Bug Toolbar [simdock]

...unity, kde, gnome, xfce, κλπ ...compiz, κλπ

Συντονιστής: adem1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Αν έχετε πρόβλημα με την λειτουργία του unity δοκιμάστε να το επαναφέρετε με την παρακάτω εντολή σε τερματικό.
unity --reset (ισχύει μέχρι και την 12.04)

Bug Toolbar [simdock]

Δημοσίευσηαπό GSK » 06 Ιούλ 2008, 16:01

Γεια σε ολους, αντιμετωπιζω προβλημα με το simdock που πιστευω οτι γνωριζετε ηδη τι ειναι και ποια η λειτουργεια του. Λοιπον, το εγκατεστησα και οταν παω να το τρεξω με απενεργοποιημενο τον εξωτερικο σκληρο δισκο μου εμφανιζονται τα παρακατω μυνηματα.
Κώδικας: Επιλογή όλων
error could not load the image backround



Ενα αλλο παραθυρο αμεσως μετα γραφει :
Κώδικας: Επιλογή όλων
can't load imafe from file '/media/LaCie/wallpapers/capitalism-pyramid.jpg' file does not exist 


Lacie ειναι ο εξωτερικος μου δισκος, capitalism ειναι ενα wallpaper που εχω. Τι σχεση εχουν αυτα με το simdock, γιατι μου εμφανιζονται τα συγκεκριμενα μυνηματα οταν προσπαθω να τρεξω το simdock και τι σχεση μπορουν να εχουν μεταξυ τους? Καταλαβαινω οτι ο υπολογιστης θελει να εμφανισει το τελευταιο wallpaper που του ειχες θεσει και με κλειστο το σκληρο δεν βρισκει την τοποθεσια για να το φορτωσει επειδη το αρχειο ειναι σωσμενο εκει, δεκτο, αλλα γιατι μου το βγαζει σαν error την ωρα που παω να τρεξω το simdock?

Οταν ενεργοποιω τον εξ. σκληρο ή αντιγραφω το συγκεκριμενο wallpaper στον σκληρο και βαζω τον υπολογιστη να το φορτωνει απο εκει, το προηγουμενο μυνημα δεν εμφανιζεται πλεον. Συνεχιζω ομως να εχω ενα παρομοιο προβλημα
Κώδικας: Επιλογή όλων
Can't load image from file /usr/share/firefox/icons/mozicon128.png 


Το καταλαβαινω και αυτο γιατι /usr/share/firefox/icons/ φακελος δεν υπαρχει, αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως μπορω να διορθωσω κατι τετοιο.

Εκγατεστησα και το AWN αλλα δεν μου το ανοιγει καν οταν προσπαθω να το τρεξω (την εγκατασταση του την εκανα χωρις να απεγκαταστησω το simdock και δεν ξερω εαν επηρεαζει αυτο). Τελος παντων για να μην σας κουραζω εαν μπορει καποιος να με βοηθησει με αυτο ή την πιθανοτητα να προσθεσω launcher χειροκινητα(εαν ειναι εκει το προβλημα) ή εαν εχει να προτεινει καποιο αλλο toolbar manager που δεν θα αντιμετωπιζω τα ιδια προβληματα θα του ημουν ευγνωμων.
Ευχαριστω πολυ
Linux: Χαμηλό ┃ Προγραμματισμός: Όχι ┃ Αγγλικά: Καλά/
Ubuntu 11.10 / Win7 64-bit │ Version N/A│ Build Date : N/A
Intel Pentium Dual Core CPU E2180 @2.00GHz │ASUS P5KPL SE │ sus P5B SE 2.0 GiB Samsung │Asus 6450 Silent 1GB DDR3│ Ethernet Wired με Dlink DSL-2680 │ Realtek │ Acer X223W 16:10 1680x1050
Άβαταρ μέλους
GSK
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 19 Ιουν 2008, 18:14
Τοποθεσία: Undercity
Εκτύπωση

Επιστροφή στο Περιβάλλον Εργασίας / Εμφάνιση / Εφέ / Customization