Odin σε Ubuntu  Το θέμα επιλύθηκε

...εφαρμογές για οτιδήποτε άλλο

Συντονιστής: konnn

Odin σε Ubuntu

Δημοσίευσηαπό ΓιάννηςΤ » 09 Φεβ 2015, 18:56

Το Odin είναι ένα πρόγραμμα μέσω του οποίου μπορείς να περάσεις διάφορα αρχεία στο κινητό σου. Λέγοντας αρχεία εννοώ τροποποιήσεις. Λέγοντας τροποποιήσεις εννοώ root μιας Android συσκευής, άλλη ROM και άλλα. Αυτό είναι ένα πρόγραμμα -δωρεάν- για τα Windows. Πώς μπορώ να το τρέξω μέσω Ubuntu; Ψιλοφοβάμαι απλά να το ανοίξω μέσω wine και να το τρέξω γιατί δεν θέλω ούτε να χάσω τα δεδομένα μου, ούτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Ξέρω ότι είναι πολύ συγκεκριμένο και εξειδικευμένο αυτό που ζητάω απλά αν υπάρχει κανείς που ξέρει και μπορεί να δώσει καμιά λύση ας μου πει :)
“I don't care if you're black, white, straight, bisexual, gay, lesbian, short, tall, fat, skinny, rich or poor. If you're nice to me, I'll be nice to you. Simple as that.”


Άβαταρ μέλους
ΓιάννηςΤ
punkTUX
punkTUX
 
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: 26 Οκτ 2011, 17:51
Τοποθεσία: Αθήνα
Εκτύπωση

Re: Odin σε Ubuntu

Δημοσίευσηαπό lepidas » 09 Φεβ 2015, 21:41

δεν υπαρχει το odin για Ubuntu και δε νομίζω να τρέχει μεσω wine.
τι ακριβως θες να κανεις
Άβαταρ μέλους
lepidas
superbTUX
superbTUX
 
Δημοσιεύσεις: 3326
Εγγραφή: 11 Μάιος 2011, 11:10
Εκτύπωση

Re: Odin σε Ubuntu

Δημοσίευσηαπό ΓιάννηςΤ » 10 Φεβ 2015, 00:09

lepidas έγραψε:δεν υπαρχει το odin για Ubuntu και δε νομίζω να τρέχει μεσω wine.
τι ακριβως θες να κανεις


Root σε Android με κνοξ 1 :/
Το χρειάζομαι για να ξαναφλασάρω τη στοκ επίσης μπας και γίνει καμιά βλακεία γιατί με κάτι βλακείες σαν kingo root μπορείς και να το κάνεις μέσω Android, αλλά εγώ θέλω καλό πράγμα.
“I don't care if you're black, white, straight, bisexual, gay, lesbian, short, tall, fat, skinny, rich or poor. If you're nice to me, I'll be nice to you. Simple as that.”


Άβαταρ μέλους
ΓιάννηςΤ
punkTUX
punkTUX
 
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: 26 Οκτ 2011, 17:51
Τοποθεσία: Αθήνα
Εκτύπωση

Re: Odin σε Ubuntu  Το θέμα επιλύθηκε

Δημοσίευσηαπό qsd330 » 10 Φεβ 2015, 00:22

το odin δεν τρεχει σε linux ... αυτο και το Gps ειναι οι δυο λογοι που δεν εχω φορμαρει ακομα τα windows
Spoiler: show
Λειτουργικό ⇛ Ubuntu 18.04 64bit , Windows 10
Intel ι5-4590 @ 3.30GHz ‖ RAM 8 GB ‖ ASUS B85M-E - bluechip Computer AG BUSINESSline
nVidia GF119 [GeForce GT 610] [10de:104a] {nvidia}
enp3s0: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller [10ec:8168] (rev 09) ‖ Dual Screen
Άβαταρ μέλους
qsd330
dudeTUX
dudeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: 06 Μαρ 2014, 23:16
Εκτύπωση

Re: Odin σε Ubuntu

Δημοσίευσηαπό ΓιάννηςΤ » 10 Φεβ 2015, 14:20

qsd330 έγραψε:το odin δεν τρεχει σε linux ... αυτο και το Gps ειναι οι δυο λογοι που δεν εχω φορμαρει ακομα τα windows


Πφφ! Ευχαριστώ όπως και να έχει :/
“I don't care if you're black, white, straight, bisexual, gay, lesbian, short, tall, fat, skinny, rich or poor. If you're nice to me, I'll be nice to you. Simple as that.”


Άβαταρ μέλους
ΓιάννηςΤ
punkTUX
punkTUX
 
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: 26 Οκτ 2011, 17:51
Τοποθεσία: Αθήνα
Εκτύπωση


  • ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ
    ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Επιστροφή στο Εφαρμογές Άλλες-Διάφορες

cron