Από Desktop Screenshots

Από Desktop Screenshots

Δημοσίευσηαπό ermis2014 » 10 Αύγ 2013, 19:08

Αφαιρέθηκε η desktop screenshot λόγω υβριστικού περιεχομένου.

-evolgen

1 Γνώσεις Linux: Πρώτα βήματα ┃ Προγραμματισμού: Μέτρια ┃ Αγγλικών: Μέτρια
2 Ubuntu 13.04 raring 3.8.0-27-generic 64bit (el_GR.UTF-8, Unity ubuntu), Ubuntu 3.8.0-19-generic
3 Intel Core i7-2600K CPU @ 3.40GHz ‖ RAM 7953 MiB ‖ ASUS INC. P8Z68-V PRO GEN3
4 AMD nee ATI Cayman XT [Radeon HD 6970] [1002:6718] {fglrx_pci}
5 eth0: Intel 82579V Gigabit Network Connection [8086:1503] (rev 05)
ermis2014
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 24 Ιουν 2013, 03:48
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Εκτύπωση

Re: Desktop Screenshots

Δημοσίευσηαπό ermis2014 » 10 Αύγ 2013, 20:25

well αν σε πείραξε το υβριστικό περιεχόμενο διορθώνεται έβαλα αστερίσκους.
Αν ήταν αυτό που σε πείραξε.

Αφαιρέθηκε από Clepto



Και επειδή πολλοί θα αναρωτιούνται θα είμαι πιο σαφής.
Αντί για εικόνα της επιφάνειας εργασίας έβαλα βίντεο με την επιφάνεια εργασίας από το ubuntu που εγκατέστησα αντικαθιστώντας τα windows και το οποίο έχω ανεβάσει και στο blog μου εκτός από το youtube προτρέποντας να όσους το δουν να σκεφτούν να βάλουν το ubuntu.
Το οποίο βίντεο κάποιος συντονιστής εδώ άσχετα εάν δεν του άρεσε επειδή βάζετε εικόνες θα μπορούσε να το μεταφέρει σε μια πιο σχετική κατηγορία και να με ενημερώσει.
Αντί για αυτό το μετέφερε στην κατηγορία όπου βάζουν αστεία βίντεο οι χρήστες για να γελάνε.
Και εξαφάνισε κάθε ίχνος της μεταφοράς.
Ούτε αναφαίρετε ότι το βίντεο μεταφέρθηκε από κάποια άλλη κατηγορία ούτε γιατί στην συγκεκριμένη κατηγορία ούτε ποιος το μετέφερε ούτε έλαβα κάποιο μήνυμα να με ενημερώνει για το οτιδήποτε.
Αντί να ψάχνεις αιτίες και δικαιολογίες για τα αδικαιολόγητα και να σβήνεις ποστ να μας πεις ποιος είσαι και με ποιο σκεπτικό μετέφερες το βίντεο στην συγκεκριμένη κατηγορία.
Μπορείς και να μην το κάνεις βέβαια και να κρυφτείς να μην ρεζιλευτείς.
Απλά θα ενημερώσω καμιά δεκαριά από τα μεγαλύτερα φόρουμ σε Ελλάδα και εξωτερικό για υπολογιστές για το ποιόν κάποιων συντονιστών εδώ πέρα μέσα στα οποία και το αγγλικό φόρουμ του ubuntu.
Οι συντονιστές είναι για να βοηθούν και όχι για να ειρωνεύονται ή να προσπαθούν να μειώσουν άλλα άτομα με τις ενέργειές τους και να κρύβονται χωρίς να παρουσιάζουν ούτε καν το ψευδώνυμό τους.
1 Γνώσεις Linux: Πρώτα βήματα ┃ Προγραμματισμού: Μέτρια ┃ Αγγλικών: Μέτρια
2 Ubuntu 13.04 raring 3.8.0-27-generic 64bit (el_GR.UTF-8, Unity ubuntu), Ubuntu 3.8.0-19-generic
3 Intel Core i7-2600K CPU @ 3.40GHz ‖ RAM 7953 MiB ‖ ASUS INC. P8Z68-V PRO GEN3
4 AMD nee ATI Cayman XT [Radeon HD 6970] [1002:6718] {fglrx_pci}
5 eth0: Intel 82579V Gigabit Network Connection [8086:1503] (rev 05)
ermis2014
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 24 Ιουν 2013, 03:48
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Εκτύπωση

Re: Desktop Screenshots

Δημοσίευσηαπό clepto » 10 Αύγ 2013, 20:33

Καλησπέρα.
Αφαίρεσα την εικόνα που έβαλες παραπάνω πάλι.

Ο συντονιστής που έκανε αυτήν την μεταφορά έκανε λάθος, βασικά έκανε μεγαλούτσικο λάθος γιατί θα έπρεπε όπου και να μεταφέρει την δημοσίευση σου να σου στείλει ένα πμ και να σε ενημερώσει που την μετέφερε και γιατί. Άνθρωπος είναι, ένας λάθος έκανε, όλοι κάνουμε.
Η συμπεριφορά σου είναι απαράδεκτη όμως. Αντί να βρίζεις άτομα τα οποία δεν ξέρεις και να απειλείς να βγάλεις κακή φήμη για το forum (το οποίο όλοι όσοι συμμετέχουν ξέρουν την αξία του) θα μπορούσες απλά να στείλεις ένα πμ στην συντονιστική ομάδα και να το βλέπαμε.

Παρακαλώ ότι άλλο έχεις να πεις να το κάνεις σε πμ προς την συντονιστική ομάδα.
1 Γνώσεις Linux: Ικανοποιητικό ┃ Προγραμματισμού: Ικανοποιητικό ┃ Αγγλικών: Ικανοποιητικό
2 Ubuntu 13.04 raring 3.8.0-30-generic 64bit (en_US.UTF-8, Unity ubuntu), Ubuntu 3.8.0-19-generic, Windows 7
3 Intel Core i7-3537U CPU @ 2.00GHz ‖ RAM 3840 MiB ‖ ASUS K56CB
4 Intel 3rd Gen Core processor Graphics Controller [8086:0166] {i915}
5 wlan0: Atheros Inc. AR9485 Wireless Network Adapter [168c:0032] (rev 01) ⋮ eth0: Realtek RTL8111/8168 PCI Express Gigabit Ethernet controller [10ec:8168] (rev 0a)
clepto
antiwinTUX
antiwinTUX
 
Δημοσιεύσεις: 4102
Εγγραφή: 07 Ιαν 2010, 16:27
Τοποθεσία: Πάτρα
Launchpad: christriant
IRC: Clepto
Εκτύπωση

Re: Desktop Screenshots

Δημοσίευσηαπό fkol k4 » 10 Αύγ 2013, 20:38

Αδερφέ έχεις άδικο.
Το βίντεο από την εγκατάστασή σου κανονικά πρέπει να πάει σε δική του κατηγορία. Ούτε στο Desktop screenshots (αφού δεν είναι τέτοιο) ούτε στα αστεία (αφού ούτε αστείο δεν είναι).

Η εικόνα όμως καλώς αφαιρέθηκε, εδώ δεν είμαστε λαχαναγορά να βρίζουμε. Και πάλι καλά να λες που απλά διαγράφηκε η εικόνα.
Η οποία φυσικά πρέπει να διαγραφεί και τώρα. Το θέμα δεν είναι να μη φαίνεται η βρισιά με αστεράκια, είναι πως εδώ δεν βρίζουμε κανέναν.
Αν δεν γουστάρεις τα ελληνικά φόρουμ που βρίζεις πως έχουν τέτοιους συντονιστές, απλά μην μπαίνεις, αλλιώς απλά κάνε την κριτική σου με κάποιο επιχείρημα. Το «είσαι μ******» δεν είναι επιχείρημα, μπορεί να το πει οποιοσδήποτε.

Off topic:
Και επειδή αναφέρεις και το blog σου, παρατήρησα στο κάτω μέρος την εξής σημείωση:
Τα βίντεο με τις οδηγίες που βρίσκονται στο blog αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία και απαγορεύεται να χρησιμοποιηθούν από άλλους χωρίς την γραπτή συγκατάθεσή μου.

Δεν με αφορά βέβαια, αλλά αν για ένα απλό βίντεο how-to έχεις αυτή τη νοοτροπία (πχ εγώ απαγορεύεται να βάλω το βίντεό σου για το VMware στο φόρουμ για να απαντήσω αν κάποιος με ρωτήσει πως να το βάλει), έχεις χάσει κάθε νόημα περί ελεύθερου λογισμικού. Η γνώση είναι για να μοιράζεται ελεύθερα.
Γνώσεις: Linux: ★★★☆☆ Προγραμματισμός: ★☆☆☆☆ Αγγλικά: ★★★★★
Η υπογραφή μου
Οδηγίες για αρχάριους στο Ubuntu (12.04 LTS)Οδηγοί του forum
Άβαταρ μέλους
fkol k4
antiwinTUX
antiwinTUX
 
Δημοσιεύσεις: 4829
Εγγραφή: 28 Φεβ 2011, 22:56
Τοποθεσία: Αθήνα
Launchpad: fkol-k4
IRC: fkol_k4
Εκτύπωση

Re: Desktop Screenshots

Δημοσίευσηαπό ermis2014 » 10 Αύγ 2013, 20:56

Όταν εγώ παλεύω ένα ολόκληρο μήνα με ένα εντελώς άγνωστο λειτουργικό και πολύ δύσκολο έχοντας αντιμετωπίσει ένα κάρο δυσκολίες μέχρι να φτάσω στην τελική εγκατάσταση με όλα τα προγράμματα που θέλω και βάζω το βίντεο και στο φόρουμ του υποτίθεται υποστηρίζει αυτό το λειτουργικό προτρέποντας αυτούς που το βλέπουν να το βάλουν και πιάνει ο δήθεν συντονιστής και το πετάει στα βίντεο που βάζουν οι χρήστες για να γελάνε φταίω εγώ που τον έβρισα ;
Ειδικά όταν χρησιμοποιεί το ότι είναι συντονιστής για να μην αποκαλυφθεί η ταυτότητα του ότι το μετέφερε.
Εγώ και το ονοματεπώνυμό μου χρησιμοποιώ στο youtube και το μέρος που είμαι και δεν κρύβομαι από κανένα.
Αν εσείς στην θέση μου κάνατε διαφορετικά τι να σας πω μπράβο σας.
1 Γνώσεις Linux: Πρώτα βήματα ┃ Προγραμματισμού: Μέτρια ┃ Αγγλικών: Μέτρια
2 Ubuntu 13.04 raring 3.8.0-27-generic 64bit (el_GR.UTF-8, Unity ubuntu), Ubuntu 3.8.0-19-generic
3 Intel Core i7-2600K CPU @ 3.40GHz ‖ RAM 7953 MiB ‖ ASUS INC. P8Z68-V PRO GEN3
4 AMD nee ATI Cayman XT [Radeon HD 6970] [1002:6718] {fglrx_pci}
5 eth0: Intel 82579V Gigabit Network Connection [8086:1503] (rev 05)
ermis2014
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 24 Ιουν 2013, 03:48
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Εκτύπωση

Re: Desktop Screenshots

Δημοσίευσηαπό ermis2014 » 10 Αύγ 2013, 21:00

fkol k4 έγραψε:Και επειδή αναφέρεις και το blog σου, παρατήρησα στο κάτω μέρος την εξής σημείωση:
Τα βίντεο με τις οδηγίες που βρίσκονται στο blog αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία και απαγορεύεται να χρησιμοποιηθούν από άλλους χωρίς την γραπτή συγκατάθεσή μου.

Δεν με αφορά βέβαια, αλλά αν για ένα απλό βίντεο how-to έχεις αυτή τη νοοτροπία (πχ εγώ απαγορεύεται να βάλω το βίντεό σου για το VMware στο φόρουμ για να απαντήσω αν κάποιος με ρωτήσει πως να το βάλει), έχεις χάσει κάθε νόημα περί ελεύθερου λογισμικού. Η γνώση είναι για να μοιράζεται ελεύθερα.


Άσε τις δικαιολογίες το blog δεν είναι πρώτα πρώτα αποκλειστικά για ubuntu το έχω φτιάξει πριν ασχοληθώ με το ubuntu και τρίτον αυτό που γράφω το γράφω επειδή κάποιοι έχουν το συνήθειο να κλέβουν ποστ και βίντεο και να τα παρουσιάζουν σαν δικά τους στα blog τους και το έχω δει αυτό.
Άν ο σκοπός σου ήταν να βάλεις κάποιο βίντεο στο φόρουμ για ενημέρωση κάποιου δεν θα με πείραζε.
Αλλά υπάρχουν άλλοι που τα μαζεύουν από πέρα δώθε στον blog τους με σκοπό όχι την ενημέρωση αλλά να προσεκλύουν κόσμο να βλέπει και τις διαφημίσεις που έχουν στο blog τους και να βγάζουν φράγκα.
1 Γνώσεις Linux: Πρώτα βήματα ┃ Προγραμματισμού: Μέτρια ┃ Αγγλικών: Μέτρια
2 Ubuntu 13.04 raring 3.8.0-27-generic 64bit (el_GR.UTF-8, Unity ubuntu), Ubuntu 3.8.0-19-generic
3 Intel Core i7-2600K CPU @ 3.40GHz ‖ RAM 7953 MiB ‖ ASUS INC. P8Z68-V PRO GEN3
4 AMD nee ATI Cayman XT [Radeon HD 6970] [1002:6718] {fglrx_pci}
5 eth0: Intel 82579V Gigabit Network Connection [8086:1503] (rev 05)
ermis2014
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 24 Ιουν 2013, 03:48
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Εκτύπωση

Re: Desktop Screenshots

Δημοσίευσηαπό fkol k4 » 10 Αύγ 2013, 21:12

Το πραγματικό όνομα του καθενός ειδικά στο διαδίκτυο δεν έχει καμία απολύτως αξία, δεν είμαστε αστυνομικοί στο φόρουμ, είσαι ό,τι κάνεις και λες άσχετα με τιο το γράφει η ταυτότητά σου.
Εξάλλου, ακόμα και να δηλώνεις κάποιο όνομα δεν υπάρχει τρόπος να το εξακριβώσει κάποιος.
Εν πάσει περιπτώσει, πολλών τα πραγματικά ονόματα εδώ πολύ εύκολο να τα δεις, συμπεριλαμβανομένου του δικού μου και του evolgen, που δεν είναι «δήθεν» συντονιστής, αλλά εκλεγμένος συντονιστής από τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ, ακριβώς γιατί έχει δείξει άψογη συμπεριφορά και δεν έχει τσακωθεί ποτέ με κανέναν.

Και ναι, εσύ φταις που έβρισες, η μεταφορά ενός ποστ δηλαδή είναι αρκετός λόγος για να βρίσεις κάποιον; Ρώτα με ένα μήνυμα.
Φαντάζομαι αν σε καθυστερήσει κανένας στο φανάρι, βγάζεις όπλο;
ermis2014 έγραψε:Όταν εγώ παλεύω ένα ολόκληρο μήνα με ένα εντελώς άγνωστο λειτουργικό και πολύ δύσκολο έχοντας αντιμετωπίσει ένα κάρο δυσκολίες μέχρι να φτάσω στην τελική εγκατάσταση με όλα τα προγράμματα που θέλω και βάζω το βίντεο και στο φόρουμ του υποτίθεται υποστηρίζει αυτό το λειτουργικό προτρέποντας αυτούς που το βλέπουν να το βάλουν

Σιγά τον αγώνα, όλοι εδώ μέσα το έχουμε κάνει αυτό, όλοι Windows είχαμε κάποτε.

Και οι περισσότεροι από εμάς ότι προσπαθήσαμε να δώσουμε πίσω, το δώσαμε ελεύθερα σε όλους χωρίς να απαιτούμε γραπτή αίτηση.
Γι αυτό και όλο το περιεχόμενον του forum αυτού, μπορείς ελεύθερα να το αναδημοσιεύσεις οπουδήποτε και με τις αλλαγές που κρίνεις, ώστε να προωθήσεις τη γνώση και πέρα από το φόρουμ αυτό αν θέλεις.
Γνώσεις: Linux: ★★★☆☆ Προγραμματισμός: ★☆☆☆☆ Αγγλικά: ★★★★★
Η υπογραφή μου
Οδηγίες για αρχάριους στο Ubuntu (12.04 LTS)Οδηγοί του forum
Άβαταρ μέλους
fkol k4
antiwinTUX
antiwinTUX
 
Δημοσιεύσεις: 4829
Εγγραφή: 28 Φεβ 2011, 22:56
Τοποθεσία: Αθήνα
Launchpad: fkol-k4
IRC: fkol_k4
Εκτύπωση

Re: Desktop Screenshots

Δημοσίευσηαπό the_eye » 10 Αύγ 2013, 21:22

@ermis2014
Από την καταγραφή των Συντονιστών στο φόρουμ, σήμερα δεν έγινε καμία μετακίνηση θέματος/ δημοσίευσης.
Το θέμα, εσύ το έβαλες στην κατηγορία αυτή.



Το θέμα διαχωρίστικε

Όσο λιγότερο κλειστό λογισμικό έχεις, τόσα λιγότερα προβλήματα.
1 Γνώσεις ⇛ Linux: Καλό ┃ Προγραμματισμός: Ναι PHP, MySQL ┃ Αγγλικά: Καλά
2 Ubuntu 22.04 Jammy Jellyfish 5.15.0-58-generic 64bit (el_GR.UTF-8, ubuntu:GNOME ubuntu)
3 Intel Core i3-6100 CPU @ 3.70GHz ‖ RAM 7836 MiB ‖ Gigabyte B150M-HD3 DDR3-CF - Gigabyte B150M-HD3 DDR3
4 Intel HD Graphics 530 [8086:1912] {i915}
5 enp1s0: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller [10ec:8168] (rev 15)
Οδηγοί Ubuntu Βίντεο Οδηγοί
Άβαταρ μέλους
the_eye
Διαχειριστής
Διαχειριστής
 
Δημοσιεύσεις: 11672
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010, 17:19
Launchpad: ntoulasd
IRC: the_eye_
Εκτύπωση


  • ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ
    ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Επιστροφή στο Κάδος Απορριμμάτων (πλην SPAM)