Σελίδα στο Facebook για το Ubuntu (Ανεπίσημη)

Συζήτηση - Ιδέες - Δράσεις για την προώθηση του Ubuntu και του ΕΛΛΑΚ

Σελίδα στο Facebook για το Ubuntu (Ανεπίσημη)

Δημοσίευσηαπό jemadux » 09 Νοέμ 2009, 21:22

filippos.xf 29/3/2010 έγραψε:Ενημερωτική σημείωση. Το παρόν νήμα, έχει ως θέμα μια σελίδα στο Facebook που δεν είναι επίσημη της ελληνικής κοινότητας του Ubuntu.
Η κοινότητα Ubuntu-gr έχει επίσημη ομάδα στο Facebook και είναι αυτή εδώ.


Μαγκες εχω δημιουργησει μια σελιδα στο fb και θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας ....

η ιστοσελιδα ειναι Ubuntu στο facebook

αμα ψηνεστε μπορειτε να με στειλετε πμ απο εδω με το ονομα που εχετε στο fb ωστε να σας κανω Admin στην σελιδα ......
Τελευταία επεξεργασία από filippos.xf και 29 Μαρ 2010, 08:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: βελτίωση τίτλου + ενημερωτική σημείωση 29/10
1 Γνώσεις Linux: ✅✅✅✔️✔️ ┃ Προγραμματισμού: ✔️✔️✔️✔️✔️ ┃ Αγγλικών: ✅✅✅✔️✔️
2 Debian Stable (en_US.UTF-8)
3 AMD Ryzen 5 2500U Radeon Vega Mobile Gfx ‖ RAM 16MiB ‖ Dell Inspiron 3585
4 Radeon Vega Mobile Gfx
5 Qualcomm Atheros QCA9377 802.11ac Wireless Network Adapter
Άβαταρ μέλους
jemadux
daemonTUX
daemonTUX
 
Δημοσιεύσεις: 841
Εγγραφή: 27 Σεπ 2009, 19:39
Τοποθεσία: /dev/null
IRC: jemadux
Εκτύπωση

Re: Ubuntu ~ Σελιδα στο facebook....

Δημοσίευσηαπό filippos.xf » 10 Νοέμ 2009, 10:10

Καλημέρα!

Όταν λες ότι θέλεις λίγο βοήθεια, εννοείς απλά να προσθέσουμε την σελίδα fan page στο προφίλ μας;

Θα κάνω κάποιες συστάσεις φιλικά.

Αν τύχει και αναφέρεις την κοινότητα Ubuntu-gr να είσαι προσεκτικός στα λεγόμενα σου, σε καμία περίπτωση να μην είσαι απότομος.
Καλό είναι να μην αναφέρεις στον τοίχο της σελίδας λόγια όπως "Μην λερωνετε το συστημα σας με windows" και τέτοια, καλό είναι να μην αναφέρεσαι καθόλου στα Windows, τα Mac ή δεν ξέρω και εγώ τι. Εκεί που πρέπει να επικεντρωθούμε είναι στο πως μπορούμε να προσφέρουμε στο αγαπημένο λειτουργικό μας σύστημα και στην κοινότητα.
Επίσης το ότι το Ubuntu είναι δωρεάν δεν πρέπει να το θέτουμε ως το μόνο δυνατό σημείο αυτού του λειτουργικού συστήματος γιατί έτσι και αλλιώς δεν είναι το μόνο, αν είναι να αναφέρουμε πως είναι δωρεάν ως βιτρίνα.. καλό είναι να το συνδυάσουμε με τις ελευθερίες που παρέχει μαζί.
filippos.xf
superbTUX
superbTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2866
Εγγραφή: 14 Μαρ 2009, 04:58
Εκτύπωση

Re: Ubuntu ~ Σελιδα στο facebook....

Δημοσίευσηαπό jemadux » 10 Νοέμ 2009, 10:41

εννοώ ότι μπορείτε να είστε μέλη σαφώς αλλα επειδή είμαστε μια κοινότητα στο ubuntu μπορώ να σας γράφετε στο τοίχο ως "ubuntu ένα δωρεάν λειτουργικό σύστημα "

αρκεί βεβαια να το ζητήσετε

δεν μπορώ να είμαι ένας και να χρησιμοποιώ την σελίδα για τους πείσω τους περισσοτερους από το fb ...
πρέπει να είμαστε μια ομάδα ώστε να τους αλλάξουμε τα φώτα....

Off topic:
μια κοπέλα της γειτονιάς μου δεν άντεξε με τα windows χρ ..της έβαλα το αγαπημένο μας ubuntu και μπόρεσε να κάνει πράγματα που δεν φανταζόταν(το μονο πρόβλημα ήταν ότι δεν exei καλή κάρτα γραφικών) και δε μπορεί να κάνει τίποτα για τα εφέ
1 Γνώσεις Linux: ✅✅✅✔️✔️ ┃ Προγραμματισμού: ✔️✔️✔️✔️✔️ ┃ Αγγλικών: ✅✅✅✔️✔️
2 Debian Stable (en_US.UTF-8)
3 AMD Ryzen 5 2500U Radeon Vega Mobile Gfx ‖ RAM 16MiB ‖ Dell Inspiron 3585
4 Radeon Vega Mobile Gfx
5 Qualcomm Atheros QCA9377 802.11ac Wireless Network Adapter
Άβαταρ μέλους
jemadux
daemonTUX
daemonTUX
 
Δημοσιεύσεις: 841
Εγγραφή: 27 Σεπ 2009, 19:39
Τοποθεσία: /dev/null
IRC: jemadux
Εκτύπωση

Re: Ubuntu ~ Σελιδα στο facebook....

Δημοσίευσηαπό linuxman » 10 Νοέμ 2009, 15:45

usernameKG έγραψε:εννοώ ότι μπορείτε να είστε μέλη σαφώς αλλα επειδή είμαστε μια κοινότητα στο ubuntu μπορώ να σας γράφετε στο τοίχο ως "ubuntu ένα δωρεάν λειτουργικό σύστημα "

αρκεί βεβαια να το ζητήσετε

δεν μπορώ να είμαι ένας και να χρησιμοποιώ την σελίδα για τους πείσω τους περισσοτερους από το fb ...
πρέπει να είμαστε μια ομάδα ώστε να τους αλλάξουμε τα φώτα....

Off topic:
μια κοπέλα της γειτονιάς μου δεν άντεξε με τα windows χρ ..της έβαλα το αγαπημένο μας ubuntu και μπόρεσε να κάνει πράγματα που δεν φανταζόταν(το μονο πρόβλημα ήταν ότι δεν exei καλή κάρτα γραφικών) και δε μπορεί να κάνει τίποτα για τα εφέ

Off topic:
Άμα είναι και καλή :mrgreen: κάνε τις δώρο μία :mrgreen:
Οδηγίες προς Νεοεισερχόμενους
1 Γνώσεις Linux: Πολύ καλό ┃ Προγραμματισμού: Ικανοποιητικό ┃ Αγγλικών: Ικανοποιητικό
2 Linux Mint 17.1 Rebecca 3.13.0-37-generic 64bit (el_GR.UTF-8, X-Cinnamon cinnamon)
3 Intel Core i5-2310M CPU @ 2.10GHz ‖ RAM 3866 MiB ‖ Dell Inc. 0D7C51 - Dell Inc. Dell System Vostro 3750
4 Intel 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics [8086:0116] {i915}
5 wlan0: Intel Centrino Wireless-N 1030 [Rainbow Peak] [8086:008a] (rev 34) ⋮ eth0: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller [10ec:8168] (rev 06)
http://www.greeklug.gr
Άβαταρ μέλους
linuxman
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 10378
Εγγραφή: 10 Μάιος 2008, 20:41
Τοποθεσία: Thessaloniki / Macedonia / Greece
Εκτύπωση

Re: Σελίδα στο Facebook για το Ubuntu (Ανεπίσημη)

Δημοσίευσηαπό jemadux » 17 Απρ 2010, 12:31

εε...επειδη με εiχaν διαγραψει το acc δεν υπαρχει admin
1 Γνώσεις Linux: ✅✅✅✔️✔️ ┃ Προγραμματισμού: ✔️✔️✔️✔️✔️ ┃ Αγγλικών: ✅✅✅✔️✔️
2 Debian Stable (en_US.UTF-8)
3 AMD Ryzen 5 2500U Radeon Vega Mobile Gfx ‖ RAM 16MiB ‖ Dell Inspiron 3585
4 Radeon Vega Mobile Gfx
5 Qualcomm Atheros QCA9377 802.11ac Wireless Network Adapter
Άβαταρ μέλους
jemadux
daemonTUX
daemonTUX
 
Δημοσιεύσεις: 841
Εγγραφή: 27 Σεπ 2009, 19:39
Τοποθεσία: /dev/null
IRC: jemadux
Εκτύπωση


  • ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ
    ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Επιστροφή στο Ubuntu-gr Marketing