Ελληνική ομάδα Ubuntu Marketing -Δηλώστε Συμμετοχή!

Συζήτηση - Ιδέες - Δράσεις για την προώθηση του Ubuntu και του ΕΛΛΑΚ

Re: Ελληνική ομάδα Ubuntu Marketing -Δηλώστε Συμμετοχή!

Δημοσίευσηαπό skourlisdimitris » 22 Μαρ 2010, 21:28

Μόλις έγινα και με τον άλλον μου το λογαριασμο.Περιμένω νεότερα!Το λινκ είναι http://www.facebook.com/group.php?gid=1 ... =mf&v=info .Να έχετε ένα πολύ καλό βράδυ! Φίλιππε, σου έχω στείλει το msn μου, πρόσθεσέ με γιατι θέλω να σε ρωτάω για οποιαδήποτε σκέψη θέλω να κάνω πράξη.Σε ευχαριστώ πολύ!
Όσο ψάχνεις, βρίσκεις...Όσο βρίσκεις, ψάχνεις. Τον ψαγμένο, πάντα κάποιος τον βρίσκει και αν δεν τον έχει βρει, σίγουρα τον ψάχνει!

Δημήτρης Σκουρλής
skourlisdimitris
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010, 17:06
Τοποθεσία: Nέα Σμύρνη
Εκτύπωση

Re: Ελληνική ομάδα Ubuntu Marketing -Δηλώστε Συμμετοχή!

Δημοσίευσηαπό filippos.xf » 22 Μαρ 2010, 21:35

skourlisdimitris έγραψε:Μόλις έγινα και με τον άλλον μου το λογαριασμο.Περιμένω νεότερα!Το λινκ είναι http://www.facebook.com/group.php?gid=1 ... =mf&v=info .Να έχετε ένα πολύ καλό βράδυ!

Εμ, καλό βράδυ αλλά το link που έδωσες με οδηγεί στην επίσημη ομάδα της κοινότητας μας. :eh: :mrgreen:
skourlisdimitris έγραψε:Φίλιππε, σου έχω στείλει το msn μου, πρόσθεσέ με γιατι θέλω να σε ρωτάω για οποιαδήποτε σκέψη θέλω να κάνω πράξη.Σε ευχαριστώ πολύ!

Off topic:
Ναι το είδα. Θα σε προσθέσω στις επαφές μου μόλις μπω στο msn. ;)
Απλά δεν μπαίνω πάντα στο msn άσχετα αν κάθομαι σε υπολογιστή, κάποιες φορές δεν θέλω να μιλήσω με κανέναν.
Τρόποι επικοινωνίας υπάρχουν διάφοροι πάντως. Θα τα δούμε αυτά.
filippos.xf
superbTUX
superbTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2866
Εγγραφή: 14 Μαρ 2009, 04:58
Εκτύπωση

Re: Ελληνική ομάδα Ubuntu Marketing -Δηλώστε Συμμετοχή!

Δημοσίευσηαπό skourlisdimitris » 23 Μαρ 2010, 10:40

:D :D Αλήθεια;;;Δουλεύω πολύ,χρειάζομαι ξεκούραση,για να έκανα τέτοι λάθος...http://www.facebook.com/group.php?gid=1 ... 1217163083
αλλιώς Dimitris Skourlis!Καλημέρα!!!Περιμένω νέα!!!!
Όσο ψάχνεις, βρίσκεις...Όσο βρίσκεις, ψάχνεις. Τον ψαγμένο, πάντα κάποιος τον βρίσκει και αν δεν τον έχει βρει, σίγουρα τον ψάχνει!

Δημήτρης Σκουρλής
skourlisdimitris
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010, 17:06
Τοποθεσία: Nέα Σμύρνη
Εκτύπωση

Re: Ελληνική ομάδα Ubuntu Marketing -Δηλώστε Συμμετοχή!

Δημοσίευσηαπό skourlisdimitris » 23 Μαρ 2010, 19:23

ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΦΕΡΝΩ!!!Είμαι σε διαδικασία να προωθήσω το λογισμικό μας σε ένα Δημοτικό Σχολείο με 12 Η/Υ, περιμένω απάντηση από τον Διευθυντή.
Όσο ψάχνεις, βρίσκεις...Όσο βρίσκεις, ψάχνεις. Τον ψαγμένο, πάντα κάποιος τον βρίσκει και αν δεν τον έχει βρει, σίγουρα τον ψάχνει!

Δημήτρης Σκουρλής
skourlisdimitris
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010, 17:06
Τοποθεσία: Nέα Σμύρνη
Εκτύπωση

Re: Ελληνική ομάδα Ubuntu Marketing -Δηλώστε Συμμετοχή!

Δημοσίευσηαπό filippos.xf » 23 Μαρ 2010, 22:39

skourlisdimitris έγραψε::D :D Αλήθεια;;;Δουλεύω πολύ,χρειάζομαι ξεκούραση,για να έκανα τέτοι λάθος...http://www.facebook.com/group.php?gid=1 ... 1217163083
αλλιώς Dimitris Skourlis!Καλημέρα!!!Περιμένω νέα!!!!

Καλησπέρα!! Λίγη ώρα για χαλάρωση και ξεκούραση δεν βλάπτει, ίσα ίσα. ;)
Τώρα μάλιστα, αυτός είναι όντως ο σωστός σύνδεσμος και... σου έδωσα δικαιώματα διαχειριστή.
Πλέον, είσαι και εσύ ένας από τους διαχειριστές και μπορείς να βοηθήσεις/προσφέρεις όσο καλύτερα μπορείς! :thumbup:
skourlisdimitris έγραψε:ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΦΕΡΝΩ!!!Είμαι σε διαδικασία να προωθήσω το λογισμικό μας σε ένα Δημοτικό Σχολείο με 12 Η/Υ, περιμένω απάντηση από τον Διευθυντή.

Συζητήσατε για κάποια παρουσίαση που πρότεινες να κάνεις ή κάτι περισσότερο;
Όπως και να το κάνουμε, τέτοια νέα είναι πάντα ευχάριστα πάντως.
Έστω και μια προσέγγιση με τους μαθητές των σχολείων.
Μακάρι να ανταποκριθεί θετικά ο διευθυντής.. ;)

Τώρα. Εφόσον δήλωσες συμμετοχή και συζητάμε για αυτά που μας ενδιαφέρουν,
ας συνεχίσουμε την κουβέντα εδώ.
filippos.xf
superbTUX
superbTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2866
Εγγραφή: 14 Μαρ 2009, 04:58
Εκτύπωση

Re: Ελληνική ομάδα Ubuntu Marketing -Δηλώστε Συμμετοχή!

Δημοσίευσηαπό eleni_xal » 24 Μαρ 2010, 19:47

Γειας.θελω και εγώ να συμμετέχω στο marketing για το ubuntu.είμαι σχετική με το θέμα γιατί τελειώνω πληροφορική φέτος την ειδικότητα υποστηριξη συστηματων,εφαρμογών και δικτύων η/υ.Μπορώ να βοηθήσω στο Marketing (π.χ. για παρουσιάσεις),μπορω να φτιαξω αφίσες,εικόνες κλ,μπορουμε να οργανωσουμε εκδηλώσεις ακόμη και στην κέρκυρα από όπου είμαι εγώ και γνωρίζω και αγγλικά.
eleni_xal
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 24 Μαρ 2010, 19:36
Εκτύπωση

Re: Ελληνική ομάδα Ubuntu Marketing -Δηλώστε Συμμετοχή!

Δημοσίευσηαπό filippos.xf » 25 Μαρ 2010, 07:30

@Elenipcexpert καλημέρα!

Ναι, φυσικά και μπορείς να συμμετέχεις στην προώθηση του Ubuntu.
Εννοείτε, οποιοσδήποτε θέλει να προσφέρει είναι καλοδεχούμενος.
Άλλωστε μην ξεχνάμε και την ίδια την φιλοσοφία του ΕΛ/ΛΑΚ, δίχως αυτήν την φιλοσοφία δεν υπάρχει ΕΛ/ΛΑΚ.

Για να ενημερωθείς καλύτερα, θέλω να δεις δύο δημοσιεύσεις μου εδώ στο φόρουμ..
στο οποίο και σε καλωσορίζω. :)

Δες εδώ
viewtopic.php?f=56&t=5696&start=30#p110861

και εδώ
viewtopic.php?f=56&t=5696&start=40#p111224

Από εκεί και πέρα, μπορούμε να συζητήσουμε για οτιδήποτε μας απασχολεί.
Πρώτα πρέπει να κοιτάξουμε τα οργανωτικά θέματα,
να υπάρχει συνεννόηση μεταξύ μας για τις σκέψεις που κάνουμε και αυτά που σκοπεύουμε να κάνουμε.
Καταλαβαίνεις, σωστά;

Για ότι απορίες έχεις, ρώτα ελεύθερα. Μην φοβάσαι αν θα μας ζαλίσεις, ίσα ίσα πρέπει να μου αναφέρεις τις όποιες ερωτήσεις σου. ;)
Επίσης, από την στιγμή που δήλωσες συμμετοχή σε αυτό το θέμα.. για όλα τα υπόλοιπα ας συζητήσουμε εδώ.
filippos.xf
superbTUX
superbTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2866
Εγγραφή: 14 Μαρ 2009, 04:58
Εκτύπωση

Re: Ελληνική ομάδα Ubuntu Marketing -Δηλώστε Συμμετοχή!

Δημοσίευσηαπό eleni_xal » 25 Μαρ 2010, 14:13

Εντάξη Φίλιππε!!!
eleni_xal
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 24 Μαρ 2010, 19:36
Εκτύπωση

Re: Ελληνική ομάδα Ubuntu Marketing -Δηλώστε Συμμετοχή!

Δημοσίευσηαπό Tryfonaration » 16 Απρ 2010, 19:41

Γειά σας παιδιά. Είμαι και εγώ φανατικός χρήστης Ubuntu εδώ και τρία χρόνια και μπορώ να περηφανεύομαι ότι έχω καταφέρει να προσυλητίσω ήδη πολλούς από το κοντινό μου περιβάλλον και έχω και αρκετούς άλλους ακόμα στο πρόγραμμα. Παρόλα αυτά θέλω να δω το Ubuntu και το ελεύθερο λογισμικό γενικότερα να επικρατεί ανάμεσα στους απλούς χρήστες και συνειδητοποιώ ότι για να γίνει κάτι τέτοιο αυτό που απαιτείται είναι πιο οργανωμένη και συλλογική προσπάθεια, μέσω της ανάληψης δράσεων όπως παρουσιάσεις σε σχολεία και δήμους, install fests κτλ. Ως εκ τούτου θέλω πολύ να συμμετάσχω στην ομάδα προπαγάνδας και marketing που στήνεται εδώ πέρα.
Από άποψης σπουδών και επαγγέλματος είμαι του χώρου και έχω γνώσεις και επίσης γνωρίζω και πολύ καλά Αγγλικά.
Ετοιμάζεται κάποια συνάντηση ώστε να μαζευτούμε και να οργανωθούμε?
Τρύφωνα με λένε παρεπιμπτόντως.
Peace!
Γνώσεις => Linux: Πολύ καλά | Προγραμματισμός: Εξαιρετικά | Αγγλικά: Εξαιρετικά
Ubuntu 16.04 LTS
Άβαταρ μέλους
Tryfonaration
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 28 Μάιος 2008, 16:00
Τοποθεσία: Αθήνα, Παπάγος
Εκτύπωση

Re: Ελληνική ομάδα Ubuntu Marketing -Δηλώστε Συμμετοχή!

Δημοσίευσηαπό Tryfonaration » 17 Απρ 2010, 12:42

Αυτό που δεν ανέφερα προηγουμένως είναι η τοποθεσία μου που είναι ο Παπάγος. Σχεδιάζω σύντομα να έρθω σε επαφή με τα σχολεία της περιοχής μου και να προσπαθήσω να προωθήσω να προωθήσω το Ubuntu εκεί. Όποιος θέλει να συμμετάσχει στην προσπάθεια, είτε είναι από την περιοχή είτε όχι, ας μου στείλει μύνημα να συννενοηθούμε.
Επίσης θα το θεωρούσα θετικό να κανονίζαμε μια συνάντηση όλοι οι ενδιαφερόμενοι για την ομάδα Ubuntu-gr Marketing από την Αθήνα ώστε να γνωριστούμε, να ανταλλάξουμε ιδέες και να οργανωθούμε. Κοινότητα μόνο μέσω φόρουμς δεν γίνεται.
Γνώσεις => Linux: Πολύ καλά | Προγραμματισμός: Εξαιρετικά | Αγγλικά: Εξαιρετικά
Ubuntu 16.04 LTS
Άβαταρ μέλους
Tryfonaration
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 28 Μάιος 2008, 16:00
Τοποθεσία: Αθήνα, Παπάγος
Εκτύπωση

ΠροηγούμενηΕπόμενο

  • ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ
    ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Επιστροφή στο Ubuntu-gr Marketing