Τρολ

...χαλαρή κουβεντούλα, γενικός σχολιασμός, φιλοσοφικές συζητήσεις, meeting point / γνωριμία

Συντονιστής: konnn

Τρολ

Δημοσίευσηαπό bratsos » 08 Ιαν 2014, 19:21

:!: Μόλις δεχτήκατε μια προειδοποίηση από κάποιον συντονιστή ή διαχειριστή αυτής της Δ. Συζήτησης.

Στις ποσες γινομαι μπαν Εικόνα

Ωστε να ειμαι πολυ προσεχτικος στο τη λεω :geek:
Συνηθως για θεματα "τρολ"
Πιχι στη θεωρια της εξελιξης, ολοι οι επιστημονες ξερουν σημερα οτι η γη εχει ηλικια περιπου 175.000 ετων περιπου. Εχει νοημα να το αποδειξω ?
Το αναφερω ομως σε ενα φορουμ σχετικο με εξελιξη, οτι αυτα που λενε για την εξελιξη, δεν υπαρχει τιποτα επιστημονικο και βασιζοντε σε μυθολογια.Επισης η ραδιο χρονολογιση με ανθρακα ειναι σωστη μερχι ενα σημειο, δηλαδη μεχρι 2000 π.χ μετα λεει ασχετα πραματα. Εχει αποδεικτει.Ειναι σωστο να πω τις πηγες μου?
Δηλαδη τους φυσικους που πηραν βραβειο νομπελ και αποδειξανε οτι η εξελιξη ειναι παραμυθες? Διοτι αμα το κανω = τρολ :silent:
Το ιδιο υσχυει για καποια πραματα και με τα λειτουργικα συστηματα. Κυριως βεβαια με το λινουξ επειδη ειναι ξεκλειδωτο.
Εκει ευκολα βρεισκεις τις φοβερες δυνατοτητες που εχει σε αντιθεση με τα κλειδωμενα λειτουργικα.
Ειναι σωστο να κινουμε περα απο τα ορια που οριζουν οι επισημες αρχες για το εκατοστε λειτορυγικο συστημα?
Διοτι ο ανθρωπινος νους οτιδηποτε δεν το καταλαβαινει,απλος δεν το σκεφτετε ή χειροτερα το καταστρεφει.
Σε ξενα φορουμ αμα καμοια φορα "καταλαθος" τρολαρω" απλος δεν δινουν σημασια. Στα ελληνικα ομως φορουμ τα πραματα ειναι παρα πολυ αυστηρα.
Δεν θελω να προκαλω διαμαχες, ρωταω απλος, για να μαθω τη πρεπει να αλλαξω.
Διοτι εχω καταλαβει αμα νομιζω σωστα, αμα λεω πραματα που οι αλλοι δεν τα εχουν, ως εμπειρια, σημαινει οτι δεν ισχυουν και λεω ασχετα πραματα διχως νοημα.
Main computer: HP-G6 AMD United Trinity
OS: Ubuntu 12.04lts,Win7.1,SnowLeopard 10.6.2
Basic level of programming. ECDL 2010.
Άβαταρ μέλους
bratsos
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 28 Δεκ 2013, 18:27
Εκτύπωση

Re: Τρολ

Δημοσίευσηαπό fkol k4 » 08 Ιαν 2014, 20:08

bratsos έγραψε:Δεν θελω να προκαλω διαμαχες, ρωταω απλος, για να μαθω τη πρεπει να αλλαξω.

Οκ, δηλαδή το παρακάτω είναι απλή ερώτηση...
bratsos έγραψε:Διοτι εχω καταλαβει αμα νομιζω σωστα, αμα λεω πραματα που οι αλλοι δεν τα εχουν, ως εμπειρια, σημαινει οτι δεν ισχυουν και λεω ασχετα πραματα διχως νοημα.

Σαν ποια δηλαδή;
Γνώσεις: Linux: ★★★☆☆ Προγραμματισμός: ★☆☆☆☆ Αγγλικά: ★★★★★
Η υπογραφή μου
Οδηγίες για αρχάριους στο Ubuntu (12.04 LTS)Οδηγοί του forum
Άβαταρ μέλους
fkol k4
antiwinTUX
antiwinTUX
 
Δημοσιεύσεις: 4829
Εγγραφή: 28 Φεβ 2011, 22:56
Τοποθεσία: Αθήνα
Launchpad: fkol-k4
IRC: fkol_k4
Εκτύπωση

Re: Τρολ

Δημοσίευσηαπό eliasps » 08 Ιαν 2014, 20:29

Να επισημάνω για όσους διαβάζουν την δημοσίευση πως αυτό:
bratsos έγραψε:Μόλις δεχτήκατε μια προειδοποίηση από κάποιον συντονιστή ή διαχειριστή αυτής της Δ. Συζήτησης.

Αφορά προειδοποίηση σε μέλος του φόρουμ από μέλος της ομάδας των συντονιστών και διαχειριστών του φόρουμ.

Στο θέμα, να σου εξηγήσω για ποιο λόγο έγινε αυτή η προειδοποίηση, αλλά πριν το κάνω, να πω μερικά πράγματα για τις συγκρίσεις μεταξύ ελληνικών και ξένων forum.
Οι αντιδράσεις των μελών ενός forum πάνω σε οποιαδήποτε δημοσίευση έχουν σχέση με το αντικείμενο του φόρουμ, τον σκοπό του και τους κανονισμούς του, καθώς και την νοοτροπία που διακρίνει μία κοινωνία. Δεν έχει νόημα να γίνεται σύγκριση. Δεν θα το αναλύσω, γιατί θα μου πάρει αρκετό χρόνο και δεν είναι εντός θέματος.

Συγκεκριμένα για την προειδοποίηση, σε πολλές δημοσιεύσεις σου γράφεις τα παρακάτω:
Spoiler: show
bratsos έγραψε:Οσο αφωρα γιατι ξαφνικα εγινε τοση λογοκρισια? Ακομη και στο αγγλικο τα εχουν κλειδωσει ολα."Πριν απο αυτα(Σνόουντεν) τιποτα δεν απαγορευοταν.
Ακομη και στο επισημο σαιτ του μπακτρακ υπαρχει θεμα Σνόουντεν.Μετα το σκανδαλο με τις αποκαλυψεις για το ουμπουντου αλλαξανε μεχρι και τον τροπο συνδεσης στο αγγλικο φορουμ +_+
Αφου το διαβασες δες ποτε το βαλανε...

bratsos έγραψε:Θα κατεβασω devian linux cali. Το οποιο δεν εχει κλειδωματα και ιστοριες οπως το ουμπουντου λινουξ με αλλα προγραμματα περα, αυτων που προωθει ο οργανισμος ουμπουτου

bratsos έγραψε:Αυτο που ξερω το ουμπουντου ειναι το αποτελεσμα απο διαφωρετικα προτζετ που ενωθηκαν ολα μαζι.
Τη εγινε και ξαφνικα αρχισε να κλειδωνετε ετσι ? Επειδη φταει ο Σνόουντεν ? Δεν καταλαβαινω που κολαει αυτος, με το παλιο τροπο που καποιος εμπενε στο αγγλικο φορουμ.

bratsos έγραψε:Το ποιο συνηθισμενο ειναι τα spyware απο τα φορουμ.
Ολα τα φορουμ εχουν κακοβουλο λογισμικο με στοχο να κατασκοπευουν την ip σου.

bratsos έγραψε:Επειδη οι διαφωρες ιστοσελιδες σε αναγκαζουν να δινεις πληροφωριες, η μονη αμυνα που εχει καποιος ειναι απλα να μπει μεσω proxy server with global scripts disabled.

bratsos έγραψε:Τα γουιντος ειναι βασισμενα σε πυρηνα unix, ασχετα αμα δεν το παραδεχωντε επειδη κλεβαν το λειτουργικο μακιντος. Το μακιντος στη ουσια ειναι λινουξ,
δεν εχει ουσιαστικες διαφορες ακομη και στα ρετινα λαπτοπ (που δεν βλεπω κατι φοβερο στην οθωνη τους) .

Πίστεψέ με όταν σου λέω πως κανένα από τα παραπάνω δεν ισχύει. Ή μη με πιστεύεις και ψάξε μόνος σου πληροφορίες για να το διαπιστώσεις.
Όλες οι παραπάνω εκφράσεις δημιουργούν εντυπώσεις σε έναν αρχάριο χρήστη, που βασίζονται σε ψευδή "γεγονότα".
  • Δεν υπάρχει λογοκρισία ούτε στο ξένο ούτε σε αυτό το forum. Mόνο κανονισμοί που βασίζονται στη νομοθεσία και σε ηθικές αξίες. Ο Snowden δεν κολλάει πουθενά.
  • Το Ubuntu δεν έχει κλειδώματα, και δεν υπάρχει "οργανισμός Ubuntu", μόνο η Canonical, η οποία είναι εταιρία και όχι οργανισμός.
  • Ξανά, ο Snowden δεν έχει καμία σχέση και δεν υπάρχουν κλειδώματα στο Ubuntu. Όλες οι διανομές Linux είναι διαφορετικά project που συνυπάρχουν (GNU, Linux, GNOME κ.α.).
  • Δεν υπάρχει spyware στα forum. Αυτός είναι ο τρόπος που λειτουργεί το Internet, με τις IP.
  • Κανείς δεν σε αναγκάζει να δίνεις πληροφορίες, εσύ ζητάς πρόσβαση σε υλικό που για να δεις, κάπου πρέπει να το στείλουν και δεν υπάρχει λόγος για "άμυνα".
  • Τα Windows δεν βασίζονται στο UNIX, είναι η μέρα με τη νύχτα. To MacOS (X) δεν είναι Linux (ούτε στην ουσία), απλά ανήκει στην ίδια οικογένεια (Unix-like) με το Linux, BSD / FreeBSD.
Βλέποντας κάποιος τα παραπάνω, που κάνενα δεν ισχύει, μπορεί να υποθέσει δύο πράγματα:
  1. Το κάνεις εσκεμμένα (trolling).
  2. Δεν είσαι ενημερωμένος.
Αν ισχύει το πρώτο, τότε θα φανεί αρκετά γρήγορα και για αυτό έλαβες προειδοποίηση.
Αν ισχύει το δεύτερο, τότε μπορείς να ψάξεις αρκετά κάτι για το οποίο δεν είσαι σίγουρος πριν το γράψεις.
Υπάρχουν χρήστες νέοι και αρχάριοι στο Linux και θα βγάλουν λάθος συμπεράσματα με αυτά.

Εγώ και πολλά άλλα μέλη εδώ, πριν γράψουμε κάτι για το οποίο δεν είμαστε 100% σίγουροι, πέφτουμε με τα μούτρα στην αναζήτηση μέχρι να σιγουρευτούμε και αν δεν το καταφέρουμε, τονίζουμε πάντα πως δεν γνωρίζουμε αν κάτι ισχύει σίγουρα.

Πάντα υπάρχει ανάγκη για νέα και ενεργά μέλη στο forum. Πρέπει να ρίξεις μία ματιά σε μερικά θέματα εδώ για να δεις κάποιες συζητήσεις, τη συνήθη διαδικασία επίλυσης ενός προβλήματος κλπ. Και τέλος, να έχεις πάντα στο μυαλό σου πως ότι γράφεις δεν πέφτει στο κενό, κάποιος θα το δει και θα το δοκιμάσει.
Τελευταία επεξεργασία από eliasps και 09 Ιαν 2014, 00:35, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Ενημέρωση.
Άβαταρ μέλους
eliasps
antiwinTUX
antiwinTUX
 
Δημοσιεύσεις: 4017
Εγγραφή: 16 Δεκ 2011, 22:25
Τοποθεσία: Αθήνα, Αττική
Launchpad: eliasps
IRC: eliasps
Εκτύπωση

Re: Τρολ

Δημοσίευσηαπό adem1 » 08 Ιαν 2014, 20:34

bratsos έγραψε:175.000 ετων περιπου

Αυτό ας πούμε, όπως και να το κάνεις δεν ισχύει. Έφαγες αρκετά ψηφία.
bratsos έγραψε:Δηλαδη τους φυσικους που πηραν βραβειο νομπελ και αποδειξανε οτι η εξελιξη ειναι παραμυθες?

1ον Δεν είναι φυσικός, 2ον έχει πάρει βραβείο νόμπελ αλλά όχι για αυτήν την θεωρία του. Όχι ότι ισχύουν τα υπόλοιπα αλλά τέλος πάντων. :P
Όσο για το θέμα τρολ... Κοίταξε, αν δεν είναι σωστά δομημένος ο λόγος σου, πολύ πιθανόν, να πιστέψει κάποιος ότι τρολλάρεις.
Χωρίς παρεξήγηση το παραπάνω που έχεις γράψει για τέτοιο μου φαίνεται, με μπέρδεψες δεν μπορώ να πιάσω ακριβώς τον ειρμό της σκέψης σου.
Γενικώς, καλό είναι να μπαίνουμε κατευθείαν στο ψητό σε τέτοια θέματα. Τι θες να μάθεις; μην σε θεωρήσουμε τρολ;
Pc1
3 Intel Core i5-3317U CPU @ 1.70GHz ‖ RAM 5856 MiB ‖ ASUS S56CA
4 Intel 3rd Gen Core processor Graphics Controller [8086:0166] {i915}
5 wlan0: Qualcomm Atheros AR9485 Wireless Network Adapter [168c:0032] (rev 01) ⋮ eth0: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller [10ec:8168] (rev 0a)
Pc 2
3 Intel Core2 CPU E8400 3.00GHz ‖ RAM 3962 MiB ‖ FOXCONN P45A01
4 ATI RV730XT [Radeon HD 4670] [1002:9490]
5 eth0: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10ec:8168] (rev 01)
Άβαταρ μέλους
adem1
Συντονιστής
Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 27 Οκτ 2011, 20:17
IRC: adem1
Εκτύπωση

Re: Τρολ

Δημοσίευσηαπό bratsos » 08 Ιαν 2014, 20:40

Στο συγκεκριμενο ατομο που μου εδωσε την αυστηρη προειδοποιηση εχω απαντησει με προσωπικο μηνυμα.
Εχει νοημα να τα αναφερω? οχι. Δεν προαγει το ομαδικο πνευμα και θα φαινομαι τρολ.
Αμα θες ομως πιστευεις οτι η ραδιοχρονολογιση τον ανθρακα ειναι εγκυρη?
Ξερεις αμα σφαξεις μια αγελαδα και τη φας στο φουρνο ή μπιφτεκια, μετα παρεις τα κοκαλα της τα καψεις να γινουν καρβουνο, τα θαψεις κανενα μηνα 10 μετρα κατω απο εδαφος. Επειτα τα παρουσιασεις σαν "αρχαιο απολιθωμα", οι επιστημονες με την μεθοδο αυτη μετρησης, θα τα βρουνε χιλιαδες ετων?
Καταλαβαινεις τη σημαινει αυτο για τον επισημονικο κοσμο?
Γιατι αν και εχει αποδεικτει, ποτε δεν το λενε στις ειδησεις? Δεν απορεις
Η γη με τα συχρονα μεσα μετρησεις εχιε περιπου 175 χιλιαδες ετη ζωης, οι τυποι που το αποδειψανε τιμηθηκαν με το βραβειο νομπελ.
Γιατι ομως δεν το λενε στο λαουτζικο?
Αμα εχεις δει την ταινια Matrix ισως καταλαβεις την λογικη, γιατι γινοντε αυτα και κανεις δεν μηλαει. Η οποια φωνη παει να φωναξει, πνιγετε απο την υποτεθεμενη ελευθερια, των αλλων φωνων. Τελικα δεν ακουγετε καθολου. Το οτι σχεδων ολοι ακολουθανε κατι δεν σημαινει οτι ετσι ειναι.
Απλος εξυπερετει καποιο σκοπο... Οπως και 1/3 = 0,333 αλλα αμα το κανεις 0,333χ3 = ? Που πηγε η μοναδα? εξαφανιστικε?
Αλλα για τον ανθρωπο τον βολευουν τα ψηφιακα μαθηματικα οχι τα αναλογικα.

Τα γουιντος ειναι βασισμενα σε πυρηνα unix, ασχετα αμα δεν το παραδεχωντε επειδη κλεβαν το λειτουργικο μακιντος. Το μακιντος στη ουσια ειναι λινουξ,
δεν εχει ουσιαστικες διαφορες ακομη και στα ρετινα λαπτοπ (που δεν βλεπω κατι φοβερο στην οθωνη τους) .
Αυτο δεν το ελεγα εγω καθηγητες που δουλευαν στο Taxis και το αλλαζανε πρινα πο κατι χρονια μου το ειπαν. Και βασικα ο επικεφαλης τους
Ο οποιος τωρα μαλλον δεν ειναισ\την ελλαδα.
Δες εδω τη γινετε http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Comp ... osoft_Corp.
Τα μονα γοιυντος που δεν βασιζωντε σε πυρηνα unix ειναι τα 95,98,ΜΕ τα οποια δεν υπαρχουν πλεον.
Επισης η μαμα microsoft εχει κατηγοριθει, εχιε χασει τις δικες και εχει πληρωσει υπερογκα προστιματα. Αλλα δεν την νιαζει τα κερδη που βγαζει ειναι περισοτερα
http://www.darwinsys.com/history/mslies.html
Συμπερασμα τα γουιντος ειναι κλεμενες ιδεες απο αλλους. (GNU,εκλεψε την πατεντα για το usb-cd και ζητησε συγνωμη η microsoft.)
Ολα αυτα ειναι νομικα κατωχηρομενα στις ΗΠΑ ή και σε αλλες χωρες.
Ας μην ξεχναμε τη επαθε με το media player στα win7 και μετα απο ενα σωρο προστιματα επο την EU τον εβγαλε απο τα win8 :mrgreen:
Τελευταία επεξεργασία από bratsos και 08 Ιαν 2014, 21:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Main computer: HP-G6 AMD United Trinity
OS: Ubuntu 12.04lts,Win7.1,SnowLeopard 10.6.2
Basic level of programming. ECDL 2010.
Άβαταρ μέλους
bratsos
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 28 Δεκ 2013, 18:27
Εκτύπωση

Re: Τρολ

Δημοσίευσηαπό eliasps » 08 Ιαν 2014, 20:45

Διάβασε αυτό που έγραψα παραπάνω. Επεξεργάστηκα την δημοσίευσή μου γιατί είχα γράψει πράγματα που τελικά δεν εμφανίστηκαν και τα πρόσθεσα ξανά.
Διάβασέ τα και πες μου που διαφωνείς, σε τι κάνω λάθος. Ας αφήσουμε τα περί εξέλιξης, φυσικής και παραδειγμάτων και ας επικεντρωθούμε στο ζητούμενο.
Άβαταρ μέλους
eliasps
antiwinTUX
antiwinTUX
 
Δημοσιεύσεις: 4017
Εγγραφή: 16 Δεκ 2011, 22:25
Τοποθεσία: Αθήνα, Αττική
Launchpad: eliasps
IRC: eliasps
Εκτύπωση

Re: Τρολ

Δημοσίευσηαπό Ilias95 » 08 Ιαν 2014, 21:06

Off topic:
bratsos έγραψε:Οπως και 1/3 = 0,333 αλλα αμα το κανεις 0,333χ3 = ? Που πηγε η μοναδα? εξαφανιστικε?

Δεν ξέρω που κολλάει αυτό, αλλά 1/3 κάνει 0,3 περιοδικό και όχι 0,333 άρα να που πήγε η μονάδα...


Spoiler: show
Btw
Κώδικας: Επιλογή όλων
ilias@archpc ~  ➜ python
Python 3.3.3 (default, Nov 26 2013, 13:33:18)
[GCC 4.8.2] on linux
Type "help", "copyright", "credits" or "license" for more information.
>>> 3*0.333333333333333
0.9999999999999989
>>> 3*0.3333333333333333
1.0
>>>

:P
Ilias95
saintTUX
saintTUX
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: 29 Απρ 2011, 23:26
Εκτύπωση

Re: Τρολ

Δημοσίευσηαπό ChrisMiNT » 08 Ιαν 2014, 21:13

adem1 έγραψε:
bratsos έγραψε:175.000 ετων περιπου

Αυτό ας πούμε, όπως και να το κάνεις δεν ισχύει. Έφαγες αρκετά ψηφία.

Περίπου όσο να πας από την γη στη σελήνη και να καταλήξεις στον Δία.
adem1 έγραψε:
bratsos έγραψε:Δηλαδη τους φυσικους που πηραν βραβειο νομπελ και αποδειξανε οτι η εξελιξη ειναι παραμυθες?

1ον Δεν είναι φυσικός, 2ον έχει πάρει βραβείο νόμπελ αλλά όχι για αυτήν την θεωρία του. Όχι ότι ισχύουν τα υπόλοιπα αλλά τέλος πάντων. :P

3ον) Είμαι σίγουρος ότι θα βρεις φυσικούς (που δεν έχουν πάρει νόμπελ) οι οποίοι θα σου πουν οτιδήποτε (και είναι ντροπή για το επάγγελμα - έχω κάποιον στο νου μου). Κάποτε είχα μια σχετική επιχειρηματική ιδέα η οποία θα μου απέφερε σίγουρα πολλά μα πολλά χρήματα αλλά δυστυχώς η συνείδηση μου δεν μου επέτρεψε να την εφαρμόσω. Κάποιοι άλλοι δεν έχουν τέτοια κολλήματα και μάλλον είναι για το καλό τους.
4ον) Το 1/3 δεν ισούται με 0,333 αλλά με 0.333.... (βασικά το συμβολίζουμε με μια παύλα από πάνω). Οπότε όταν μετά το πολλαπλασιάζεις με 3 δηλ 3x0.333... μας δίνει 0.999999... και αυτό ισούται με 1 γιατί:
http://en.wikipedia.org/wiki/0.999...
1 Γνώσεις Linux: Πρώτα βήματα ┃ Προγραμματισμού: Πρώτα βήματα ┃ Αγγλικών: Πολύ καλό
2 Ubuntu 13.04 raring 3.8.0-29-generic 64bit (el_GR.UTF-8, Unity ubuntu), Ubuntu 3.8.0-19-generic, Windows 7
3 AMD Athlon II X4 635 Processor ‖ RAM 2505 MiB ‖ ASUS INC. M2N-SLI DELUXE
4 nVidia GT218 [GeForce 210] [10de:0a65] {nvidia}
5 eth0: nVidia MCP55 Ethernet [10de:0373] (rev a2) ⋮ eth1: nVidia MCP55 Ethernet [10de:0373] (rev a2)
ChrisMiNT
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 15:27
Εκτύπωση

Re: Τρολ

Δημοσίευσηαπό bratsos » 08 Ιαν 2014, 21:22

Αναφορά σ' ένα βιβλίο: "Ο Μύθος Του Δαρβινισμού"
Το βιβλίο του Richard Milton: «Ο μύθος του Δαρβινισμού» (εκδ. ΔΙΑΥΛΟΣ – ΑΘΗΝΑ 1996) δυστυχώς έχει μείνει άγνωστο στο πολύ κοινό μετά την πρώτη έκδοσή του. Ίσως γιατί δεν ακολουθεί την ισοπεδωτική γραμμή σκέψης, που συντηρούν ένα ακόμα μύθο στην ανορθόλογη εποχή.

Ο Μύθος του Δαρβινισμού

Έχει η Γη ηλικία δισεκατομμυρίων ετών; Πρόσφατα στοιχεία δείχνουν ότι μπορεί να είναι κατά πολύ νεότερη, μέχρι και 175.000 ετών. Mπορούν τα είδη να αλλάξουν με την επιλογή; Πειράματα στο πανεπιστήμιο του Xάρβαρντ δείχνουν ότι υπάρχει ένα φυσικό όριο στην αλλαγή. Mπορούν τα επίκτητα χαρακτηριστικά να κληρονομηθούν; Oι δαρβινιστές υποστηρίζουν πως δεν μπορούν, αλλά έρευνα στις HΠA που τιμήθηκε με το βραβείο Nόμπελ δείχνει ότι μπορούν.

http://en.wikipedia.org/wiki/0.999.. Το κοιταξα παραειναι επιστημονικο. Καποια πραματα που λεει δεν τα καταλαβαινω :oops:
Εγω απλος αναμασουσα τα λογια των καθηγητων μου απο το ΙΕΚ, δεν εκατσα να σκεφτω γιατι οι αναλογικοι υπολιγστες δεν κανουν ποτε λαθος.
Οι ψηφιακοι δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να κανουν λαθος της ταξεως 0.1111111111 απο ποσοστο 99.9%
Main computer: HP-G6 AMD United Trinity
OS: Ubuntu 12.04lts,Win7.1,SnowLeopard 10.6.2
Basic level of programming. ECDL 2010.
Άβαταρ μέλους
bratsos
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 28 Δεκ 2013, 18:27
Εκτύπωση

Re: Τρολ

Δημοσίευσηαπό eliasps » 08 Ιαν 2014, 21:35

Έγραψα παραπάνω:
eliasps έγραψε:Ας αφήσουμε τα περί εξέλιξης, φυσικής και παραδειγμάτων και ας επικεντρωθούμε στο ζητούμενο.

Παρακαλώ να σταματήσουν οι δημοσιεύσεις εκτός θέματος, αλλιώς το θέμα θα κλειδωθεί.

@bratsos σου ανέφερα παραπάνω έξι παραδείγματα που έχεις γράψει και περιέχουν ψευδή στοιχεία. Επιμένεις όμως (στο ένα) χωρίς να αναφέρεις πηγές.
Γράφεις ένα σωρό γεγονότα άσχετα με οποιοδήποτε θέμα και τα συνδυάζεις με την προειδοποίηση που έγινε.

Μπορείς να πεις ποιος είναι ο λόγος που άνοιξες αυτό το θέμα;
Για να συζητήσουμε περί μαθηματικών και φυσικής; Για την προειδοποίηση που έγινε; Γιατί;
Ο τίτλος δεν είναι κατατοπιστικός, ούτε και το περιεχόμενο της δημοσίευσης.
Άβαταρ μέλους
eliasps
antiwinTUX
antiwinTUX
 
Δημοσιεύσεις: 4017
Εγγραφή: 16 Δεκ 2011, 22:25
Τοποθεσία: Αθήνα, Αττική
Launchpad: eliasps
IRC: eliasps
Εκτύπωση

Επόμενο

Επιστροφή στο Περί ανέμων

cron