protonmail

...συζητήσεις περί τεχνολογίας για hardware, software, υπηρεσίες, κλπ (για ubuntu ... στο Γενικά)

Συντονιστές: Geochr, ubuderix

Re: protonmail

Δημοσίευσηαπό lepidas » 01 Ιουν 2018, 13:34

Arathorn έγραψε:
abramis έγραψε:..κάθε app που βάζουμε έχουν πρόσβαση στα πάντα στο κινητό μας, και με την άδεια μας κιόλας...
Το κάθε app όντως σου ζητάει άδεια πρόσβασης σε προσωπικά σου δεδομένα και για άσχετο λόγο απο την χρήση του app..

Maras έγραψε:Να ξέρεις ότι δεν θα μπορείς να το χρησιμοποιείς μέσω thunderbird ή άλλου mail client και θα πρέπει να χρησιμοποιείς browser...
Ποτέ μου δεν έχω χρησιμοποιήσει thunderbird παρα μόνο broswer. Oπότε δεν έχω πρόβλημα ;)

lepidas έγραψε:..ενα χρονο δεν εχω google services στο κινητο μου,χρησιμοποιω fdroid, το φατσοβιβλιο το εκοψα πριν 3 χρονια. Κι ομως ζω :D
Έχεις βρει το χρωματάκι σου ξανά! :D

To tutanota προσφέρει καλύτερη κρυπτογράφηση απο το protonmail;
δε ξερω.
Άβαταρ μέλους
lepidas
superbTUX
superbTUX
 
Δημοσιεύσεις: 3326
Εγγραφή: 11 Μάιος 2011, 11:10
Εκτύπωση

Re: protonmail

Δημοσίευσηαπό Arathorn » 02 Ιουν 2018, 10:21

Κάτι επιπλέον που ξέχασα να ρωτήσω για το protonmail είναι το εξής:

Έχοντας φτιάξει μια ηλ διεύθυνση στο protonmail, χρησιμοποίησα αυτή σε ένα φόρουμ. Σε αυτό το φόρουμ μου έστειλε κάποιος προσωπικό μήνυμα. Εγώ το αντιλήφθηκα όχι απο την είσοδό μου στο φόρουμ αλλά απο ειδοποίηση στο mail.

Καλά ως εδώ. Το θέμα είναι πως μέσω του email μου, διάβασα το μήνυμα που μου είχε σταλεί προσωπικώς στο φόρουμ! (δεν χρειαζόταν δηλαδή να κάνω είσοδο στο φόρουμ αφού το διάβασα απο το email μου! ).

Τι γίνεται; Μπορεί το protonmail να "ανοίγει" προσωπικά μου μηνύματα απο άλλες σελίδες;
Άβαταρ μέλους
Arathorn
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 24 Μαρ 2014, 20:33
Εκτύπωση

Re: protonmail

Δημοσίευσηαπό lepidas » 02 Ιουν 2018, 12:58

Αυτο εξαρταται απο τις ρυθμισεις του καθε φορουμ ,το προτον δεν εχει καμια σχεση
Άβαταρ μέλους
lepidas
superbTUX
superbTUX
 
Δημοσιεύσεις: 3326
Εγγραφή: 11 Μάιος 2011, 11:10
Εκτύπωση

Re: protonmail

Δημοσίευσηαπό Arathorn » 02 Ιουν 2018, 15:02

Ευχαριστώ lepida!
Άβαταρ μέλους
Arathorn
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 24 Μαρ 2014, 20:33
Εκτύπωση

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Περί Τεχνολογίας

cron