Εργασία

...συζητήσεις περί τεχνολογίας για hardware, software, υπηρεσίες, κλπ (για ubuntu ... στο Γενικά)

Συντονιστές: Geochr, ubuderix

Εργασία

Δημοσίευσηαπό bobadillaS13 » 18 Ιαν 2015, 00:27

Καλησπέρα υπάρχει κάποιος που να αναλαμβάνει εργασία σε ubuntu η γνωρίζει κανείς κάποιον?Το θέμα της είναι ανάπτυξη ενός δρομολογητή διεργασιών που να διαχειρίζεται εργασίες στο υπόβαθρο , διασωλήνωση , ανακατεύθυνση εισόδου/ εξόδου .Ευχαριστώ.
bobadillaS13
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 18 Ιαν 2015, 00:24
Εκτύπωση

Re: Εργασία

Δημοσίευσηαπό konnn » 18 Ιαν 2015, 01:03

Καλησπέρα και καλώς ήρθες.

Ο σκοπός του φόρουμ είναι ανταλλαγή απόψεων και γνώσης σχετικά με οτιδήποτε αλλά πολύ περισσότερο το ανοικτό λογισμικό και το ubuntu.
Αν προχωράς την εργασία σου και δυσκολευτείς πολλοί θα χαρούν να σε βοηθήσουν στο σημείο αυτό ή να σου δώσουν μια άλλη προοπτική, όχι να λύσουν την εργασία.
Εσύ τι θα κερδίσεις αν κάποιος άλλος κάνει την εργασία για σένα;

Μεταφέρθηκε στην κατάλληλη ενότητα

1 Linux: Μέτριος ┃ Προγραμματισμός: Μέτριος ┃ Αγγλικά: Προχωρημένος
2 Desktop : Ubuntu 16.04 64bit
a Intel Core i3 CPU 530 2.93GHz ‖ RAM 3824 MiB ‖ Intel DH55HC -
b nVidia Device [10de:1040] (rev a1)
c eth0: Intel 82578DC Gigabit Network Connection
3 Notebook : Ubuntu 16.04 64 bit
a Intel Core i3-2365M CPU @ 1.40GHz ‖ RAM 3854 MiB ‖ LENOVO 20197
b Intel 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller
c 5 wlan0: Intel Centrino Wireless-N 2230 ⋮ eth0: Realtek RTL8101E/RTL8102E

Αυτόματη υπογραφή.
Άβαταρ μέλους
konnn
Συντονιστής
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 3568
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2010, 17:54
Τοποθεσία: Καλαμάτα
Launchpad: konnn
Εκτύπωση

Re: Εργασία

Δημοσίευσηαπό bobadillaS13 » 18 Ιαν 2015, 01:21

1ον θεώρησα πως η ενότητα αυτή είναι η κατάλληλη και λόγω της ονομασίας αλλα και λόγω παρόμοιων post που μαθητές-φοιτητές ζητάνε βοήθεια κλπ.2ον είμαι φοιτητής έχω κάνει ήδη την πρώτη εργασία και αυτή δεν την προλαβαίνω λόγω περιορισμένου χρόνου αλλά αυτό είναι απολύτως προσωπικό και δεν νομίζω να σε αφορά οπότε κακώς το έθιξες.3ον εσύ είσαι ο συντονιστής του forum οπότε αν κρίνεις ότι η δημοσίευση που έκανα θίγει εσένα προσωπικά αλλά και τη λειτουργία του forum νομίζω έχεις το δικαίωμα να την διαγράψεις ( και χωρίς την συγκατάθεσή μου).4ον αποψή μου είναι ότι ειδικά στις μέρες μας το να προσφέρεις εργασία σε κάποιον (όποιο και αν είναι το ποσό) είναι όαση μπροστά στις δυσκολίες που αντιμετωπίζουμε οπότε πάλι είμαι ενάντια στη στάση σου . φιλικά.
bobadillaS13
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 18 Ιαν 2015, 00:24
Εκτύπωση

Re: Εργασία

Δημοσίευσηαπό eliasps » 18 Ιαν 2015, 01:47

Καλησπέρα και από εμένα.

Η δημοσίευσή σου δεν θίγει κανέναν νομίζω. Όπως ανέφερε ο konnn παραπάνω, ο σκοπός του φόρουμ είναι μεν η βοήθεια χρηστών σε ότι αφορά το ελεύθερο λογισμικό και κυρίως το Ubuntu, αλλά ακόμη σημαντικότερο είναι αυτή η βοήθεια να είναι δημόσια και προσβάσιμη από όλους ώστε εκτός από εκείνον που τη ζητάει και τη λαμβάνει άμεσα, να επωφεληθούν από την όλη διαδικασία της επίλυσης ενός προβλήματος, είτε άμεσα εφαρμόζοντας ό,τι συζητήθηκε, είτε έμμεσα για τον διαμοιρασμό της γνώσης και για λόγους εκμάθησης.

Μπορείς κάλλιστα να δημοσιεύσεις εδώ τις λεπτομέρειες της εργασίας και όποιος γνωρίζει να σε βοηθήσει να την ολοκληρώσεις, αλλά και όποιος διαβάζει το θέμα, να μάθει κάτι από αυτή την ιστορία. Μπορεί η προσωπική σου άποψη για την επίλυση εργασιών να είναι όποια είναι, αλλά το φόρουμ σε γενικές γραμμές λειτουργεί βάσει της φιλοσοφίας που πηγάζει από το ΕΛ/ΛΑΚ.

Συνεπώς, αν θες κάποιον να σε βοηθήσει στην εργασία σου μέσω προσωπικών μηνυμάτων έναντι αμοιβής, απευθύνεσαι σε λάθος φόρουμ, γιατί ουσιαστικά μας παραθέτεις μία αγγελία. Αν θες βοήθεια από τα μέλη του φόρουμ για εργασία σχετική με το Ubuntu ή και τον προγραμματισμό, είσαι στο σωστό φόρουμ.
Οπότε αν θες να γίνει μία ανοιχτή συζήτηση, με την προοπτική να επωφεληθείς εσύ αλλά και όσοι διαβάζουν το νήμα, γράψε εδώ τις λεπτομέρειες της εργασίας και περίμενε για περισσότερες απαντήσεις.

Επίσης φιλικά.
Άβαταρ μέλους
eliasps
antiwinTUX
antiwinTUX
 
Δημοσιεύσεις: 4017
Εγγραφή: 16 Δεκ 2011, 22:25
Τοποθεσία: Αθήνα, Αττική
Launchpad: eliasps
IRC: eliasps
Εκτύπωση


Επιστροφή στο Περί Τεχνολογίας

cron