απεγκατάσταση kubuntu 8.04

...εγκαταστάσεις, αναβαθμίσεις, διαχείριση partitions, boot-loader, κλπ

Συντονιστής: adem1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στην ενότητα αυτή γράφουμε θέματα/ προβλήματα μόνο για το UBUNTU ή τα παράγωγά του.

απεγκατάσταση kubuntu 8.04

Δημοσίευσηαπό stud28 » 19 Ιουν 2008, 14:19

Παιδιά,Καλησπέρα.
ήθελα την βοήθεια σας για απεγκατάσταση kubuntu 8.04
έκανα partition σε ένα σκληρό που έχει vista.
Ευχαριστώ πολύ.
stud28
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 19 Ιουν 2008, 14:11
Εκτύπωση

Re: απεγκατάσταση kubuntu 8.04

Δημοσίευσηαπό ftso » 19 Ιουν 2008, 14:46

Αν θέλεις να εγκαταστήσεις άλλη διανομή τότε απλά την κάνεις εγκατάσταση πάνω στο kubuntu.

Αν θες να εξαφανίσεις το kubuntu τότε search στο google και εδώ (viewtopic.php?f=4&t=170&p=1000&hilit=mbr#p1000) όπου έχει παντηθεί κάτι αντίστοιχο.

Γιατί θέλεις να το απεγκαταστήσεις ?
Άβαταρ μέλους
ftso
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6409
Εγγραφή: 12 Μάιος 2008, 13:40
Τοποθεσία: Αθήνα
IRC: ftso
Εκτύπωση

Re: απεγκατάσταση kubuntu 8.04

Δημοσίευσηαπό stud28 » 19 Ιουν 2008, 15:12

δεν ήθελα να τα απεγκαταστήσω αρχικά,αλλά παιδέυομαι χωρις αποτέλεσμα. :? μου αρέσει πολύ το γραφικό περιβάλλον,η νοοτροπία του open source,αλλά
είμαι αρχάριος,παντελώς άσχετoς απο UNIX-Linux :oops: , είπα να κάνω την αρχή,αλλα μάλλον δεν με θέλει..
δεν "βλέπει" τους drivers του wireless,δεν παίζει mp3(μου ζητάει να φορτώσω ένα αρχείο το οποίο δεν ξέρω καν που θα το βρώ),κανένας οδηγός how-to,υπάρχει?τουλάχιστον να ξεκινήσω απο το 0.γιατί απο εδώ δεν φτάνουν 100 νήματα για να λυθούν οι απορίες μου! :lol:
ps.έχω ενα sony vaio VGN-NR11M και το χρησιμοποιώ και για την δουλειά μου με vista και φοβάμαι μην κάνω και καμια πατάτα.
stud28
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 19 Ιουν 2008, 14:11
Εκτύπωση

Re: απεγκατάσταση kubuntu 8.04

Δημοσίευσηαπό ftso » 19 Ιουν 2008, 15:21

Αν θεωρείς οτι έκανες κάποια σοβαρή ζημιά τότε ξανακάνε εγκατάσταση πάνω στα ίδια partitions και μετά ξανα έλα και άνοιξε θέμα για ότι πρόβλημα έχεις.
Δες στην υπογραφή μου δυο howto ( Πως βάζω Codecs? | Πως κάνω εγκατάσταση προγραμμάτων? ) που θα σε βοηθήσουν στα πρώτα βήματα.Υπάρχουν και άλλα στο forum...
Τα πράγματα είναι πολύ εύκολα, και ναι πιο εύκολα και απο τα vista για να κάνεις τα πάντα.
Αυτό που χρειάζεται είναι να αποκτήσεις κάποια εμπειρία και γνώσεις, τα οποία έρχονται μετά απο το πολύ 2 μήνες χρήσης του νέου σου λειτουργικού.
Πριν κάνεις οτιδήποτε στην αρχή καλό είναι να ρωτάς πριν επιχειρήσεις κάτι...
Άβαταρ μέλους
ftso
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6409
Εγγραφή: 12 Μάιος 2008, 13:40
Τοποθεσία: Αθήνα
IRC: ftso
Εκτύπωση


Επιστροφή στο Λειτουργικό Σύστημα