Σχετικά με την Python

...περί ασύγχρονων μαθημάτων

Σχετικά με την Python

Δημοσίευσηαπό Giwrgos » 18 Οκτ 2009, 21:08

Τελειώσα την μελέτη του βιβλίου μέσω των οποίων γίνονται τα μαθήματα της Python. Απογοητεύτικα φυσικά διαπυστόνοντας πως ο μόνος τρόπος να δημιουργήσεις ένα πρόγραμμα με κάποια ουσιώδη λειτουργία είναι να μελετηθεί η πρότυπη βιβλιοθήκη! Θα ήθελα να μάθω πως μπορώ να δημιουργήσω πρόγραμμα ώστε να έχω μια πιο...γραφική αλληλεπίδραση ! Κάτι σαν το Visual Studio αλλα φυσικά χωρίς έτυμη φόρμα έτοιμα tools...γενικά δεν μαρέσουν τα έτοιμα!θέλω να τα φτιάχνω εγώ!Καταλάβατε νομίζω τι λέω! έχω εγκατεστημένα -->"Dr Python","Editra","Geany","Glade Interface Designer"," PyCrust","PyShell","wxGlade","XRCed". Μπορεί κάποιο απο αυτά να με βοηθήσει; Και αν ναι, κάποιο tutorial ?
Φυσικά δεν έχω σκοπό να ασχολιθώ με αυτά προς το παρόν αφού θέλω πρώτα να λύσω διάφορα προβλήματα να εξασκηθώ στον κώδικα και να ψάξω λίγο την πρότυπη βιβλιοθήκη.
Περιμένω!
Giwrgos
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009, 19:16
Εκτύπωση

Re: Σχετικά με την Python

Δημοσίευσηαπό da_perama1 » 18 Οκτ 2009, 21:50

Θα ήθελα να μάθω πως μπορώ να δημιουργήσω πρόγραμμα ώστε να έχω μια πιο...γραφική αλληλεπίδραση !

Αυτό ελπίζουμε να αποτελέσει μια νέα σειρά μαθημάτων. Μέχρι τότε μπορείς να πάρεις μια γεύση εδώ.
1 Γνώσεις Linux: Ικανοποιητικό ┃ Προγραμματισμού: Πολύ καλό ┃ Αγγλικών: Πολύ καλό
2 Ubuntu 13.04 precise 64bit (el_GR.UTF-8), Ubuntu 3.0.0-17-generic
3 Intel Core i5 CPU 650 3.20GHz ‖ RAM 7783 MiB ‖ Intel DH55TC -
4 Intel Core Processor Integrated Graphics Controller [8086:0042] (rev 02)
5 eth0: Intel 82578DC Gigabit Network Connection [8086:10f0] (rev 06)
da_perama1
punkTUX
punkTUX
 
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2008, 20:35
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Εκτύπωση


  • ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ
    ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση Μαθημάτων - Προτάσεις