Υπερβολικά θερμό καλωσόρισμα

Εδώ μπορείτε να γράφετε τις προτάσεις που έχετε για την βελτίωση του forum.
Feature requests αλλά και bugs που βρίσκετε.

Υπερβολικά θερμό καλωσόρισμα

Δημοσίευσηαπό drpaneas » 04 Αύγ 2015, 18:06

Κάθε φορα που κάνω login μου στέλνετε ένα mail: Καλώς ήρθες στο φόρουμ της Ελληνικής κοινότητας του Ubuntu Linux, «Ubuntu-gr»!
Μεχρι στιγμης, εχω κανει 3 φορες, εχω παρει 3 mail. Στις 50 γεμιζει το PM box και καίγομαι :p
Γνώσεις Linux: ✔✔✔✔✔ ┃ Προγραμματισμού: ✔✔✔✔✔ ┃ Αγγλικών: ✔✔✔✔✔
SUSE Linux Enterprise Server
Intel Core i7-4770 CPU @ 3.40GHz × 8 | 32GB RAM DDR3 | 8.2 TB Hard Disk
Άβαταρ μέλους
drpaneas
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 03 Αύγ 2015, 17:57
Τοποθεσία: Νυρεμβέργη, Γερμανία
Εκτύπωση

Re: Υπερβολικά θερμό καλωσόρισμα

Δημοσίευσηαπό the_eye » 04 Αύγ 2015, 19:55

Το "καλωσόρισμα" στέλνετε μια φορά στην εγγραφή, απλά σε κάποιους πάει παραπάνω από μια φορά, γιατί φαίνεται στον server ότι δεν έχει ληφθεί.

Μεταφέρθηκε στην κατάλληλη ενότητα

Όσο λιγότερο κλειστό λογισμικό έχεις, τόσα λιγότερα προβλήματα.
1 Γνώσεις ⇛ Linux: Καλό ┃ Προγραμματισμός: Ναι PHP, MySQL ┃ Αγγλικά: Καλά
2 Ubuntu 22.04 Jammy Jellyfish 5.15.0-58-generic 64bit (el_GR.UTF-8, ubuntu:GNOME ubuntu)
3 Intel Core i3-6100 CPU @ 3.70GHz ‖ RAM 7836 MiB ‖ Gigabyte B150M-HD3 DDR3-CF - Gigabyte B150M-HD3 DDR3
4 Intel HD Graphics 530 [8086:1912] {i915}
5 enp1s0: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller [10ec:8168] (rev 15)
Οδηγοί Ubuntu Βίντεο Οδηγοί
Άβαταρ μέλους
the_eye
Διαχειριστής
Διαχειριστής
 
Δημοσιεύσεις: 11671
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010, 17:19
Launchpad: ntoulasd
IRC: the_eye_
Εκτύπωση

Re: Υπερβολικά θερμό καλωσόρισμα

Δημοσίευσηαπό Stelios4 » 16 Ιουν 2016, 13:28

drpaneas έγραψε:Κάθε φορα που κάνω login μου στέλνετε ένα mail: Καλώς ήρθες στο φόρουμ της Ελληνικής κοινότητας του Ubuntu Linux, «Ubuntu-gr»!
Μεχρι στιγμης, εχω κανει 3 φορες, εχω παρει 3 mail. Στις 50 γεμιζει το PM box και καίγομαι :p


Δυστυχώς το καλωσόρισμα, συμφωνώ κι εγώ, ότι είναι εντελώς ανούσια "θερμό"... Έκανα σήμερα την εγγραφή μου στο forum και προσπάθησα να δημιουργήσω "υπογραφή", αλλά είχα το παρακάτω μήνυμα/προειδοποίηση, που διέκοψε την διαδικασία. Δεν ξέρω τι να κάνω... Το άσχημο είναι ότι ΠΟΥΘΕΝΑ δεν υπάρχει μια διαθέσιμη διεύθυνση για να ρωτήσω τι πρέπει να κάνω στην περίπτωση αυτή. Είμαι νέος στον χώρο και διαπίστωσα ότι ΟΛΕΣ "οι πόρτες ήταν κλειστές". Διάβασα τα κατεβατά των βαρύγδουπων οδηγιών για τον "νεοεισερχόμενο". Απλά ζαλίστηκα απ' την ΠΟΛΥΛΟΓΙΑ τους. Μετά ώρες αναζήτησης, μιας "ανθρώπινης" επικοινωνίας (το μόνο που χρειαζόμουν!), βρήκα, ως μοναδική λύση, να στείλω αυτό το μήνυμα, ευελπιστώντας ότι θα έχω ανθρώπινη απάντηση... Η πρώτη μου εντύπωση από το forum είναι ότι είναι εντελώς ασυντόνιστο και έχει ολοφάνερα, οργάνωση εναντίον του απλού χρήστη...
-----------------------------------------------------------------
Η αίτηση για HTTP στάλθηκε, αναμονή απάντησης... 200 OK
Μήκος: 34894 (34K) [application/x-gzip]
Saving to: ‘ubuntu-gr_forum_signature.tar.gz’

ubuntu-gr_forum_sig 100%[===================>] 34,08K 224KB/s in 0,2s

2016-06-16 12:24:44 (224 KB/s) - ‘ubuntu-gr_forum_signature.tar.gz’ saved [34894/34894]

init.py:12: PyGIWarning: Gtk was imported without specifying a version first. Use gi.require_version('Gtk', '3.0') before import to ensure that the right version gets loaded.
from gi.repository import Gtk, Gdk
Namespace(debug=False, text_only=False)
WARNING: More than 2 OS found on device(s): hd0,msdos2
1 Γνώσεις Linux: � ┃ Προγραμματισμού: � ┃ Αγγλικών: �
2 Ubuntu 16.04 xenial 4.4.0-24-generic 64bit (el_GR.UTF-8, Unity ubuntu)
3 Intel Core2 Quad CPU Q8400 2.66GHz ‖ RAM 1999 MiB ‖ FOXCONN G41MD - O.E.M O.E.M
4 nVidia G94 [GeForce 9600 GT] [10de:0622] {nouveau}
5 enp3s0: Qualcomm Atheros AR8151 v2.0 Gigabit Ethernet [1969:1083] (rev c0)
HP Compaq 8300 MT, Quad Core Intel Core, i5-3470 3.20 GHz, Intel Ivibrigde Desktop, 8RAM, HDD 500GB, UBUNTU 16.04.2 LTS (64bit)
Stelios4
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 16 Ιουν 2016, 10:18
Εκτύπωση

Re: Υπερβολικά θερμό καλωσόρισμα

Δημοσίευσηαπό the_eye » 16 Ιουν 2016, 19:30

Δεν είσαι ο πρώτος ούτε ο τελευταίος που γράφετε σε ένα forum. Οι οδηγίες έχουν γραφτεί με προσοχή και αν αφιερώσεις χρόνο στο να τις διαβάσεις θα κατανοήσεις τον σκοπό τους.
Stelios4 έγραψε:διαπίστωσα ότι ΟΛΕΣ "οι πόρτες ήταν κλειστές".

Αυτή την διαπίστωση πώς την έκανες ;

Τέλος εδώ που έγραψες το θέμα σου είναι τελείως άσχετο, γιατί ο αρχικός συντάκτης αναφέρεται σε ένα σφάλμα του mail server του forum που έχει λυθεί πλέον.
Όσο λιγότερο κλειστό λογισμικό έχεις, τόσα λιγότερα προβλήματα.
1 Γνώσεις ⇛ Linux: Καλό ┃ Προγραμματισμός: Ναι PHP, MySQL ┃ Αγγλικά: Καλά
2 Ubuntu 22.04 Jammy Jellyfish 5.15.0-58-generic 64bit (el_GR.UTF-8, ubuntu:GNOME ubuntu)
3 Intel Core i3-6100 CPU @ 3.70GHz ‖ RAM 7836 MiB ‖ Gigabyte B150M-HD3 DDR3-CF - Gigabyte B150M-HD3 DDR3
4 Intel HD Graphics 530 [8086:1912] {i915}
5 enp1s0: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller [10ec:8168] (rev 15)
Οδηγοί Ubuntu Βίντεο Οδηγοί
Άβαταρ μέλους
the_eye
Διαχειριστής
Διαχειριστής
 
Δημοσιεύσεις: 11671
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010, 17:19
Launchpad: ntoulasd
IRC: the_eye_
Εκτύπωση

Re: Υπερβολικά θερμό καλωσόρισμα

Δημοσίευσηαπό Stelios4 » 16 Ιουν 2016, 21:52

Μπορεί να έχουν γραφεί με προσοχή, αλλά έχουν γραφεί με υπερβολικά πολλά λόγια, που δημιουργούν σύγχυση τουλάχιστον στον "νεοεισερχόμενο". Δεν αμφιβάλω ότι δεν είμαι ο πρώτος που γράφει στο φόρουμ, αλλά είμαι πεπεισμένος ότι δεν είμαι και ο πρώτος που έφτασε στα όρια της απόγνωσης και της απογοήτευσης, προσπαθώντας να βρει στο φόρουμ μια "χείρα βοηθείας" την κρίσιμη εκείνη στιγμή, που δεν ξέρει σε ποιον πρέπει να αποτανθεί. Πάντως στο φορουμ φαίνεται να είναι καταχωνιασμένος, πίσω από παραπομπές και διευθύνσεις που οδηγούν πάντοτε σε αποτυχία τον "νεοεισερχόμενο", επειδή δεν γνωρίζει τα κατατόπια του φόρουμ και οι μακροσκελέστατες οδηγίες, στην συγκεκριμένη στιγμή της απόγνωσης, είναι απλώς, ΑΧΡΗΣΤΕΣ! Αντιμετωπίζω απ' την πρώτη στιγμή, στο Ubuntu 16.04, προβλήματα, που είναι απλά (π.χ. πως καθορίζεται η εναλλαγή της γλώσσας απ' το πληκτρολόγιο, όπως alt+shift), ως πολύ σοβαρά (π.χ. όταν γράφω στον κειμενογράφο δεν γράφονται/εμφανίζονται ορισμένα γράμματα, σε ΟΛΕΣ τις γραμματοσειρές, έτσι ώστε οι λέξεις να έχουν κενά... "εξα ανίζον αι τα γρ μμ τα"). Μέσα στο κονφούζιο των οδηγιών του φόρουμ δεν μπορώ να βρω τους αντίστοιχους τομείς που είναι κατάλληλοι για τις ερωτήσεις που θέλω να κάνω. Δεν θα μπορούσε να υπάρχει ένας αυτοματισμός, έτσι ώστε γράφοντας μερικές λέξεις κλειδιά, συνοδευτικά στην ερώτηση, να προωθείται στον κατάλληλο τομέα; Τέλος πάντων, αυτή είναι η πρώτη μου εντύπωση και τα πρώτα συναισθήματα από το φόρουμ και την εκφράζω ελπίζοντας ότι η διαπίστωση, ότι το σκεπτικό ύπαρξης και λειτουργίας του φόρουμ στην δική μου περίπτωση δεν πέτυχε τον στόχο του... Πιθανόν αργότερα... και επειδή σήμερα ολόκληρη την μέρα αγωνίζομαι και νιώθω όχι και τόσο ευχάριστα, αφού δεν μπορώ να βοηθηθώ, ζητώ συγνώμη για την πολυλογία μου, αν και θεωρητικά τουλάχιστον, φαίνεται ότι άρχισα να εναρμονίζομαι με τις μακροσκελείς οδηγίες του φόρουμ... Βέβαια, "υπογραφή" δεν μπόρεσα να δημιουργήσω...
HP Compaq 8300 MT, Quad Core Intel Core, i5-3470 3.20 GHz, Intel Ivibrigde Desktop, 8RAM, HDD 500GB, UBUNTU 16.04.2 LTS (64bit)
Stelios4
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 16 Ιουν 2016, 10:18
Εκτύπωση

Re: Υπερβολικά θερμό καλωσόρισμα

Δημοσίευσηαπό the_eye » 16 Ιουν 2016, 22:15

Το φόρουμ είναι χώρος συζήτησης και ενδεχομένως επίλυσης προβλημάτων. Δεν είναι help desk αν αυτό νομίζεις.

Γιατί ξεκίνησες να γράφεις κριτικές για το forum και όχι το πρόβλημά σου ; Όταν πας κάπου για βοήθεια και ειδικά σε άτομα που το κάνουν εθελοντικά, πρώτα τους κράζεις και μετά τους ζητάς βοήθεια.
Οδηγός για forum/chat https://www.dionyziz.com/howto-smart-qu ... /#courtesy
Όσο λιγότερο κλειστό λογισμικό έχεις, τόσα λιγότερα προβλήματα.
1 Γνώσεις ⇛ Linux: Καλό ┃ Προγραμματισμός: Ναι PHP, MySQL ┃ Αγγλικά: Καλά
2 Ubuntu 22.04 Jammy Jellyfish 5.15.0-58-generic 64bit (el_GR.UTF-8, ubuntu:GNOME ubuntu)
3 Intel Core i3-6100 CPU @ 3.70GHz ‖ RAM 7836 MiB ‖ Gigabyte B150M-HD3 DDR3-CF - Gigabyte B150M-HD3 DDR3
4 Intel HD Graphics 530 [8086:1912] {i915}
5 enp1s0: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller [10ec:8168] (rev 15)
Οδηγοί Ubuntu Βίντεο Οδηγοί
Άβαταρ μέλους
the_eye
Διαχειριστής
Διαχειριστής
 
Δημοσιεύσεις: 11671
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010, 17:19
Launchpad: ntoulasd
IRC: the_eye_
Εκτύπωση

Re: Υπερβολικά θερμό καλωσόρισμα

Δημοσίευσηαπό konnn » 16 Ιουν 2016, 22:25

Καλησπέρα.

Η έννοια μιας κοινότητας και κατ' επέκταση ενός φόρουμ που υποστηρίζει την ασύγχρονη ηλεκτρονική επικοινωνία της κοινότητας αυτής, δεν είναι μια σχέση μεταξύ, ας μου επιτραπεί η έκφραση "πελάτη- εξυπηρετητή ", δανειζόμενη από την ανάμειξη με τα παρόντα. Η έννοια της κοινότητας δεν είναι μονόδρομη αλλά ούτε βασίζεται σε κάποιο πρωτόκολλο απόκρισης-ανταπόκρισης-αμοιβής-εξυπηρέτησης, όπως σωστά εννοήθηκε πιο πάνω . Το φόρουμ προσπαθεί να αντικατοπτρίζει την υπόσταση μια κοινότητας σε όλο της το φάσμα. Επί της αρχής λοιπόν, κατασκευαστικά, το φόρουμ έχει μια πολλαπλή ιδιότητα η οποία περιέχει μεν την βοήθεια νέων μελών αλλά δεν μένει εκεί δε. Δεδομένης λοιπόν της πολυπλοκότητας αυτής, προσαρμόζονται αναλόγως και οι εκάστοτε κανονισμοί και διαδικασίες που θέλουν το βέλτιστο της ομαλής λειτουργίας του και όχι της πρόβλεψης σε τοπικό επίπεδο.
1 Linux: Μέτριος ┃ Προγραμματισμός: Μέτριος ┃ Αγγλικά: Προχωρημένος
2 Desktop : Ubuntu 16.04 64bit
a Intel Core i3 CPU 530 2.93GHz ‖ RAM 3824 MiB ‖ Intel DH55HC -
b nVidia Device [10de:1040] (rev a1)
c eth0: Intel 82578DC Gigabit Network Connection
3 Notebook : Ubuntu 16.04 64 bit
a Intel Core i3-2365M CPU @ 1.40GHz ‖ RAM 3854 MiB ‖ LENOVO 20197
b Intel 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller
c 5 wlan0: Intel Centrino Wireless-N 2230 ⋮ eth0: Realtek RTL8101E/RTL8102E

Αυτόματη υπογραφή.
Άβαταρ μέλους
konnn
Συντονιστής
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 3568
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2010, 17:54
Τοποθεσία: Καλαμάτα
Launchpad: konnn
Εκτύπωση

Re: Υπερβολικά θερμό καλωσόρισμα

Δημοσίευσηαπό Stelios4 » 17 Ιουν 2016, 08:50

Ο λόγος που απευθύνθηκα στο ελληνικό φόρουμ UBUNTU ήταν να βρω ελάχιστη "ανθρώπινη" βοήθεια στα πρώτα βήματα, ως "νέος" στον χώρο. Βρέθηκα μπροστά σε έναν όγκο από, πιθανώς, άψογες, αλλά "μηχανικές" οδηγίες και προϋποθέσεις, τις οποίες στο επίπεδο που βρισκόμουν δεν μπορούσα να αξιολογήσω. Θεώρησα ότι έπρεπε, τις πρώτες αυτές εντυπώσεις και τα συναισθήματα, που μου δημιούργησε το φόρουμ, να τις κοινοποιήσω, εκφράζοντας με τον τρόπο αυτό και το πραγματικό ενδιαφέρον μου για βελτίωση του φόρουμ..., για να μην βρεθεί στην ίδια θέση και κάποιος άλλος "νέος". Αυτό, θεωρήθηκε "αναίδεια" ή "αυθάδεια" και μου εστάλη και άλλο ένα κατεβατό με οδηγίες του φόρουμ σχετικά με την "αυθάδεια"..., ενώ αγνοήθηκαν τα προβλήματα, που ανέφερα ότι αντιμετωπίζω! Έχω εντελώς διαφορετική άποψη. Το ειλικρινές ενδιαφέρον και η προτροπή ή η πρόταση για βελτίωση, δεν είναι "αυθάδεια". Ο εθελοντισμός δεν χειραγωγεί τον βοηθούμενο με οδηγίες "καλής συμπεριφοράς" και δεν απαιτεί "σεβασμό" και σιωπή. Ο εθελοντής ΞΕΡΕΙ και ΚΑΤΑΝΟΕΙ την αδυναμία και τα συναισθήματα του άλλου, Ο εθελοντής ΕΜΠΝΕΕΙ σεβασμό. Βέβαια, όπως μου λέτε, το φόρουμ έχει ως στόχο να ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ μεγάλο εύρος χρηστών και αφήνετε να εννοηθεί ότι ο "νέος" χρήστης πρέπει να προσαρμοστεί στην κατάσταση αυτή. Ως "εξυπηρετητές" έχετε δίκιο να απαιτείτε να προσαρμόζονται όλοι με τις οδηγίες. Το λάθος ήταν δικό μου. Κάτω από το πρίσμα αυτό, το φόρουμ μάλλον πρέπει να λειτουργεί "τεχνικά" άψογα. Απλά ο "νέος" χρήστης δεν μπορεί να βρει λύσεις στα προβλήματά του και πρέπει να απευθυνθεί αλλού, όπου η έννοια της λέξης UBUNTU εφαρμόζεται με θρησκευτική ευλάβεια και εμπνέει...
HP Compaq 8300 MT, Quad Core Intel Core, i5-3470 3.20 GHz, Intel Ivibrigde Desktop, 8RAM, HDD 500GB, UBUNTU 16.04.2 LTS (64bit)
Stelios4
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 16 Ιουν 2016, 10:18
Εκτύπωση

Re: Υπερβολικά θερμό καλωσόρισμα

Δημοσίευσηαπό George Pantelis » 17 Ιουν 2016, 14:45

Αν κάτι μπορεί να καταλογίσει κανείς στο ελληνικό forum του Ubuntu είναι πως είναι...υπερβολικά ενημερωμένο. Αυτό το λέω μετά λόγου γνώσεως καθώς συμμετέχω σε αρκετά ακόμα fora ελληνόφωνα & αγγλόφωνα και διαφορετικών διανομών.
Επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχεια, το πρόβλημα που αναφέρθηκε εδώ (αρχικά) είναι η δημιουργία υπογραφής, που καλύπτεται αναλυτικά εδώ.
viewtopic.php?f=2&t=279#2.2
Αν οι οδηγίες δεν είναι σαφείς, ανοίγω ένα θέμα και κάνω ερώτηση.
Οπως ακριβώς και με οτιδήποτε άλλο θέμα με απασχολήσει.
Οπότε, φίλε Stelios4, κάνε έναν κόπο και δες το λινκ που σου έδωσα παραπάνω. Αν υπάρξει πρόβλημα, ρώτησε εδώ
viewtopic.php?f=6&t=15460&start=330και θα είμαι ο πρώτος που θα σου απαντήσει, αν δεν με προλάβει άλλος.
Καλωσόρισες!!!
1 Γνώσεις Linux: Μέτριες ┃ Προγραμματισμού: Οχι ┃ Αγγλικών: Αριστο
2 EndeavourOS KDE plasma / Gnome, Ubuntu 22.04 5.15.0-30-generic 64bit (el_GR.UTF-8,Gnome ubuntu), Arch linux (VM)
3 Intel Core2 Duo CPU P8400 2.26GHz ‖ RAM 3908 MiB ‖ Dell Inc. 0F328M - Dell Inc. Latitude E6500
4 Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics [8086:2a42] {i915
5 eth0: Intel 82567LM Gigabit Network Connection [8086:10f5] (rev 03) ⋮ wlan0: Intel WiFi Link 5100 [8086:4232]
Άβαταρ μέλους
George Pantelis
daemonTUX
daemonTUX
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2013, 19:24
Τοποθεσία: Xαλκίδα
Launchpad: George Pantelis
Εκτύπωση

Re: Υπερβολικά θερμό καλωσόρισμα

Δημοσίευσηαπό konnn » 17 Ιουν 2016, 14:50

Stelios4 έγραψε:Ως "εξυπηρετητές" έχετε δίκιο να απαιτείτε να προσαρμόζονται όλοι με τις οδηγίες.


Ίσως δεν είναι έτσι..Αν ξαναδιαβάστε τη δημοσίευση θα δείτε πως το αντίθετο είναι παρά αυτό που λέτε...
konnn έγραψε: δεν είναι μια σχέση μεταξύ, ας μου επιτραπεί η έκφραση "πελάτη- εξυπηρετητή ",
. Οπότε, δε μπορούν τα μέλη, όλα, να θεωρηθούν από οποιαδήποτε στιγμή μέλη ενός
the_eye έγραψε:help desk
σε αντίθεση με το εννοούμενο
Stelios4 έγραψε:Βέβαια, όπως μου λέτε, το φόρουμ έχει ως στόχο να ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ μεγάλο εύρος χρηστών
αλλά αντίθετα
konnn έγραψε:Η έννοια της κοινότητας δεν είναι μονόδρομη αλλά ούτε βασίζεται σε κάποιο πρωτόκολλο απόκρισης-ανταπόκρισης-αμοιβής-εξυπηρέτησης, όπως σωστά εννοήθηκε πιο πάνω . Το φόρουμ προσπαθεί να αντικατοπτρίζει την υπόσταση μια κοινότητας σε όλο της το φάσμα.
.

Stelios4 έγραψε:Κάτω από το πρίσμα αυτό, το φόρουμ μάλλον πρέπει να λειτουργεί "τεχνικά" άψογα.


Το φόρουμ προσπαθεί, παρά τις όποιες δυσκολίες οι οποίες δεν είναι του παρόντος να αναφερθούν, να είναι στο καλύτερο επίπεδο που θα μπορεί να είναι με ανάλογη τη συμμετοχή και τη χρήση της
Stelios4 έγραψε:όπου η έννοια της λέξης UBUNTU
.

Οπότε, η καταφυγή σε οποιοδήποτε άλλο μέσο δεν αποτελεί κάποια νουθεσία παρά την ίδια την επιλογή του καθενός ο οποίος θα εναποθέσει εκεί ένα μέρος του εαυτού του.
1 Linux: Μέτριος ┃ Προγραμματισμός: Μέτριος ┃ Αγγλικά: Προχωρημένος
2 Desktop : Ubuntu 16.04 64bit
a Intel Core i3 CPU 530 2.93GHz ‖ RAM 3824 MiB ‖ Intel DH55HC -
b nVidia Device [10de:1040] (rev a1)
c eth0: Intel 82578DC Gigabit Network Connection
3 Notebook : Ubuntu 16.04 64 bit
a Intel Core i3-2365M CPU @ 1.40GHz ‖ RAM 3854 MiB ‖ LENOVO 20197
b Intel 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller
c 5 wlan0: Intel Centrino Wireless-N 2230 ⋮ eth0: Realtek RTL8101E/RTL8102E

Αυτόματη υπογραφή.
Άβαταρ μέλους
konnn
Συντονιστής
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 3568
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2010, 17:54
Τοποθεσία: Καλαμάτα
Launchpad: konnn
Εκτύπωση

Επόμενο

Επιστροφή στο Προτάσεις για την βελτίωση του forum