Τροποποίηση xorg.conf από μόνο του - [Είναι επιλυμένο]

...εγκαταστάσεις, αναβαθμίσεις, διαχείριση partitions, boot-loader, κλπ

Συντονιστής: adem1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στην ενότητα αυτή γράφουμε θέματα/ προβλήματα μόνο για το UBUNTU ή τα παράγωγά του.

Τροποποίηση xorg.conf από μόνο του - [Είναι επιλυμένο]

Δημοσίευσηαπό juanjo » 12 Ιουν 2008, 01:24

Να ρωτήσω κάτι παιδιά; Για να ξέρω τι μου γίνεται.. Σήμερα ανοίγω τον υπολογιστή και πάω να βάλω τον κωδικό να συνδεθώ και βλέπω ότι έχει μόνο ελληνικά.. και γενικά δεν μπορώ να εισέλθω έτσι.. (Να πω ότι και kubuntu που είχα βάλει αναγνώριζε ακόμα και το alt_shift) Μετά από δοκιμές με live δίσκο , και πολλές επανεκκινήσεις μπαίνω ως root στο σύστημα. Βλέπω ότι στο /etc/X11/ υπάρχουν δύο xorg.conf... Το πρώτο έχει ρυθμίσεις μόνο με ελληνική διάταξη πληκτρολογίου, και γενικά δεν έχει και τις άλλες ρυθμίσεις και βλέπω συχνά τη λέξη default....Το άλλο είχε μετονομαστεί και ήταν το κανονικό xorg.conf που είχα.. Αυτό τώρα γιατί έγινε; Χωρίς να κάνω κάτι; Απλώς μετονομασία ήθελε δηλαδή. Μπορεί να μου το εξηγήσει κάποιος αν ξέρει; Ευχαριστώ..
Προγραμματισμός: Μέτρια | Linux: Σχετικά καλά | Αγγλικά: Καλά
Ubuntu 11.10 Laptop - Lenovo Thinkpad sl510
Intel® Core™2 Duo CPU T5870 @ 2.00GHz × 2 / 3 GB RAM / Display:Mobile Intel® GM45 Express Chipset x86/MMX/SSE2 / Ήχος: ICH4 - Intel 82801DB-ICH4, SAA7134-SAA7134 / Οθόνη: 1152x864.
juanjo
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 12 Μάιος 2008, 02:25
Τοποθεσία: Αθήνα
IRC: juank
Εκτύπωση

  • ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ
    ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Επιστροφή στο Λειτουργικό Σύστημα