Δεν μπαίνει σε συγγεκρικένες ιστοσελίδες.

...browsers, email, downloads, torrents, κλπ (όχι προβλήματα καρτών εδώ)

Συντονιστής: the_eye

Δεν μπαίνει σε συγγεκρικένες ιστοσελίδες.

Δημοσίευσηαπό minios67 » 27 Οκτ 2023, 08:24

Ο υπολογιστής μου δεν κρατάει ώρα και ημερομηνία όταν τον κλείσω και αυτό είναι ένα τεχνικό θέμα που πρέπει να λύσω. Μάλλον πρέπει να αλλαχθεί μια μπαταρία στην μητρική όπως μου έχουν πει.
Τι πρόβλημα μου έχει δημιουργήσει μάλλον αυτό.
Είχα κάποιες ιστοσελίδες ανοιχτές στον browser και έκλεισα τον υπολογιστή.
Όταν άνοιξα ξανά τον υπολογιστή (κι επειδή τον έχω βάλει να αποθηκεύει την συνεδρία και να επαναφέρει ότι είχα ανοιχτό) επιχείρησε να ανοίξει τις ιστοσελίδες αλλά ο υπολογιστής είχε λάθος ώρα και ημερομηνία (πέντε μήνες πίσω) και μου έβγαλε σφάλμα.
Δεν πείρα άμεσα είδηση το τι συνέβαινε και προσπάθησα κάποιες φορές ακόμα να φορτώσω τις σελίδες.
Τώρα (και μέχρι να διορθώσω το τεχνικό μέρος του προβλήματος) με το που ανοίγω τον υπολογιστή διορθώνω την ώρα και την ημερομηνία προτού ανοίξω οτιδήποτε άλλο, αλλά δεν μου ανοίγουν οι συγκεκριμένες σελίδες που είχα τότε ανοιχτές.
Θύμιος – Μεσολόγγι
Πάντα νέος στο Linux /Προγραμματισμός: Όχι-Basic σας κάνει;/Αγγλικά: όχι καλά, καταλαβαίνω αρκετά καλά.
Άβαταρ μέλους
minios67
punkTUX
punkTUX
 
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: 07 Αύγ 2008, 15:50
Εκτύπωση

Re: Δεν μπαίνει σε συγγεκρικένες ιστοσελίδες.

Δημοσίευσηαπό Maras » 27 Οκτ 2023, 16:03

Η μπαταρία αυτήν ονομάζεται CMOS battery και είναι αυτής της μορφής :
https://www.startpage.com/av/proxy-image?piurl=https%3A%2F%2Ftse2.mm.bing.net%2Fth%3Fid%3DOIP.jadgnJxpxPK8oSIRXjTTfwAAAA%26pid%3DApi&sp=1698411631T6d8c0d314a8e6068db2154ba670347d321fc5b9b5e8b042c29dfaeab8286acd2
και ο κωδικός της είναι CR2032, είναι σαν νόμισμα.
Μπορεί να την βρείς και ακόμα και σε περίπτερα καμιά φορά.
Πρόσεξε την πολικότητα.
“Long is the way, and hard, that out of hell leads up to light.”
Άβαταρ μέλους
Maras
saintTUX
saintTUX
 
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2017, 12:49
Εκτύπωση


Επιστροφή στο Εφαρμογές για Internet

cron