Πόσες ώρες περνάτε μπροστά στο ubuntu σας?

...χαλαρή κουβεντούλα, γενικός σχολιασμός, φιλοσοφικές συζητήσεις, meeting point / γνωριμία

Συντονιστής: konnn

Πόσες ώρες περνάτε μπροστά στο ubuntu σας?

Δημοσίευσηαπό giannis12a » 05 Νοέμ 2008, 19:32

Έτσι από περιέργεια θα ήθελα να γράψουμε ο καθένας πόση ώρα "βγάζει" τα μάτια του μπροστά στον υπολογιστή ώστε στο τέλος του χρόνου να δώσουμε βραβείο

στον πιο εξαρτημένο για τον κόπο του και την συνεισφορά του. :mrgreen:

Και ξεκινάω εγώ λέγοντας πως τις καθημερινές λόγω φόρτου εργασίας από 1-2 ώρες για πλάκα.

ΣαββατοΚύριακα μέχρι ν΄ αρχίσει η γυναίκα μου τις απειλές πως ή θα με χωρίσει ή θα πετάξει τον υπολογιστή από το μπαλκόνι για να υσηχάσω λέει, διότι έτσι

όπως πάω θα χαζέψω. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Εικόνα
το link παραπέμπει σε ανθρωπιστικού περιεχομένου σελίδα
pleiades place
Γνώσεις ⇛ Linux: Είμαι Χάκερ ┃ Προγραμματισμός: Όχι δεν προγραμματίζω ποτέ τίποτα, τ' αφήνω όλα στην τύχη ┃ Αγγλικά: Γαλλικά/Χορός/Πιάνο
Άβαταρ μέλους
giannis12a
dudeTUX
dudeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: 03 Αύγ 2008, 14:26
Τοποθεσία: ΒΥΡΩΝΑΣ
Εκτύπωση

Re: Πόσες ώρες περνάτε μπροστά στο ubuntu σας?

Δημοσίευσηαπό linuxman » 05 Νοέμ 2008, 19:46

Εγώ αρκετές ώρες μπροστά , από τις 12:00 κει μετά μέχρι και τις 21:00 , ίσως και 22:00 , άλλα μπορεί και 23,24:00 , στο σπίτι ανοίγω το λάπτοπ για καμία ώρα το πολύ έτσι να τσεκάρω κάνα email .
Ευχτυχώς δεν είμαι παντρεμένος και δεν θα με χωρίσει αν χαζέψω από το Ubuntu μου :lol: :lol: :lol:

Υ.Γ. Είναι γλυκό το χάζεμα αυτό μου αρέσει . :lol: :lol: :lol:
Οδηγίες προς Νεοεισερχόμενους
1 Γνώσεις Linux: Πολύ καλό ┃ Προγραμματισμού: Ικανοποιητικό ┃ Αγγλικών: Ικανοποιητικό
2 Linux Mint 17.1 Rebecca 3.13.0-37-generic 64bit (el_GR.UTF-8, X-Cinnamon cinnamon)
3 Intel Core i5-2310M CPU @ 2.10GHz ‖ RAM 3866 MiB ‖ Dell Inc. 0D7C51 - Dell Inc. Dell System Vostro 3750
4 Intel 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics [8086:0116] {i915}
5 wlan0: Intel Centrino Wireless-N 1030 [Rainbow Peak] [8086:008a] (rev 34) ⋮ eth0: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller [10ec:8168] (rev 06)
http://www.greeklug.gr
Άβαταρ μέλους
linuxman
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 10378
Εγγραφή: 10 Μάιος 2008, 20:41
Τοποθεσία: Thessaloniki / Macedonia / Greece
Εκτύπωση

Re: Πόσες ώρες περνάτε μπροστά στο ubuntu σας?

Δημοσίευσηαπό headless » 05 Νοέμ 2008, 20:02

giannis12a έγραψε:
ΣαββατοΚύριακα μέχρι ν΄ αρχίσει η γυναίκα μου τις απειλές πως ή θα με χωρίσει ή θα πετάξει τον υπολογιστή από το μπαλκόνι για να υσηχάσω λέει, διότι έτσι

όπως πάω θα χαζέψω. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Άμα είναι να τον πετάξει πές πότε,ένα (ακόμα) pc όλο και σε κάτι θα χρειαστεί lol
On topic,συνεχόμενη ώρα περνάω μόνο το βράδυ.
Αν και έχω και στη δουλειά pc πολλές φορές δεν προλαβαίνω ούτε να το ανοίξω,ή απλά το έχω να παίζει μουσική χαμηλόφωνα.
Γνώσεις ⇛ Linux: Καλές ┃ Προγραμματισμός: Μέτριος ┃ Αγγλικά: Καλά
Λειτουργικό: debian wheezy/sid 64-bit (en_US.utf8)
Προδιαγραφές ⇛ CPU: 2x Intel Core2 Duo CPU E8400 3.00GHz │ RAM 3965 MiB │ ASUS INC. P5QL/EPU
Κάρτα γραφικών: nVidia GF104 [GeForce GTX 460] [10de:0e22]
Δίκτυα: eth0: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10ec:8168]
My Blog
Άβαταρ μέλους
headless
powerTUX
powerTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 14 Μάιος 2008, 17:30
Τοποθεσία: Αθήνα
Launchpad: headl3ss
IRC: h3adl3ss
Εκτύπωση

Re: Πόσες ώρες περνάτε μπροστά στο ubuntu σας?

Δημοσίευσηαπό Dimitris » 05 Νοέμ 2008, 20:05

Μπροστά στο mac της δουλειάς 9.00-18.00, με μία ώρα διάλλειμα. Μετά από τις 19.00 το ubuntu είναι ανοιχτό μέχρι τις 23.00 αλλά δεν κάθομαι όλη την ώρα μπροστά του. Χρειάζομαι, γιατρέ, αποτοξίνωση;
Άβαταρ μέλους
Dimitris
saintTUX
saintTUX
 
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 13:57
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εκτύπωση

Re: Πόσες ώρες περνάτε μπροστά στο ubuntu σας?

Δημοσίευσηαπό giannis12a » 05 Νοέμ 2008, 20:09

Ωραία γιατί είχα αρχίσει ν΄ ανησυχώ μήπως και είμαι μόνος μου σε αυτό το κλάμπ κατάλαβες?

Πάντως πλάκα-πλάκα άν συνεχίσω έτσι θα βάλω γυαλιά και όχι ηλίου :geek:

headless
Άμα είναι να τον πετάξει πές πότε,ένα (ακόμα) pc όλο και σε κάτι θα χρειαστεί lol


μένεις και δίπλα οπότε κινδυνεύω άμμεσα :D
Εικόνα
το link παραπέμπει σε ανθρωπιστικού περιεχομένου σελίδα
pleiades place
Γνώσεις ⇛ Linux: Είμαι Χάκερ ┃ Προγραμματισμός: Όχι δεν προγραμματίζω ποτέ τίποτα, τ' αφήνω όλα στην τύχη ┃ Αγγλικά: Γαλλικά/Χορός/Πιάνο
Άβαταρ μέλους
giannis12a
dudeTUX
dudeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: 03 Αύγ 2008, 14:26
Τοποθεσία: ΒΥΡΩΝΑΣ
Εκτύπωση

Re: Πόσες ώρες περνάτε μπροστά στο ubuntu σας?

Δημοσίευσηαπό giannis12a » 05 Νοέμ 2008, 20:14

Dimitris έγραψε:Μπροστά στο mac της δουλειάς 9.00-18.00, με μία ώρα διάλλειμα. Μετά από τις 19.00 το ubuntu είναι ανοιχτό μέχρι τις 23.00 αλλά δεν κάθομαι όλη την ώρα μπροστά του. Χρειάζομαι, γιατρέ, αποτοξίνωση;


Μμμμμ, η περίπτωση χρίζει άμμεσης παρακολούθησης ώστε να βγουν τα πρώτα επιστημονικά συμπεράσματα.
Εικόνα
το link παραπέμπει σε ανθρωπιστικού περιεχομένου σελίδα
pleiades place
Γνώσεις ⇛ Linux: Είμαι Χάκερ ┃ Προγραμματισμός: Όχι δεν προγραμματίζω ποτέ τίποτα, τ' αφήνω όλα στην τύχη ┃ Αγγλικά: Γαλλικά/Χορός/Πιάνο
Άβαταρ μέλους
giannis12a
dudeTUX
dudeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: 03 Αύγ 2008, 14:26
Τοποθεσία: ΒΥΡΩΝΑΣ
Εκτύπωση

Re: Πόσες ώρες περνάτε μπροστά στο ubuntu σας?

Δημοσίευσηαπό ftso » 05 Νοέμ 2008, 20:35

Γενικά όσο είμαι σπίτι , είμαι και μπροστά απο το pc εκτός και αν μαγειρεύω ή βλέπω καμιά ταινία ή διαβάζω ή ....
Τελευταία κάθομαι αρκετές ώρες στο σπίτι και υπάρχουν μέρες που δεν βγαίνω και καθόλου καθώς μεγάλωσα πια και ήρθε η ώρα να πάρω κανένα πτυχίο επιτέλους. :D
Το ελάχιστο που κάθομαι σε μια μέρα είναι σίγουρα 2 ώρες και το περισσότερο 2 μέρες :lol:

Τελευταία πάντως έχω γλιτώσει την παντόφλα που έπεφτε συχνά καθώς η κοπελιά μου έχει πάρει laptop και πλέον αρχίζει να γίνετε χειρότερη απο εμένα στο θέμα "κάψιμο".
Άβαταρ μέλους
ftso
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6409
Εγγραφή: 12 Μάιος 2008, 13:40
Τοποθεσία: Αθήνα
IRC: ftso
Εκτύπωση

Re: Πόσες ώρες περνάτε μπροστά στο ubuntu σας?

Δημοσίευσηαπό giannis12a » 05 Νοέμ 2008, 20:50

Τελευταία πάντως έχω γλιτώσει την παντόφλα που έπεφτε συχνά καθώς η κοπελιά μου έχει πάρει laptop και πλέον αρχίζει να γίνετε χειρότερη απο εμένα στο θέμα "κάψιμο".


Δεν φαντάζομαι να κάθεται μπροστά στα "παραθύρια" :lol:

Μην κρυώσει εννοώ έτσι? :lol: :lol:
Εικόνα
το link παραπέμπει σε ανθρωπιστικού περιεχομένου σελίδα
pleiades place
Γνώσεις ⇛ Linux: Είμαι Χάκερ ┃ Προγραμματισμός: Όχι δεν προγραμματίζω ποτέ τίποτα, τ' αφήνω όλα στην τύχη ┃ Αγγλικά: Γαλλικά/Χορός/Πιάνο
Άβαταρ μέλους
giannis12a
dudeTUX
dudeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: 03 Αύγ 2008, 14:26
Τοποθεσία: ΒΥΡΩΝΑΣ
Εκτύπωση

Re: Πόσες ώρες περνάτε μπροστά στο ubuntu σας?

Δημοσίευσηαπό ftso » 05 Νοέμ 2008, 21:02

giannis12a έγραψε:
Τελευταία πάντως έχω γλιτώσει την παντόφλα που έπεφτε συχνά καθώς η κοπελιά μου έχει πάρει laptop και πλέον αρχίζει να γίνετε χειρότερη απο εμένα στο θέμα "κάψιμο".


Δεν φαντάζομαι να κάθεται μπροστά στα "παραθύρια" :lol:

Μην κρυώσει εννοώ έτσι? :lol: :lol:


Αν και στην αρχή όταν άρχισε να δουλεύει στο pc μου δυσκολευόταν μετά συνήθισε και πλέον σιχαίνεται τα vista που έχει dualboot στο laptop της.
Τρέχει kubuntu 8.10. :)
Άβαταρ μέλους
ftso
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6409
Εγγραφή: 12 Μάιος 2008, 13:40
Τοποθεσία: Αθήνα
IRC: ftso
Εκτύπωση

Re: Πόσες ώρες περνάτε μπροστά στο ubuntu σας?

Δημοσίευσηαπό giannis12a » 05 Νοέμ 2008, 21:23

Αυτή είναι η αλήθεια. Εάν συνηθίσεις το ubuntu άντε μετά να κάτσεις σε vista. Όσες φορές χρειάστηκε να τα χρησιμοποιήσω πατάω

Ctrl + Alt + Left Click και περιμένω να δω τον κύβο :lol: Αλλά που, η δύναμη της συνήθειας βλέπετε
Εικόνα
το link παραπέμπει σε ανθρωπιστικού περιεχομένου σελίδα
pleiades place
Γνώσεις ⇛ Linux: Είμαι Χάκερ ┃ Προγραμματισμός: Όχι δεν προγραμματίζω ποτέ τίποτα, τ' αφήνω όλα στην τύχη ┃ Αγγλικά: Γαλλικά/Χορός/Πιάνο
Άβαταρ μέλους
giannis12a
dudeTUX
dudeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: 03 Αύγ 2008, 14:26
Τοποθεσία: ΒΥΡΩΝΑΣ
Εκτύπωση

Επόμενο

  • ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ
    ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Επιστροφή στο Περί ανέμων

cron