Διαμόρφωσης Μια άλλης στρατηγικής για την Ζωή  Το θέμα επιλύθηκε

...τα πάντα για το open source στον χώρο των gadgets, συζητήσεις, εργαλεία, open hardware, οδηγοί κ.ά.

Συντονιστής: adem1

Διαμόρφωσης Μια άλλης στρατηγικής για την Ζωή  Το θέμα επιλύθηκε

Δημοσίευσηαπό messinisk35 » 29 Φεβ 2020, 16:55

Αγαπητή φυλή , είμαι την Ουμπιστας από την εκδώσει 14.04 σταθερά διαθέτω πάντα σε ένα υπολογιστή μου , σταθερά μια έκδοση λινοχ και κύριος βασική έκδοση ubuntu οπού περνάω από έκδοση σε έκδοση σήμερα έχω παραμείνει 18.04.4 .
Η γνώσης μου , στων προγραμματισμό περιορίζονται βασικές γνώσης C , python , html .
Πρόσφατα γράφτηκα και στα μαθήματα της σελίδας μάθησης στην γλώσσα JAVA νομίζω θα τα πόα καλά αν και ο σκοπός δεν είναι να ασχοληθώ επαγγελματικά με των προγραμματισμό αλλά για ακαδημαϊκούς και προσωπικά ερωτήματα πάντα τρέχω σε ένα τερματικό της python . Είναι γεγονός ότι ο υπολογιστής είναι ένα μέσω εργασίας που αν έχει τα ανάλογα εργαλεία μπορεί να απογείωση την δουλειά σου.
Μέσα σ’ ένα πλαίσιο έντονα πολιτικά πολωτικό εντόνου ανταγωνισμού και μηδενικόν ευκαιριών γι’ ανάδειξη ή την επιβίωση της δουλειά του επαγγελματία .
Η ελληνική κοινότητα να έχει και μια εταιρία παροχής υπηρεσιών υποστήριξης μια ΚΟΙΣΕΠ έστω για μπορούν επαγγελματίες που δεν ανήκουν στων κλάδο της πληροφορικής ;
1 Γνώσεις Linux: Πρώτα βήματα ┃ Προγραμματισμού: Πρώτα βήματα ┃ Αγγλικών: Ικανοποιητικό
2 Ubuntu 18.04 bionic 4.15.0-45-generic 64bit (el_GR.UTF-8, Unity:Unity7:ubuntu unity)
3 Intel Celeron CPU N2840 2.16GHz ‖ RAM 3828 MiB ‖ Dell Inc. 04XH5N - Dell Inc. Inspiron 3551
4 Intel Atom Processor Z36xxx/Z37xxx Series Graphics & Display [8086:0f31] {i915}
5 wlp3s0: Qualcomm Atheros QCA9565 / AR9565 Wireless Network Adapter [168c:0036] (rev 01)
messinisk35
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 18 Ιουν 2017, 11:23
Τοποθεσία: Λευκάδα
Εκτύπωση

Επιστροφή στο Gadgets με Λογισμικό Ανοιχτού Κώδικα