ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό johnnyblue1908 » 01 Νοέμ 2010, 09:59

Epirotes έγραψε:Μετά από διαβούλευση με τους συναδέλφους συντονιστές συμφωνήσαμε ότι η παρούσα δημοσίευση δεν συνάδει με τους σκοπούς του φόρουμ και τους σκοπούς του Σχολείου του Φόρουμ, καθώς να ζητήσεις να σου λύσει κάποιος ασκήσεις που για τον άλφα ή βήτα λόγω δεν μπορείς ή δεν θέλεις να λύσεις μόνος σου δεν προάγει την γνώση αλλά την αμάθεια. Ως εκ τούτου το παρόν κλειδώνει και μεταφέρεται στον κάδο απορριμάτων.


Σε απάντηση σε αυτο που λες ή λέτε είναι οτι αν το έβλεπες σε επίπεδο δουλείας όπως και το έθεσα θα το καταλαβαινες απολυτα αλλα ισως εισαι μικρος ακομα σε ηλικια!Και οσο αναφορα την αμάθεια θα πρεπει να καταλαβεις οτι ο καθε ανθρωπος πρεπει να ασχολειται με τον κλάδο του και να μην μπλέκουν ολους με ολα το αντικειμενο μου δεν εχει καμια σχεση με τον προγραμματισμο για αυτο εστειλε μηνυμα σε foroum για να βρω ατομα σχετικα με το αντικειμενο και ειπα οποιος ενδιαφερεται τωρα η και καλα διδασκαλια αυτου του τυπου δεν εχει νοημα!
Τελευταία επεξεργασία από Epirotes και 01 Νοέμ 2010, 14:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Διόρθωση quote
johnnyblue1908
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 31 Οκτ 2010, 19:48
Εκτύπωση

Re: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό Epirotes » 01 Νοέμ 2010, 14:29

Το θέμα μεταφέρθηκε σε καταλληλότερη ενότητα!


1. Δεν είμαι καθόλου μικρός σε ηλικία -το αντίθετο μάλιστα- (αν και η ηλικία είναι άσχετη με την ενέργεια που έγινε), έχω δουλέψει στην ζωή κι έχω δουλέψει και μεταφράζοντας απαλλακτικές εργασίες για φοιτητές.
2. Εσύ δεν μας εξήγησες όμως τι ακριβώς θέλεις και γιατί. Έτσι όπως διατύπωσες την αρχική σου δημοσίευση το μόνο που μπορούσα να υποθέσω κι εγώ αλλά και οι συνάδελφοί μου ήταν ότι είσαι κάποιος φοιτητής που έχει να παραδώσει άμεσα κάποιες ασκήσεις που δεν μπορεί ή δεν θέλει ο ίδιος να τις λύσει. Και όπως ήδη εξήγησα στο παρόν φόρουμ δεν δίνουμε έτοιμες λύσεις ούτε δωρεάν ούτε επί πληρωμής. Επίσης θα βοηθούσε να σε κατανοήσουμε καλύτερα αν έγραφες σωστά Ελληνικά με σημεία στίξης όπου αυτά απαιτούνται, π.χ. τι σημαίνει:
johnnyblue1908 έγραψε:και ειπα οποιος ενδιαφερεται τωρα η και καλα διδασκαλια αυτου του τυπου δεν εχει νοημα!

Σε ποια διδασκαλία αναφέρεσαι; Και γιατί δεν έχει νόημα; :?: :?
Οδηγίες για νέα μέλη ---- Οδηγοί - How to - Tutorials
1 Linux: Μέτριος ┃ Προγραμματισμός: Καθόλου ┃ Αγγλικά: Προχωρημένος
2 Ubuntu 16.04 precise 64bit (el_GR.UTF-8), Windows 10
3 Intel Core2 Duo CPU E8400 3.00GHz ‖ RAM 8 GB ‖ Gigabyte X48-DS4
4 Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Caicos [Radeon HD 6450] [1002:6779]
5 eth0: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10ec:8168] (rev 02)
Άβαταρ μέλους
Epirotes
superbTUX
superbTUX
 
Δημοσιεύσεις: 3185
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 00:25
Τοποθεσία: Ιωάννινα, Ήπειρος
Εκτύπωση

Re: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό s.dalas » 01 Νοέμ 2010, 16:11

Διαβάζω απο το πρωι αυτό το ποστ μπορεί και 10 φορές. Δεν μπορουσα να καταλάβω τίποτε απο όσα έγραφε. Αιτία φυσικά ήταν η σύνταξη η οποία λύθηκε με τη διόρθωση του epirotes βάζωντας το quote.
Πρέπει να πω epirotes οτι έχουν υπάρξει και άλλα αρκετά ποστ που αφορούσαν ασκήσεις και δε θυμάμαι να διαγράφηκαν. Βέβαια δεν ξέρω σε τι ακριβώς και με πιο τρόπο ζήτησε βοήθεια ο johnnyblue1908.
Αλλά με αυτό που βλέπω πρέπει να πω ότι:
johnnyblue1908 έγραψε:αν το έβλεπες σε επίπεδο δουλείας όπως και το έθεσα θα το καταλαβαινες απολυτα

Να σε βοηθήσω να στήσεις κάτι για σένα ευχαρίστως. Να σου δώσω μια λύση που θα σου αποφέρει $$ όχι.
johnnyblue1908 έγραψε:ισως εισαι μικρος ακομα σε ηλικια

Έχει καμία σχέση? Αν σου έδινε απάντηση η 14χρονή ευφία δε θα τη δεχόσουν??
johnnyblue1908 έγραψε: οσο αναφορα την αμάθεια θα πρεπει να καταλαβεις οτι ο καθε ανθρωπος πρεπει να ασχολειται με τον κλάδο του

Μου απαγορεύει κάποιος να επεκτείνω ή να συνδιάσω διάφορα επιστημονικά-επαγγελματικά πεδία ??
johnnyblue1908 έγραψε:το αντικειμενο μου δεν εχει καμια σχεση με τον προγραμματισμο για αυτο εστειλε μηνυμα σε foroum για να βρω ατομα σχετικα με το αντικειμενο

Νομίζεις οτι εδώ μέσα είναι όλοι προγραμματιστές? Κοινότητα υποστήριξης και διάδοσης του ελεύθερου λογισμικού που λέγεται ubuntu είμαστε.
johnnyblue1908 έγραψε:ειπα οποιος ενδιαφερεται τωρα η και καλα διδασκαλια αυτου του τυπου δεν εχει νοημα!

Ιδια απορία με τον epirotes. Τί σημαίνει η παραπάνω φράση?
...Open minds using open source...
Γνώσεις ⇛ Linux: Όσο ζω μαθαίνω | Προγραμματισμός: Πολύ λίγα | Αγγλικά: οφ κορς
Desktop -> Dual Core 2.5GHz, 5Gb of Ram, 640Gb HD, Nvidia 9500GT + Ubuntu 13.10 = Life is simple...
Notebook -> 10.04 dual boot Win 7 σε lenovo ideapad U350
;) Οδηγός προς Νεοεισερχομένους ;) Οδηγοί - How to - Tutorials σε Κατηγορίες ;) http://UbuntuForums.org ;)
Άβαταρ μέλους
s.dalas
powerTUX
powerTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2115
Εγγραφή: 19 Οκτ 2009, 03:42
Τοποθεσία: Καλλιθεα, Αθηνα
Εκτύπωση

Re: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό Epirotes » 01 Νοέμ 2010, 16:56

@ s.dalas: η επίμαχη αρχική δημοσίευση είναι στον ορατό κάδο απορριμάτων, δηλ. εδώ: viewtopic.php?f=57&t=15007 Όσον αφορά σε άλλες δημοσιεύσεις για λύσεις σε ασκήσεις, είχαν την διαφορά ότι δεν εμπλέκονταν αμοιβή κι ότι συνήθως επισημάναμε ότι δεν δίνουμε έτοιμες λύσεις αλλά βοήθεια ώστε ο καθένας να καταφέρει να λύσει κάποια άσκηση μόνος του, ώστε έτσι κάτι να μάθει από την όλη διαδικασία.
Οδηγίες για νέα μέλη ---- Οδηγοί - How to - Tutorials
1 Linux: Μέτριος ┃ Προγραμματισμός: Καθόλου ┃ Αγγλικά: Προχωρημένος
2 Ubuntu 16.04 precise 64bit (el_GR.UTF-8), Windows 10
3 Intel Core2 Duo CPU E8400 3.00GHz ‖ RAM 8 GB ‖ Gigabyte X48-DS4
4 Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Caicos [Radeon HD 6450] [1002:6779]
5 eth0: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10ec:8168] (rev 02)
Άβαταρ μέλους
Epirotes
superbTUX
superbTUX
 
Δημοσιεύσεις: 3185
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 00:25
Τοποθεσία: Ιωάννινα, Ήπειρος
Εκτύπωση

Re: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό johnnyblue1908 » 01 Νοέμ 2010, 20:13

Εσύ ή λαζοπουλο βλέπεις ή θέμο αναστασιάδη!
1) Στην φράση αυτη που έστειλες "καθώς να ζητήσεις να σου λύσει κάποιος ασκήσεις που για τον άλφα ή βήτα λόγω δεν μπορείς ή δεν θέλεις να λύσεις μόνος σου δεν προάγει την γνώση αλλά την αμάθεια."Εκεί σου απάντησα "η και καλά διδασκαλία αυτου του τύπου δεν εχει νόημα." δηλαδή έστειλα ένα μηνυμα σε ενα forum για να βρω κάποιον που ξέρει c++ για να κάνω την δουλεία μου, και εσυ άρχησες να μου λες οτι, τι προάγει την αμάθεια.
2)Αφού μιλάω για αμοιβή έπρεπε να καταλαβεις ότι αναφέρομαι σε δουλεια, δηλαδη πρεπει να δωσω παντου αναφορα τι και πως,οποιος μου εστειλε μηνυμα του ειπα τι ήθελα!
3)Τα σωστά ελληνικά που σχολιασες, σε λιγο εσυ θα μου ζηταγες να γραφω με περισπομενες.
4)Οσο αναφορα την απαντηση σου "Να σε βοηθήσω να στήσεις κάτι για σένα ευχαρίστως. Να σου δώσω μια λύση που θα σου αποφέρει $$ όχι." Αμα ήθελα να βρω μια λυση που θα μου αποφέρει $$ θα στο εθετα οτι ειναι για δικη μου απορία και θα έπερνα απαντηση απο καποιον.
5)Το οτι εισαι μικρος το έθεσα γιατι εσβησες το μηνυμα λες και ηταν κατι το τοσο απαράδεκτο,οσο για την 14χρονη δεν σου απανταω βαριέμαι.
6)Για αυτο που έγραψες "Μου απαγορεύει κάποιος να επεκτείνω ή να συνδιάσω διάφορα επιστημονικά-επαγγελματικά πεδία ??"Εδω έκανες ενα μήνυμα απλο, ολοκληρο κυπριακο,καλυτερα να μην συνδιασεις στην ζωη σου επιστημονικα -επαγγελματικα πέδια γιατι θα θες πανω απο 1000χρονια ζωης.
7) Δεν ειπα οτι ειναι ολοι προγραμματιστες,αλλα θα περιμενα απαντηση απο καποιον που ειναι και οχι απο σενα να μου παρουσιαζεις το μηνυμα λες και εισαι σε μεσημεριανη εκπομπη.
johnnyblue1908
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 31 Οκτ 2010, 19:48
Εκτύπωση

Δημοσίευσηαπό johnnyblue1908 » 01 Νοέμ 2010, 20:16

Το θέμα τελείωσε δεν εχω με κανεναν τιποτα προσωπικο, πες οτι δεν ειχα στειλει ποτε μηνυμα μην το κουρασουμε αλλο!
Καλή συνέχεια!
johnnyblue1908
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 31 Οκτ 2010, 19:48
Εκτύπωση

Re: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό s.dalas » 01 Νοέμ 2010, 21:04

Μπαίνεις και λες τις βλακείες σου και βγαίνεις. Φαίνεται πιο είναι ο μικρός της παρέας. Και το επαγγελματικό
λύση θέματα στις προγραμματιστικές τεχνικές (c++)
δεν υπάρχει απλά φίλε μου. Τι είναι τα θέματα ? εξετάσεων?? οι εξετάσεις είναι επαγγελματικές? Βαριέσαι αλλά όταν σου βάζουν τα γυαλιά μικρότεροι μένεις χάνος! για να μην πω την κατάλληλη λέξη!!
Δεν μπορείς να ξέρεις αν θα μου πάρει 1000 χρόνια για να συνδιάσω επιστημονικά πεδία αφού το κάνω απο τα 18 όταν πέρασα σε διεπιστημονική σχολή στο πανεπιστημίο. Το πια δε σε αφορά.
Και μάθε όταν συντάσεις ένα μήνυμα να ξεκαθαρίζεις σε ποιον αναφέρεται. Ούτε να γράφεις ένα κείμενο δεν ξέρεις θες να μπλέξεις και με σύνταξη c++ ???
ΥΓ: Τις ειρωνίες σου τις ήθελες και τις άρπαξες γιατί δε σου μίλησα με τέτοιο τρόπο ούτε σε έκρινα.
ΥΓ2: Ζητώ συγγνώμη απο όλα τα μέλη για το ύφος μου.
...Open minds using open source...
Γνώσεις ⇛ Linux: Όσο ζω μαθαίνω | Προγραμματισμός: Πολύ λίγα | Αγγλικά: οφ κορς
Desktop -> Dual Core 2.5GHz, 5Gb of Ram, 640Gb HD, Nvidia 9500GT + Ubuntu 13.10 = Life is simple...
Notebook -> 10.04 dual boot Win 7 σε lenovo ideapad U350
;) Οδηγός προς Νεοεισερχομένους ;) Οδηγοί - How to - Tutorials σε Κατηγορίες ;) http://UbuntuForums.org ;)
Άβαταρ μέλους
s.dalas
powerTUX
powerTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2115
Εγγραφή: 19 Οκτ 2009, 03:42
Τοποθεσία: Καλλιθεα, Αθηνα
Εκτύπωση

Re: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό johnnyblue1908 » 01 Νοέμ 2010, 21:22

ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ***** ΤΙ ΝΑ ΠΩ! ΣΑΝ ΤΗΝ ******.ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΙ ΓΡΑΦΩ! ΤΑ ΘΕΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΚΟΥΣΕΣ.
ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΜΑΙ ΕΠΕΙΔΕΙ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΤΟ CHAT NΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΕΣΥ Ο ΔΙΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΣ ***** ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΤΕΛΟΣ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΑΝ ΤΗΝ ***** ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΝΤΕ ****** ΓΙΑΤΙ ***** ΤΙ 1000 ΚΑΝΑ 1000000000ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΛΕΩ
Τελευταία επεξεργασία από Epirotes και 02 Νοέμ 2010, 13:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Αφαίρεση προσβλητικών εκφράσεων
johnnyblue1908
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 31 Οκτ 2010, 19:48
Εκτύπωση

Re: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό s.dalas » 01 Νοέμ 2010, 21:26

Σε ευχαριστώ που μας εδώσες να καταλάβουμε την ηλικία σου και την απατεωνιά σου. Κουτοπόνηρε βολεψάκια.. Α και το αυγό εχει πρωτεΐνες.
...Open minds using open source...
Γνώσεις ⇛ Linux: Όσο ζω μαθαίνω | Προγραμματισμός: Πολύ λίγα | Αγγλικά: οφ κορς
Desktop -> Dual Core 2.5GHz, 5Gb of Ram, 640Gb HD, Nvidia 9500GT + Ubuntu 13.10 = Life is simple...
Notebook -> 10.04 dual boot Win 7 σε lenovo ideapad U350
;) Οδηγός προς Νεοεισερχομένους ;) Οδηγοί - How to - Tutorials σε Κατηγορίες ;) http://UbuntuForums.org ;)
Άβαταρ μέλους
s.dalas
powerTUX
powerTUX
 
Δημοσιεύσεις: 2115
Εγγραφή: 19 Οκτ 2009, 03:42
Τοποθεσία: Καλλιθεα, Αθηνα
Εκτύπωση

Re: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό johnnyblue1908 » 01 Νοέμ 2010, 21:31

Ε ΦΑΕ ΠΟΛΛΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΠΤ ΤΑ ΑΥΓΑ ΠΑΡΕ ΚΑΝΑ WISTROL 'H DECA!!!
johnnyblue1908
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 31 Οκτ 2010, 19:48
Εκτύπωση

Επόμενο

Επιστροφή στο Κάδος Απορριμμάτων (πλην SPAM)

cron