Ubuntu Μaverick Meerkat 10.10 (Alpha, Beta, Rc)

Εκδόσεις Ubuntu υπό ανάπτυξη (alpha, beta κλπ), δοκιμές (testing) και σφάλματα (bugs).
Eδώ συζητάμε για την εκάστοτε δοκιμαστική έκδοση του Ubuntu.

Συντονιστής: Geochr

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στην ενότητα αυτή συζητάμε θέματα και προβλήματα που αφορούν μόνο τις εκάστοτε υπό ανάπτυξη/δοκιμαστικές εκδόσεις του Ubuntu και των παραγώγων του.
Οι εκδόσεις υπό ανάπτυξη είναι δοκιμαστικές για τους προγραμματιστές και όσους συμμετέχουν στην διαδικασία με διορθώσεις, αναφορές bugs κτλ. Δεν συστήνονται για χρήστες καθώς μπορεί να έχουν αρκετά σφάλματα.
Αν ενδιαφέρεστε για συμμετοχή σε δοκιμές (testing) των υπό ανάπτυξη εκδόσεων του Ubuntu, δείτε πληροφορίες εδώ: https://wiki.ubuntu.com/GreekTeam/QA.

Re: Ubuntu Μaverick Meerkat 10.10 (Alpha, Beta, Rc)

Δημοσίευσηαπό tripus » 11 Οκτ 2010, 02:51

Νέος χρήστης εδώ.
Έκανα αναβάθμηση και όλα καλά. 1-2 πραγματάκια στις ρυθμήσεις χάλασαν αλλά θεωρώ πως διορθώνονται εύκολα. (1. το εικονίδιο της γλώσσας που το είχα αλλάξει και 2. τα διαφορετικά wallpapers στις επιφάνειες εργασίας). Όλα τα άλλα (cairo dock, θέματα κλπ μείναν όπως τα είχα)
Κατά τα άλλα δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά μου φαίνεται πως δουλεύει καλύτερα και από την lts 10.04.
Γνώσεις ⇛ Linux: Χαμηλό ┃ Προγραμματισμός: Όχι ┃ Αγγλικά: Καλά
Kubuntu 11.04 σε 64bit
Προδιαγραφές ⇛ Επεξεργαστής: AMD Phenom II X4.995 (3,2GHz, 8MB) │ 4GB RAM │ ATI 5770 1GB │Audigy2 │ 26" Samsung 1360 x 768
Άβαταρ μέλους
tripus
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 04 Οκτ 2009, 05:32
Εκτύπωση

Re: Ubuntu Μaverick Meerkat 10.10 (Alpha, Beta, Rc)

Δημοσίευσηαπό Mitsakos » 11 Οκτ 2010, 11:57

Πλέον αναφερόμαστε στη σταθερή έκδοση του 10.10 και όλες οι αναφορές και εντυπώσεις για την εγκατάστασή του θα γίνονται εδώ.

Το παρόν κλειδώνει.
Γνώσεις ⇛ Linux: Not bad ┃ Προγραμματισμός: Λίγο┃ Αγγλικά: Πολύ Καλά
Λειτουργικό ⇛ 18.04 LTS x64
Προδιαγραφές ⇛ SONY VAIO VGN-NW21EF & DELL Inspiron 15 Series
>>Οδηγοί-How To-Tutorials<< && >>Οδηγίες προς νεοεισερχόμενους<<
Άβαταρ μέλους
Mitsakos
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1705
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2008, 09:05
Τοποθεσία: Πειραιάς/ Νίκαια
Εκτύπωση

Προηγούμενη

  • ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ
    ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Επιστροφή στο Ubuntu +1

cron