3ο Αντιρατσιστικό Φεστιβάλ Χανιά

Εκδηλώσεις / Ανακοινώσεις Chania L.U.G.

Re: 3ο Αντιρατσιστικό Φεστιβάλ Χανιά

Δημοσίευσηαπό linuxman » 27 Αύγ 2010, 16:20

ΠΑΤΕΝΤΙΑΡΗΣ έγραψε:Μα και αυτοί που το οργάνωσαν δεν ρώτησαν τους άλλους, που δεν ήθελαν και το έκαναν ελεύθερα, εγώ δεν μπορώ να έχω την ελευθερία να πω την αντίθετη άποψή μου; Πολύ δικτατορικό το βλέπω αυτό

Off topic:
Το βλέπεις έτσι , μήπως θα έπρεπε να γίνει έτσι κάποτε , για να ξεκαθαρίσει το τοπίο , γιατί από λαμόια έχουμε πήξει και χώρα κατάντησε να ζητά ελεημοσύνη.
Όσο για το θέμα πολύ ρατσιστικό μου ακούγεται αυτό που λες .
Αν θες να προβάλεις τις απόψεις σου περί του θέματος άνοιξε ένα blog και γράψε τι σκέφτεσαι και μην το κάνεις εδώ δεν είναι χώρος για τέτοια .
Οδηγίες προς Νεοεισερχόμενους
1 Γνώσεις Linux: Πολύ καλό ┃ Προγραμματισμού: Ικανοποιητικό ┃ Αγγλικών: Ικανοποιητικό
2 Linux Mint 17.1 Rebecca 3.13.0-37-generic 64bit (el_GR.UTF-8, X-Cinnamon cinnamon)
3 Intel Core i5-2310M CPU @ 2.10GHz ‖ RAM 3866 MiB ‖ Dell Inc. 0D7C51 - Dell Inc. Dell System Vostro 3750
4 Intel 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics [8086:0116] {i915}
5 wlan0: Intel Centrino Wireless-N 1030 [Rainbow Peak] [8086:008a] (rev 34) ⋮ eth0: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller [10ec:8168] (rev 06)
http://www.greeklug.gr
Άβαταρ μέλους
linuxman
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 10378
Εγγραφή: 10 Μάιος 2008, 20:41
Τοποθεσία: Thessaloniki / Macedonia / Greece
Εκτύπωση

Re: 3ο Αντιρατσιστικό Φεστιβάλ Χανιά

Δημοσίευσηαπό headless » 27 Αύγ 2010, 18:57

Σε αυτό το σημείο να θυμίσω μόνο πως,όπως είπε ο Desmond Tutu

One of the sayings in our country is Ubuntu - the essence of being human. Ubuntu speaks particularly about the fact that you can't exist as a human being in isolation. It speaks about our interconnectedness. You can't be human all by yourself, and when you have this quality - Ubuntu - you are known for your generosity.
We think of ourselves far too frequently as just individuals, separated from one another, whereas you are connected and what you do affects the whole world. When you do well, it spreads out; it is for the whole of humanity.


Επειδή ορισμένες λέξεις έχουν κι ένα περιεχόμενο βαθύτερο πίσω από τη βιτρίνα τους,και αυτό οφείλουμε να μην το ξεχνάμε.
Ειδικά σε μια τέτοια κοινότητα λοιπόν,όπως είπε και κάποιος νωρίτερα,δεν έχουν θέση η ξενοφοβία,ο ρατσισμός,η μισαλλοδοξία.
Χωρίς να θέλω να στιγματίσω τον φίλο για τις απόψεις του - άλλωστε δικές σου είναι,ποιός είμαι εγω που θα σου τις αλλάξω - θα τον προέτρεπα όμως να διαβάσει δυο πράγματα για το ubuntu σαν φιλοσοφία,και πώς αυτή μπορεί να εφαρμοστεί στην καθημερινή μας ζωή.
Γνώσεις ⇛ Linux: Καλές ┃ Προγραμματισμός: Μέτριος ┃ Αγγλικά: Καλά
Λειτουργικό: debian wheezy/sid 64-bit (en_US.utf8)
Προδιαγραφές ⇛ CPU: 2x Intel Core2 Duo CPU E8400 3.00GHz │ RAM 3965 MiB │ ASUS INC. P5QL/EPU
Κάρτα γραφικών: nVidia GF104 [GeForce GTX 460] [10de:0e22]
Δίκτυα: eth0: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10ec:8168]
My Blog
Άβαταρ μέλους
headless
powerTUX
powerTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 14 Μάιος 2008, 17:30
Τοποθεσία: Αθήνα
Launchpad: headl3ss
IRC: h3adl3ss
Εκτύπωση

Re: 3ο Αντιρατσιστικό Φεστιβάλ Χανιά

Δημοσίευσηαπό ΠΑΤΕΝΤΙΑΡΗΣ » 03 Σεπ 2010, 03:47

linuxman έγραψε:Off topic:
Το βλέπεις έτσι , μήπως θα έπρεπε να γίνει έτσι κάποτε , για να ξεκαθαρίσει το τοπίο , γιατί από λαμόια έχουμε πήξει και χώρα κατάντησε να ζητά ελεημοσύνη.
Όσο για το θέμα πολύ ρατσιστικό μου ακούγεται αυτό που λες .
Αν θες να προβάλεις τις απόψεις σου περί του θέματος άνοιξε ένα blog και γράψε τι σκέφτεσαι και μην το κάνεις εδώ δεν είναι χώρος για τέτοια .

Εγώ είμαι ποιο νότια, θα έλεγα στο κέντρο και όμως σκέπτομαι όλους τους πατριώτες μου από βορά έως νότο (ακόμη και τους υπόδουλους που πολλοί τους ξεχνάτε) γιατί τους αγαπάω και αγωνίζομαι γι' αυτούς και άν πάθουμε κάτι σαν έθνος να ξέρετε ότι την κεντρική Ελλάδα θα την φυλάξουν περισσότερο. Εσείς όμως που είστε βόρεια και βάλλεστε περισσότερο σαν περιοχή θα έπρεπε να σας ενδιαφέρει περισσότερο από εμάς γιατί θα σας πουλήσουν πρώτους. Όμως τις ιδέες σας αυτές που δεν είναι δικές σας αλλά αποτέλεσμα της πλύσεως του εγκεφάλου που γίνετε εδώ και χρόνια στους Έλληνες από την επιβολή των παγκοσμιοποιητών Εβραίων, προς τις διαβρωμένες κυβερνήσεις μας και τελευταία τις πρωτοπόρες στην παγκοσμιοποίηση προδοτικές εσχάτης προδοσίας δικές μας κυβερνήσεις αποτελούμενες από μιγάδες και Εβραίους με αλλαγμένα Ελληνοποιημένα ονόματα, ρωτήστε π.χ. και τους Πακιστανούς να δείτε έχουν και αυτοί τις ίδιες ιδέες; Ρωτήστε τους αν σας δίνουν και εσάς στο Πακιστάν ιθαγένεια, γιατί τους δικούς μας τους Καλάς τους έχουν περιορίσει στα υψίπεδα και δεν έχουν τα ίδια προνόμια με τους υπόλοιπους Πακιστανούς. Χάριν των ιδεών μου αυτών είμαστε ελεύθεροι τόσα χρόνια και χάρη των ιδεών σας ξανά υποδουλωνόμαστε. Θα ξυπνήσετε μία ημέρα και θα είστε υπό Τουρκική ή Σκοπιανή κατοχή.
Όσο για το πως ξεκαθαρίζει το τοπίο ρωτήστε τους Ουτσεκάδες στο Κοσσυφοπέδιο που ξεκαθάριζαν τους Σέρβους οι οποίοι και αυτοί θέλουν να μας πιούν το αίμα ή τους Τούρκους που σκότωναν τους Αρμένιους κατά εκατομμύρια και τους Έλληνες της Μικράς Ασίας και του Πόντου. Έτσι πρέπει να καθαρίσουμε και εμείς τους δικούς μας προδότες που πάνε να κάνουν καινούριες γενοκτονίες.
Αυτά τα λαμόγια δεν είναι μόνο αυτό αλλά και προδότες εσχάτης προδοσίας για πολλαπλές φορές, αλλά δεν έχουν υποχρέωση να βοηθήσουν τους αλλοδαπούς αλλά τους Έλληνες.
Αν σου φαίνεται ρατσιστικό αυτό δες τι κάνουν τα άλλα κράτη γύρω, που πότε βουλιάζουν τα καράβια και πότε τους διώχνουν ενώ έχουν μικρότερα ποσοστά αλλοδαπών από εμάς και κατάλαβε. Αν τους συμπονάτε δείξτε τους την αγάπη σας στέλνοντάς τους βοήθεια στην πατρίδα τους αλλά να καθίσουν εκεί γιατί εγώ δεν θέλω να πάθω άλλο Πακιστανοσόκ όπως δεν θέλουν και οι τουρίστες που έρχονται εδώ και λένε ότι δεν θα ξανά έρθουν ποτέ γιατί αν ήθελαν να πάνε στην Ινδία και στην Αφρική θα πήγαιναν και ότι έπαθαν και αυτοί Πακιστανοσόκ.
Το πιο ρατσιστικό όμως είναι αυτό που θα γίνει μετά την υποβολή αυτού του μηνύματος που θα το κλειδώσουν.
Με τις καλύτερες ευχές μου πατριώτες διότι τις χρειάζεστε και ας έχουμε διαφορετικές απόψεις στο θέμα.
Τέλος μην μου απαντήσετε δεν θα απαντήσω διότι ούτως η άλως θα κλειδωθεί.
1 Γνώσεις Linux: Λίγες ┃ Προγραμματισμού: Ὄχι ┃ Αγγλικών: Λίγα
2 Ubuntu 12.04 precise 3.2.0-29-generic 64bit (el_GR.UTF-8), Ubuntu 3.2.0-27-generic
3 AMD Phenom II X4 965 Processor 3,4 GHZ‖ RAM Corsair DDR3 2X2GB=3954 MiB ‖ MSI 870A-G54 (MS-7599) - MSI MS-7599
4 nVidia GT215 ZOTAC [GeForce GT 240] [10de:0ca3] (rev a2)
5 eth0: Realtek RTL-8169 Gigabit Ethernet [10ec:8169] (rev 10) ⋮ eth1: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10ec:8168] (rev 03)
6 Ὁθόνη: EIZO FlexScan S1910
7 Τροφοδοτικό: CORSAIR HX620W
ΠΑΤΕΝΤΙΑΡΗΣ
punkTUX
punkTUX
 
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: 12 Οκτ 2009, 23:59
Εκτύπωση

Re: 3ο Αντιρατσιστικό Φεστιβάλ Χανιά

Δημοσίευσηαπό monkgr » 03 Σεπ 2010, 09:44

Off topic:
Πρὸς συντονιστὲς: Μὴν κλειδώσετε τὸ θέμα, κάνοντὰς του τὸ χατῆρι νὰ καμαρώνει ὅτι «τὸν φιμώνετε». Ἁπλῶς ἀγνοῆστε τον καὶ μὴν ἀπαντήσει κανεὶς στὰ ὅσα προκλητικά, ρατσιστικὰ καί, φυσικά, ἀνορθόγραφα παραθέτει ὁ «πατριώτης». Ἔτσι κι ἀλλοιῶς, εἶναι τελείως ἐκτὸς θεματικῆς τοῦ φόρουμ - γιὰ τέτοια flamewars ὑπάρχουν οὐκ ὀλίγα σχετικὰ μέρη στὸ Διαδίκτυο.
Μήγαρις ἔχω ἄλλο στὸ νοῦ μου, πάρεξ ἐλευθερία καὶ γλῶσσα; (Διονύσιος Σολωμός)

[i][color=#FF0040]Γνώσεις ⇛ Linux: Μέτριο ┃ Προγραμματισμός: Μόνο LaTeX ┃ Ἀγγλικά: Καλά
Άβαταρ μέλους
monkgr
daemonTUX
daemonTUX
 
Δημοσιεύσεις: 924
Εγγραφή: 26 Μαρ 2009, 21:07
Τοποθεσία: Ρόδος
Εκτύπωση

Re: 3ο Αντιρατσιστικό Φεστιβάλ Χανιά

Δημοσίευσηαπό taratatzoum » 12 Σεπ 2010, 20:07

ΠΑΤΕΝΤΙΑΡΗΣ έγραψε:Μα και αυτοί που το οργάνωσαν δεν ρώτησαν τους άλλους, που δεν ήθελαν και το έκαναν ελεύθερα, εγώ δεν μπορώ να έχω την ελευθερία να πω την αντίθετη άποψή μου; Πολύ δικτατορικό το βλέπω αυτό


Τα λεφτά για την διοργάνωση τα έδωσε η ένωση αποστράτων Σαλαμινομάχων και η λέσχη Μίλντεμπεργκ.
Φιλική συμμετοχή είχαν οι Πεφωτισμένοι και ένα παρακλάδι Σαϊεντολόγων από το Κιρβιστάν.
Δεν ξέρω αν σε κάλυψα, αν όχι μπορείς να μας ρωτήσεις απευθείας http://www.chania-lug.gr/
Ιστολόγιο
1 Γνώσεις → Linux: Προχωρημένος ┃ Προγραμματισμός: Μέτριος ┃ Αγγλικά: Προχωρημένος
2 Λειτουργικό → Slackware 13.37.0 64-bit (el_GR.utf-8)
3 Προδιαγραφές → CPU: 8x Intel Core i7 CPU Q 740 1.73GHz ‖ RAM 3894 MiB ‖ Dell Inc. - Dell Inc. Inspiron N5010
4 Κάρτες γραφικών: ATI Redwood [Radeon HD 5600 Series] ⎨1002:68c1⎬
5 Δίκτυα: wlan0: Broadcom BCM4313 802.11b/g/n Wireless LAN Controller ⎨14e4:4727⎬ ⋮ eth0: Realtek RTL8101E/RTL8102E PCI Express Fast Ethernet controller ⎨10ec:8136⎬
taratatzoum
daemonTUX
daemonTUX
 
Δημοσιεύσεις: 849
Εγγραφή: 10 Μάιος 2008, 20:29
Τοποθεσία: Χανιά
Launchpad: rizitis
IRC: rizitis or rtz
Εκτύπωση

Re: 3ο Αντιρατσιστικό Φεστιβάλ Χανιά

Δημοσίευσηαπό malos » 12 Σεπ 2010, 21:08

ΠΑΤΕΝΤΙΑΡΗΣ έγραψε: Θα ξυπνήσετε μία ημέρα και θα είστε υπό Τουρκική ή Σκοπιανή κατοχή.


Και τι πειράζει;
Θεωρείς ότι σήμερα ζούμε καλύτερα και είμαστε ελεύθεροι;
Επεξεργαστής: AMD Ryzen 9 5900x
Μνήμη Gskill 16gb (2X8gb), 3200 mh, CL 14
Μητρική: Asrock X570 phantom gaming X
Τροφοδοτικό: Corsair 850 platinum
Δίσκος: SSD Corsair MP600 (1 TB)
Άβαταρ μέλους
malos
saintTUX
saintTUX
 
Δημοσιεύσεις: 1230
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2008, 12:00
Εκτύπωση

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Εκδηλώσεις / Ανακοινώσεις Chania L.U.G.

cron