Προβλήματα στην εγκατάσταση των xampp και joomla  Το θέμα επιλύθηκε

...εφαρμογές για οτιδήποτε άλλο

Συντονιστής: konnn

Re: Προβλήματα στην εγκατάσταση των xampp και joomla

Δημοσίευσηαπό floral » 03 Ιουν 2011, 02:34

konnn έγραψε:Μπορείς να εγκαταστήσεις στο σύστημά σου όλα τα πακέτα σύμφωνα με http://www.howtoforge.com/ubuntu_lamp_for_newbies και να μην έχεις ανάγκη το xampp.

Ακολουθώντας τις οδηγίες (τα γράφω για να μείνει εάν το χρειαστεί κανείς στο μέλλον)
Εγκατάσταση του Apache
Κώδικας: Επιλογή όλων
sudo apt-get install apache2

Τσεκάρουμε εάν τον έχουμε εγκαταστήσει γράφοντας στον firefox localhost.
--> τα κατάφερα

Εγκατάσταση του PHP 5
Κώδικας: Επιλογή όλων
sudo apt-get install php5 libapache2-mod-php5

θα χρειαστεί για να επανεκινήσουμε τον Απάτσι :
Κώδικας: Επιλογή όλων
sudo /etc/init.d/apache2 restart

--> τα κατάφερα
Τσεκάρουμε εάν εγκαταστάθηκε το PHP :
Κώδικας: Επιλογή όλων
sudo gedit /var/www/testphp.php

θα ανοίξει αυτόματα ένας texteditor, εκεί αντιγράφουμε το εξής κείμενο
Κώδικας: Επιλογή όλων
<?php phpinfo(); ?>

σώζουμε και κλείνουμε. Πάμε στον firefox και δίνουμε
Κώδικας: Επιλογή όλων
http://localhost/testphp.php

Εάν έχουν πάει όλα καλά, εμφανίζεται μια λίστα με στοιχεία του προγράμματος που έχει εγκατασταθεί.

Εγκατάσταση του MySQL
Πάλι δίνουμε στο τερματικό :
Κώδικας: Επιλογή όλων
sudo apt-get install mysql-server

Κώδικας: Επιλογή όλων
mysql -u root


εδώ μου εμφάνισε σφάλμα:

Κώδικας: Επιλογή όλων
ERROR 1045 (28000): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)

Googlaρωντας το παραπάνω error βρήκα ότι το ίδιο πρόβλημα το είχαν και άλλοι :
http://forums.mysql.com/read.php?11,34014,34014#msg-34014 μην έχοντας καταλάβει τίποτα, αποφάσισα να τρέξω την παρακάτω εντολή http://forums.mysql.com/read.php?11,34014,269247#msg-269247 μόνο και μόνο επειδή έλεγε on linux :D
Κώδικας: Επιλογή όλων
mysql -h 127.0.0.1 -u root -p

Αυτό με έβγαλε σε μια μπλε οθόνη όπου έπρεπε να επιλέξω ναι ή όχι, επέλεξα ναι, και στην ουσία αυτό που ήθελε ήταν κωδικοί, έδωσα παντού τον ίδιο να'μαι μέσα. :clap: (τι χάκερ είμαι !!!)
Για το παραπάνω πρόβλημα έχει βάλει παραπομπή στο τέλος του οδηγού (που φυσικά δεν διάβασα μέχρι το τέλος και την είδα στο τέλος :angel: ) https://help.ubuntu.com/community/MysqlPasswordReset

Κατόπιν, εγκατέστησα το phpMyAdmin
Κώδικας: Επιλογή όλων
sudo apt-get install libapache2-mod-auth-mysql php5-mysql phpmyadmin

Κώδικας: Επιλογή όλων
gksudo gedit /etc/php5/apache2/php.ini

στο κείμενο που θα ανοίξει, πρέπει να αφαιρέσετε το ερωτηματικό " ; " από την παρακάτω πρόταση:
Κώδικας: Επιλογή όλων
;extension=mysql.so

το σώζεται και τρέχετε :
Κώδικας: Επιλογή όλων
extension=mysql.so

και μετά λέει πρεπει να επανεκινήσουμε τον Απάτσι :
Κώδικας: Επιλογή όλων
sudo /etc/init.d/apache2 restart


Και τώρα που τα έκανα όλα αυτά... κοίταξα τον φάκελο /opt μπας και βρω το lampp και τον htdocs για να εγκαταστήσω το joomla και να τελειώσει η Οδύσσεια. Αμ δε! :(
Μέσα στον /opt υπάρχει μόνο η standalone έκδοση του Mendeley.
Γιατί τα έκανα όλα αυτά? Πού είναι ο htdocs να εγκαταστήσω το joomla?
Γνώσεις ⇛ Linux: Χαμηλό ┃ Προγραμματισμός: κάτι λίγα ┃ Αγγλικά: Καλά
Λειτουργικό σε Η/Υ
1. (βασικός υπολογιστής) ⇛ dual boot Windows 7 + Ubuntu Trusty Tahr 14.04 - 64bit σε Toshiba laptop | Προδιαγραφές ⇛ Intel Pentium CPU B950 @ 2.10 GHz x 2 │ 15''
2. (παλιός που δεν προλαβαίνω να συγυρίσω) ⇛ dual boot Windows 7 + Ubuntu Lucid Lynx 10.04.1 - 64bit σε Toshiba laptop | Προδιαγραφές ⇛ Intel Pentium Dual-Core T4200│ Intel GMA 4500M │ 17'' 1440x900
Άβαταρ μέλους
floral
dudeTUX
dudeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: 08 Σεπ 2009, 18:49
Εκτύπωση

Re: Προβλήματα στην εγκατάσταση των xampp και joomla  Το θέμα επιλύθηκε

Δημοσίευσηαπό NickMrg » 03 Ιουν 2011, 04:29

Μόλις εγκατέστησα το joomla κι εγώ χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά με LAMPP (δεν ξέρω αν παίζει σημαντικό ρόλο). Ο οδηγός που ακολούθησα και τα κατάφερα αμέσως είναι . Δεν είμαι σίγουρος αν θα σε βοηθήσει μιας και άρχισα να ασχολούμαι μόλις πριν 1-2 (!) ώρες, αλλά ρίξε μια ματιά...
Γνώσεις ⇛ Linux: Χαμηλό ┃ Προγραμματισμός: Ελάχιστο ┃ Αγγλικά: Καλά
NETBOOK
Λειτουργικό σε Η/Υ ϰ μοντέλο: Arch Linux 32-Bit σε HP MINI 110-1150EV
Προδιαγραφές ⇛ Intel Atom N270 1.60GHz │ 1GB │ Intel GMA 950 │ 10,1in 1024 x 600
DESKTOP-PC
Λειτουργικό: Ubuntu 11.10 64bit
Προδιαγραφές ⇛ Intel Core i7 920 │ ASUS PT6 | 6GB DDR3 │ Twintech GTS250 512MB │ SB X-Fi Titanium Fatality Champion Series | Acer HS244HQ LED 3D 24" 1920x1080
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
NickMrg
seniorTUX
seniorTUX
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 00:01
Τοποθεσία: Athens, Peristeri
Launchpad: nickmrg
IRC: NickMrg
Εκτύπωση

Re: Προβλήματα στην εγκατάσταση των xampp και joomla

Δημοσίευσηαπό floral » 03 Ιουν 2011, 10:58

NickMrg έγραψε:Μόλις εγκατέστησα το joomla κι εγώ χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά με LAMPP (δεν ξέρω αν παίζει σημαντικό ρόλο). Ο οδηγός που ακολούθησα και τα κατάφερα αμέσως είναι . Δεν είμαι σίγουρος αν θα σε βοηθήσει μιας και άρχισα να ασχολούμαι μόλις πριν 1-2 (!) ώρες, αλλά ρίξε μια ματιά...

Ναι! Εγκατέστησα τον joomla! :clap:
Φυσικά έκανα κάτι μικροαλλαγές, αλλά τα κατάφερα!
Ξέρεις σε ποιον φάκελο θα βρίσκεται η ιστοσελίδα? Πού αποθηκεύει ό,τι αποθηκεύει?
Ρωτάω γιατί και πάλι δεν βρήκα τίποτα μέσα στον /opt
Γνώσεις ⇛ Linux: Χαμηλό ┃ Προγραμματισμός: κάτι λίγα ┃ Αγγλικά: Καλά
Λειτουργικό σε Η/Υ
1. (βασικός υπολογιστής) ⇛ dual boot Windows 7 + Ubuntu Trusty Tahr 14.04 - 64bit σε Toshiba laptop | Προδιαγραφές ⇛ Intel Pentium CPU B950 @ 2.10 GHz x 2 │ 15''
2. (παλιός που δεν προλαβαίνω να συγυρίσω) ⇛ dual boot Windows 7 + Ubuntu Lucid Lynx 10.04.1 - 64bit σε Toshiba laptop | Προδιαγραφές ⇛ Intel Pentium Dual-Core T4200│ Intel GMA 4500M │ 17'' 1440x900
Άβαταρ μέλους
floral
dudeTUX
dudeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: 08 Σεπ 2009, 18:49
Εκτύπωση

Re: Προβλήματα στην εγκατάσταση των xampp και joomla

Δημοσίευσηαπό simosx » 03 Ιουν 2011, 11:54

floral έγραψε:
NickMrg έγραψε:Μόλις εγκατέστησα το joomla κι εγώ χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά με LAMPP (δεν ξέρω αν παίζει σημαντικό ρόλο). Ο οδηγός που ακολούθησα και τα κατάφερα αμέσως είναι . Δεν είμαι σίγουρος αν θα σε βοηθήσει μιας και άρχισα να ασχολούμαι μόλις πριν 1-2 (!) ώρες, αλλά ρίξε μια ματιά...

Ναι! Εγκατέστησα τον joomla! :clap:
Φυσικά έκανα κάτι μικροαλλαγές, αλλά τα κατάφερα!
Ξέρεις σε ποιον φάκελο θα βρίσκεται η ιστοσελίδα? Πού αποθηκεύει ό,τι αποθηκεύει?
Ρωτάω γιατί και πάλι δεν βρήκα τίποτα μέσα στον /opt


Παραπάνω περιγράφεις σωστά και καλά πως εγκαθιστάς τα apache2, php, mysql με το σωστό τρόπο, από τα αποθετήρια του Ubuntu.
Κάνοντάς το έτσι, χωρίς να χρησιμοποιείς πακέτα όπως το XAMMP, είσαι σε θέση να γνωρίζεις ότι αν υπάρχει κάποιο ζήτημα ασφάλειας, τότε θα γίνει ενημέρωση από το ίδιο το Ubuntu.

Που μπαίνουν τα αρχεία HTML, ή και τα αρχεία της Joomla; Μπαίνουν στον κατάλογο /var/www

Οπότε, πας στη σελίδα http://www.joomla.org/download.html και λαμβάνεις τον πηγαίο κώδικα (σήμερα ο σύνδεσμος είναι http://joomlacode.org/gf/download/frsre ... ackage.zip )
Έπειτα, αποσυμπιέζεις τα αρχεία στον υποκατάλογο /var/www/ με

Κώδικας: Επιλογή όλων
cd /var/www
sudo unzip ~/Λήψεις/Joomla_1.6.3-Stable-Full_Package.zip


Έπειτα, από το Firefox πας στη σελίδα http://localhost/ για να κάνεις τις ρυμίσεις.
Οι ρυθμίζεις γίνονται πια μέσω περιηγητή, και ακολουθάς τα βήματα!
Ο εγκαταστάτης της Joomla θα ελέγξει το περιβάλλον του υπολογιστή σου και θα πει αν λείπει κάτι.
Γενικά δε χρειάζεται να ανοίξεις κάποιο αρχείο για ρυθμίσεις διότι γίνονται αυτόματα.
προσωπικό ιστολόγιο ϗ πλανήτης Ubuntu-gr
Συμβάλετε και εσείς στο ελληνικό βιβλίο Ubuntu!
1 Γνώσεις Linux: Πολύ καλό ┃ Προγραμματισμού: Πολύ καλό ┃ Αγγλικών: Πολύ καλό
2 Ubuntu 13.10 saucy 3.11.0-031100rc1-generic 64bit (el_GR.UTF-8, Unity ubuntu)
3 AMD E-450 APU with Radeon HD Graphics ‖ RAM 3555 MiB ‖ Sony Corporation VAIO
4 AMD nee ATI Wrestler [Radeon HD 6320] [1002:9806] {fglrx_pci}
5 eth0: Atheros Inc. AR8151 v2.0 Gigabit Ethernet [1969:1083] (rev c0) ⋮ wlan0: Atheros Inc. AR9285 [168c:002b] (rev 01)
Φτιάξτε και εσείς τη δική σας υπογραφή (παραπάνω κείμενο) αυτόματα με κλικ εδώ!
simosx
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 10334
Εγγραφή: 11 Μάιος 2008, 18:52
Launchpad: simosx
IRC: simosx
Εκτύπωση

Re: Προβλήματα στην εγκατάσταση των xampp και joomla

Δημοσίευσηαπό NickMrg » 03 Ιουν 2011, 12:58

simosx έγραψε:Παραπάνω περιγράφεις σωστά και καλά πως εγκαθιστάς τα apache2, php, mysql με το σωστό τρόπο, από τα αποθετήρια του Ubuntu.

Πάλι καλά γιατί ήμουν σε δίλημμα...δεν ήξερα αν ήταν καλύτερα να εγκαταστήσω XAMPP ή LAMPP. Μήπως μπορείς να μας πεις αν υπάρχουν διαφορές και ποιες είναι αυτές;

Υ.Γ. Πάντως μου φαίνεται θέλει τρελό διάβασμα για να στήσεις μία ιστοσελίδα! Προς το παρών αισθάνομαι σαν χαμένος στο διάστημα με όλα αυτά που έχω δει και προσπαθώ να καταλάβω...
Γνώσεις ⇛ Linux: Χαμηλό ┃ Προγραμματισμός: Ελάχιστο ┃ Αγγλικά: Καλά
NETBOOK
Λειτουργικό σε Η/Υ ϰ μοντέλο: Arch Linux 32-Bit σε HP MINI 110-1150EV
Προδιαγραφές ⇛ Intel Atom N270 1.60GHz │ 1GB │ Intel GMA 950 │ 10,1in 1024 x 600
DESKTOP-PC
Λειτουργικό: Ubuntu 11.10 64bit
Προδιαγραφές ⇛ Intel Core i7 920 │ ASUS PT6 | 6GB DDR3 │ Twintech GTS250 512MB │ SB X-Fi Titanium Fatality Champion Series | Acer HS244HQ LED 3D 24" 1920x1080
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
NickMrg
seniorTUX
seniorTUX
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 00:01
Τοποθεσία: Athens, Peristeri
Launchpad: nickmrg
IRC: NickMrg
Εκτύπωση

Re: Προβλήματα στην εγκατάσταση των xampp και joomla

Δημοσίευσηαπό floral » 03 Ιουν 2011, 13:21

NickMrg έγραψε:
simosx έγραψε:Παραπάνω περιγράφεις σωστά και καλά πως εγκαθιστάς τα apache2, php, mysql με το σωστό τρόπο, από τα αποθετήρια του Ubuntu.

Πάλι καλά γιατί ήμουν σε δίλημμα...δεν ήξερα αν ήταν καλύτερα να εγκαταστήσω XAMPP ή LAMPP. Μήπως μπορείς να μας πεις αν υπάρχουν διαφορές και ποιες είναι αυτές;

Υ.Γ. Πάντως μου φαίνεται θέλει τρελό διάβασμα για να στήσεις μία ιστοσελίδα! Προς το παρών αισθάνομαι σαν χαμένος στο διάστημα με όλα αυτά που έχω δει και προσπαθώ να καταλάβω...

ξέρω λίγο html και τα βασικά από php, εάν θέλεις να αλληλοβοηθηθούμε! Σκέφτομαι να κάνω και οδηγό με την "διαδικασία στησίματος ιστοσελίδας για αρχάριους για άσχετους! " :lol:
Γνώσεις ⇛ Linux: Χαμηλό ┃ Προγραμματισμός: κάτι λίγα ┃ Αγγλικά: Καλά
Λειτουργικό σε Η/Υ
1. (βασικός υπολογιστής) ⇛ dual boot Windows 7 + Ubuntu Trusty Tahr 14.04 - 64bit σε Toshiba laptop | Προδιαγραφές ⇛ Intel Pentium CPU B950 @ 2.10 GHz x 2 │ 15''
2. (παλιός που δεν προλαβαίνω να συγυρίσω) ⇛ dual boot Windows 7 + Ubuntu Lucid Lynx 10.04.1 - 64bit σε Toshiba laptop | Προδιαγραφές ⇛ Intel Pentium Dual-Core T4200│ Intel GMA 4500M │ 17'' 1440x900
Άβαταρ μέλους
floral
dudeTUX
dudeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: 08 Σεπ 2009, 18:49
Εκτύπωση

Re: Προβλήματα στην εγκατάσταση των xampp και joomla

Δημοσίευσηαπό simosx » 03 Ιουν 2011, 13:24

NickMrg έγραψε:Υ.Γ. Πάντως μου φαίνεται θέλει τρελό διάβασμα για να στήσεις μία ιστοσελίδα! Προς το παρών αισθάνομαι σαν χαμένος στο διάστημα με όλα αυτά που έχω δει και προσπαθώ να καταλάβω...


Σιγά σιγά μαθαίνουμε τη διαδικασία, διότι είναι καλό να έχουμε μέλη που να ξέρουν με λεπτομέρειες την όλη διαδικασία.

Όλα τούτα μπορείς να τα κάνεις από το γραφικό περιβάλλον και θέλουμε να φθάσουμε στο σημείο ώστε να μπορούμε πράγματι να τα κάνουμε όλα από το γραφικό περιβάλλον.
Μπορείς να βοηθήσεις και εσύ με τη σειρά σου να γίνουν πιο εύκολα;
προσωπικό ιστολόγιο ϗ πλανήτης Ubuntu-gr
Συμβάλετε και εσείς στο ελληνικό βιβλίο Ubuntu!
1 Γνώσεις Linux: Πολύ καλό ┃ Προγραμματισμού: Πολύ καλό ┃ Αγγλικών: Πολύ καλό
2 Ubuntu 13.10 saucy 3.11.0-031100rc1-generic 64bit (el_GR.UTF-8, Unity ubuntu)
3 AMD E-450 APU with Radeon HD Graphics ‖ RAM 3555 MiB ‖ Sony Corporation VAIO
4 AMD nee ATI Wrestler [Radeon HD 6320] [1002:9806] {fglrx_pci}
5 eth0: Atheros Inc. AR8151 v2.0 Gigabit Ethernet [1969:1083] (rev c0) ⋮ wlan0: Atheros Inc. AR9285 [168c:002b] (rev 01)
Φτιάξτε και εσείς τη δική σας υπογραφή (παραπάνω κείμενο) αυτόματα με κλικ εδώ!
simosx
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 10334
Εγγραφή: 11 Μάιος 2008, 18:52
Launchpad: simosx
IRC: simosx
Εκτύπωση

Re: Προβλήματα στην εγκατάσταση των xampp και joomla

Δημοσίευσηαπό NickMrg » 03 Ιουν 2011, 13:55

floral έγραψε:ξέρω λίγο html και τα βασικά από php, εάν θέλεις να αλληλοβοηθηθούμε!

Αν έχεις όρεξη και ΥΠΟΜΟΝΗ ναι αμέ...Γενικά δεν έχω ιδέα πως ξεκινάμε. Ωραία εγκατέστησα το joomla αλλά μετά τι κάνουμε;; Κάθομαι και κοιτάζω το default site που έχει!!! :P
simosx έγραψε:Όλα τούτα μπορείς να τα κάνεις από το γραφικό περιβάλλον και θέλουμε να φθάσουμε στο σημείο ώστε να μπορούμε πράγματι να τα κάνουμε όλα από το γραφικό περιβάλλον.

Αυτό είναι καλό για εκείνους που δεν γνωρίζουν προγραμματισμό και δεν θέλουν να "λερώσουν" τα χέρια τους με τον κώδικα.
Γνώσεις ⇛ Linux: Χαμηλό ┃ Προγραμματισμός: Ελάχιστο ┃ Αγγλικά: Καλά
NETBOOK
Λειτουργικό σε Η/Υ ϰ μοντέλο: Arch Linux 32-Bit σε HP MINI 110-1150EV
Προδιαγραφές ⇛ Intel Atom N270 1.60GHz │ 1GB │ Intel GMA 950 │ 10,1in 1024 x 600
DESKTOP-PC
Λειτουργικό: Ubuntu 11.10 64bit
Προδιαγραφές ⇛ Intel Core i7 920 │ ASUS PT6 | 6GB DDR3 │ Twintech GTS250 512MB │ SB X-Fi Titanium Fatality Champion Series | Acer HS244HQ LED 3D 24" 1920x1080
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
NickMrg
seniorTUX
seniorTUX
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 00:01
Τοποθεσία: Athens, Peristeri
Launchpad: nickmrg
IRC: NickMrg
Εκτύπωση

Re: Προβλήματα στην εγκατάσταση των xampp και joomla

Δημοσίευσηαπό simosx » 03 Ιουν 2011, 14:13

NickMrg έγραψε:Αν έχεις όρεξη και ΥΠΟΜΟΝΗ ναι αμέ...Γενικά δεν έχω ιδέα πως ξεκινάμε. Ωραία εγκατέστησα το joomla αλλά μετά τι κάνουμε;; Κάθομαι και κοιτάζω το default site που έχει!!! :P


Βοηθάς και τα υπόλοιπα μέλη που προσπαθούν, ώστε να φθάσουν στο ίδιο σημείο με σένα.
προσωπικό ιστολόγιο ϗ πλανήτης Ubuntu-gr
Συμβάλετε και εσείς στο ελληνικό βιβλίο Ubuntu!
1 Γνώσεις Linux: Πολύ καλό ┃ Προγραμματισμού: Πολύ καλό ┃ Αγγλικών: Πολύ καλό
2 Ubuntu 13.10 saucy 3.11.0-031100rc1-generic 64bit (el_GR.UTF-8, Unity ubuntu)
3 AMD E-450 APU with Radeon HD Graphics ‖ RAM 3555 MiB ‖ Sony Corporation VAIO
4 AMD nee ATI Wrestler [Radeon HD 6320] [1002:9806] {fglrx_pci}
5 eth0: Atheros Inc. AR8151 v2.0 Gigabit Ethernet [1969:1083] (rev c0) ⋮ wlan0: Atheros Inc. AR9285 [168c:002b] (rev 01)
Φτιάξτε και εσείς τη δική σας υπογραφή (παραπάνω κείμενο) αυτόματα με κλικ εδώ!
simosx
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 10334
Εγγραφή: 11 Μάιος 2008, 18:52
Launchpad: simosx
IRC: simosx
Εκτύπωση

Re: Προβλήματα στην εγκατάσταση των xampp και joomla

Δημοσίευσηαπό NickMrg » 03 Ιουν 2011, 14:32

simosx έγραψε:Βοηθάς και τα υπόλοιπα μέλη που προσπαθούν, ώστε να φθάσουν στο ίδιο σημείο με σένα.


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ! Απ' ότι βλέπω δεν υπάρχει κάποιος οδηγός για εγκατάσταση του Joomla οπότε θα προσπαθήσω να φτιάξω έναν σύμφωνα με το παραπάνω τρόπο που κατάφερα να το εγκαταστήσω κι εγώ. Μήπως υπάρχει κάτι που θα ήθελες να διορθώσεις; είναι εντάξει η διαδικασία που περιγράφεται στο παραπάνω link; Επίσης δεν ξέρω στις ρυθμίσεις FTP τι πρέπει να γράψουμε; Εγώ το άφησα κενό...
Τελευταία επεξεργασία από NickMrg και 03 Ιουν 2011, 14:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Γνώσεις ⇛ Linux: Χαμηλό ┃ Προγραμματισμός: Ελάχιστο ┃ Αγγλικά: Καλά
NETBOOK
Λειτουργικό σε Η/Υ ϰ μοντέλο: Arch Linux 32-Bit σε HP MINI 110-1150EV
Προδιαγραφές ⇛ Intel Atom N270 1.60GHz │ 1GB │ Intel GMA 950 │ 10,1in 1024 x 600
DESKTOP-PC
Λειτουργικό: Ubuntu 11.10 64bit
Προδιαγραφές ⇛ Intel Core i7 920 │ ASUS PT6 | 6GB DDR3 │ Twintech GTS250 512MB │ SB X-Fi Titanium Fatality Champion Series | Acer HS244HQ LED 3D 24" 1920x1080
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
NickMrg
seniorTUX
seniorTUX
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 00:01
Τοποθεσία: Athens, Peristeri
Launchpad: nickmrg
IRC: NickMrg
Εκτύπωση

ΠροηγούμενηΕπόμενο

  • ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ
    ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Επιστροφή στο Εφαρμογές Άλλες-Διάφορες

cron