Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση νέων

...χαλαρή κουβεντούλα, γενικός σχολιασμός, φιλοσοφικές συζητήσεις, meeting point / γνωριμία

Συντονιστής: konnn

Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση νέων

Δημοσίευσηαπό pc_magas » 09 Μαρ 2015, 23:45

Μάγκες έμαθα ότι ένα κορίτσι πέθανε λόγο ότι εκείην και η παρέα της έκαναν αναπαράσταση ότι κάνουν στο ************. Και με έβαλε σε προβληματισμούς, Οι προβληματισμοί μου είναι στο http://*************. Και θα ήθελα να συζητήσουμε λίγο το πως πάει η ηθική την σήμερον ημέρα, και γενικά πως βλέπονται θέματα όπως sex, και σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης ειδικά σε παιδιά.
Τελευταία επεξεργασία από the_eye και 10 Μαρ 2015, 00:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Ενημέρωση
My blog|Κυπριακή Κοινότητα Ελευθέρου Λογισμικού Λογισμικού ανοικτού Κώδικα
Γνώσεις Linux:Ποτέ αρκετές|Προγραμματισμός: Php, javascript, nodejs, python, bash |Aγγλικά:Καλά
Οι υπολογιστές μου:
Spoiler: show
Ubuntu 16.04 64 bit σεIntel(R) Pentium(R) CPU G4400 @ 3.30GHz, 16Gib Ram, 500Gib Hard Disk, και κάρτα γραφικών Nvidia Geforce GT610
Lubuntu 14.04 σε Dell Inspiron mini 10(1010) intel Atom Z500 1Gb ram και gma500 (εδώθη σε άλλον)
Kubuntu 16.04 Lenovo G70 Intel i5 Nvidia Grapgics Card, Intel Graphics card (έχει 2) με Nouveau, 16Gb RAM, 126GB SSD Σκληρό Δίσκο
Άβαταρ μέλους
pc_magas
powerTUX
powerTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2598
Εγγραφή: 12 Απρ 2009, 18:55
Τοποθεσία: Αχαρναί Αττικής
Launchpad: pc_magas
IRC: pc_magas
Εκτύπωση

Re: Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση νέων

Δημοσίευσηαπό the_eye » 10 Μαρ 2015, 00:29

Και η αρνητική διαφήμιση είναι διαφήμιση. Όλη η φασαρία που έχει δημιουργηθεί ένα καθαρά για λόγους προώθησης και δεν θα συμμετάσχουμε σε αυτό.
Αν έχεις γενικούς προβληματισμούς να τους υποβάλεις στο forum για συζήτηση, όχι σε ξεχωριστό blog.
Όσο λιγότερο κλειστό λογισμικό έχεις, τόσα λιγότερα προβλήματα.
1 Γνώσεις ⇛ Linux: Καλό ┃ Προγραμματισμός: Ναι PHP, MySQL ┃ Αγγλικά: Καλά
2 Ubuntu 22.04 Jammy Jellyfish 5.15.0-58-generic 64bit (el_GR.UTF-8, ubuntu:GNOME ubuntu)
3 Intel Core i3-6100 CPU @ 3.70GHz ‖ RAM 7836 MiB ‖ Gigabyte B150M-HD3 DDR3-CF - Gigabyte B150M-HD3 DDR3
4 Intel HD Graphics 530 [8086:1912] {i915}
5 enp1s0: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller [10ec:8168] (rev 15)
Οδηγοί Ubuntu Βίντεο Οδηγοί
Άβαταρ μέλους
the_eye
Διαχειριστής
Διαχειριστής
 
Δημοσιεύσεις: 11672
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010, 17:19
Launchpad: ntoulasd
IRC: the_eye_
Εκτύπωση

Re: Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση νέων

Δημοσίευσηαπό pc_magas » 10 Μαρ 2015, 20:49

Οκ λοιπόν παραθέτω τους προβληματισμούς μου εδώ copy-paste από το blog:
Σήμερα στο facebook είδα κάποιος να αναρτά αυτό το άρθρο που σε απλά Ελληνικά μια κοπέλα 12-13 χρονών πέθανε επειδή θεώρησαν φαεινή ιδέα ένα αγόρι από την παρέα της να αναπαραστήσουν ότι κάνουν στο 50 Shades of Grey (Που είναι τ**ντα - υπερπαραγωγή, μια ποιο ακριβή version με σενάριο της ταινίας της Τζούλιας με λίγο μαστίγωμα παραπάνω, sugarcoated με ρομαντισμό για να αρέσει στις γυναίκες).

Και η πρώτη σκέψη που μου πέρασε στο μυαλό είναι, το αγόρι θα την κατέβασε πειρατικά και θα την είδε, δεν νομίζω ότι θα υπήρχε κάποιο σινεμά που να επιτρέπει σε άτομα κάτω των 18 να δουν τέτοιου είδους ταινία. Και γι αυτό το θέμα λέω, έχεις ένα παιδί σε pc και λόγο, τυπικέ Έλληνα γονέα, ότι δεν έχεις ιδέα από υπολογιστές αφήνεις το παιδί να κάνει ότι του καπνίσει, μέχρι να κατεβάζει τσόντες, και δεν λες να βάλεις το pc κάπου που να έχεις άμεση οπτική επαφή με την οθόνη του από μια απόσταση μερικών μέτρων έτσι να ελέγχεις τι στο καλό κάνει το παιδί όταν χρησιμοποιεί τον υπολογιστή.

Του π***** αν το pc είναι σε κοινόχρηστο χώρο θα δείς αν το παιδί βλέπει τσόντες η όχι και ειδικά αν είναι κάπου κοινόχρηστα αποθαρρύνεις το παιδί να δει τσόντα ειδικά στην ευαίσθητη ηλικία 12-13 που αρχίζει να μεταβαίνει στην ενηλικίωση και είναι ποιο επηρεπείς σε σεξουαλικές παροτρύνσεις, λόγο ορμονών. Δεν χρειάζεται πυρινική φυσική απλά λίγο μυαλό, κοινή λογική και στην χειρότερη περίπτωση λίγη εφευρετικότητα, και δεν είναι ανάγκη να είσαι και top master και με 12 Ph.D για να ελέγχεις ένα pc και το βλέπει το παιδί σου σε αυτό.

Και έτσι είπα 2-3 λόγια από κάτω και το άτομο που έβαλε το link αυτό μου είπε ότι υπάρχουν περιπτώσεις που βλέπουν παιδιά την ταινία στο Σινεμά με την ΣΥΝΕΝΕΣΗ ΤΩΝ ΓΟΝΕΩΝ παρόλο που οι υπάλληλοι του κινηματογράφου λένε ότι το παιδί ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ και ΣΥΝΕΝΕΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙ και να πω ότι δεν ήξερες του π***** έχει βουήξει ο τόπος για την Εν λόγο ταινία. Έστω και να μην έχεις ακούσει τίποτα από την στιγμή που ο ίδιος κινηματογράφος σου λέει ότι το παιδί ΔΕΝ μπορεί να δει την ταινία δεν σου κόβει λίγο ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙ.

Και ΟΚ πες ότι πας τον Γιο η την Κόρη να δει τέτοιου είδους ταινίες για "Σεξουαλική Διαπεδαγώγηση", μάγκες εκεί σας βγάζω την κόκκινη κάρτα, το πως να βάζεις την γυναίκα κάτω να βγάζεις την μαλα**δρα σου και χωρίς να νοιάζεσαι για τα συναισθήματα σας να το κάνουν όπως στο Discovery Channel δεν είναι αντικείμενο σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης.

Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση είναι να μαθαίνουν το πως γίνονται τα παιδιά και το πως να μαζεύουν την " μαλα**δρα" του η την "σπηλιά" της μην πάθει κάποιο νόσημα, καθώς και τα σεξουαλικά νοσήματα που μπορεί να πάθει με την αχαλίνωτο τρόπο ικανοποίησης. Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση είναι το παιδί να καταλάβει ότι η " μαλα**δρα" είναι για λίγες και εκλεκτές και όχι ότι η "σπηλιά" είναι αντικαταστάτης της Μαριάς Παλάμη και ούτε μια καλύτερη version αυτής, ομοίως η γυναίκες αντίστοιχα πρέπει να μάθουν ότι η "σπηλιά" είναι για λίγους και όχι δημόσια περιουσία και ούτε χωράφι προς πώληση.

Παίδες νομίζω έχω την εντύπωση πως ο κόσμος έχει μια τάση προς το να εκφράζει αχαλίνωτα τις σεξουαλικές προθέσεις. Δεν είπαμε να κράζουμε την κοπέλα σαν ιερόδουλη λόγο ότι έχει την φούστα λίγο πάνω από το γόνατο, αλλά όχι και να θεωρούμε τις γυναίκες υποκατάστατο της Μαριάς Παλάμης. Ναι όλοι έχουμε ορμές αλλά το πως το αντιλαμβανόμαστε κάθε φορά που έχουμε ορμή το τι είναι και να λέμε "σταμάτα", εκεί είναι το μεγαλύτερο παιχνίδι. Και να το πω χύμα όποιος μπορεί και μαζεύει καλύτερα το μηχανισμό αναπαραγωγής (άλλαξα την λέξη λόγο ενδεχώμενο conflict με κανόνες) του αυτός είναι νικητής.
My blog|Κυπριακή Κοινότητα Ελευθέρου Λογισμικού Λογισμικού ανοικτού Κώδικα
Γνώσεις Linux:Ποτέ αρκετές|Προγραμματισμός: Php, javascript, nodejs, python, bash |Aγγλικά:Καλά
Οι υπολογιστές μου:
Spoiler: show
Ubuntu 16.04 64 bit σεIntel(R) Pentium(R) CPU G4400 @ 3.30GHz, 16Gib Ram, 500Gib Hard Disk, και κάρτα γραφικών Nvidia Geforce GT610
Lubuntu 14.04 σε Dell Inspiron mini 10(1010) intel Atom Z500 1Gb ram και gma500 (εδώθη σε άλλον)
Kubuntu 16.04 Lenovo G70 Intel i5 Nvidia Grapgics Card, Intel Graphics card (έχει 2) με Nouveau, 16Gb RAM, 126GB SSD Σκληρό Δίσκο
Άβαταρ μέλους
pc_magas
powerTUX
powerTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2598
Εγγραφή: 12 Απρ 2009, 18:55
Τοποθεσία: Αχαρναί Αττικής
Launchpad: pc_magas
IRC: pc_magas
Εκτύπωση

Re: Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση νέων

Δημοσίευσηαπό dim459 » 12 Μαρ 2015, 22:58

Υπάρχει μια σχετικότητα σε αυτό το θέμα και υποθέτω ότι εξαρτάται από την ιδιοσυγκρασία του κάθε παιδιού.
Επιπλέον δεν μπορεί να εξετασθεί ξεκομμένο από τις κοινωνικές αντιλήψεις της εκάστοτε εποχής.
Ένα απλό παράδειγμα είναι η αντιμετώπιση από τη νομοθεσία των σεξουαλικών σχέσεων με ανηλίκους και αναφέρομαι σε αυτό, διότι συνήθως σε σχετικά θέματα υπήρξε συντηρητική.
Σήμερα δεν θεωρούνται ποινικά κολάσιμες οι σεξουαλικές πράξεις με ανηλίκους που έχουν συμπληρώσει το 15ο έτος της ηλικίας τους, έχουν μετατραπεί σε πλημμέλημα αυτές με ανηλίκους μεταξύ 14 και 15 ετών και παραμένουν κακουργήματα προκειμένου για ανηλίκους κάτω των 14 ετών.
Αν λοιπόν ο δεκαπεντάχρονος ανήλικος θεωρείται αποδεκτό να έχει σεξουαλικές σχέσεις ακόμα και με ενήλικα, προφανώς δεν μπορώ να αντιληφθώ με ποια λογική δεν είναι αποδεκτό να έχει πρόσβαση σε πορνογραφικό υλικό.
Έχω την εντύπωση ότι στις μέρες μας τα παιδιά είναι αρκετά ικανά να διαχειριστούν ανάλογα θέματα και επιπλέον όσο καλύτερα ενημερωμένα είναι και όσο λιγότερο μυθοποιείται το όλο ζήτημα, τόσο μικρότερες πιθανότητες ανεπιθύμητων παρεκτροπών υφίστανται.
Γνώσεις ⇛ Linux: Αν μου δώσεις οδηγίες σε τερματικό δεν τρομάζω ┃ Προγραμματισμός: Καθόλου┃ Αγγλικά: Εξαιρετικά
Λειτουργικό : Kubuntu 22.04 64bit.
Συσκευές-> Πάρα πολλές, θα στο γράψω ανά περίπτωση.
Άβαταρ μέλους
dim459
antiwinTUX
antiwinTUX
 
Δημοσιεύσεις: 3754
Εγγραφή: 15 Φεβ 2009, 19:28
Τοποθεσία: Bόρεια Αττική
Εκτύπωση

Re: Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση νέων

Δημοσίευσηαπό pc_magas » 12 Μαρ 2015, 23:30

Το θέμα είναι να μαθαίνουν σωστά. Πχ. η γυναίκα δεν είναι μια καλύτερη version του αυνανισμού υπάρχει και κάτι που λέγετε αγάπη, και όταν είσαι πρωτ'άρης σε θέματα συναισθήματικά ενδεχωμένως να κάνεις και λάθη.
My blog|Κυπριακή Κοινότητα Ελευθέρου Λογισμικού Λογισμικού ανοικτού Κώδικα
Γνώσεις Linux:Ποτέ αρκετές|Προγραμματισμός: Php, javascript, nodejs, python, bash |Aγγλικά:Καλά
Οι υπολογιστές μου:
Spoiler: show
Ubuntu 16.04 64 bit σεIntel(R) Pentium(R) CPU G4400 @ 3.30GHz, 16Gib Ram, 500Gib Hard Disk, και κάρτα γραφικών Nvidia Geforce GT610
Lubuntu 14.04 σε Dell Inspiron mini 10(1010) intel Atom Z500 1Gb ram και gma500 (εδώθη σε άλλον)
Kubuntu 16.04 Lenovo G70 Intel i5 Nvidia Grapgics Card, Intel Graphics card (έχει 2) με Nouveau, 16Gb RAM, 126GB SSD Σκληρό Δίσκο
Άβαταρ μέλους
pc_magas
powerTUX
powerTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2598
Εγγραφή: 12 Απρ 2009, 18:55
Τοποθεσία: Αχαρναί Αττικής
Launchpad: pc_magas
IRC: pc_magas
Εκτύπωση

Re: Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση νέων

Δημοσίευσηαπό xqtr » 13 Μαρ 2015, 18:39

Δυστυχως, απαξ ο γονιος αντιληφθει οτι το παιδι του ειναι σεξουαλικα ενεργο, με την εννοια οχι οτι κανει sex, αλλα και οτι βλεπει τσοντες και αυνανιζετε, θα πρεπει να γινετε ενημερωση. Κυριως, απομυθοποιηση του πορνογραφικου υλικου και οτι αυτο που βλεπει δεν ειναι πραγματικο. Να του εξηγησει τους κυνδινους που διατρεχει (πχ απο το πρωκτικο sex, που γινεται μοδα) και οτι στην ουσια γινεται συμμετοχο σε ενα κυκλωμα εκμεταλλευσης ανθρωπων (κυριως γυναικων).

Απλα η απαγορευση ή και τιμωρια, δεν θα φερει αποτελεσμα και στην τελικη, δεν μαθαινουμε στο παιδι, να προστατευθει, σε μια νεα εποχη, που θετει νεους κανονες και ηθη.
O χειμώνας έρχεται...
Γνώσεις ⇛ Linux: Μέτριο │ Προγραμματισμός: Ναι (Delphi/Lazarus) │ Αγγλικά: Καλά
Λειτουργικό : Ubuntu 14.04 σε Acer Aspire 5520
Προδιαγραφές ⇛ AMD Turion 1.8GHz │ 1GB │ ATI X700 │ Broadcom BCM4318 │LCD 15.4"
Άβαταρ μέλους
xqtr
seniorTUX
seniorTUX
 
Δημοσιεύσεις: 506
Εγγραφή: 05 Φεβ 2009, 19:00
Εκτύπωση

Re: Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση νέων

Δημοσίευσηαπό pc_magas » 16 Μαρ 2015, 21:54

Ακόμη δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει η λογική, αλλά υπάρχει και η λογική να "Πάω το παιδί σε ιερόδουλες, για να γίνει άντρας". Πιστεύω πως έχουμε την λανθασμένη εντύπωση το ότι ο άντρας είναι αυτός που ικανοποιεί σεξουαλικώς οποιαδήποτε κοπέλα βρεθεί μπροστά του, αγνοώντας το ότι η κοπέλα είναι ΚΑΙ άνθρωπος με αισθήματα και πέρα από το ντούκου ντούκου θέλει αγάπη κυρίως.

Ακόμη το ντούκου ντούκου είναι σαν το αλκοόλ πρέπει να γίνεται την σωστή ώρα και με σωστές προϋποθέσεις.
My blog|Κυπριακή Κοινότητα Ελευθέρου Λογισμικού Λογισμικού ανοικτού Κώδικα
Γνώσεις Linux:Ποτέ αρκετές|Προγραμματισμός: Php, javascript, nodejs, python, bash |Aγγλικά:Καλά
Οι υπολογιστές μου:
Spoiler: show
Ubuntu 16.04 64 bit σεIntel(R) Pentium(R) CPU G4400 @ 3.30GHz, 16Gib Ram, 500Gib Hard Disk, και κάρτα γραφικών Nvidia Geforce GT610
Lubuntu 14.04 σε Dell Inspiron mini 10(1010) intel Atom Z500 1Gb ram και gma500 (εδώθη σε άλλον)
Kubuntu 16.04 Lenovo G70 Intel i5 Nvidia Grapgics Card, Intel Graphics card (έχει 2) με Nouveau, 16Gb RAM, 126GB SSD Σκληρό Δίσκο
Άβαταρ μέλους
pc_magas
powerTUX
powerTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2598
Εγγραφή: 12 Απρ 2009, 18:55
Τοποθεσία: Αχαρναί Αττικής
Launchpad: pc_magas
IRC: pc_magas
Εκτύπωση

Re: Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση νέων

Δημοσίευσηαπό dim459 » 16 Μαρ 2015, 22:43

Καλέ μου pc_magas, παρότι έχω δύο κόρες σχεδόν 18 και σχεδόν 15 ετών και προφανώς θα με βόλευε ιδιαιτέρως να υιοθετήσω την παραπάνω άποψη, σε διαβεβαιώ ότι το "ντούκου-ντούκου" (μα που σου ήρθε, έγραψες) γίνεται μια χαρά και χωρίς αγάπη.
Θα συμφωνήσω με την τελευταία παράγραφο "τη σωστή ώρα και με σωστές προϋποθέσεις", μόνο που αυτό δεν είναι αναγκαία συνθήκη να μεταφράζεται σε αγάπη.
Από εκεί και πέρα μην είσαι τόσο βέβαιος για την ευαισθησία των σημερινών θήλεων, έχω σχηματίσει την εντύπωση ότι όσον αφορά στο "ντούκου-ντούκου" (δεν αντέχω, έχω λυθεί από τα γέλια) είναι μακράν πιο killers από τα σημερινά αγοράκια, ειδικώς όταν έχουμε να κάνουμε με πράξεις και όχι με λόγια.
Γνώσεις ⇛ Linux: Αν μου δώσεις οδηγίες σε τερματικό δεν τρομάζω ┃ Προγραμματισμός: Καθόλου┃ Αγγλικά: Εξαιρετικά
Λειτουργικό : Kubuntu 22.04 64bit.
Συσκευές-> Πάρα πολλές, θα στο γράψω ανά περίπτωση.
Άβαταρ μέλους
dim459
antiwinTUX
antiwinTUX
 
Δημοσιεύσεις: 3754
Εγγραφή: 15 Φεβ 2009, 19:28
Τοποθεσία: Bόρεια Αττική
Εκτύπωση

Re: Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση νέων

Δημοσίευσηαπό pc_magas » 17 Μαρ 2015, 13:37

dim459 έγραψε:Καλέ μου pc_magas, παρότι έχω δύο κόρες σχεδόν 18 και σχεδόν 15 ετών και προφανώς θα με βόλευε ιδιαιτέρως να υιοθετήσω την παραπάνω άποψη, σε διαβεβαιώ ότι το "ντούκου-ντούκου" (μα που σου ήρθε, έγραψες) γίνεται μια χαρά και χωρίς αγάπη.
Θα συμφωνήσω με την τελευταία παράγραφο "τη σωστή ώρα και με σωστές προϋποθέσεις", μόνο που αυτό δεν είναι αναγκαία συνθήκη να μεταφράζεται σε αγάπη.
Από εκεί και πέρα μην είσαι τόσο βέβαιος για την ευαισθησία των σημερινών θήλεων, έχω σχηματίσει την εντύπωση ότι όσον αφορά στο "ντούκου-ντούκου" (δεν αντέχω, έχω λυθεί από τα γέλια) είναι μακράν πιο killers από τα σημερινά αγοράκια, ειδικώς όταν έχουμε να κάνουμε με πράξεις και όχι με λόγια.


Όπως και να έχει νομίζουμε πως έχουμε χάσει το νόημα ύπαρξης του "ντούκου - ντούκου" δεν λέω είναι ωραία διαδικασία αλλά η κατάχρηση αυτής χάνει το νόημα είτε είναι από αγόρια είτε από κορίτσια.

(Σημ: Λόγο κανονισμών προσπαθώ να χρησιμοποιώ ποιο περιφραστικό τρόπο να λέω πράγματα χωρίς να χρειαστεί να βομολοχήσω - βρίσω και το Humor είναι το καταλληλότερο περιτύλιγμα για να περνάς τα λεγόμενα σου)
My blog|Κυπριακή Κοινότητα Ελευθέρου Λογισμικού Λογισμικού ανοικτού Κώδικα
Γνώσεις Linux:Ποτέ αρκετές|Προγραμματισμός: Php, javascript, nodejs, python, bash |Aγγλικά:Καλά
Οι υπολογιστές μου:
Spoiler: show
Ubuntu 16.04 64 bit σεIntel(R) Pentium(R) CPU G4400 @ 3.30GHz, 16Gib Ram, 500Gib Hard Disk, και κάρτα γραφικών Nvidia Geforce GT610
Lubuntu 14.04 σε Dell Inspiron mini 10(1010) intel Atom Z500 1Gb ram και gma500 (εδώθη σε άλλον)
Kubuntu 16.04 Lenovo G70 Intel i5 Nvidia Grapgics Card, Intel Graphics card (έχει 2) με Nouveau, 16Gb RAM, 126GB SSD Σκληρό Δίσκο
Άβαταρ μέλους
pc_magas
powerTUX
powerTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2598
Εγγραφή: 12 Απρ 2009, 18:55
Τοποθεσία: Αχαρναί Αττικής
Launchpad: pc_magas
IRC: pc_magas
Εκτύπωση

Re: Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση νέων

Δημοσίευσηαπό xqtr » 17 Μαρ 2015, 17:19

pc_magas έγραψε:Όπως και να έχει νομίζουμε πως έχουμε χάσει το νόημα ύπαρξης του "ντούκου - ντούκου" δεν λέω είναι ωραία διαδικασία αλλά η κατάχρηση αυτής χάνει το νόημα είτε είναι από αγόρια είτε από κορίτσια.


Δεν εχει χασει απλα το νοημα... εχει γινει "μαγκια", εχει γινει αυτοσκοπος για καποιους και πως αν δεν εχεις βουτηξει το παπι σου μεχρι τα 15, δεν εισαι αντρας... κτλ... Ετσι οπως προβαλεται σημερα το sex, δημιουργει καταρχας πολλα ψυχολογικα προβληματα στους νεους και εκ των υστερων, ασθενειες (αφροδισια, ηπατιτιδα) και ανεπιθυμητες εγκυμοσυνες.

Και μιας και οι νεοι, θελουν να μεγαλωσουν γρηγορα, τοτε καλο ειναι να τους δειξουμε/πουμε και τις δυο οψεις του νομισματος ;)
O χειμώνας έρχεται...
Γνώσεις ⇛ Linux: Μέτριο │ Προγραμματισμός: Ναι (Delphi/Lazarus) │ Αγγλικά: Καλά
Λειτουργικό : Ubuntu 14.04 σε Acer Aspire 5520
Προδιαγραφές ⇛ AMD Turion 1.8GHz │ 1GB │ ATI X700 │ Broadcom BCM4318 │LCD 15.4"
Άβαταρ μέλους
xqtr
seniorTUX
seniorTUX
 
Δημοσιεύσεις: 506
Εγγραφή: 05 Φεβ 2009, 19:00
Εκτύπωση

Επόμενο

Επιστροφή στο Περί ανέμων

cron