e-radio playlist generator

...του ubuntu και έργων ΕΛ/ΛΑΚ (Έργα-Οδηγοί-Προτάσεις)

Συντονιστής: konnn

Re: e-radio playlist generator

Δημοσίευσηαπό ftso » 14 Δεκ 2010, 20:45

έφτιαξα νέο αρχείο και πλέον στο title έχει και την περιοχή.
επίσης προστέθηκε και το tag creator με την περιοχή.
έτσι αν έχουμε την επιλογή στην λίστα να εμφανίζει και τον καλλιτέχνη θα βλέπουμε την περιοχή του σταθμού.
αυτό βολεύει όταν θέλουμε να κάνουμε sort με βάση την περιοχή

Δυστυχώς τα ονόματα είναι με λατινικούς χαρακτήρες.
Ίσως κάνω μια προσπάθεια αλλαγής σε ελληνικούς.
Για τα ονόματα των πόλεων είναι απλό, αλλά για τους σταθμούς λίγο δύσκολο...


simosx έγραψε:1. Δοκίμασα και ο Banshee 1.8 δε μπορεί να διαβάσει το παραπάνω αρχείο .xspf, αν και έχει υποστήριξη.
Αν μπορεί να βάλει κανείς Banshee 1.9 και να δοκιμάσει ξανά, θα είναι εξαιρετικό!

Λογικά πρέπει να είναι πρόβλημα της εφαρμογής ή κάποιου χαρακτήρα που περιέχεται στο αρχείο.
Σε amarok, vlc kai kaffeine δουλεύει τέλεια.
Με gome-mplayer και smplayer υπήρχε πρόβλημα.
Λογικά και με rythmbox θα δουλεύει μια χαρά.

simosx έγραψε:2. Στο Banshee υπάρχουν τα πεδία Station, Creator και Description. Θα είναι καλύτερο να βάλουμε π.χ. τον τοποθεσία στο Description.
Ωστόσο, πιστεύω ότι πρέπει να συνδυάσουμε το human readable όνομα με το URL του αντίστοιχου σταθμού. Πιο πολύ δουλειά, λιγότερη αν τη μοιραστούμε.

Έγινε λίγο διαφορετικά, προστέθηκε όπως είπα στο Creator με την λογική ότι οι περισσότεροι players έχουν προεπιλογή την εμφάνιση καλλιτέχνη.
Επίσης το έχουν σχεδόν όλοι!
Η αλλαγή βέβαια είναι μια απλή sed
Για το άλλο, δεν νομίζω να υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα καθώς ήδη οι περισσότεροι σταθμοί χρησιμοποιούν μόνο λατινικά.

simosx έγραψε:3. Για το Genre του τραγουδιού, αυτό προκύπτει αυτόματα από το σταθμό, αν ο σταθμός δίνει την πληροφορία αυτή.

Ναι αυτό ισχύει. Παρόλα αυτά πολύ λίγοι σταθμοί δίνουν αυτήν την πληροφορία.

simosx έγραψε:ftso, δεν ξέρω αν έχεις την ευχέρια να βάλεις το πρόγραμμα εντολών που χρησιμοποιείς στο github.com. Θα ήταν δυνατόν θα δώσουμε ένα χεράκι.
Δες και viewtopic.php?f=6&t=5424

Το αρχικό πρόγραμμα δημιουργεί αρχείο .pls
Τα υπόλοιπα έγινα τα περισσότερα με εντολές σε μια σειρά.
Δεν σκοπεύω προς το παρόν να ασχοληθώ περισσότερο με το script για την πλήρη αυτοματοποίηση όλων.
Όποιος θέλει μπορεί φυσικά να το κάνει ελεύθερα :)

Βέβαια απο την στιγμή που έχει ή θα δημιουργηθεί μια ικανοποιητική λίστα θα μπορούσε να φτιαχτεί ένα script που εισάγει νέους σταθμούς, διαγράφει παλιούς και διορθώνει παλιά streams σταθμών με νεα.

vagrale13 έγραψε:Το μονο σταθμο που δεν μπορεσα να παιξω, ειναι η era sport.
Στη λιστα εχει http://media.ertonline.gr:8080/erasport ενω για να παιξει χρειαζεται mms://a1113.l3271935112.c32719.g.lm.aka ... ctor:35112
κατα τ' αλλα, οτι δοκιμασα λειτουργει! :)

Done!


Το νέο αρχείο στον ίδιο σύνδεσμο
http://dl.dropbox.com/u/1320617/eradio/eradio.xspf.zip
Άβαταρ μέλους
ftso
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6409
Εγγραφή: 12 Μάιος 2008, 13:40
Τοποθεσία: Αθήνα
IRC: ftso
Εκτύπωση

Re: e-radio playlist generator

Δημοσίευσηαπό Geochr » 30 Δεκ 2010, 18:19

Καλησπέρα παίδες,συγχαρητήρια για τις προσπάθειες σας.
Θα χρειαστώ τη βοήθειά σας καθώς αντιμετωπίζω πρόβλημα με τις λίστες.
Έχω κατεβάσει και τις 2 .pls.zip & .xspf.zip τις ξεzipαρω ,πηγαίνω μουσική->λίστες αναπαραγωγής->φόρτωση αρχείου....τις φορτώνω στο Rhythmbox 0.12.8 αλλά δε γίνεται τίποτα !!!
Εμφανίζονται στις λίστες αναπαραγωγής ως eradio.pls και eradio.xspf,πέραν αυτού τίποτε....

Κατα πάσα πιθανότητα κάτι δεν κάνω σωστά,τι όμως ;
Γνώσεις ⇛Linux: Μαθαίνω αργά ┃ Προγραμματισμός: Ελάχιστο ┃ Αγγλικά: Μέτρια

  • Λειτουργικό ⇛ Ubuntu 16,04LTS
    ⇛Intel Core i3-2365M CPU @1.40GHz ‖ RAM 7780 MB ‖ Acer Aspire V5-571
Άβαταρ μέλους
Geochr
Συντονιστής
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2010, 01:39
Τοποθεσία: Περιστέρι - Αίγινα
Launchpad: geochr
IRC: Geochr
Εκτύπωση

Re: e-radio playlist generator

Δημοσίευσηαπό simosx » 30 Δεκ 2010, 20:06

Geochr έγραψε:Καλησπέρα παίδες,συγχαρητήρια για τις προσπάθειες σας.
Θα χρειαστώ τη βοήθειά σας καθώς αντιμετωπίζω πρόβλημα με τις λίστες.
Έχω κατεβάσει και τις 2 .pls.zip & .xspf.zip τις ξεzipαρω ,πηγαίνω μουσική->λίστες αναπαραγωγής->φόρτωση αρχείου....τις φορτώνω στο Rhythmbox 0.12.8 αλλά δε γίνεται τίποτα !!!
Εμφανίζονται στις λίστες αναπαραγωγής ως eradio.pls και eradio.xspf,πέραν αυτού τίποτε....

Κατα πάσα πιθανότητα κάτι δεν κάνω σωστά,τι όμως ;


Πας εκεί που λέει Ραδιόφωνο και θα βρεις τους σταθμούς. Μόνο εκεί τους εμφανίζει.
προσωπικό ιστολόγιο ϗ πλανήτης Ubuntu-gr
Συμβάλετε και εσείς στο ελληνικό βιβλίο Ubuntu!
1 Γνώσεις Linux: Πολύ καλό ┃ Προγραμματισμού: Πολύ καλό ┃ Αγγλικών: Πολύ καλό
2 Ubuntu 13.10 saucy 3.11.0-031100rc1-generic 64bit (el_GR.UTF-8, Unity ubuntu)
3 AMD E-450 APU with Radeon HD Graphics ‖ RAM 3555 MiB ‖ Sony Corporation VAIO
4 AMD nee ATI Wrestler [Radeon HD 6320] [1002:9806] {fglrx_pci}
5 eth0: Atheros Inc. AR8151 v2.0 Gigabit Ethernet [1969:1083] (rev c0) ⋮ wlan0: Atheros Inc. AR9285 [168c:002b] (rev 01)
Φτιάξτε και εσείς τη δική σας υπογραφή (παραπάνω κείμενο) αυτόματα με κλικ εδώ!
simosx
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 10334
Εγγραφή: 11 Μάιος 2008, 18:52
Launchpad: simosx
IRC: simosx
Εκτύπωση

Re: e-radio playlist generator

Δημοσίευσηαπό Geochr » 31 Δεκ 2010, 01:35

simosx έγραψε:Πας εκεί που λέει Ραδιόφωνο και θα βρεις τους σταθμούς. Μόνο εκεί τους εμφανίζει.


Eυχαριστώ φίλε μου τα βρήκα,όμως δεν παίζουν αρκετοί σταθμοί σε εμένα (π.χ απο τους γνωστούς δεν παίζει κανείς),
μου βγάζει το εξής μήνυμα :
Δεν υπάρχει χειριστής URI για το "mmsh".

Μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση ; Επίσης όταν δεν βρεί καμιά 10αριά σταθμούς μου κλείνει το πρόγραμμα μόνο του.
Συγγνώμη που γίνομαι κουραστικός.
Γνώσεις ⇛Linux: Μαθαίνω αργά ┃ Προγραμματισμός: Ελάχιστο ┃ Αγγλικά: Μέτρια

  • Λειτουργικό ⇛ Ubuntu 16,04LTS
    ⇛Intel Core i3-2365M CPU @1.40GHz ‖ RAM 7780 MB ‖ Acer Aspire V5-571
Άβαταρ μέλους
Geochr
Συντονιστής
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2010, 01:39
Τοποθεσία: Περιστέρι - Αίγινα
Launchpad: geochr
IRC: Geochr
Εκτύπωση

Re: e-radio playlist generator

Δημοσίευσηαπό ftso » 31 Δεκ 2010, 14:32

μάλλον προβλήματα του Rhythmbox με την κωδικοποίηση του stream.
δοκίμασε και με vlc την xspf...
Άβαταρ μέλους
ftso
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6409
Εγγραφή: 12 Μάιος 2008, 13:40
Τοποθεσία: Αθήνα
IRC: ftso
Εκτύπωση

Re: e-radio playlist generator

Δημοσίευσηαπό Geochr » 31 Δεκ 2010, 16:50

ftso έγραψε:μάλλον προβλήματα του Rhythmbox με την κωδικοποίηση του stream.
δοκίμασε και με vlc την xspf...

Tο δοκίμασα όπως μου είπες και εν μέρη δουλεύει αλλά με μικροπροβλήματα...
μου βγάζει μηνύματα του στυλ :
Your input can't be opened:
VLC is unable to open the MRL 'http://mediaserver.mad.tv/madradio'. Check the log for details.
Your input can't be opened:
VLC is unable to open the MRL 'http://streamyourdream.org:8002/stream'. Check the log for details.
Your input can't be opened:
VLC is unable to open the MRL 'http://stream.greekradios.gr:2016'. Check the log for details.
Your input can't be opened:
VLC is unable to open the MRL 'mms://a1697.l4665043696.c46650.e.lm.akamaistream.net/D/1697/46650/v0001/reflector:43696'. Check the log for details.

Απ'οτι κατάλαβα έχει να κάνει με αυτό που ανέφερες :
Επίσης πολλά αρχεία .asx περιέχουν 2 ζεύγη απο streams απο τα οποία το ένα είναι παλιό και δεν δουλεύει.
Το script κάνει έλεγχο και των δυο και κρατάει το ενεργό μόνο. Παρόλα αυτά μπορεί σε μερικές περιπτώσεις να κάνει λάθος
αν κάποιο stream ενώ δουλεύει είναι προσωρινά down.

Παρατηρώντας τη λίστα και ενώ πήγαινα σε επόμενο σταθμό έβλεπα να χάνονται αρκετοί σταθμοί χωρίς να παίζουν,ενδεικτικά λέω οτι 35/58 Αθηναϊκούς σταθμούς της λίστας εξαφανίστηκαν !!!!
Στο τέλος όμως της λίστα εμφανίζονταν αρκετά νέα mms χωρίς όνομα σταθμού,μόνο διεύθυνση, που όμως ανταποκρίνονται σε σταθμούς που χάθηκαν παραπάνω αλλά αργούν να φορτώσουν (1-2 λεπτά τουλάχιστον).

Τα ερωτήματά μου είναι 2 : 1ον στο θέμα buffer μπορούμε να κάνουμε κάτι ; και 2ον Πως μπορώ να επεξεργαστώ τα νέα mms έτσι ώστε να γράψω τα ονόματα που τους αντιστοιχούν ; Προσπάθησα να τα επεξεργαστώ πηγαίνοντας information->general αλλάζοντας όνομα μόνο και καλλιτέχνη και μετά save metadata χωρίς αποτέλεσμα.Προφανώς και δεν ήταν ο σωστός τρόπος....
:?:
Γνώσεις ⇛Linux: Μαθαίνω αργά ┃ Προγραμματισμός: Ελάχιστο ┃ Αγγλικά: Μέτρια

  • Λειτουργικό ⇛ Ubuntu 16,04LTS
    ⇛Intel Core i3-2365M CPU @1.40GHz ‖ RAM 7780 MB ‖ Acer Aspire V5-571
Άβαταρ μέλους
Geochr
Συντονιστής
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2010, 01:39
Τοποθεσία: Περιστέρι - Αίγινα
Launchpad: geochr
IRC: Geochr
Εκτύπωση

Re: e-radio playlist generator

Δημοσίευσηαπό simosx » 31 Δεκ 2010, 17:12

Geochr έγραψε:
ftso έγραψε:μάλλον προβλήματα του Rhythmbox με την κωδικοποίηση του stream.
δοκίμασε και με vlc την xspf...

Tο δοκίμασα όπως μου είπες και εν μέρη δουλεύει αλλά με μικροπροβλήματα...
μου βγάζει μηνύματα του στυλ :
Your input can't be opened:
VLC is unable to open the MRL 'http://mediaserver.mad.tv/madradio'. Check the log for details.
Your input can't be opened:
VLC is unable to open the MRL 'http://streamyourdream.org:8002/stream'. Check the log for details.
Your input can't be opened:
VLC is unable to open the MRL 'http://stream.greekradios.gr:2016'. Check the log for details.
Your input can't be opened:
VLC is unable to open the MRL 'mms://a1697.l4665043696.c46650.e.lm.akamaistream.net/D/1697/46650/v0001/reflector:43696'. Check the log for details.

Απ'οτι κατάλαβα έχει να κάνει με αυτό που ανέφερες :
Επίσης πολλά αρχεία .asx περιέχουν 2 ζεύγη απο streams απο τα οποία το ένα είναι παλιό και δεν δουλεύει.
Το script κάνει έλεγχο και των δυο και κρατάει το ενεργό μόνο. Παρόλα αυτά μπορεί σε μερικές περιπτώσεις να κάνει λάθος
αν κάποιο stream ενώ δουλεύει είναι προσωρινά down.

Παρατηρώντας τη λίστα και ενώ πήγαινα σε επόμενο σταθμό έβλεπα να χάνονται αρκετοί σταθμοί χωρίς να παίζουν,ενδεικτικά λέω οτι 35/58 Αθηναϊκούς σταθμούς της λίστας εξαφανίστηκαν !!!!
Στο τέλος όμως της λίστα εμφανίζονταν αρκετά νέα mms χωρίς όνομα σταθμού,μόνο διεύθυνση, που όμως ανταποκρίνονται σε σταθμούς που χάθηκαν παραπάνω αλλά αργούν να φορτώσουν (1-2 λεπτά τουλάχιστον).

Τα ερωτήματά μου είναι 2 : 1ον στο θέμα buffer μπορούμε να κάνουμε κάτι ; και 2ον Πως μπορώ να επεξεργαστώ τα νέα mms έτσι ώστε να γράψω τα ονόματα που τους αντιστοιχούν ; Προσπάθησα να τα επεξεργαστώ πηγαίνοντας information->general αλλάζοντας όνομα μόνο και καλλιτέχνη και μετά save metadata χωρίς αποτέλεσμα.Προφανώς και δεν ήταν ο σωστός τρόπος....
:?:


Το http://mediaserver.mad.tv/madradio είναι σύνδεσμος http, οπότε
Κώδικας: Επιλογή όλων
> [color=#008000]wget http://mediaserver.mad.tv/madradio[/color]
--2010-12-31 16:02:58--  http://mediaserver.mad.tv/madradio
Resolving mediaserver.mad.tv... 79.125.20.57
Connecting to mediaserver.mad.tv|79.125.20.57|:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 404 Not Found
2010-12-31 16:02:59 ERROR 404: Not Found.

που σημαίνει ότι είναι νεκρό. Το ίδιο και ο δεύτερος σύνδεσμος.

Ο τρίτος σύνδεσμος λειτουργεί μια χαρά,
Κώδικας: Επιλογή όλων
mplayer http://stream.greekradios.gr:2016
και είναι η Πειραϊκή Εκκλησία.

Ο τελευταίος σύνδεσμος είναι προβληματικός:
Κώδικας: Επιλογή όλων
mplayer 'mms://a1697.l4665043696.c46650.e.lm.akamaistream.net/D/1697/46650/v0001/reflector:43696'

βγάζει σφάλματα 'connect error: Connection refused' και 'unknown ASF streaming type'. Τι συμβαίνει;
Εκτελούμε
Κώδικας: Επιλογή όλων
mplayer -dumpstream 'mms://a1697.l4665043696.c46650.e.lm.akamaistream.net/D/1697/46650/v0001/reflector:43696'

και φτιάχνει ένα stream.dump. Τι λέει το αρχείο αυτό;
Κώδικας: Επιλογή όλων
[Reference]
Ref1=http://a1697.l4665043696.c46650.e.lm.akamaistream.net/D/1697/46650/v0001/reflector:43696?MSWMExt=.asf
Ref2=http://79.140.94.166:80/D/1697/46650/v0001/reflector:43696?MSWMExt=.asf


δηλαδή ο αρχικός σύνδεσμος προωθεί σε δύο άλλους συνδέσμους. Το Rhythmbox/VLC κατά πάσα πιθανότητα βλέπουν ότι ο αρχικός σύνδεσμος είναι ιδεατός, οπότε τον βγάζουν και τοποθετούν στη θέση του τους δύο παραγόμενους συνδέσμους. Μπορείς να ακολουθήσεις την ίδια διαδικασία για να δεις που οδηγούν οι δύο αυτή σύνδεσμοι, κτλ.

Αυτό που είναι σημαντικό είναι ότι αρκετοί από τους συνδέσμους δε δουλεύουν και μέχρι στιγμής δεν έχουμε τρόπο για να το διαπιστώσουμε με αυτοματοποιημένο τρόπο.
Δηλαδή, για τους 800 σταθμούς που παρέχονται στη λίστα αναπαραγωγής, πως μπορούμε να επιβεβαιώσουμε ποιοι πραγματικά λειτουργούν.
προσωπικό ιστολόγιο ϗ πλανήτης Ubuntu-gr
Συμβάλετε και εσείς στο ελληνικό βιβλίο Ubuntu!
1 Γνώσεις Linux: Πολύ καλό ┃ Προγραμματισμού: Πολύ καλό ┃ Αγγλικών: Πολύ καλό
2 Ubuntu 13.10 saucy 3.11.0-031100rc1-generic 64bit (el_GR.UTF-8, Unity ubuntu)
3 AMD E-450 APU with Radeon HD Graphics ‖ RAM 3555 MiB ‖ Sony Corporation VAIO
4 AMD nee ATI Wrestler [Radeon HD 6320] [1002:9806] {fglrx_pci}
5 eth0: Atheros Inc. AR8151 v2.0 Gigabit Ethernet [1969:1083] (rev c0) ⋮ wlan0: Atheros Inc. AR9285 [168c:002b] (rev 01)
Φτιάξτε και εσείς τη δική σας υπογραφή (παραπάνω κείμενο) αυτόματα με κλικ εδώ!
simosx
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 10334
Εγγραφή: 11 Μάιος 2008, 18:52
Launchpad: simosx
IRC: simosx
Εκτύπωση

Re: e-radio playlist generator

Δημοσίευσηαπό Geochr » 31 Δεκ 2010, 17:30

Τα σφάλματα που έδωσα ήταν ενδεικτικά.Δε ζητάω να γίνουν όλα αυτόματα,να κάνω και εγώ κάτι αρκεί να μου υποδείξει κάποιος και να μπορώ...
Εν το μεταξύ εσύ χρησιμοποιείς άλλο player και σου παίζουν κανονικά ή εγώ παραείμαι άσχετος ;

Για το 2ο μου ερώτημα έχεις κάτι να μου πείς ; Αφού τους βρήκα που τους βρήκα τους σταθμούς ας τους αποθηκεύσω έστω και αν έχουν καθυστερήσεις μέχρι να φορτωθούν μέχρι να βρεθεί κάποια άλλη λύση για να ακούω ραδιάκι απο το pc μου...
Γνώσεις ⇛Linux: Μαθαίνω αργά ┃ Προγραμματισμός: Ελάχιστο ┃ Αγγλικά: Μέτρια

  • Λειτουργικό ⇛ Ubuntu 16,04LTS
    ⇛Intel Core i3-2365M CPU @1.40GHz ‖ RAM 7780 MB ‖ Acer Aspire V5-571
Άβαταρ μέλους
Geochr
Συντονιστής
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2010, 01:39
Τοποθεσία: Περιστέρι - Αίγινα
Launchpad: geochr
IRC: Geochr
Εκτύπωση

Re: e-radio playlist generator

Δημοσίευσηαπό Geochr » 09 Ιαν 2011, 13:58

Πως μπορώ να επεξεργαστώ τους σταθμούς της λίστας ;
Π.χ θέλω να αλλάξω ονόματα σε κάποια νέα mms κάποιων σταθμών που μου εμφανίζει στο vlc όταν τα αρχικά τις λίστας δεν παίζουν και μου εμφανίζονται τα εναλλακτικά.
Προσπάθησα να τα επεξεργαστώ πηγαίνοντας information->general αλλάζοντας όνομα μόνο και καλλιτέχνη και μετά save metadata χωρίς αποτέλεσμα.
Γνώσεις ⇛Linux: Μαθαίνω αργά ┃ Προγραμματισμός: Ελάχιστο ┃ Αγγλικά: Μέτρια

  • Λειτουργικό ⇛ Ubuntu 16,04LTS
    ⇛Intel Core i3-2365M CPU @1.40GHz ‖ RAM 7780 MB ‖ Acer Aspire V5-571
Άβαταρ μέλους
Geochr
Συντονιστής
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2010, 01:39
Τοποθεσία: Περιστέρι - Αίγινα
Launchpad: geochr
IRC: Geochr
Εκτύπωση

Re: e-radio playlist generator

Δημοσίευσηαπό ftso » 09 Ιαν 2011, 14:53

Geochr έγραψε:Πως μπορώ να επεξεργαστώ τους σταθμούς της λίστας ;

με τον επεξεργαστή κειμένου gedit

Τους σταθμούς της xspf που είχαν 2πλά streams τους είχα ελέγξει με κάποιο κώδικα ο οποίος μπορεί και να έκανε και λάθος αν ο σταθμός ήταν down εκείνη την στιγμή.
Geochr έγραψε:Παρατηρώντας τη λίστα και ενώ πήγαινα σε επόμενο σταθμό έβλεπα να χάνονται αρκετοί σταθμοί χωρίς να παίζουν,ενδεικτικά λέω οτι 35/58 Αθηναϊκούς σταθμούς της λίστας εξαφανίστηκαν !!!!
Στο τέλος όμως της λίστα εμφανίζονταν αρκετά νέα mms χωρίς όνομα σταθμού,μόνο διεύθυνση, που όμως ανταποκρίνονται σε σταθμούς που χάθηκαν παραπάνω αλλά αργούν να φορτώσουν (1-2 λεπτά τουλάχιστον).

αυτό το κάνει ο vlc νομίζω στα stream που επιλέγεις να παίξεις και δεν παίζουν για κάποιο λόγο.
O λόγος μπορεί να είναι ότι έχουν φτάσει στο όριο των ακροατών ή ότι ο σταθμός δεν έχει πρόσβαση στο νετ για να στείλει το stream στο eradio.
Επίσης σε μερικούς σταθμούς όταν είναι αρκετά busy αργεί να γίνει το buffering...
Άβαταρ μέλους
ftso
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6409
Εγγραφή: 12 Μάιος 2008, 13:40
Τοποθεσία: Αθήνα
IRC: ftso
Εκτύπωση

ΠροηγούμενηΕπόμενο

  • ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ
    ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Επιστροφή στο Ανάπτυξη Λογισμικού / Αλγόριθμοι