Πέρασμα στο 12.10: Πώς ήταν; (περιλαμβάνει ψηφοφορία)

...εγκαταστάσεις, αναβαθμίσεις, διαχείριση partitions, boot-loader, κλπ

Συντονιστής: adem1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στην ενότητα αυτή γράφουμε θέματα/ προβλήματα μόνο για το UBUNTU ή τα παράγωγά του.

Πέρασμα στο 12.10: Πώς ήταν;

Έκανα αναβάθμιση χωρίς κανένα πρόβλημα
21
21%
Έκανα αναβάθμιση και αντιμετώπισα μικρά προβλήματα που έλυσα μάλλον εύκολα
12
12%
Έκανα αναβάθμιση και αντιμετώπισα σοβαρά προβλήματα που έλυσα δύσκολα ή δεν έχω λύσει ακόμα
19
19%
Έκανα νέα εγκατάσταση χωρίς κανένα πρόβλημα
29
30%
Έκανα νέα εγκατάσταση και αντιμετώπισα μικρά προβλήματα που έλυσα μάλλον εύκολα
8
8%
Έκανα νέα εγκατάσταση και αντιμετώπισα σοβαρά προβλήματα που έλυσα δύσκολα ή δεν έχω λύσει ακόμα
9
9%
 
Σύνολο ψήφων : 98

Re: Πέρασμα στο 12.10: Πώς ήταν; (περιλαμβάνει ψηφοφορία)

Δημοσίευσηαπό eliasps » 20 Οκτ 2012, 12:42

ALdaperan έγραψε:Υγ : Από τα σχόλια πάντως που βλέπω , περισσότερα προβλήματα έχω την εντύπωση παρουσιάζονται σε nvidia κάρτες παρά στις ATI . Δεν ξέρω αν ανέκαθεν ήταν έτσι στο Linux.. Νομίζω η NVIDIA είχε τη φήμη καλύτερης υποστήριξης σε περιβάλλον Linux το οποίο μάλλον ανατρέπεται λόγω των πρόσφατων ανακοινώσεων.. Οπότε ίσως είναι καλύτερα να βλέπουμε προς ATI μεριά μόνο (;)

Δεν ξέρω αν ήταν έτσι ανέκαθεν, αλλά από την έκδοση 7.04 εως την 9.10 είχα συνεχώς προβλήματα με nvidia κάρτα, όταν διόρθωνα το ένα, παρουσιαζόταν κάποιο άλλο. Τελικά πάντα κατέληγα σε μία λύση αλλά μετά από πολλές ώρες ψάξιμο και κόπο.
Από την 10.04 εώς τώρα (12.10), χρησιμοποιώ ATI και δεν έχω κανένα παράπονο. Δεν έχω συναντήσει πρόβλημα υποστήριξης ή συμβατότητας ποτέ. Μόνο με τον κλειστό οδηγό χάλαγε η ανάλυση της splash screen, αλλά με τον ανοιχτό όλα δουλεύουν ρολόι.
Άβαταρ μέλους
eliasps
antiwinTUX
antiwinTUX
 
Δημοσιεύσεις: 4017
Εγγραφή: 16 Δεκ 2011, 22:25
Τοποθεσία: Αθήνα, Αττική
Launchpad: eliasps
IRC: eliasps
Εκτύπωση

Re: Πέρασμα στο 12.10: Πώς ήταν; (περιλαμβάνει ψηφοφορία)

Δημοσίευσηαπό tasos75 » 20 Οκτ 2012, 12:48

Μια και είναι το πρώτο post μου στο forum, σας χαιρετώ όλους.

Έκανα αναβάθμιση από xubuntu 12.04 σε 12.10 η οποία κύλισε αναίμακτα. Η νέα έκδοση δεν φαίνεται να υπολείπεται σε ταχύτητα, ενώ διόρθωσε κάποια προβληματάκια που δημιουργούσαν προβλήματα στην απόδοση του δικού μου μηχανήματος. Ειδικά για το xubuntu η μεταφορά όλων των ρυθμίσεων σε μια εφαρμογή μου άρεσε ιδιαίτερα.

Όμως, μετά την εγκατάσταση διαπίστωσα 2-3 προβληματάκια τα οποία είναι μάλλον ασήμαντα, αλλά δεν έχουν επιλυθεί ακόμα (γι'αυτό ψήφισα την τρίτη επιλογή, αλλά μετά άλλαξα γνώμη και ψήφισα τη δεύτερη). Το σημαντικότερο είναι ότι το bluetooth δεν μπορεί πλέον να περιηγηθεί στα αρχεία μια άλλης συσκεύης ενώ δέχεται και στέλνει χωρίς πρόβλημα αρχεία στη συσκευή. Παρόμοιο πρόβλημα υπήρχε και στην έκδοση 11.10 (Ubuntu) που διορθώθηκε τον Απρίλιο και τώρα πάλι τα ίδια... Φαίνεται πως είναι φθινοπωρινό κουσούρι, κάτι σαν γρίπη.
1 Γνώσεις Linux: Αρχάριος ┃ Προγραμματισμού: Καθόλου ┃ Αγγλικών: Ικανοποιητικό
2 Ubuntu 12.10 quantal 3.5.0-17-generic 32bit (el_GR.UTF-8),
3 Intel Atom CPU N270 1.60GHz ‖ RAM 992 MiB ‖ Intel CAPELL VALLEY(NAPA) CRB -
4 Intel Mobile 945GSE Express Integrated Graphics Controller [8086:27ae] (rev 03)
5 wlan0: Atheros Inc. AR242x / AR542x Wireless Network Adapter eth0
tasos75
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 20 Οκτ 2012, 12:03
Εκτύπωση

Re: Πέρασμα στο 12.10: Πώς ήταν; (περιλαμβάνει ψηφοφορία)

Δημοσίευσηαπό dim459 » 20 Οκτ 2012, 13:13

ΟΚ, σε συνέχεια του προηγούμενου post μου σχετικά με την επιτυχή εγκατάσταση της 64 bit στο desktop, όπως έγραψα είπα να δοκιμάσω την 32 bit στο παλιό laptop, με την SiS κάρτα γραφικών που δεν τρέχει 3d.
ΤΖΙΦΟΣ ! Δεν κατάφερα ούτε να μπουτάρω το live dvd (dvd πλέον), όπως άλλωστε είχε συμβεί και με το cd της 12.04 (την είχα βάλει με αναβάθμιση από 11.10).
Καταρχήν βγάζει το ίδιο error που έβγαζε και το cd της 12.04 σχετικά με τον driver b43 και το firmware της ασύρματης broadcom.
Aφού το αντιπαρέρχομαι (φαντάζομαι τουλάχιστον, γιατί κάτι ξαναγράφει αλλά δεν προλαβαίνω να το διαβάσω) προσθέτοντας σαν boot parameter την b43.blacklist=yes, μετά αρχίζει να παίζει η φωτεινότητα και το χρώμα, προσπαθεί να μπουτάρει, επανέρχεται στο τρεμόπαιγμα, ξαναπροσπαθεί και ξανά τα ίδια. Προσθέτω επίσης την παράμετρο vga=771, αλλά επίσης τζίφος. Τα ίδια και με συνδυασμό με nomodeset και διάφορες άλλες ταρζανιές.
Καταλήγω σε δύο συμπεράσματα :
1) Καλό είναι να βρω που έχω το live cd της 11.10, της τελευταίας που μπούταρε κανονικά, διότι αν χρειαστώ live cd ubuntu, με τις δύο τελευταίες εκδόσεις ατυχήσαμε. Πιθανολογώ ότι αν κάτσω να παιδευτώ άγρια, τελικώς θα το μπουτάρω, αλλά πραγματικά δεν έχω όρεξη και δε νομίζω ότι αξίζει τον κόπο, διότι φαίνεται ότι τα γραφικά μου δεν αντέχουν.
2) Απ' ότι φαίνεται με τις τελευταίες επιλογές της cannonical, ειδικά με την κατάργηση του unity 2d, οι απαιτήσεις σε hardware έχουν ανέβει, εκτός αν είναι κανείς διατεθειμένος να χρησιμοποιεί gnome fallback ή κάποιο άλλο γραφικό περιβάλλον (το αστείο είναι ότι το KDE θεωρείται βαρύ και όμως στη 12.04 το τρέχει μια χαρά, εάν δεν το παραφορτώσεις με effects και περιοριστείς στα βασικά από αυτά). Κατά τα φαινόμενα λοιπόν μάλλον θα πρέπει να αποφασίσω να παραμείνει το εν λόγω laptop στη 12.04, που ευτυχώς είναι LTS.

Kαι φυσικά τα γνωστά κακεντρεχή μου σχόλια :
Πρώτον είναι αστείο το γνωστό bug με τον b43, το οποίο εμφανίστηκε και καταχωρήθηκε στην προηγούμενη έκδοση πριν από 6 μήνες, να επανεμφανίζεται απαράλλαχτο και στη νέα έκδοση. Προφανώς έπεσε πολλή ενασχόληση με τα lenses της Amazon και δεν ασχολήθηκαν με επουσιώδη θέματα, όπως πχ ότι το cd δε μπουτάρει με κάποιο hardware (όχι νέο, αλλά ένα που υπάρχει χρόνια και είναι ιδιαίτερα διαδεδομένο).
Δεύτερον είναι ακόμα πιο αστείο ότι η Fedora 17, η οποία ήδη έχει πιο νέο πυρήνα και είχε τους αντίστοιχους με τη 12.10 εδώ και μήνες που βγήκε το live της, εξαρχής μπούταρε κανονικά και εγκαταστάθηκε κανονικά. Όπως έγραψα πιο πριν, μπορεί να μην μπορείς να χρησιμοποιήσεις το gnome shell διότι γονατίζει το σύστημα, αλλά εν πάσει περιπτώσει και το fallback και το KDE δουλεύουν απροβλημάτιστα από την πρώτη στιγμή στο laptop μου. Αντιθέτως για τη 12.10 μάλλον πρέπει να επικοινωνήσω με το πνεύμα του Χουντίνι...
Γνώσεις ⇛ Linux: Αν μου δώσεις οδηγίες σε τερματικό δεν τρομάζω ┃ Προγραμματισμός: Καθόλου┃ Αγγλικά: Εξαιρετικά
Λειτουργικό : Kubuntu 22.04 64bit.
Συσκευές-> Πάρα πολλές, θα στο γράψω ανά περίπτωση.
Άβαταρ μέλους
dim459
antiwinTUX
antiwinTUX
 
Δημοσιεύσεις: 3755
Εγγραφή: 15 Φεβ 2009, 19:28
Τοποθεσία: Bόρεια Αττική
Εκτύπωση

Re: Πέρασμα στο 12.10: Πώς ήταν; (περιλαμβάνει ψηφοφορία)

Δημοσίευσηαπό xiro » 20 Οκτ 2012, 15:13

ALdaperan έγραψε:Σχόλια σε κάποια σημεία-προβλήματα σου μόνο :

xiro έγραψε:O Launcer του Unity δεν κάνει αυτόματη απόκρυψη και εμφάνιση με αποτέλεσμα να τον έχω μόνιμα αφού μικρύνω το μέγεθος των εικονιδίων σε 32 για να μην μου τρώει χώρο στην οθόνη.

Πάω να ενεργοποιήσω τα εφφεδάκια στο compiz (αφού εγκατέστησα τα σχετικά...) και βλέπω ότι λείπουν τα μισά εφφέ..........
Τέλος πάντων λέω δεν τρέχει τίποτα εφφέ είναι ας παν στο δ....

Ο Launcher εξ ορισμού δεν κάνει πια hide. Έχει αφαιρεθεί αυτή η δυνατότητα από το 12.04 !
Υπάρχουν ppa για να το κάνεις αυτό σε 12.04 αλλά δεν έχουν περαστεί ακόμα σε 12.10.. Σύντομα θα γίνει λογικά !

Όσον αφορά τα εφφε στο compiz , για να εμφανισθούν όλα πρέπει να εγκαταστήσεις το πακέτο των έξτρα εφφε από το synaptic : compiz-plugins-extra
Πάντα έτσι ήταν το compiz !

<span>
xiro έγραψε:Αφού ταλαιπωρήθηκα αρκετές ώρες και ήπια 5 καφέδες και 2 πακέτα τσιγάρα και τα νεύρα μου γίνανε τσατάλια λέω δεν μπορεί το Ubuntu να φταίει , θα φταίει η <a href="mailto:γ@..." class="smarterwiki-linkify">γ@...</a> GTX 650 που αγόρασα πριν 2 βδομάδες για να αλλάξω την ΑΤΙ 4850 που είχα και δεν είχε driver πια γι αυτή...</span>

Και εγω την 4850 έχω και δεν είχα ποτέ πρόβλημα είτε με ανοιχτούς είτε με κλειστούς οδηγούς !
Τώρα βέβαια δεν υπάρχουν κλειστοί αλλά δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.
Αλλού υπερτερούν οι κλειστοί αλλού οι ανοιχτοί .
Δεν υπάρχει κάποια μεγάλη διαφορά μεταξύ τους !

Υγ : Από τα σχόλια πάντως που βλέπω , περισσότερα προβλήματα έχω την εντύπωση παρουσιάζονται σε nvidia κάρτες παρά στις ATI . Δεν ξέρω αν ανέκαθεν ήταν έτσι στο Linux.. Νομίζω η NVIDIA είχε τη φήμη καλύτερης υποστήριξης σε περιβάλλον Linux το οποίο μάλλον ανατρέπεται λόγω των πρόσφατων ανακοινώσεων.. Οπότε ίσως είναι καλύτερα να βλέπουμε προς ATI μεριά μόνο (;)


Κάνεις λάθος...Φυσικά και κάνει hide o launcer και το συγκεκριμένο πρόβλημα έχει αναφερθεί ως bug στο launchpad...κάτι που δεν συνεβαινε στην 12.04.
Για τα εφφέ έχει εξαφανιστεί από το synaptic το compiz-fusion-plugin-extra με τα extra animation....Το πακέτο που αναφέρεις έχει μόνο τα βασικά.Στην 12.04 όλα αυτά δουλεύουν τέλεια.
Επίσης εξαφανισμένος είναι και ο avant-window-navigator και μόνο το docky υπάρχει...
Όσο για την εγκατάσταση του κλειστού της Nvidia εκεί που με το Jockey ήταν παιχνιδάκι τώρα με αυτή την π@π@ρι@ που έχουν βάλει δεν λύνουν ούτε τις απαιτούμενες εξαρτήσεις και καταλήγεις με blank screen.
Συμφωνώ για τις ΑΤΙ...Ποτέ δεν είχα πρόβλημα και πήγα ο ανόητος και πήρα NVidia.

Ρε παιδιά για πέστε μου όμως τον fgrlx τον βάλατε απροβλημάτιστα από τον αντικαταστάτη του Jockey ή τον βάλατε χειροκίνητα από το synaptic εγκαθιστώντας πριν τον linux-headers-generic.
Αυτό το bug είναι μόνο για τις Nvidia δηλαδή;
Spoiler: show
Επίπεδο Linux:Πολύ καλό

Desktop: CPU-i5 2500K , GPU-Ati 6770 , RAM-8GB , Ubuntu-Xubuntu-Win 7
Laptop: HP DV7-3020ea , CPU-i7 quadcore 1,6Gb , GPU-Nvidia GT 230M , RAM-4Gb ddr3, Ubuntu-Mint Lmde xfce-Win7
xiro
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 16 Μάιος 2008, 20:56
Εκτύπωση

Re: Πέρασμα στο 12.10: Πώς ήταν; (περιλαμβάνει ψηφοφορία)

Δημοσίευσηαπό Learner » 20 Οκτ 2012, 18:58

xiro έγραψε:Φυσικά και κάνει hide o launcer και το συγκεκριμένο πρόβλημα έχει αναφερθεί ως bug στο launchpad

Σε μένα δουλεύει μια χαρά , σε Nvidia με τον ανοιχτό οδηγό (nouveau). Δώσε Link αν θες να το δούμε το bug. Το ότι δεν κρύβεται δηλαδή.. διότι όσα bug σχετικά με Nvidia και Launcher έχω δει είναι (και από την 12.04) στο ότι δεν αποκαλύπτεται.
xiro έγραψε:Για τα εφφέ έχει εξαφανιστεί από το synaptic το compiz-fusion-plugin-extra με τα extra animation....Το πακέτο που αναφέρεις έχει μόνο τα βασικά

Πολλά εφέ είναι ασύμβατα με το περιβάλλον. Προκειμένου να το "σπάσουν" , τα αφαιρούν (έτσι είχε γίνει και στην 12.04 στην αρχή) , ελπίζω πως θα τα προσθέσουν σιγά-σιγά.
xiro έγραψε:Επίσης εξαφανισμένος είναι και ο avant-window-navigator και μόνο το docky υπάρχει...

Εδώ δεν γνωρίζω.
xiro έγραψε:Όσο για την εγκατάσταση του κλειστού της Nvidia εκεί που με το Jockey ήταν παιχνιδάκι τώρα με αυτή την π@π@ρι@ που έχουν βάλει δεν λύνουν ούτε τις απαιτούμενες εξαρτήσεις και καταλήγεις με blank screen

Οι απαιτούμενες εξαρτήσεις δεν είναι θέμα προγράμματος . Δηλαδή και το jockey να υπήρχε , αν οι maintainers ξεχνούσαν να βάλουν ως εξάρτηση τους headers , το ίδιο θα συνέβαινε. Προσωπικά πιστεύω πως αυτή η ενσωμάτωση των additional drivers στο Software Sources είναι καλή. Δεν χρειάζεσαι ξεχωριστά προγράμματα για την εγκατάσταση των οδηγών.
About Me
NickTux@GitHub

Spoiler: show
1. Ubuntu 18.04 LTS
2. Intel Core i3 CPU M 380 2.53GHz ‖ RAM 6GB ‖ Acer Aspire 5733
3. Intel Integrated Graphics [8086:0046] {i915}
4. wlan0: Atheros Inc. AR9485 Wireless Network Adapter [168c:0032] (rev 01)
Άβαταρ μέλους
Learner
Συντονιστής
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 9765
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2010, 21:24
Τοποθεσία: Αθήνα
Launchpad: nicktux
IRC: NickTux
Εκτύπωση

Re: Πέρασμα στο 12.10: Πώς ήταν; (περιλαμβάνει ψηφοφορία)

Δημοσίευσηαπό eliasps » 20 Οκτ 2012, 20:47

Έχω εγκαταστήσει τον nautilus 3.6 στον υπολογιστή μου και πριν λίγο πρόσεξα ότι λείπει η επιλογή "Create new document" (ή Create empty document, δεν θυμάμαι ακριβώς το όνομα), ενώ η επιλογή για δημιουργία νέου φακέλου υπάρχει κανονικά. Αφαίρεσαν την επιλογή για δημιουργία εγγράφου ή κάτι πάει στραβά με την εγκατάστασή μου;
Άβαταρ μέλους
eliasps
antiwinTUX
antiwinTUX
 
Δημοσιεύσεις: 4017
Εγγραφή: 16 Δεκ 2011, 22:25
Τοποθεσία: Αθήνα, Αττική
Launchpad: eliasps
IRC: eliasps
Εκτύπωση

Re: Πέρασμα στο 12.10: Πώς ήταν; (περιλαμβάνει ψηφοφορία)

Δημοσίευσηαπό Chris_th » 20 Οκτ 2012, 20:52

Λέω και εγώ σιγά σιγά να περάσω στην 12.10 να δω τι έχει να μου πει. Θα κάνω αναβάθμιση διανομής από τον διαχειριστή ενημερώσεων. Τι πρέπει να κρατήσω για να μην ξαναπερνάω ρυθμίσεις; Αν τα θυμάμαι σωστά στο αντίστοιχο πέρασμα από την 11.10 στην 12.04 με αναβάθμιση μέσω διαχειριστή ενημερώσεων χάθηκαν οι ρυθμίσεις του compiz και τα 'χω και περίπλοκα ο άτιμος και άντε να ξαναβρώ του συνδυασμούς για φωτιές, βεγγαλικά, ταρατατζούμ και όλο αυτό το πανηγύρι γενικά :oops:
Τελευταία επεξεργασία από Chris_th και 21 Οκτ 2012, 03:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
1 Γνώσεις Linux: Πρώτα βήματα ┃ Προγραμματισμού: Καθόλου ┃ Αγγλικών: Πολύ καλό
2 Ubuntu 14.04 trusty 3.13.0-35-generic 32bit (el_GR.UTF-8, Unity ubuntu), Ubuntu 3.13.0-34-generic
3 Intel Core2 Duo CPU T6400 2.00GHz ‖ RAM 3028 MiB ‖ TOSHIBA Portable PC - TOSHIBA Satellite A300
4 Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] RV620/M82 [Mobility Radeon HD 3450/3470] [1002:95c4] {radeon}
5 wlan0: Intel WiFi Link 5100 [8086:4232] ⋮ eth0: Realtek RTL8101E/RTL8102E Ethernet [10ec:8136] (rev 02)
Άβαταρ μέλους
Chris_th
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 08 Μαρ 2012, 15:36
Τοποθεσία: Thessaloniki
Εκτύπωση

Re: Πέρασμα στο 12.10: Πώς ήταν; (περιλαμβάνει ψηφοφορία)

Δημοσίευσηαπό sotos21 » 20 Οκτ 2012, 23:01

Απ ότι φαίνεται τέρμα ο κλειστός driver για μας που έχουμε ati κάρτες κατώτερες της σειράς HD5000. :(
Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος και να μου πει τον τρόπο εγκατάστασης παρακαλώ.

Ακολούθησε αυτό osarena.net/logismiko/applications/pos-na-egkatastisete-tous-amd-catalyst-legacy-drivers-sto-ubuntu-12-10.html
1 Γνώσεις Linux: Πρώτα βήματα ┃ Προγραμματισμού: Καθόλου ┃ Αγγλικών: Καθόλου
2 Ubuntu 23.10 Mantic Minotaur 6.3.0-7-generic 64bit (el_GR.UTF-8, Unity:Unity7:ubuntu unity)
3 AMD Ryzen 7 7730U with Radeon Graphics ‖ RAM 15368 MiB ‖ASUS TN3604YA - ASUS Vivobook_S_Flip TN3604YA_TN3604YA
4 Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Barcelo [1002:15e7] {amdgpu}
5 wlp1s0: MEDIATEK Corp. Device [14c3:7922]
Άβαταρ μέλους
sotos21
Freedom
Freedom
 
Δημοσιεύσεις: 6303
Εγγραφή: 21 Φεβ 2011, 21:28
Τοποθεσία: Αθήνα
Εκτύπωση

Re: Πέρασμα στο 12.10: Πώς ήταν; (περιλαμβάνει ψηφοφορία)

Δημοσίευσηαπό pkkolos » 20 Οκτ 2012, 23:06

eliasps έγραψε:Έχω εγκαταστήσει τον nautilus 3.6 στον υπολογιστή μου και πριν λίγο πρόσεξα ότι λείπει η επιλογή "Create new document" (ή Create empty document, δεν θυμάμαι ακριβώς το όνομα), ενώ η επιλογή για δημιουργία νέου φακέλου υπάρχει κανονικά. Αφαίρεσαν την επιλογή για δημιουργία εγγράφου ή κάτι πάει στραβά με την εγκατάστασή μου;

Δεν εμφανίζουν το menu αν δεν υπάρχει κάποιο Template. Φτιάξε ένα κενό αρχείο στο φάκελο Templates και θα εμφανιστεί.
πχ.
Κώδικας: Επιλογή όλων
touch Text\ Document.odt
GNU/Linux: Μέτριος ┃ Προγραμματισμός: Καλός ┃ Αγγλικά: Καλά

Toshiba Satellite P300-21E
CPU: Intel Core 2 Duo P8700 @ 2.53GHz ┃ RAM: 4 GiB ┃ Graphics: AMD nee ATI M96 [Mobility Radeon HD 4650]
Audio: Intel 82801I (ICH9 Family) HD Audio Controller (rev 03) / AMD nee ATI RV710/730 HDMI Audio
Network: Marvell 88E8040T PCI-E Fast Ethernet Controller (rev 12) / Intel WiFi Link 5100
OS: Debian GNU/Linux Unstable/Experimental ┃ Kernel: 3.12-1-amd64
Άβαταρ μέλους
pkkolos
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 27 Δεκ 2010, 18:24
Εκτύπωση

Re: Πέρασμα στο 12.10: Πώς ήταν; (περιλαμβάνει ψηφοφορία)

Δημοσίευσηαπό eliasps » 20 Οκτ 2012, 23:12

pkkolos έγραψε:Δεν εμφανίζουν το menu αν δεν υπάρχει κάποιο Template. Φτιάξε ένα κενό αρχείο στο φάκελο Templates και θα εμφανιστεί.

Ευχαριστώ pkkolos! Eμφανίστηκε.
Άβαταρ μέλους
eliasps
antiwinTUX
antiwinTUX
 
Δημοσιεύσεις: 4017
Εγγραφή: 16 Δεκ 2011, 22:25
Τοποθεσία: Αθήνα, Αττική
Launchpad: eliasps
IRC: eliasps
Εκτύπωση

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Λειτουργικό Σύστημα

cron