.
Επίσης δε κάποιον νεο χρήστη υπέδειξα αυτόν τον τρόπο προσθήκης επιπλέον αποθετηρίων και μου είπε οτι δεν βρίσκει κάτι τέτοιο...έτσι του έδειξα την διαδικασία απο τερματικό.
Έχει αλλάξει τελικά κάτι?Η διαδικασία προσθήκης αποθετηρίων είναι ίδια με αυτήν του οδηγού?
Παρακαλώ επιβεβαιώστε και πείτε μου.
Να προσθέσω τον οδηγό στα howto του φόρουμ ως λινκ ή να το αντιγράψω?(έχω αρχίσει ήδη κάτι περιλαμβάνοντας και τους χρήστες kubuntu και την διαδικασία για εγκατάσταση του synaptic σε αυτούς)
Άβαταρ μέλους
ftso
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6409
Εγγραφή: 12 Μάιος 2008, 13:40
Τοποθεσία: Αθήνα
IRC: ftso
Εκτύπωση

Re: Πώς να κάνετε εγκατάσταση στο ubuntu οποιασδήποτε εφαρμογής

Δημοσίευσηαπό ftso » 09 Ιουν 2008, 01:37

Ολοκλήρωσα πιστεύω τον οδηγό... αντιγράφοντας εν μέρη τον οδηγό του ΠΑΜΑΚ, αλλάζοντας όμως μερικά σημεία για να μπορεί να χρησιμοποιηθεί και απο τους kubuntu χρήστες.Επίσης στην ενεργοποίηση των repositories έδωσα εντολές τερματικού για την ενεργοποίηση τους.
Πως σας φαίνεται? Αν βρείτε κάποιο λάθος, ή έχετε κάτι να συμπληρώσετε πείτε το...

http://forum.ubuntu-gr.org/viewtopic.php?f=9&t=254
Άβαταρ μέλους
ftso
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6409
Εγγραφή: 12 Μάιος 2008, 13:40
Τοποθεσία: Αθήνα
IRC: ftso
Εκτύπωση

Προηγούμενη

  • ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ
    ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Επιστροφή στο Λειτουργικό Σύστημα

cron