Παρουσίαση Βασική Εγκατάσταση-ρύθμιση WebServer - 04/11/2018

Εκδηλώσεις / ανακοινώσεις του GREEK.L.U.G. (Θεσσαλονίκη)

Παρουσίαση Βασική Εγκατάσταση-ρύθμιση WebServer - 04/11/2018

Δημοσίευσηαπό greeklug » 01 Νοέμ 2018, 01:36

Ο GreekLUG σας προσκαλεί την Κυριακή 04 Νοεμβρίου στις 12:00, στην έδρα του συλλόγου για την παρουσίαση για την παρουσίαση "Βασική Εγκατάσταση και ρύθμιση WebServer".

Η παρουσίαση περιλαμβάνει τα βήματα εγκατάστασης ενός GNU/Linux Server και την εγκατάσταση και χρήση ενός WebServer με του ανοικτού κώδικα Panel, Virtualmin.

Στα πλαίσια της παρουσίασης θα γίνει αναφορά σε θέματα όπως, κατάτμηση δίσκων MSDOS/GPT | LVM | RAID, ρύθμιση vhost στο Virtualmin Panel, ρύθμιση Apache / PHP και της βάσης δεδομένων MariaDB.

Η παρουσίαση θα γίνει στην έδρα του GreekLUG – Δημοτικό Κέντρο Ελεύθερου Λογισμικού, Εγνατίας 96 στην Πυλαία Θεσσαλονίκης.

Εικόνα
Ελληνική Ένωση Φίλων ΕΛ/ΛΑΚ | GreekLUG
Άβαταρ μέλους
greeklug
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 24 Ιαν 2012, 14:05
Εκτύπωση

Re: Παρουσίαση Βασική Εγκατάσταση-ρύθμιση WebServer - 04/11/

Δημοσίευσηαπό kosmos890 » 01 Νοέμ 2018, 14:20

Μπράβο για τις δραστηριότητες του συλλόγου σας.
'Εχω παρακολουθήσει μερικά videos στο κανάλι του youtube GreekLUG, μιάς και κατοικώ σε άλλη πολή.
Μία παρατήρηση μόνο : Κατά την βιντεοσκόπηση, κάντε ζοομ στο πανί του προτζέκτορα για να είναι ευδιάκριτα τα όσα παρουσιάζει ο ομιλητής.
Σε αυτό το video με το ίδιο θέμα δίνονται πολύ χρήσιμες πληροφορίες αλλά δεν μπορείς να καταλάβεις τι δείχνει ο προτζέκτορας.
Για παράδειγμα, στο πρόσφατο video του Salih (Παρουσιάση του Ubuntu 18.04) υπάρχει σωστή λήψη.
Η κριτική μου είναι καλοπροαίρετη και δεν έχω πρόθεση να μειώσω την προσπάθεια.
Αναμένω το νέο σας video !
kosmos890
punkTUX
punkTUX
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 18 Ιαν 2010, 15:13
Τοποθεσία: Λάρισα
Εκτύπωση


  • ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ
    ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Επιστροφή στο Εκδηλώσεις / Ανακοινώσεις GREEK.L.U.G.