Αγορά Εργασίας

Re: Αγορά Εργασίας

Δημοσίευσηαπό headless » 28 Νοέμ 2011, 14:03

Νομίζω φίλε geosanto οτι o Star light δεν έχει δώσει δείγματα οτι είναι κακοήθης και υστερόβουλος.
Βέβαια έχει έναν τρόπο να εκφράζει τις σκέψεις του κάπως υπερβολικά ίσως ευθύ και σε κάποιες περιπτώσεις άκομψο.
Ωστόσο το νεαρό της ηλικίας,η γνωστή έπαρση της νιότης που νομίζει οτι τα ξέρει όλα είναι κατ'εμέ ισχυρό δικαιολογητικό.
Τί θα έλεγες λοιπόν να βάλουμε κάπου εδώ ένα τέλος στην κόντρα,εξάλλου όταν με το καλό βγεί ο φέρελπις νεανίας στην αγορά εργασίας,αναπόφευκτα θα δεί ότι τα πράγματα είναι όπως του έλεγαν κάποιοι μεγαλύτεροι και εμπειρότεροι,και όχι όπως φανταζόταν ο ίδιος οτι είναι.
Τελευταία επεξεργασία από headless και 28 Νοέμ 2011, 14:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Γνώσεις ⇛ Linux: Καλές ┃ Προγραμματισμός: Μέτριος ┃ Αγγλικά: Καλά
Λειτουργικό: debian wheezy/sid 64-bit (en_US.utf8)
Προδιαγραφές ⇛ CPU: 2x Intel Core2 Duo CPU E8400 3.00GHz │ RAM 3965 MiB │ ASUS INC. P5QL/EPU
Κάρτα γραφικών: nVidia GF104 [GeForce GTX 460] [10de:0e22]
Δίκτυα: eth0: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10ec:8168]
My Blog
Άβαταρ μέλους
headless
powerTUX
powerTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 14 Μάιος 2008, 17:30
Τοποθεσία: Αθήνα
Launchpad: headl3ss
IRC: h3adl3ss
Εκτύπωση

Re: Αγορά Εργασίας

Δημοσίευσηαπό simosx » 28 Νοέμ 2011, 14:25

headless έγραψε:Νομίζω φίλε geosanto οτι o Star light δεν έχει δώσει δείγματα οτι είναι κακοήθης και υστερόβουλος.
Βέβαια έχει έναν τρόπο να εκφράζει τις σκέψεις του κάπως υπερβολικά ίσως ευθύ και σε κάποιες περιπτώσεις άκομψο.
Ωστόσο το νεαρό της ηλικίας,η γνωστή έπαρση της νιότης που νομίζει οτι τα ξέρει όλα είναι κατ'εμέ ισχυρό δικαιολογητικό.


Ενδεχομένως να τα έχουμε περάσει σε κάποιο βαθμό σε αυτήν την ηλικία, και να μας πήρε μερικά χρόνια να καταλάβουμε τι πραγματικά συμβαίνει.
Τέτοιες συμπεριφορές όμως είναι φθορά για το φόρουμ και την όποια καλή διάθεση έχουμε για σοβαρή, εποικοδομητική κουβέντα.
Και εμείς ως μέλη του φόρουμ δε θα προσφέρουμε αν απλά υπομένουμε τέτοιες συμπεριφορές.
προσωπικό ιστολόγιο ϗ πλανήτης Ubuntu-gr
Συμβάλετε και εσείς στο ελληνικό βιβλίο Ubuntu!
1 Γνώσεις Linux: Πολύ καλό ┃ Προγραμματισμού: Πολύ καλό ┃ Αγγλικών: Πολύ καλό
2 Ubuntu 13.10 saucy 3.11.0-031100rc1-generic 64bit (el_GR.UTF-8, Unity ubuntu)
3 AMD E-450 APU with Radeon HD Graphics ‖ RAM 3555 MiB ‖ Sony Corporation VAIO
4 AMD nee ATI Wrestler [Radeon HD 6320] [1002:9806] {fglrx_pci}
5 eth0: Atheros Inc. AR8151 v2.0 Gigabit Ethernet [1969:1083] (rev c0) ⋮ wlan0: Atheros Inc. AR9285 [168c:002b] (rev 01)
Φτιάξτε και εσείς τη δική σας υπογραφή (παραπάνω κείμενο) αυτόματα με κλικ εδώ!
simosx
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 10334
Εγγραφή: 11 Μάιος 2008, 18:52
Launchpad: simosx
IRC: simosx
Εκτύπωση

Re: Αγορά Εργασίας

Δημοσίευσηαπό Star_Light » 28 Νοέμ 2011, 16:51

geosanto έγραψε:Προσπαθείς να πεις κάτι...

...όπου κατοπιν αυτοαναιρείσαι αναφέροντας γεγονότα από το παρελθόν.


Φιλε μην μου μιλας εμενα για παρελθον απο την στιγμη που χρησιμοποιεις λεγομενα αλλωνων
για να ανακατεψεις το συμπαν αυτο ξερεις πως λεγεται? Να το πω ή θα μου κανεις μήνυση για αυτεπάγγελτη.... πως το πες κατηγορια? :lol: :lol:
ειστε και μορφωμενοι εσεις δεν τα ξερω εγω αυτα!

geosanto έγραψε:
Τι το γράφεις ,αφού πρώτος εσύ δεν το τηρείς; Το "τρομερό" είναι άλλο. Κρυβόμενος πίσω από την ανωνυμία ενός nickname, δεν εκστομίζεις μόνο φτηνό και χυδαίο "χιούμορ" αλλά...

Αμα θες στο λεω το ονομα μου δεν εχω προβλημα. Χυδαιο χιουμορ εχω μονο για τους κακοηθεις ή για παιδια που δεν εχουν βγει εξω απο το σπιτι τους
με τετοιους δεν κανω παρεα επομενως δεν με απασχολει η αποψη τους , μπηκες στο νοημα? ;)

geosanto έγραψε:...ΜΑΖΙ και ανυπόστατες συκοφαντίες, κατηγορώντας ένα τεράστιο όμιλο, ότι πουλάει νοθευμένα ποτά. Να σου θυμίσω ότι η συκοφαντική δυσφήμηση είναι ποινικό αδίκημα και διώκεται αυτεπάγγελτα από την εισαγγελία Πρωτοδικών.


Ακριβως οπως τα λεω ειναι... χθες πηγα στα φλοκαφε και πληρωσα εναν καφε 4 ευρω για να ειναι μαπα. Ας ειναι που πηγα με μεγαλη παρεα και αυτο στην παρεα το δεχθηκαμε ΟΛΟΙ. Ανασφαλιστος εχω δουλεψει σαν σερβιτορος μην μου πουλας τρελιτσα . Ειμαι πολυ περισσοτερα χρονια στην πιατσα απο οσο φανταζεσαι.

geosanto έγραψε:ΥΓ. Ευτυχώς μαζί με τα άλλα είσαι και ανορθόγραφος. Μπορείς να ισχυριστείς ότι δεν εννοούσες τον συγκεκριμένο όμιλο, άλλα ένα άλλον που δεν υπάρχει. Έτσι κι αλλιώς το internet είναι μεγάλο μέρος να κρυφτείς.


Παλι καλα που εισαι εσυ ο ορθογραφημενος και ο εμπειρος ;)
Τελευταία επεξεργασία από Star_Light και 28 Νοέμ 2011, 17:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Γνώσεις ⇛ Linux: Βασικές ┃ Προγραμματισμός: Δέν θέλω μεροκάματο , θέλω C και κακο θάνατο! ┃ Αγγλικά: Lower
Λειτουργικό ⇛ Ubuntu 10.10 σε Dual Boot με Windows 7
Προδιαγραφές ⇛ Επεξεργαστής : Intel(R) Core(TM) i3 CPU 540 @3.07Ghz (64bit)
RAM : Kingston 2GB
HDD : Coreshare 500GB
Κάρτα Γραφικών : Intel Corporation Core Processor Integrated Graphics Controller(rev 18) (prog-if 00 [VGA controller]) [8086:0042]
Star_Light
superbTUX
superbTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2787
Εγγραφή: 01 Μάιος 2010, 21:07
Τοποθεσία: Αθήνα
IRC: Star_Light
Εκτύπωση

Re: Αγορά Εργασίας

Δημοσίευσηαπό Star_Light » 28 Νοέμ 2011, 17:12

simosx έγραψε:
Ενδεχομένως να τα έχουμε περάσει σε κάποιο βαθμό σε αυτήν την ηλικία, και να μας πήρε μερικά χρόνια να καταλάβουμε τι πραγματικά συμβαίνει.
Τέτοιες συμπεριφορές όμως είναι φθορά για το φόρουμ και την όποια καλή διάθεση έχουμε για σοβαρή, εποικοδομητική κουβέντα.
Και εμείς ως μέλη του φόρουμ δε θα προσφέρουμε αν απλά υπομένουμε τέτοιες συμπεριφορές.


Φιλε σε σενα δεν ξαναλεω τιποτα γιατι θα αρχισεις τα Exhibit A & B εκει και θα νομιζεις
οτι μιλας σε κανεναν ανθρωπο που έχει ενσωματωμενο Linux Core :lol: :lol:

Φτιαξε σοβαρο και επικοδομητικο κλιμα εσυ με τυπισσες που μπαινουν 1 φορα το χρονο
δεν εχουν προσφερει ποτε τιποτα εδω μεσα βαζουν το προβλημα τους και μετα απο 5 λεπτα
\τους το εχεις λυσει και ελα μετα να κανεις σε μενα κυρηγμα επειδη λεω τις γκομενες γκομενες ;)
Και αν δεν συμμορφωθω κατηγορησε με οτι με εχεις βοηθησει να παρω το πτυχιο μου και μετα αυτο ηταν
το ευχαριστω :D ΝΤΑΞΕΙ τα ειχες πει ολα εκεινη την μερα κακως ειχα τσατιστει.... ημουν μεγαλος βλακας
το παραδεχομαι

Δεν μας πειραζει που μπαινει καποια πισω απο ενα γυναικειο νικ και μπορει ανετα να μας εκμεταλευτει εδω μεσα
μας πειραζει που καποιος λεει τις γκομενες γκομενες...
Γνώσεις ⇛ Linux: Βασικές ┃ Προγραμματισμός: Δέν θέλω μεροκάματο , θέλω C και κακο θάνατο! ┃ Αγγλικά: Lower
Λειτουργικό ⇛ Ubuntu 10.10 σε Dual Boot με Windows 7
Προδιαγραφές ⇛ Επεξεργαστής : Intel(R) Core(TM) i3 CPU 540 @3.07Ghz (64bit)
RAM : Kingston 2GB
HDD : Coreshare 500GB
Κάρτα Γραφικών : Intel Corporation Core Processor Integrated Graphics Controller(rev 18) (prog-if 00 [VGA controller]) [8086:0042]
Star_Light
superbTUX
superbTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2787
Εγγραφή: 01 Μάιος 2010, 21:07
Τοποθεσία: Αθήνα
IRC: Star_Light
Εκτύπωση

Re: Αγορά Εργασίας

Δημοσίευσηαπό Star_Light » 28 Νοέμ 2011, 17:26

headless έγραψε:Νομίζω φίλε geosanto οτι o Star light δεν έχει δώσει δείγματα οτι είναι κακοήθης και υστερόβουλος.
Βέβαια έχει έναν τρόπο να εκφράζει τις σκέψεις του κάπως υπερβολικά ίσως ευθύ και σε κάποιες περιπτώσεις άκομψο.
Ωστόσο το νεαρό της ηλικίας,η γνωστή έπαρση της νιότης που νομίζει οτι τα ξέρει όλα είναι κατ'εμέ ισχυρό δικαιολογητικό.
Τί θα έλεγες λοιπόν να βάλουμε κάπου εδώ ένα τέλος στην κόντρα,εξάλλου όταν με το καλό βγεί ο φέρελπις νεανίας στην αγορά εργασίας,αναπόφευκτα θα δεί ότι τα πράγματα είναι όπως του έλεγαν κάποιοι μεγαλύτεροι και εμπειρότεροι,και όχι όπως φανταζόταν ο ίδιος οτι είναι.


φιλε μου δεν παιζουν ρολο τα λογια... παιζουν και οι πραξεις. Εγω τις πραξεις κοιταω. Να μου κανει εμενα κυρηγματα
τωρα ο σιμος για τις γκομενες και την δηθεν σταθεροτητα του φορουμ και μολις μπει μεσα μια που δεν εχει ξαναμπει ποτε
να τις λυνει μεσα σε λιγοτερο απο 1 λεπτο τις αποριες ενω καποιος αλλος που εχει προσφερει και ειναι σιγουρο πως θα συνεχισει
να ειναι μελος και εχει αποδειξει την προσφορα του δεν βοηθιεται απο εκει και περα πιστευω τα καταλαβαινουμε ολα ;)

Και μην πει κανεις πως το κανουμε για να τους κανουμε μελη... τετοια ατομα που μπαινουν μια φορα το χρονο
μπαινουν μονο για να παρουν και οχι για να δωσουν. Αλλα νταξει ευτυχως που εκατσα να μιλησω και λιγο
εδω στα εκτος θεματος νηματα για να καταλαβω ορισμενα πραγματα. Δεν χρειαζεται να τα χαλασουμε απλα δεν συμφωνειτε
δεν συμφωνω και τελειωνει το θεμα.

P.S Ειλικρινα χαιρομαι που υπάρχουν και ατομα οπως εσυ και ο evolgen που ναι μεν διαφωνησατε μαζι μου αλλα δεν ειχατε καμια προθεση
να με προσβαλετε κτλπ... και εγω με την σειρα μου σας σεβομαι. ;)

P.S2 Οι τελευταιες απαντησεις ηταν αυτες εδω εκ μερους μου αν ο φιλος geosanto θελει να μαθει ποιος ειμαι ας μου στειλει προσωπικο μηνυμα να του πω το ονομα μου και να του δωσω και φεησμπουκ να δει . Γιατι δεν γουσταρω να λενε για την παρτη μου οτι κινουμε ανωνυμα.
αυτα και με συγχωρειτε για την αναστατωση και την φθορα στο φορουμ ΛΟΛ.

P.S3 Συγγνωμη για τυχον ορθογραφικα λαθη... ειμαι αμορφωτος , μη πανεπιστημονας και αστοιχειωτος γενικοτερα!!!!!
Γνώσεις ⇛ Linux: Βασικές ┃ Προγραμματισμός: Δέν θέλω μεροκάματο , θέλω C και κακο θάνατο! ┃ Αγγλικά: Lower
Λειτουργικό ⇛ Ubuntu 10.10 σε Dual Boot με Windows 7
Προδιαγραφές ⇛ Επεξεργαστής : Intel(R) Core(TM) i3 CPU 540 @3.07Ghz (64bit)
RAM : Kingston 2GB
HDD : Coreshare 500GB
Κάρτα Γραφικών : Intel Corporation Core Processor Integrated Graphics Controller(rev 18) (prog-if 00 [VGA controller]) [8086:0042]
Star_Light
superbTUX
superbTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2787
Εγγραφή: 01 Μάιος 2010, 21:07
Τοποθεσία: Αθήνα
IRC: Star_Light
Εκτύπωση

Προηγούμενη

  • ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ
    ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Επιστροφή στο Κάδος Απορριμμάτων (πλην SPAM)